Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯК НА Т╤ ЧОРНОБРИВЦ╤ ПОГЛЯНУ… А ╥Х – 400 К╤ЛОМЕТР╤В
Ця людина власним прикладом показу╓ – як будувати кв╕тучу Укра╖ну, для чого треба геть...


ВАДИМУ МИХАЙЛОВИЧУ РО╥КУ, СИНОВ╤ КРИМСЬКО╥ УКРА╥НСЬКО╥ ГЕРО╥Н╤-ВИШИВАЛЬНИЦ╤ В╤РИ СЕРГ╤╥ВНИ РО╥К, 29 ВЕРЕСНЯ ВИПОВНЮ╢ТЬСЯ 80 РОК╤В!
Хай кв╕тне, береже й окрилю╓ Вас безсмертний мамин обер╕г-рушничок, шановний Вадиме Михайловичу,...


МОЛИТВА ЗА УЧИТЕЛЯ
Цей зах╕д-рекв╕╓м вилився у сп╕льну молитву присутн╕х за Мирославу Козак - маму, бабусю, друга,...


Тамара БОЙКО: «Я НАРОДИЛАСЬ В УКРА╥Н╤!..»
Сумна зв╕стка долинула з Мел╕тополя – п╕шла з життя Тамара Володимир╕вна БОЙКО, колишня...


СТАН ЗДОРОВ'Я СЕНЦОВА ПОГ╤РШИВСЯ…
Про це пов╕домив Громадському адвокат Дмитро Д╕нзе п╕сля в╕дв╕дин Сенцова.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2008 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 25.01.2008
╤ВАН БОГУН - У СР╤БЛ╤


 Нац╕ональний банк Укра╖ни вв╕в в об╕г п’ять тисяч юв╕лейних монет «╤ван Богун» ном╕налом 10 гривень. Вони поповнили сер╕ю «Геро╖ козацько╖ доби». Монету вагою 31,1г виготовили з╕ ср╕бла 925 проби. На аверс╕ зображено композиц╕ю, яка символ╕зу╓ ╕дею соборност╕ Укра╖ни: геральдичн╕ ф╕гури Арх╕стратига Миха╖ла ╕ коронованого лева (символи м╕ст Ки╓ва ╕ Львова) тримають малий Державний Герб Укра╖ни. На реверс╕ монети - батальна сцена: козаки в оборон╕, а поруч - проф╕льний портрет ╤вана Богуна.
СР╤БНИЙ ПАМ’ЯТНИК
ЛЕГЕНДАРНОМУ БОГУНУ
Через гр╕зн╕ затьмарен╕ стол╕ття,
Мов блискавиця,
 що послав Перун,
Розтрощивши окови ╕ гран╕ти,
- До нас верта╓ться Богун!

В╕н мчить стр╕лою впевнено,
 натхненно,
Вс╕х ворог╕в ненависних бурун.
С╕я╓ в Ср╕бл╕ понад ним
 Знамено -
До нас верта╓ться Богун!

 Через три з половиною стол╕ття ма╓мо в╕дзначати, ославити нашого Ген╕я Во╖нства, найулюблен╕шого героя Тараса Шевченка ╕ всього укра╖нського народу - ╤вана Богуна.
 ╤ще з дитинства мен╕ св╕тило Берестечко, а з-пом╕ж ус╕х геро╖в - найвидатн╕ший ╤ван Богун - наказний гетьман Укра╖ни, що потрясав св╕т сво╓ю звитяжн╕стю, тому писала я в╕рш╕, п╕сн╕ на честь Героя, на як╕ створювали телеф╕льми ╕ особливо телеф╕льм «╤ван Богун» (знятий Льв╕вською ╕ С╕верською телестуд╕ями), який, кр╕м м╕сцевих телепередач, транслю╓ться на всесв╕тньому канал╕ УТР на 105 кра╖н св╕ту.
 Для якнайб╕льшого пошанування Героя я прагнула, щоб разом ╕з громадськ╕стю спорудити пам’ятник ╤ванов╕ Богуну. Спод╕валась на п╕дтримку, тому у 2002 р. було в╕дкрито ДГ фонд «Богун». Але над╕╖ не зд╕йснились, на рахунок над╕йшли м╕н╕мальн╕ кошти - переважно в╕д убогих. Зверталась у р╕зн╕ державн╕ ╕нстанц╕╖, а також НБ Укра╖ни. ╤ тут були в╕дмови. Тод╕ я виступила за створення духовних пам’ятник╕в: на мо╓ прохання видавництво «Марка Укра╖ни» видало на М╕жнародну ф╕лател╕ю марки-конверти з портретом ╤. Богуна, за що я ╖м дуже вдячна.
 З 2002 року зверталась до Нац╕онального банку Укра╖ни з проханням видати ср╕бну монету з портретом ╤вана Богуна також для представлення Героя перед св╕том.
 У 2003 р. мала листи з НБ Укра╖ни в╕д В. Л. Кротюка, в яких подано роз’яснення, що випуск монет «Геро╖ Козацько╖ доби» XVII стол╕ття уже завершено ╕ монету на честь ╤вана Богуна у план не внесено. Я переживала.
 Паралельно з цим розшукувала в р╕зних ╕сторичних музеях портрети ╤. Богуна, добивалась у дирекц╕╖ дозволу на перефотографування. П╕сля тако╖ телефон╕чно╖ домовленост╕ посилала спец╕альних фотограф╕в з оплатою в╕д себе за все. Тод╕ у видавництв╕ «Каменяр» видавали ц╕ портрети у вигляд╕ лист╕вок, буклет╕в, календар╕в, що розсилались по ус╕й Укра╖н╕. ╤ на основ╕ цього з великими матер╕альними труднощами видала ц╕нн╕ фотопоез╕оальбоми «В╕чн╕сть ╤вана Богуна», як╕ з цього м╕н╕-тиражу (300 прим╕рник╕в) пожертвувала в ус╕ ╕сторичн╕ музе╖ Укра╖ни (обласного п╕дпорядкування), деяк╕ в╕йськов╕ частини, навчальн╕ заклади. Цим ус╕м загубила сво╓ здоров’я. Але все ж просила НБУ видати монету з портретом Героя. Послала в Нац╕ональний банк так╕ альбоми. ╤ т╕льки тод╕ у 2005 р. зблиснув пром╕нь над╕╖ - мен╕ пов╕домили при телефонн╕й розмов╕, що ср╕бну монету «╤ван Богун» поставлено у план. Я чекала-мр╕яла, щоб в╕д банку ╖╖ роз╕слали на ╕сторичн╕ музе╖ Укра╖ни. ╤ т╕льки навесн╕ 2007 р. мене запевнили, що така монета вийде у вересн╕ - ╕ буде презентац╕я у Львов╕.
 Але у вересн╕ (у дн╕ мого юв╕лею) н╕хто нав╕ть не показав мен╕ ц╕╓╖ монети. А т╕льки 11 листопада мен╕ представлено чар╕вну ср╕бну монету «╤ван Богун». Я зрад╕ла, бо сприйняла ╖╖ як пам’ятник ╤ванов╕ Богуну з чистого ср╕бла. Це було велике свято мо╓╖ душ╕!
 За що я висловлюю подяку генеральному директоров╕ Нац╕онального банку Укра╖ни Володимиров╕ Стельмаху, Тамар╕ Лошманов╕й, т╕льки жаль, що передали мен╕ цю монету ╕з двом╕сячним зап╕зненням, аж 11 листопада, коли були уже реал╕зован╕ ╕ неможливо було нав╕ть купити. А я мр╕яла, щоб хоч 50 - 100 таких монет переслати в ╕сторичн╕ музе╖ Укра╖ни, щоб вони там в╕чно лежали п╕д склом ╕, мов ясн╕ зор╕, св╕тились по ус╕й Укра╖н╕, знаменували козацьку славу, славу найвидатн╕шого лицаря Козаччини - ╤вана Богуна ╕ закликали ус╕х до найвищого патр╕отизму ╕ в╕дстоювання в╕чно╖ незалежно╖ Укра╖ни, за яку в╕ддав життя ╤ван Богун.
 Треба в╕дзначити, що це не просто видання монети - це критер╕й велико╖ нац╕онально╖ перемоги у цей буремний час!
 Слава Богу, що з нами символ правди ╕ перемог - ╤ван Богун, адже тепер нам так потр╕бн╕ Богуни.
 ╤ я дякую Господов╕ Богу, що дочекалась такого свята, дякую за зд╕йснення мо╓╖ високо╖ мр╕╖!
 ╢вген╕я ЛЕЩУК,
 голова ДГ фонду «Богун».
м. Льв╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 25.01.2008 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5514

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков