Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 07.03.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#10 за 07.03.2008
В ╤М’Я ПРЕКРАСНОГО


 Непом╕тно робиться ╕стор╕я. Св╕домо живе людина у сьогодн╕шн╕м дн╕, бо вчорашн╕й уже належить ╕стор╕╖. Так малими процесами, зм╕ною дн╕в ╕ ночей творяться епохи, росте ╕ шириться культура. Все оновлю╓ться ╕ все стар╕╓ непом╕тно. Але в╕чно залиша╓ться пам’ять людська про тих, хто дбав про св╕й народ, збагачував землю сво╖м талантом та творч╕стю.
 Чар╕вн╕ звуки змальовують картини минулого ╕ сучасного, пробуджують глибок╕ почуття ╕ благородн╕ поривання в ус╕х, хто слуха╓ музику. Про славетного творця музики, про ц╕кав╕ стор╕нки його життя ╕ творчост╕ розпов╕да╓ л╕тературно-музична в╕тальня в Укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕ м. Севастополя, присвячена 195-р╕ччю в╕д дня народження Семена Гулака-Артемовського, видатного сп╕вака, композитора, автора опери «Запорожець за Дуна╓м». В╕н належав до шевченк╕вського покол╕ння громадських ╕ культурних д╕яч╕в, ╕, як ╕ його земляк та майже ровесник Т. Шевченко, волод╕в багатьма талантами. Його «Запорожець за Дуна╓м» стала першою на той час оперою на нац╕ональному сюжет╕ й проклала шлях ╕ншим композиторам у цьому жанр╕.
 З самого початку композиторсько╖ д╕яльност╕ С. Гулака-Артемовського його музика була насичена духом укра╖нсько╖ народно╖ п╕сенност╕, ╖╖ колоритом.
 ╤нтерес до культурно╖ спадщини Укра╖ни зроста╓ з кожним роком. Молодь в╕дв╕ду╓ тематичн╕ заходи, присвячен╕ великим укра╖нським д╕ячам. Нашими пост╕йними глядачами ╓ не т╕льки школяр╕ та студенти, а й в╕йськовослужбовц╕ строково╖ служби ВМС ЗС Укра╖ни, з якими ми вже багато рок╕в п╕дтриму╓мо т╕сний зв’язок. Сучасн╕ укра╖нц╕ не втратили любов╕ до народно╖ п╕сн╕, ╕ тому ╕з захопленням слухали народний ансамбль Укра╖нського центру «Червона калина», кер╕вник В. Ковальчук, заслужений прац╕вник культури АР Крим, та народний фольклорний ансамбль «Чар╕вниц╕», кер╕вник А. Тер-Акопян. В л╕тературно-музичн╕й в╕тальн╕ взяли участь сол╕сти камерного хору «Мадригал» п╕д кер╕вництвом заслуженого д╕яча мистецтв Укра╖ни, лауреата Державно╖ прем╕╖ АР Крим В. К╕ма, А. Романченко та заслужений прац╕вник культури Рос╕╖ Л. Комарова; вихованц╕ зразково╖ вокально╖ студ╕╖ сольного сп╕ву «Резонанс» п╕д кер╕вництвом Н. Мамонтово╖: В. Сачук, С. Мамонтова, ╢. Толкачова, Л. Константиненко – лауреати м╕жнародних конкурс╕в вокал╕ст╕в у Франц╕╖, Польщ╕, Угорщин╕, Туреччин╕, Москв╕, Дн╕пропетровську, Ки╓в╕.
 Л╕рична теплота музики С. Гулака-Артемовського, ╖╖ глибока спор╕днен╕сть з укра╖нськими п╕снями стали основою великого життя творчо╖ спадщини митця, яку дбайливо збер╕га╓ ╕стор╕я для нащадк╕в як одну з чудових стор╕нок укра╖нсько╖ музично╖ культури.
 В л╕тературно-музичн╕й в╕тальн╕ глядачам було представлено ун╕кальн╕ фотоматер╕али про життя композитора, запис голосу С. Гулака-Артемовського, фрагменти ф╕льму-опери «Запорожець за Дуна╓м».
 Проводячи так╕ заходи, творч╕ сп╕вроб╕тники Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру не т╕льки вшановують пам’ять в╕домих людей, а й доносять до молод╕, який великий внесок зробили ц╕ люди в укра╖нську культуру та мистецтво.
 Плине час, гине в огн╕ часу матер╕альна культура. Але в╕чними ╕ незнищенними залишаються духовн╕ ц╕нност╕. Тож давайте будемо ╖х берегти ╕ передавати нащадкам, як це робили наш╕ предки. Пам’ять про талановитого митця ╕ музичного д╕яча Укра╖ни Семена Гулака-Артемовського назавжди збережеться у наших серцях.
 Наталя ПРАВДА,
 методист ╕нформац╕йного в╕дд╕лу УК╤Ц в м. Севастопол╕

 На фото: ар╕ю Одарки ╕ Карася з опери «Запорожець за Дуна╓м» виконують сол╕сти камерного хору «Мадригал» Анатол╕й Романченко та заслужений прац╕вник культури РФ Людмила Комарова (кер╕вник - заслужений д╕яч мистецтв Укра╖ни, лауреат Державно╖ прем╕╖ АР Крим Володимир К╕м).

Фото Людмили Садовн╕ченко.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #10 за 07.03.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5649

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков