Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 15.02.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#7 за 15.02.2008
ЩО ТАКЕ ПДЧ ТА ДЛЯ ЧОГО В╤Н УКРА╥Н╤

╢ВРОПЕЙСЬКИЙ ВЕКТОР

(╤НФОРМАЦ╤ЙНА ДОВ╤ДКА)
 Вступ нових член╕в до Альянсу в╕дпов╕да╓ статт╕ 10 П╕вн╕чноатлантичного Договору, в як╕й проголошу╓ться, що кожна ╓вропейська держава, котра здатна вт╕лювати у життя принципи цього Договору та сприяти безпец╕ у П╕вн╕чноатлантичному рег╕он╕, може бути запрошена до при╓днання до цього Договору.
 У 2004 роц╕ в╕дбувся п’ятий раунд розширення в╕д моменту утворення НАТО та другий п╕сля завершення холодно╖ в╕йни, який був найб╕льшим в ╕стор╕╖ Альянсу. П╕д час цього етапу розширення до НАТО вступило ст╕льки ж кра╖н, ск╕льки й п╕д час попередн╕х чотирьох. Для семи нових член╕в (Болгар╕я, Естон╕я, Латв╕я, Литва, Румун╕я, Словаччина, Словен╕я), колишн╕х комун╕стичних держав Центрально╖ та Сх╕дно╖ ╢вропи - вступ до НАТО став лог╕чним завершенням тривалого п╕дготовчого процесу, що зайняв практично десятил╕ття.
 Майже одразу п╕сля введення в д╕ю програми НАТО «Партнерство заради миру» (ПЗМ), яка до 1999 року фактично розглядалася як програма п╕дготовки до вступу в Альянс, у 1994 роц╕ ус╕ с╕м кра╖н при╓дналися до не╖. Починаючи з 1999 року, ус╕ ц╕ кра╖ни долучилися до нового п╕дготовчого формату „Плану д╕й щодо членства (ПДЧ)”.
 План д╕й щодо членства (ПДЧ) - це програма НАТО з надання консультац╕й, допомоги та практично╖ п╕дтримки, що врахову╓ ╕ндив╕дуальн╕ потреби держав, як╕ задекларували прагнення вступити до Альянсу. ПДЧ був введений в д╕ю в кв╕тн╕ 1999 року п╕д час Вашингтонського сам╕ту НАТО для надання допомоги кра╖нам-претендентам у питанн╕ п╕дготовки до можливого вступу до НАТО. Цей процес багато в чому ╜рунту╓ться на досв╕д╕, набутому внасл╕док при╓днання до Альянсу Чесько╖ Республ╕ки, Угорщини та Польщ╕, як╕ вступили до Альянсу в 1999 роц╕ в рамках першого раунду розширення п╕сля завершення холодно╖ в╕йни.
 Одним ╕з основних елемент╕в ПДЧ була розробка кра╖нами-претендентами ╕ндив╕дуальних щор╕чних нац╕ональних програм стосовно п╕дготовки до можливого членства, як╕ охоплювали пол╕тичн╕, економ╕чн╕, оборонн╕, ресурсн╕, безпеков╕ та правов╕ аспекти. Завдяки систем╕ зворотного зв’язку кра╖ни-учасниц╕ ПДЧ мали змогу отримувати в╕дверт╕ конкретизован╕ в╕дгуки щодо оц╕нки виконання ними цих програм з боку Альянсу. Передбачалося, зокрема, надання пол╕тичних та техн╕чних консультац╕й, проведення щор╕чних зас╕дань за участю ус╕х кра╖н НАТО та окремих держав-кандидат╕в на р╕вн╕ П╕вн╕чноатлантично╖ ради для п╕дбиття п╕дсумк╕в роботи. У галуз╕ оборонного планування кра╖нам-претендентам був запропонований такий п╕дх╕д, який включав розробку та анал╕з визначених ц╕лей планування.
 Протягом цього процесу с╕м нових кра╖н-член╕в зд╕йснили широкомасштабну програму складних реформ у багатьох р╕зних галузях, виходячи далеко за меж╕ виключно питань безпеки, оборони та в╕йськових структур. Вт╕люючи реформи у життя, ц╕ кра╖ни разом ╕з ╕ншими державами-партнерами НАТО долучилися до багатьох операц╕й Альянсу, зокрема, взяли участь у миротворчих м╕с╕ях п╕д проводом НАТО на Балканах та в Афган╕стан╕.
 Таким чином у 1999 роц╕ було введено в процедуру вступу до НАТО етап так званого “кандидатства”. В╕дтод╕ кра╖ни, як╕ проявляли пол╕тичну волю до членства в Альянс╕, спочатку повинн╕ були при╓днатись до Плану д╕й щодо членства, що означало ╖хн╓ визнання з боку НАТО як кандидат╕в на вступ, реал╕зувати його, а вже п╕сля вести перемовини про вступ.
 Хоча участь у ПДЧ значною м╕рою сприя╓ п╕дготовц╕ до вступу до НАТО, вона не ╓ гарант╕╓ю майбутнього членства. Вт╕м, с╕м кра╖н, як╕ при╓дналися до Альянсу 29 березня 2004 року, мали ╕стотну користь в╕д ц╕╓╖ програми, так само, як ╕ нин╕шн╕ кра╖ни-претенденти: Албан╕я, Хорват╕я та колишня Югославська Республ╕ка Македон╕я, як╕ дос╕ беруть у н╕й участь, але планують бути запрошеними до Альянсу вже в ход╕ Бухарестського сам╕ту НАТО (2 - 4 кв╕тня 2008 р.).
 Для Укра╖ни запрошення до ПДЧ – це питання м╕жнародного авторитету ╕ визнання. Отримання Укра╖ною такого запрошення – це визнання демократичного характеру держави ╕ серйозност╕ нам╕р╕в укра╖нсько╖ влади стосовно реформування держави у в╕дпов╕дност╕ з найвищими стандартами.
 (За матер╕алами МЗС Укра╖ни).
Лютий 2008 р.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #7 за 15.02.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5576

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков