Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 04.04.2008
В ╥╥ П╤СНЯХ – ДУША НАРОДНА

ДО ЗОЛОТОГО ЮВ╤ЛЕЮ НАТАЛ╤ БЕЗКОРОВАЙНО╥

 Коли б мене запитали, кого я назвав би справжн╕м сучасним укра╖нцем на теренах Криму, без т╕н╕ найменшого сумн╕ву у перших числах перел╕чених шанованих мною людей назвав би й пр╕звище сп╕вачки, Заслужено╖ артистки Укра╖ни, сол╕стки Кримсько╖ державно╖ ф╕лармон╕╖ Натал╕ Степан╕вни Безкоровайно╖. Адже сво╓ю справд╕ подвижницькою працею на нив╕ духовност╕ Наталя Безкоровайна заслугову╓ найвищо╖ пошани ╕ поц╕нування. Вона одна з тих небагатьох сучасних митц╕в Криму та й Укра╖ни, хто натхненно, невтомно ╕ повсякчас п╕дн╕ма╓ на крила ╕ несе до людей найкращ╕, найц╕нн╕ш╕ зразки укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕. Завважте, не тих сучасних в переважн╕й сво╖й б╕льшост╕ п╕сеньок-одноденок, п╕д час виконання яких треба б╕гати з м╕крофоном по сцен╕, пританцьовувати ╕ плескати в долон╕, мовляв, аплодуйте ж, п╕дсп╕вуйте, хоч часто-густо люди й сл╕в тих п╕сеньок не запам’ятовують, а тих, справд╕ народних п╕сень, як╕ наш народ створив протягом багатьох в╕к╕в сво╓╖ ╕сторично╖ дол╕. П╕сень, сповнених нашо╖ ментально╖ зажури ╕ смутку, котр╕ в основному починаються отим нашим бол╕сним «Ой», п╕сень, у яких народ плекав сво╖ над╕╖ ╕ спод╕вання про кращу долю, про свою найб╕льшу ╕ найсокровенн╕шу мр╕ю - про незалежн╕сть. А ск╕льки чудесних п╕сень створили наш╕ предки про високоморальне ╕ справжн╓ кохання, про б╕ль ╕ розлуку, про козаченьк╕в ╕ чумак╕в, про в╕рн╕сть до кохано╖, до Укра╖ни.
 Багато з цих п╕сень складають репертуар нашо╖ славетно╖ землячки, котра за покликом сво╓╖ душ╕ несе ╖х до найширших слухацьких ╕ глядацьких аудитор╕й.

З╤ СВЯТОМ!

Наталя Безкоровайна сп╕вачка, чи╖ солосп╕ви зачаровують, хвилюють, бентежать душу, викликають захоплення ╕ сльози на очах. У мене таке враження, що, коли вона сп╕ва╓, скаж╕мо, п╕сню Наталки Полтавки з однойменно╖ опери Миколи Лисенка «Ой, я д╕вчина Полтавка, а зовуть мене Наталка» чи п╕сню-ар╕ю «В╕ють в╕три, в╕ють буйн╕, аж дерева гнуться, ой, як болить серце мо╓, а сльози не ллються», мисткиня не лише намага╓ться викласти до к╕нця сво╖ Богом дан╕ вокальн╕ можливост╕, а й вкласти в них усю свою душу, наш нац╕ональний дух ╕ характер, аби цей сп╕в був щирим, неп╕дробним, неп╕двладним швидкоминущим модам ╕ теч╕ям. Таке мистецтво не мина╓, воно в╕чне. Сп╕в Натал╕ Безкоровайно╖ под╕бний до перелив╕в солов’╖ного щебету у весняному гаю, до ср╕бнодзвонного г╕рського пот╕чка, що перестрибу╓ з кам╕нчика на кам╕нчик, вишумову╓ ╕ бринить, бринить, бринить…
 Коли я слухаю у виконанн╕ Натал╕ Безкоровайно╖ п╕сню на слова Олеся «См╕ються, плачуть солов’╖», музику до яко╖ написав Василь Безкоровайний, ╖╖ далекий родич по л╕н╕╖ чолов╕ка Богдана, моя душа, як ╕ т╕ солов’╖ з п╕сн╕, ╕ см╕╓ться, ╕ плаче, огорта╓ться зажурою ╕ сповню╓ться любов’ю ╕ теплотою до сво╓╖ земл╕, до р╕дних кра╖в, до Укра╖ни.
 Де б не доводилося мен╕ слухати п╕сн╕ у виконанн╕ Натал╕ Безкоровайно╖, я н╕коли не залишався байдужим. Та х╕ба лиш я! Палк╕ оплески присутн╕х – ось найвища, найкраща нагорода ╖й за натхненну творчу, високомистецьку працю.
 Наталю Безкоровайну знаю багато рок╕в, знаю ╖╖ родину – доньку Олену, чолов╕ка Богдана. Це дружна, монол╕тна с╕м’я, родина однодумц╕в. З такою родиною добре ╕ жити, ╕ працювати – тебе розум╕ють, тебе п╕дтримують! А це для митця – головне! Наталя Степан╕вна сумл╕нно ставиться й до сво╖х громадських доручень, н╕коли не сто╖ть осторонь наших укра╖нських справ у Криму. Разом з╕ сво╖м чолов╕ком Богданом – високопрофес╕йним музикантом – вони створили фундац╕ю ╕м. Василя Безкоровайного – талановитого укра╖нського композитора, котрий багато рок╕в свого життя волею дол╕ пров╕в далеко в╕д Батьк╕вщини, в Америц╕, залишивши по соб╕ велик╕ напрацювання на нив╕ укра╖нсько╖ культури. Не один концерт з його п╕сенно╖ спадщини п╕дготувала ╕ виконала Наталя Безкоровайна, ╖╖ кращ╕ солосп╕ви ув╕йшли до Золотого п╕сенного фонду Укра╖ни. У Натал╕ Безкоровайно╖ – полудень в╕ку. Час п╕дбити п╕дсумки зробленого ╕ взяти розг╕н до нових творчих здобутк╕в. Вона у розкв╕т╕ ф╕зичних ╕ духовних сил, сповнена нових творчих задум╕в.
 Хочеться побажати ╖й, нашому голосистому кримському укра╖нському соловейку, г╕дн╕й продовжувачц╕ п╕сенно╖ справи нашо╖ кримсько╖ землячки славетно╖ Оксани Петрусенко, аби все задумане нею збувалося, аби працювалося ╕ сп╕валося. А ми, шанувальники ╖╖ високого таланту, будемо слухати, милуватися ╕ чаруватися ╖╖ сп╕вом, дивуватися ╖╖ ум╕нню хвилювати наш╕ ностальг╕йн╕ душ╕ р╕дною укра╖нською народною п╕снею.
 Сп╕вайте, Наталю, сп╕вайте,
 ╤ душу в п╕сн╕ виливайте.
 Хвилюйте, бентежте, чаруйте,
 Нам рад╕сть в╕д сп╕ву даруйте.
 Ви щира, проста, благородна,
 Ви – наша артистка, Народна!
 З юв╕ле╓м, з роси та води Вам, люба Наталю!
 Палкий прихильник
 Вашого таланту —
 поет Данило КОНОНЕНКО.
м. С╕мферополь.

НАТАЛЯ БЕЗКОРОВАЙНА: «МУЗИКА – ЦЕ МО╢ ЖИТТЯ!»

 ╥╖ знають, люблять, ц╕нують ╕ поважають не лише у Криму, в Укра╖н╕, а й поза ╖╖ межами. П╕сн╕, як╕ вона сп╕ва╓, дарують над╕ю, над╕ляють в╕рою у себе, надихають на прекрасне, допомагають в╕дчути катарсис, зц╕люють душ╕ ╕ серця... Звати ╖╖, заслужену артистку Укра╖ни, - Наталя Степан╕вна Безкоровайна. Цей р╕к для не╖ – юв╕лейний. Сп╕вачка в╕дзнача╓ тридцять рок╕в творчо╖ д╕яльност╕, двадцять рок╕в роботи у Кримськ╕й державн╕й ф╕лармон╕╖ ╕ п’ятдесяту весну свого життя. За цей час зроблено ╕ досягнуто чимало!
 Дмитро Гнатюк, Герой Укра╖ни, Народний артист Укра╖ни, лауреат Державно╖ прем╕╖ Укра╖ни ╕мен╕ Т. Шевченка, якось сказав про Наталю Степан╕вну: «...Спостер╕гаючи за творч╕стю ц╕╓╖ дуже ц╕каво╖ сп╕вачки з р╕дк╕сним л╕рико-колоратурним сопрано протягом багатьох рок╕в, не перестаю дивуватися ╖╖ працездатност╕, одержимост╕, з якою вона береться до ново╖ роботи... Пост╕йно працюючи над собою, сп╕вачка поповню╓ св╕й репертуар складним вокальним матер╕алом оперно╖ класики, що, безумовно, св╕дчить про ╖╖ високу виконавську майстерн╕сть ╕ профес╕онал╕зм...»
 Вихованка Льв╕всько╖ державно╖ консерватор╕╖ ╕м. М. Лисенка Наталя Безкоровайна (р╕к випуску 1986) сьогодн╕ ма╓ у сво╓му репертуар╕ понад триста вокальних твор╕в, серед яких композиц╕╖ з╕ св╕тово╖ та в╕тчизняно╖ класики, укра╖нськ╕ народн╕ п╕сн╕. До реч╕, Наталя Степан╕вна вперше в Укра╖н╕ виконала сольн╕ парт╕╖ у таких великих концертних творах, як «Р╕здвяна оратор╕я» К. Сен-Санса, «Ave Maria»
А. Караманова та ╕н. А ще ╖╖ ╓дину з Криму запросили на сольний виступ у Нац╕ональну оперу Укра╖ни у програму «Клас╕к-прем’╓р». Тут вона засп╕вала Болеро ╢лени з опери всесв╕тньов╕домого композитора Дж. Верд╕ «Сицил╕йська вечерня». Але ╖╖ вокальне поетичне мистецтво – це не т╕льки ╓вропейська класика, це класика укра╖нсько╖ народно╖ п╕сн╕, п╕сн╕, яка живе з нами в╕д самого народження ╕ до смерт╕, ми насп╕ву╓мо ╖╖ у хвилини смутку ╕ радост╕, вона закладена у наших генах.
 Р╕дно╖ мови та п╕сн╕ Наталю Степан╕вну навчили у дитинств╕ тато ╕ мама. «Згадую, як сидячи у татка на кол╕нах, сп╕вала разом ╕з ним «Сто╖ть гора високая», «Ой, не св╕ти, м╕сяченьку», «Ой, на гор╕ та й женц╕ жнуть...» чи ще якусь ╕з наших неповторних гарних п╕сень, - д╕литься сво╖ми спогадами сп╕вачка-юв╕лярка. – Зна╓те, мо╖ батьки були високодуховними людьми, саме вони мене навчили любити укра╖нську мову, культуру, та ╖╖ найвищий прояв – п╕сню! Мабуть, ще тод╕ музика проросла у мен╕… Тепер це мо╓ життя ╕ покликання! Я маю змогу донести прекрасне духовне мистецтво до розуму ╕ душ людських, наблизити людей до духовного очищення, до розум╕ння того, що життя насправд╕ прекрасне ╕ варте того, аби жити, щоб вони у це пов╕рили, пов╕рили у себе, щоб у них не опускалися руки ╕ щоб вони ставали кращими!»
 До реч╕, Наталя Степан╕вна не лише дару╓ св╕й голос поц╕новувачам ╖╖ мистецтва, а й навча╓ п╕дростаюче покол╕ння основам вокалу ╕ постановки голосу на естрадному в╕дд╕ленн╕ Кримського ун╕верситету культури, мистецтв ╕ туризму. Сп╕вачка розум╕╓, що треба передавати сво╖ знання молодим, прищеплювати любов до р╕дно╖ п╕сн╕, адже за ними - майбутн╓ укра╖нсько╖ культури. Також не зупиня╓ться юв╕лярка ╕ на важкому, але при╓мному шляху самовдосконалення: бере участь у р╕зноман╕тних вокальних конкурсах ╕ як учасниця, ╕ як член жур╕, презенту╓ укра╖нське музичне мистецтво за кордоном. Кримську сп╕вочу перлину чули ╕ бачили у Польщ╕, Н╕меччин╕, Франц╕╖, кра╖нах СНД.
 Сьогодн╕ у доробку Натал╕ Безкоровайно╖ ╓ й альбом «Перлини укра╖нсько╖ музики» (С╕мферополь, 1997 р.), ╕ перший в Укра╖н╕ та Криму л╕ценз╕йний диск «Народжена вогнем» (Ки╖в, 2004 р.), ╖╖ голос також занесено на диск «Затремт╕ли струни» (Ки╖в, 2002 р.), «Укра╖нськ╕ народн╕ п╕сн╕» (Ки╖в, 2005 р.) – ╕ це все ув╕йшло до Золото╖ колекц╕╖ нашо╖ музики. ╥╖ ╕м’я занесене до енциклопедичного видання «Словник сп╕вак╕в Укра╖ни», альманаху «Хто ╓ хто в Криму 2001-2003», «Енциклопед╕╖ Сучасно╖ Укра╖ни» (Ки╖в, 2003 р.), «Музично╖ Енциклопед╕╖ Укра╖ни» (Ки╖в, 2006 р.). Але чомусь дума╓ться, що все ж найб╕льшим визнанням для сп╕вачки залишаються щир╕ вдячн╕ оч╕ ╖╖ слухач╕в, наповнен╕ сльозами щастя, ╕ ╖хн╕ неск╕нченн╕ овац╕╖!
 Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
 Фото О. Носаненка.
 
* * *

 В╕та╓мо Вас, пан╕ Наталю, ╕з вашим юв╕лейним роком! Бажа╓мо Вам Божого благословення, творчо╖ наснаги, сил ╕ можливостей реал╕зувати ус╕ сво╖ плани!
 З╕ щирою повагою ╕ вдячн╕стю -
 «СВ╤ТЛИЧАНИ»

* * *
Наталя Безкоровайна,
заслужена артистка Укра╖ни,
наш «кримський соловейко»
щиро запрошу╓ Вас у коло сво╖х друз╕в на святковий веч╕р
в Б╕лу в╕тальню Кримсько╖ державно╖ ф╕лармон╕╖
11 кв╕тня,
поч. о 18.00,
за адресою: С╕мферополь, вул. Пушк╕на, 3.

 Анастас╕я ТЕРЕЩЕНКО, кер╕вник художнього в╕дд╕лу Кримсько╖ держф╕лармон╕╖, виконавчий директор М╕жнародного музичного конкурсу «Син╕й птах»:
«Наталя Безкоровайна - ╓дина артистка нашо╖ ф╕лармон╕╖, прекрасний голос яко╖ ув╕йшов у Золотий фонд Укра╖ни. На жаль, сьогодн╕ ми не так часто, як хот╕лося б, ма╓мо змогу слухати солосп╕ви Натал╕ Степан╕вни у Криму, бо вона б╕льше гастролю╓ Укра╖ною ╕ за кордоном. Але ми впевнен╕, що вона подару╓ ще багато укра╖нських чудових творчих проект╕в Криму, Укра╖н╕ ╕ св╕ту...»
 
Мар╕я ДРАЧ, голова М╕жнародно╖ орган╕зац╕╖ «Ж╕ноча Громада»:
«Наталя Безкоровайна, сольн╕ концерти яко╖ перед громадськ╕стю Ки╓ва та ╕нших м╕ст Укра╖ни мали великий усп╕х, показала високу вокальну майстерн╕сть, артистичн╕сть у виконанн╕ вокальних твор╕в, щир╕сть, обдарован╕сть, орган╕зован╕сть. Сп╕вачку тепло приймали глядач╕ Прибалтики, Н╕меччини, Рос╕╖, Франц╕╖, Польщ╕…»

Анатол╕й МОКРЕНКО, Народний артист Укра╖ни:
«Високий профес╕онал╕зм ╕ природна працездатн╕сть не зупиняють на м╕сц╕ талановиту сп╕вачку… Кияни знають ╕ люблять творч╕сть Натал╕ Безкоровайно╖ ╕з дуже популярних у столиц╕ передач, як╕ транслюються на всю Укра╖ну у прямому еф╕р╕: «Суботн╕ зустр╕ч╕», мистецький канал рад╕о «Л╕ра», ╕з концертно-телев╕з╕йно╖ програми «Клас╕к-прем’╓р», яка проходила в Нац╕ональн╕й опер╕ Укра╖ни, та виступ╕в на сценах Ки╓ва...»

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5739

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков