Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 01.02.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#5 за 01.02.2008
"ЙОГО ПОЕЗ╤Я ПОЧИНАЛАСЯ З ДУМОК, ЯК╤ ПОТ╤М КОР╤ННЯМ ВРОСТАЛИ В НАШ╤ ДУШ╤..."

25 С╤ЧНЯ ВОЛОДИМИРУ ВИСОЦЬКОМУ виповнилося б 70 рок╕в
"ЙОГО ПОЕЗ╤Я ПОЧИНАЛАСЯ З ДУМОК, ЯК╤ ПОТ╤М КОР╤ННЯМ ВРОСТАЛИ В НАШ╤ ДУШ╤..."
 Йдуть роки... Канула в Лету радянська епоха, а п╕сн╕ Володимира Висоцького залишилися. В╕н, як сказав Валентин Гафт, "пел о том, о чем молчали все, свою больную совесть в мир обрушив, и резал в кровь свою и наши души".
 На пам’ятнику йому вибито:

Ты жил, играл и пел с усмешкой,
Любовь российская и рана.
Ты в черной рамке
не вместился...
Тебе тесны людские рамки.

 Син поета, Микита Висоцький - актор за профес╕╓ю, режисер ╕ продюсер десять рок╕в тому очолив музей пам’ят╕ свого батька. Микита Володимирович в╕дразу ж погодився на ╕нтерв’ю кореспонденту УКР╤НФОРМу.
 - Я був у св╕домому в╕ц╕, коли його не стало, в╕н не збирався, загалом, вмирати. В╕н розум╕в, що не в╕чний, але нав╕ть не мр╕яв про те, що в його улюбленому будинку на Таганц╕ буде його музей.
 Його можна вважати бардом. Але поетична музика Висоцького абсолютно своя. В╕рш завжди починався з думки, ╕нод╕ з якогось враження, звукосполучення. Це було т╕льки його: багато хто намагався повторити, але марно. Його думки пот╕м кор╕нням вростали в душ╕ сучасник╕в ╕ молодих шанувальник╕в таланту Поета.
 Я не думаю, що це саме бард╕вська музика, ╖╖ бард╕вською можна назвати, як в╕н сам говорив, в значенн╕ ритм╕чно╖ основи. Висоцький - це ╕ бренд, ╕ явище культури. Це ╕ романтика нашого минулого, ╕ наша ностальг╕я.
 ...Мен╕ здавалося, що я йду з театру ненадовго, але вийшло, що вже на ц╕лих десять рок╕в. Чиновник╕в багато, але все з╕йшлося на мен╕: попросили родич╕, друз╕ акторськ╕. ╤ я сам зрозум╕в, що музей батька - це мо╓.
 Музей Висоцького - державна установа, вона ф╕нансу╓ться з московського бюджету. А Фонд Висоцького був створений для того, щоб з╕брати кошти на те, на що не вистачило грошей у держави. Фонд проводить культурн╕ акц╕╖, фестивал╕, випуска╓ книги, реал╕зу╓ р╕зн╕ проекти, пов’язан╕ з батьком ╕ його творч╕стю. У нас ╓ малий концертний зал, де проходять вечори авторсько╖ п╕сн╕, картинна галерея, де проводять сво╖ виставки художники.
 - Ц╕каво, а ви сам╕ гра╓те на г╕тар╕?
 - В молодост╕ вс╕ вчилися грати, "розбирали" як╕сь акорди, але дал╕ цього не п╕шло. Можливо, в╕д мене чекали, що засп╕ваю голосом Висоцького... Коли сп╕ва╓ душа у людини - це чудово. Я вчився у школ╕-студ╕╖ МХАТ, у мене було "в╕дм╕нно" з вокалу, голос поставлений. Я можу сп╕вати "п╕д Висоцького", але його таланту ╕ тако╖ потреби у мене нема╓.
 - У вас ╓ родич╕ в Укра╖н╕?
 - Так, завжди були. М╕й прад╕д - повний батьк╕вський тезко - Володимир Семенович ╕ д╕д Семен Володимирович - кияни. У нас так склалося, що на честь д╕да названий був я. Так ╕ м╕й старший син Семен вчився у Ки╓в╕ на юриста.

Средь суеты и кутерьмы -
Ах, как давно мы не прямы! -
То гнемся бить поклоны впрок,
А то - завязывать шнурок.
Стремимся вдаль
 проникнуть мы,
Но даже светлые умы
Все размещают между строк -
У них расчет на долгий срок...
 (Володимир Висоцький)

УКР╤НФОРМ.

 З нагоди 70-р╕ччя Володимира Висоцького в м╕ст╕ Гайсин╕ на В╕нниччин╕ в╕дкрито мемор╕альну дошку. На н╕й зображено портрет актора ╕ сп╕вака та напис "У цьому будинку 1950 року проживав видатний рос╕йський актор, письменник ╕ к╕носценарист Володимир Семенович Висоцький".
 Зв’язок видатного актора й барда з В╕нниччиною став в╕домим для широко╖ громадськост╕ лише минулого року. Але старш╕ мешканц╕ м╕стечка пам’ятають ╕ самого Володимира, котрий в юност╕ нав╕дувався сюди, ╕ його дядька Олекс╕я Володимировича, котрий об╕ймав пом╕тну посаду в м╕сцевому в╕йськовому гарн╕зон╕. Саме до нього на гостини у дванадцятир╕чному в╕ц╕ й при╖здив
В. Висоцький.
 * * *
 Одесити в╕дзначили 70-р╕ччя з дня народження актора, поета ╕ барда В. С. Висоцького, "одесита по духу", як сам себе називав артист. До барель╓фа на ст╕н╕ буд╕вл╕ Одесько╖ к╕ностуд╕╖, де неодноразово зн╕мався Висоцький, за традиц╕╓ю принесли жив╕ кв╕ти т╕, хто був особисто знайомий з кумиром 70-х, а також шанувальники таланту сп╕вака ╕ актора.
 За р╕зними даними, Володимир Висоцький був в Одес╕ близько 200 раз╕в. Саме з ф╕льму "Вертикаль", який в 1966 роц╕ був знятий на Одеськ╕й к╕ностуд╕╖, почалася широка популярн╕сть сп╕вака. Серед стр╕чок, як╕ демонструються цими днями на телеканалах, особливе м╕сце займають ф╕льми, створен╕ на Одеськ╕й к╕ностуд╕╖ за участю Володимира Висоцького, - "М╕сце зустр╕ч╕ зм╕нити не можна" С. Говорух╕на, "Коротк╕ зустр╕ч╕" К. Муратово╖.
Про перебування Володимира Семеновича в Одес╕ вийшло дек╕лька книг. Тут дос╕ живе багато людей, як╕ пам’ятають кумира м╕льйон╕в. На Одеськ╕й к╕ностуд╕╖ працю╓ музей Висоцького.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #5 за 01.02.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5540

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков