Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 29.02.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#9 за 29.02.2008
ВЕРОН╤КА - ТРАВА Л╤КАРСЬКА...
ТАМАРА КОСТЕЦЬКА

Л╤ТЕРАТУРА

НОВЕЛА
 - Х╕ба не бачиш? Людство збилося з пантелику ╕ преться кудись у пр╕рву, у безодню...
 - Ти б, Катре, перш н╕ж ламати голову над глобальними проблемами, присл╕дила, куди то тв╕й синок б╕га╓ вечорами та коли поверта╓ться...Та з ким водиться. З цього й починаються св╕тов╕ катакл╕зми.
 - За ними встежиш! Аякже! Такого нахапаються в ╕нтернет╕, що не кожен мозок може те прос╕яти...
 - Ось ти чип╕╓ш над усяким з╕ллям, перебира╓ш його, пестиш, а в╕да╓ш про те, як╕ нов╕тн╕ технолог╕╖ колобродять св╕том? Кажуть, в Америц╕ винайшли такий пристр╕й, який зчиту╓ думки! А ти бабра╓шся в травах...
 - Зна╓ш, Олено, якщо такий пристр╕й ╕ винайшли, то що вони прочитають в умах б╕льшост╕ землян? Грош╕, статки, розк╕ш, пороки, агрес╕я. Звичайно ж, грош╕ ╕ статки -це чудово, я не проти них, але вони майже завжди ╓ предтечами диктату, боротьби за владу - скр╕зь: в с╕м’╖, в колектив╕, в сусп╕льств╕... А трави - це нагадування про природу, про першопричину, про те, що ╕нколи саме ними людин╕ сл╕д л╕куватися в╕д х╕м╕чних медикамент╕в та в╕д зверхност╕ над соб╕ под╕бними.
 - Людина ста╓ прозорою! Та якщо д╕йсно навчаться читати думки, нец╕каво стане жити! А до того йдеться... Нав╕ть в мислях сво╖х людина не зможе бути сама собою. Н╕, Катю, не хот╕лось би мен╕ мешкати на ц╕й планет╕ тод╕, коли над нашими головами вв╕мкнуть той пристр╕й!
 - Олено - Олено! Та в╕н уже давно вв╕мкнутий!
 - Як?
 - В╕н даний Творцем людин╕ в╕д народження. Т╕льки не вс╕м пор╕вну. Найпрониклив╕ш╕ з нас бачать, ск╕льки людина гр╕шила, ск╕льки криводушила. На обличч╕ ╕ в постав╕, в ход╕ ╕ в тому як людина ╖сть, в рухах ╕ жестах, в словах ╕ вчинках, а особливо - на обличч╕ ╕ в очах! В╕зьмемо людину хвору. Та вона р╕зниться в╕д здорово╖, як небо в╕д земл╕! Якщо, звичайно, пом╕ж нас ще водяться абсолютно здоров╕!.. Все! Йду працювати штатною гадалкою, екстрасенсою ╕ т. д. А зна╓ш, хто серед нас найкращ╕ ясновидц╕? Д╕ти. Фальшовловлювач да╓ться нам в╕д природи, причому кожному, як ╕ добровловлювач, але людина чомусь спочатку чинить все, щоб придушити цей механ╕зм, позбутися його, а п╕зн╕ше прагне щось таке в╕днайти - ворожку, провидицю, зрештою техн╕чний пристр╕й. А в╕днайшовши, назива╓ все те дивовижею!
 
 ...Хлопчик сид╕в непритомний.
У центр╕ величезного м╕ста. В центр╕, можна сказати, ╢вропи, зрештою, в центр╕ цив╕л╕зац╕╖. А мене мов струмом ударило: може, там йому н╕кому допомогти?
 П╕дл╕таю до його столика, розштовхуючи натовп, а в╕н сидить б╕лий, мов ст╕на, ╕з заплющеними очима, не ворушиться.
 Кафе «Макдоналдз», Поштова площа, м╕сто Ки╖в, а на календар╕ - серпень 2005 року.
 Картина невт╕шна: у дитини розбита борода, кров скапу╓ тихенько на червону сорочку. Д╕тлашня посхоплювалася ╕з-за сус╕дн╕х столик╕в, метушиться довкола, галасу╓, а доросл╕ як повклякали: н╕хто н╕чого не чинить!
 Нав╕ть двохметровий здоровань рок╕в сорока, котрий одним рухом могутн╕х рук (сама бачила) п╕дхопив хлопця, коли той упав прямо на плиточну п╕длогу, спок╕йно дожову╓ чизбургери ╕з двома власними д╕тлахами за сус╕дн╕м столиком. Якась дуже вже простого вигляду малесенька ж╕ночка метушиться неподал╕к з пляшкою м╕нералки, то закрутить пробку, то в╕дкрутить ╕ безпорадно розводить руками. Нарешт╕ вириваю у не╖ з рук пляшку ╕ хвацько, як заправський фах╕вець, демонструю присутн╕м, як це робиться: к╕лька краплин води наливаю соб╕ на долоню ╕ прикладаю до буйного чорного чуба дитини. Хлопчик заворушився. Пот╕м ще води на лоб, на волосся (адже його не напо╖ш - зуби м╕цно стиснут╕, лице розбите) ╕ малий розплющу╓ оч╕!
 - Як тебе звати? - питаю.
 - Саша.
 - З ким прийшов сюди?
 - З мамою.
 - А де ж вона?
 - Он там, у п╕двал╕, сто╖ть в черз╕ за морозивом - в╕н помаленьку приклада╓ до закривавлено╖ бороди б╕лу серветку.
 - А як звати маму?
 - Марина.
 - Ясно! Зараз я ╖╖ розшукаю! - вт╕шаю хлопця, а сама швидко соб╕ м╕ркую: «З-п╕д земл╕ д╕стану! В прямому й переносному смисл╕. Не будь я журнал╕сткою!»
 ╤ раптом хлопчик почина╓ хилитися з пластмасового кр╕сельця. Йому знову погано. Я вже з трудом втримую його раптово обважн╕лу голову ╕ звертаюся до присутн╕х, що обступили нас, допомогти. Н╕хто не хоче нав╕ть доторкнутися до нього! Я встигла розглед╕ти: дитина чиста, нав╕ть випещена, гарно зодягнена, з чудовими рисами обличчя... На вигляд рок╕в дванадцяти. Я вже волаю про допомогу, знову хлюпаю воду, легенько проводжу зв╕льненою рукою над його головою - д╕люся енерг╕╓ю.
 Як довго тягнеться час! Нарешт╕ хтось ззаду перехоплю╓ його голову з мо╖х рук, в╕н знову розплющу╓ оч╕...
 - Зараз приведу маму!
 Його погляд ц╕лком осмислений.
 ...А серпнева спека, зда╓ться, проп╕ка╓ наскр╕зь. «За тако╖ духоти привести дитину в цей натовп ╕ кинути напризволяще», - встигаю подумати, б╕жучи до п╕двалу:
 - Зараз я тебе, мамо Марино, «виловлю» в цьому галасливому мор╕!
 ╤ яку ж картину я застаю? У величезному п╕двал╕ стугонить, реве, завива╓ музика - гучност╕ неймов╕рно╖. Та десь ╕з п╕втори сотн╕ народу «тусуються». К╕лька черг, закручених неймов╕рними хвостами, пританцьовують перед довгими прилавками. Спустившись всього на к╕лька сходинок, я зрозум╕ла, що зараз в╕дбудеться найкращий м╕й публ╕чний виступ у житт╕. Головне - не розгубитися ╕ д╕яти спок╕йно, наск╕льки я зможу. Контингент - в основному молодь (оц╕нюю обстановку) та ще батьки з д╕тьми - чи докричуся тут до кого-небудь? Що робити? Треба сказати ╖м ╓дино правильн╕ слова, щоб вони заглухли ╕ не кричали та щоб хтось вимкнув цю децибельно-деб╕льну музику. Збираю вс╕ сво╖ сили ╕ «трансформую» в голос... ╤ ще треба прокричати так, щоб не впала в╕д страху розшукувана.
 - Увага! Мама Марина! Мама Марина! Ваш хлопчик Сашко нагор╕ упав, розбив лице... Негайно йд╕ть наверх! Мама Марина!...
 Я хот╕ла повторити свою г╕рку тираду, ╕ раптом - о диво: наче за помахом чар╕вно╖ палички - тут стихло... там... прислухалося, а вже за мить полет╕ло по чергах р╕зними голосами - д╕вчачими та басовитими парубочими, а пот╕м ще й дитячими:
 - Мама Марина! Мама Марина! На вих╕д! - Натовп рев╕в, стогнав, благав, вимагав, - на вих╕д! Б╕гом до сво╓╖ дитини!
 М╕й вереск був уже непотр╕бний... Кожне, здавалося, крутилося довкола себе, роздивляючись: хто ж тут ця мама, чи вона чу╓?
 Боже, як╕ в нас люди! Яка молодь! - промайнула думка. Ледь зачувши позивний б╕ди, кинулися на допомогу... ╤ на якусь мить мен╕ здалося, що ми вс╕ тут сво╖, р╕дн╕, ╕ що вони вс╕ дивляться на мене з вдячн╕стю та повагою!
 Раптом неподал╕к в╕д сход╕в, на яких я возвишалася, мов на трибун╕, десь метр╕в за три, завважую високу гарну ж╕нку з пишною зач╕скою. Щось кричить до мене ╕ посилено жестикулю╓ руками, в яких трима╓ к╕лька шоколадних конус╕в з морозивом.
 - Це я! ╤ду! Вона миттю виборсу╓ться з натовпу, люди розступаються...
 В п╕двал╕ запала така тиша, що стало чути як молоденький оф╕ц╕ант виклика╓ по моб╕льнику «швидку».
 Я повертаюся до сво╖х родич╕в - сестри та небоги, котр╕ чекають мене за столиком у кутку - це ми, зустр╕вшись у м╕ст╕ та нагулявшись, зайшли сюди випити води та поласувати морозивом. Розпов╕даю ╖м про те, що трапилося, бо за велелюддям вони н╕чого не бачили. Небога приносить морозиво, ще сидимо, пот╕м я проводжаю ╖х на автобус, що йде в Дарницю, довгенько його чека╓мо. Нарешт╕ вони по╖хали додому, а я, перш н╕ж рушити до метро, вир╕шую глянути: а як же там «м╕й» хлопець? Мабуть, уже н╕кого не застану. ╤ уявля╓те - сидять! Ждуть «швидко╖ допомоги», яка «забула» чомусь сюди при╖хати... Ск╕льки ж це часу минуло? Вочевидь, ц╕ла година... Отако╖!..
 Мама сидить навпроти синка ╕ так спок╕йно з ним бес╕ду╓, що я зрозум╕ла: справляться з ситуац╕╓ю! Уже справилися! Д╕тлахи, котр╕ гарцюють довкола них, заглед╕вши мене, навпереб╕й почали вигукувати: «Якби не ця тьотя, в╕н би вже упав! Якби не ця женщина, йому було б дуже погано!»...
 Обсипана з н╕г до голови ╖хн╕ми захопленнями та подяками матус╕, посп╕шаю додому, почуваючи себе геро╖нею дня. Щоправда, наостанок ц╕кавлюся: що з хлопцем, чи було таке ран╕ше? «Н╕, це вперше, - констату╓ матуся Марина, - мабуть, спека вплинула...»
 «В так╕й перенаселен╕й ╢вроп╕,
 в так╕ цив╕л╕зован╕ часи!» -
 пригадую в╕рш╕ Л╕ни Костенко.
 Нещасна наша цив╕л╕зац╕я!... Трапилося б таке з хлопчаком десь на глухому хутор╕, так ╕ то хтось би помчав до сус╕днього села за знахаркою. А ки╖вська «швидка» чомусь асоц╕ю╓ться з черепахою...
 ╤ ще пригадую сво╓ навчання на курсах з народно╖ медицини, де одна з викладачок, кандидат медичних наук, любила повторювати: «Я знаю... ну що ви зможете зробити до при╖зду л╕каря... Х╕ба що поговорити з хворим, п╕дтримати його морально...»
 ...Та под╕литися енерг╕╓ю, та хлюпнути в обличчя води, та гукнути когось на допомогу. Та зняти страх ╕з потерп╕лого. А ще - вдатн╕ш╕ з нас, фанат╕в народно╖ та нетрадиц╕йно╖ медицини, можуть сказати так╕ слова, котр╕ вдихнуть в людину життя.
 ╤ н╕яко╖ м╕стики! Все ц╕лком природно, по-науковому. Проте, якщо наука ще не все в╕дкрила, - нехай нас доганя╓. Звичайно ж, ми дружно схиля╓мося перед всемогутн╕стю ╕ неймов╕рн╕стю сучасно╖ медицини, але ╖й ╕нколи не бракувало б ╕ в нас дечому повчитися... Наприклад, л╕куванню словом, молитвою, замовляннями... Хоча... ви уявля╓те л╕каря, який молиться за сво╖х пац╕╓нт╕в?.. Та йому н╕коли за себе помолитися ╕ за сво╖х р╕дних, не те що за когось, так ми його завантажили ╕ зневажили...
 
 ...То вже значно п╕зн╕ше я навчилася читати дол╕ дерев ╕ людей: по ╖хн╕х очах, обличчях, сучках та плямах на т╕л╕, пеньках довкруж та по розмов╕ з ними. А поки що я була така мала - пам’ятаю, всього к╕лька рок╕в, що доводилося б╕гти за бабою, коли та швиденько чимчикувала до л╕су.
 Л╕тн╕й досв╕ток. Н╕де н╕кого. Ми мовчки проб╕гали с╕р╕юч╕ в туман╕ с╕льськ╕ п╕щан╕ вулиц╕, старезне кладовище, де вже не було страшно, хоча я намагалася випередити бабу ╕ якомога скор╕ше перемчати те недобре м╕сце. А коли долали бр╕д, то здавалося, що собою розр╕за╓мо туман, ╕ тут я боялася в╕дстати, бо так недовго ╕ загубитися, зате в л╕с╕ розтуманювалося швидко. З кожним кроком св╕тл╕шало, прокидалися перш╕ пташки, а пот╕м саме сонце ледь з’являлося у верх╕в’ях дерев - б╕льше, б╕льше, по наростаюч╕й. ╤ мен╕ чомусь здавалося, що ми з бабою - теж перш╕ пташки цього л╕су...
 Баба моя зросла у л╕с╕ ╕ н╕чого тут не боялася. З нею мен╕ також не було страшно. Це якби зараз хтось мен╕ сказав: в╕зьми чотири- чи п’ятир╕чну дитину та пройдися з нею десятки к╕лометр╕в по л╕сах, з весни збираючи кв╕ти, трави, ягоди, а дал╕ - липовий цв╕т, гриби, гор╕хи, барбарис, кропиву для худоби, глицю, хмиз, - все, що м╕г дати л╕с. Н╕защо! Хоча зараз я вже старша, н╕ж моя баба була тод╕...
 Л╕с стояв височезний ╕ сонячний, як святочний храм. Баба так любила вс╕ляке р╕знотрав’я, що гладила його по гол╕вках як малих д╕тей...
 Девясил, золототисячник, дика ружа, чистот╕л, верон╕ка, материнка... - назви рослин були такими ж древн╕ми, як ╕ ц╕ несходим╕ л╕си...
╤ все воно цв╕ло, розкошувало, переливалося кольорами, пром╕нням, незвичайними пахощами, чудернацькими назвами, дзум╕нням л╕сових бдж╕л... ╤ ч╕пко, над╕йно оселялося в мо╖й пам’ят╕...
 
 По об╕д╕ сиджу, перебираю трави, щоб не перестоювали на лав╕, ховаю в м╕шечки, аж тут приходить Верон╕ка. Ми вже знайом╕, минулор╕ч приводила на л╕кування матусю. Молода б╕лява красуня з небесними очима дивиться якось розгублено, кр╕зь мене... У шибку б’╓ться золотий серпневий джм╕ль, але нам обом не до нього...
 - Як там мама? Знову щось?
 - З нею все гаразд, а от з╕ мною...
 - С╕дай, розказуй, взагал╕-то сьогодн╕ в мене вих╕дний, не приймаю...
 - Тьотю Катерино, я вже б╕льше не можу... мен╕ н╕куди йти...
 Дивлюся, а ╖╖ вродливе обличчя з б╕лого ста╓ с╕рим, а пот╕м береться якимись рудуватими плямами, а дал╕ - ой леле! - спалаху╓ недобрим пурпуровим вогнем... Оч╕ блукають...
 - Дитино, та що це з тобою?
 Вона р╕зко схоплю╓ться з м╕сця ╕ почина╓ б╕гати по к╕мнат╕. ╤ тут я пом╕чаю щось неймов╕рне, ╖╖ руки творять якийсь чудернацький танець: на потилицю, на пояс, на груди, ось уже викручу╓ соб╕ зап’ястя, нервово перебира╓ пальцями.
 - Що тоб╕ болить? Кажи вже, не мучся!
 - Я дитину залишила напризволяще...
 - Яку дитину? Де?
 - Свою дитину. В роддом╕. Сьогодн╕ йому р╕вно десять дн╕в... Груди розносить, мабуть, мастит. З молоком справитися не можу.
 Я вражена.
 - Значить, - белькочу, - у тебе синочок. ╤ щоб щось сказати, питаю чи дала дитин╕ ╕м’я.
 - Аякже, - ледь шепоче, - Святополк... Святополк Енр╕кейович.
 - Як-як?
 Святополк Енр╕кейович... Вона робить слабку спробу усм╕хнутися, проте обличчя лише бол╕сно перекосилося...
 А мен╕ це ╖╖ страждання - маслом по душ╕. «М╕сця не знаходиш соб╕, голубонько, - думаю, - значить, ще не все втрачено для малого Святополка», а вголос допитуюсь:
 - А що ж Енр╕кей - батько дитини? ╤ноземець чи що?
 - А н╕чого! Його звати Енр╕ке. Мати назвала на честь Енр╕ке Карузо, сп╕вак такий був ╕тал╕йський... У нього с╕м’я, дво╓ д╕тей, а я не знала...
 - Ага, ясненько... А тво╖ батьки?
 - Мама плаче ╕ жене за дитиною: «╤ди, забери негайно!» А батько вперся: «Принесеш - уб’ю обох! Байстрюк╕в годувати не буду!» -
╤ дода╓ так╕ слова, що мен╕ темн╕╓ в очах. Що робити?
 - Добре, дочко, подума╓мо удвох. Не в╕дчаюйся! В╕дколи св╕ту ╕ сонця, проблема ця лиховодить людьми. Чолов╕ки спочатку умовляють на чисте ╕ неземне кохання, а пот╕м за все розплачу╓ться ж╕нка, все спиха╓ться на не╖, сильн╕шу... Хитро придумано самими ж чолов╕ками: не см╕й гр╕шити, бо це низько, брудно, огидно, а мен╕ можна, бо я наст╕льки чистий, порядний, самовозвеличений, що бруд до мене не приста╓! А д╕тки? Д╕тки - це прерогатива ж╕нки, як зараз кажуть ╕нтелектуали... До реч╕, осв╕ту ма╓ш?
 - Ще р╕к навчатися в ╕нститут╕...
 - От ╕ добре. Матимеш осв╕ту - не пропадеш.
 Я мовчки оглядаю пац╕╓нтку ╕ спохоплююся:
 - До л╕кар╕в зверталася?
 - Так! Уколи колють, як╕сь таблетки прописали, але я подумала - може, траву якусь попити, тому й прийшла сюди. Може, щось п╕дкажете, щоб подал╕ в╕д медицини. Так уже все набридло...
 - Знаю ун╕кальний зас╕б! Тут ти не помилилася, прийшовши до мене. Хочеш справитися з╕ сво╓ю проблемою за три дн╕?
 - Невже це можливо? Я все зроблю, що скажете.
 - Погодувати дитину!
 - Чию?
 - Свою ж, звичайно! ╤ т╕льки свою!
 Верон╕ка вклякла на м╕сц╕:
 - ╤ все минеться?
 - Все!
 ╤ тут ╖╖ оч╕ стають син╕-син╕. Чи то звела ╖х до погожого неба за в╕кном, чи кол╕р блузки в╕дбився у з╕ницях, раптом якось проясн╕ла на виду, стала знову собою, юною блакитноокою красунею.
 
 Я поволеньки п╕дбираю слова, розпрямляюся, високо зводжу голову, ╕ кажу ╖й так твердо ╕ тихо, карбуючи кожне слово, щоб запам’ятала на все життя ╕ по змоз╕ передала дал╕, ╕ншим:
 - Будь сучасною! Плюнь на вс╕х недоумк╕в, як╕ хоч коли-небудь дор╕катимуть тоб╕ тво╓ю ж дитиною! Ми вже докотилися до того, що д╕тей народжу╓ться дуже мало. «Демограф╕я!» - виють пол╕тики.
 - З вами так легко! - перебива╓ мене д╕вчина, з╕тхаючи з неймов╕рним полегшенням, ╕ слуха╓ дал╕ захоплено.
 - ╤ ще запам’ятай, дякувати Богу, ми живемо не в часи Шевченково╖ Катерини, долю яко╖ так ретельно заучували в школ╕. Б╕ль поета для того й вихлюпнувся колись давно на пап╕р, щоб сусп╕льство спам’яталося... Але й зараз у житт╕ чомусь все навпаки...
 В ╢вроп╕ вже давно в╕дбулася так звана сексуальна революц╕я. ╥╖ в╕дголоски доходять до нас ╕ то не кращим сво╖м боком. Як╕сь збочення. Громада н╕як не може оговтатися та взяти цю справу до сво╖х багатом╕льйонних рук. Чому б, наприклад, молод╕й мам╕, якщо вже склалася така ситуац╕я, як у тебе, не пожити в якомусь «Дитинц╕», поки довкола вс╕ схаменуться та прочумаються в╕д тисячол╕тньо╖ др╕мучост╕, та дадуть ╖й змогу в╕льно дихати, а до того ж ╕ новонароджен╕й дитин╕? Чому н╕де в св╕т╕ на сьогодн╕шн╕й день, в жодн╕й кра╖н╕, нема╓ ст╕льки д╕тей на вулиц╕?
 ╤ зрештою, чому, як ланцюгова реакц╕я, десь п╕д к╕нець життя з’являються у нас н╕чийн╕ старушенц╕╖ та н╕чийн╕ старички? Ой, Верон╕ко, забалакалася я, розворушила ти набол╕ле.
 Я дала ╖й сум╕ш трав та й кажу:
 - До реч╕, в ц╕й сум╕ш╕ ╓ трава твого ╕мен╕ - верон╕ка зветься. Бува╓ вона р╕зна: довголиста, л╕карська, плющолиста, колосиста, д╕бровна... Тоб╕ я даю верон╕ку л╕карську. Дуже пом╕чна трава, побачиш, як стане тоб╕ в пригод╕.
 Д╕вчина п╕шла в╕д мене, усм╕хаючись, а другого дня зателефонувала:
 - Зв╕дки ти? - питаю.
 - З дому. Ви ж чу╓те, хто верещить ось на руках ╕ не да╓ говорити? Святко верещить! Забрала!
 У телефонн╕й трубц╕ надривалася спасенна немовлятська душа, не в╕даючи про щасливий початок власно╖ дол╕...
 
...╤ знову якогось серпневого досв╕тку, з╕гнорувавши майбутню денну спеку ╕ сум’яття, у веприцьких л╕сах розцв╕тала бузковим цв╕том верон╕ка, т╕шачи погляди х╕ба що л╕совик╕в та мавок... ╤ водночас десь у безм╕р╕ дн╕в ╕ ночей люди одинокого, безнад╕йно самотнього, загубленого у безконечност╕ св╕т╕в мегапол╕са вже чекали на ╖╖ допомогу...

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #9 за 29.02.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5627

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков