Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«З НАБЛИЖЕННЯМ НЕБЕЗПЕКИ ДО НЕ╥ ВЕРТАВ ДОБРИЙ НАСТР╤Й»
Про траг╕чну долю в╕дважно╖ розв╕дниц╕ холодноярських повстанц╕в Ольги...


НА ЗАХИСТ╤ НАШО╥ СТОЛИЦ╤
Виставка висв╕тлю╓ знаков╕ под╕╖ во╓нно╖ ╕стор╕╖ Ки╓ва…


╤СТОР╤Я УКРА╥НИ В╤Д МАМОНТ╤В ДО СЬОГОДЕННЯ У 501 ФАКТ╤
Не вс╕м цим фактам знайшлося м╕сце у шк╕льних п╕дручниках, але саме завдяки ╖м ╕стор╕я ста╓ живою...


ДМИТРО ДОНЦОВ - ТВОРЕЦЬ ПОКОЛ╤ННЯ УПА, НАСТУПАЛЬНИЙ ТА БЕЗКОМПРОМ╤СНИЙ
Тож за яку Укра╖ну? Вкотре перекону╓мося, що питання, як╕ ставив Дмитро Донцов, сьогодн╕ ╓...


ПОВЕРНУТИ ╤СТОРИЧНУ ПАМ’ЯТЬ
╤сторична пам'ять – головний феномен в╕дтворення ╕стор╕╖ сусп╕льства, кра╖ни, нац╕╖…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 01.02.2008 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 01.02.2008
В╤ЧНА ДОБРОТА ЛЮДИНИ


 Шановна редакц╕╓ "Кримсько╖ св╕тлиц╕"! З 1 с╕чня 2008 року я став вашим читачем ╕ передплатником. Це м╕й посильний внесок в поступовий, але незворотний процес розвитку укра╖нсько╖ справи в Криму, до якого ваша газета ма╓ безпосередн╓ в╕дношення.
 Дякуючи вам за вашу нелегку, але благородну справу, бажаючи вам усп╕х╕в у н╕й, надсилаю на ваш розгляд свою зам╕тку "В╕чна доброта людини". Адже в сучасному св╕т╕ взагал╕, а в Криму зокрема, ╓ великий деф╕цит цього в╕д Бога дарунку для людини. ╤ ще - це маленький еп╕зод нашо╖ ╕стор╕╖ ╕ мо╓ особисте пошанування Людин╕, в яко╖ диявольська система не змогла в╕д╕брати н╕ доброти, н╕ чест╕.
 З далеких дитячих рок╕в несу в сво╖й пам’ят╕ спомин про одну добру людину. Те, що про не╖ розпов╕дала мама, не забути мен╕ н╕коли.
 В березн╕ 1944 року Червона арм╕я пройшла через наше село Дермань на Р╕вненщин╕ ╕ продовжила гнати фашист╕в на зах╕д. На зм╕ну ╖й прийшли частини НКВД, щоб нищити п╕дрозд╕ли УПА та встановлювати радянську владу. Все це робилося п╕дло, жорстоко ╕ дико. Переодягнен╕ в стро╖ бандер╕вц╕в енкаведисти вбивали найдостойн╕ших в сел╕ людей, щоб пос╕яти серед нас вза╓мну ворожнечу. ╤ потр╕бно зазначити, що вони в цьому досягали неабияких усп╕х╕в, як╕ пожина╓мо ще й нин╕ в незалежн╕й Укра╖н╕. Сво╖ продавали сво╖х, а ворог посм╕хався в╕д велико╖ вт╕хи.
 В цей час мамину старшу сестру Мар╕ю, чолов╕к яко╖ був в УПА, замордували н╕бито бандер╕вц╕ ╕ вкинули з багатьма ╕ншими жертвами в глибоку криницю. Вдовиця-мама з двома д╕тьми, не маючи власного житла, поселя╓ться в сестрину хату. Нас, як бандер╕вську с╕м’ю, пост╕йно тероризують енкаведисти з району: то покажи ╖м, де п╕д хатою ╓ бандер╕вський схрон, то в╕ддай ╖м мебл╕, бо вони банд╕тск╕╓ (?) ╕ т. д. ╕ т. п. Цим знущанням не було к╕нця ╕ краю. До цього ж мам╕ додалась ще одна б╕да.
 Молодшу мамину сестру ╢вген╕ю з двома малими д╕тьми сов╓ти вивезли в Сиб╕р за те, що н╕бито ╖╖ чолов╕к перебува╓ в лавах УПА. Згодом д╕тей дозволили забрати в р╕дне село. Перебуваючи в жахливих умовах на висилц╕, без д╕тей, тьотя Женя т╕ка╓ додому. Недовго вона т╕шилась сво╓ю свободою, ╖╖ арештову╓ районна м╕л╕ц╕я, щоб повернути до Сиб╕ру. Начальником м╕л╕ц╕╖ тод╕шнього М╕зоцького району Р╕вненсько╖ област╕ був кап╕тан Волошин, колишн╕й фронтовик. Про нього йшла добра слава серед м╕сцевого населення як про людину ╕нтел╕гентну ╕ високопорядну. Мама, захищаючи сестру, зверта╓ться до кап╕тана Волошина, доводячи безп╕дставн╕сть попереднього вивезення ╖╖ до Сиб╕ру, бо ╖╖ чолов╕к, чех за нац╕ональн╕стю, не ╓ ╕ не був бандер╕вцем, а до того ж в╕н уже неживий ╕ ╓ св╕док його загибел╕. Кап╕тан Волошин погоджу╓ться вислухати св╕дка. Але тут поста╓ нова проблема - св╕док нин╕ сам не може ходити, у нього в╕днялись ноги - це в розпач╕ мама говорить кап╕тану Волошину. ╤ цей добрий чолов╕к вир╕шив дати машину з╕ сл╕дчим з району до села, щоб там зняти й оформити письмово показання того св╕дка. Такий вчинок зовс╕м не притаманний перес╕чному сов╓тському начальнику тих час╕в.
 Завдяки кап╕тану Волошину справа з повторним вивезенням тьот╕ Жен╕ до Сиб╕ру була закрита. Мама, в╕дчуваючи велику вдячн╕сть до цього начальника, зверта╓ться до нього ╕з запитанням, чим зможе в╕ддячити йому. Кап╕тан Волошин втомлено посм╕хнувся ╕ в╕дпов╕в мам╕: "Коли прийдеться бути з╕ сво╖ми людьми в Дерман╕, то пригостите гарячим борщем ╕ дозволите погр╕тись в тепл╕".
 Не знаю, ск╕льки раз╕в був у наш╕й хат╕ кап╕тан Волошин, бо це й не важливо, а головне для мене було почути в╕д мами про його в╕дв╕дини, як╕ стали останн╕ми. Мама щось там готувала на ст╕л. Пот╕м, п╕д╕йшовши до столу, була неймов╕рно вражена побаченим. Схилившись над столом, кап╕тан Волошин, який пройшов кр╕зь пекло в╕йни, плакав. В це було важко пов╕рити, але це було саме так. У великому хвилюванн╕ мама запиту╓: "Кап╕тане, чому Ви плачете?" ╤ ось що в╕н в╕дпов╕в: "Я, Наденька, плачу потому, что хочу быть человеком". Вдумаймось добре, люди, в ц╕ слова радянського оф╕цера. Комун╕стична система все робила для того, щоб ми перестали бути людьми, а були у н╕й лише слухняними гвинтиками за висловом ╖╖ вождя-тирана. ╤ це яскравий приклад цього. Не вийшло. ╤ не могло вийти, раз були так╕ люди, як кап╕тан Волошин, нав╕ть всередин╕ ц╕╓╖ системи в часи ╖╖ повного ╕ бездушного панування на наш╕й земл╕.
 Мама вже б╕льше не бачила кап╕тана Волошина, бо його скоро не стало в нашому район╕. ╤ це зрозум╕ло. Хто йде не в ногу з комун╕стами, того вони негайно позбуваються. Я все життя дивуюсь висок╕й людяност╕ цього чолов╕ка - сина рос╕йсько╖ земл╕. Шкода, що не знаю його ╕мен╕. Мен╕ завжди хот╕лося пов╕дати людям про нього, щоб пам’ятали - доброта людська в╕чна ╕ незнищенна, бо вона дана людям Богом незалежно в╕д кольору шк╕ри ╕ нац╕ональност╕. ╤ лише комуно-кривава кл╕ка, спов╕дуючи страх╕тливу теор╕ю класово╖ боротьби, стара╓ться натравлювати одних людей на ╕нших, щоб сам╕й панувати над ними.
 Юр╕й ГАЛАБУРДА.
м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 01.02.2008 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5536

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков