Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 04.04.2008
ЧУЖИХ Д╤ТЕЙ НЕ БУВА╢

ЧУЖИХ Д╤ТЕЙ НЕ БУВА╢,
АБО НЕСМ╤ЛИВ╤ КРОКИ ВЛАДИ В РАМКАХ ПРОГРАМИ НАЦ╤ОНАЛЬНОГО УСИНОВЛЕННЯ

 2008 р╕к проголошено в Укра╖н╕ роком п╕дтримки нац╕онального усиновлення та ╕нших форм с╕мейного виховання д╕тей-сир╕т та д╕тей, позбавлених батьк╕вського п╕клування. Зак╕нчився вже перший квартал, а проблеми, що ╕снують на нив╕ усиновлення та захисту прав обездолених д╕тей, залишаються тими самими.
 В рамках ц╕╓╖ програми до 1 кв╕тня на розгляд Верховно╖ Ради мали бути подан╕ законопроекти щодо спрощення процедури усиновлення та державно╖ п╕дтримки с╕мей, як╕ взяли д╕тей п╕д оп╕ку. Урядовц╕ мають на мет╕ запровадити механ╕зм стимулювання громадян Укра╖ни прийняти таке непросте р╕шення. Хоча на оф╕ц╕йному сайт╕ Верховно╖ Ради ще не подано ╕нформац╕╖ про зазначену д╕яльн╕сть (там вказано лише постанови про зняття та призначення посадовц╕в, як╕ займаються питаннями захисту д╕тей, ╖х прав та ╕нтерес╕в), проте робота все-таки ведеться. Так, зокрема, за пов╕домленням прес-служби Президента Укра╖ни, В╕ктор Ющенко вже направив до парламенту дек╕лька «с╕мейних» законопроект╕в, як╕
стосуються державно╖ п╕дтримки родин, що оф╕ц╕йно взяли дитину на виховання.
 Кр╕м того, робляться кроки ╕ у галуз╕ м╕жнародного сп╕вроб╕тництва, як╕ можуть ╕стотно допомогти зм╕цнити ╕снуюч╕ традиц╕╖ та вир╕шити певн╕ нац╕ональн╕ проблеми. А статистика наголошу╓ на тому, що проблеми нав╕ть у дитячому сектор╕ д╕йсно ╓. Так, на сьогодн╕ в Укра╖н╕ нарахову╓ться 168 тисяч д╕тей-╕нвал╕д╕в, 102 тисяч╕ д╕тей- сир╕т ╕ д╕тей, позбавлених батьк╕вського п╕клування, 2 тисяч╕ 205 В╤Л-позитивних д╕тей, у яких п╕дтверджено д╕агноз, та близько 50 тисяч д╕тей, як╕ живуть в кризових родинах ╕ не отримують у повн╕й м╕р╕ увагу та п╕клування. З метою подолання таких проблем наприк╕нц╕ лютого цього року в╕дбулося п╕дписання програмного плану д╕й м╕ж Урядом Укра╖ни та Дитячим фондом ООН (ЮН╤СЕФ) на 2008 р╕к. Варто нагадати, що под╕бний документ п╕дпису╓ться вже трет╕й р╕к посп╕ль. План сп╕впрац╕ спрямований на поглиблення сп╕льно╖ д╕яльност╕ стосовно вир╕шення основних пр╕оритетних завдань у галуз╕ дитинства: врегулювання питань м╕ждержавного усиновлення, в тому числ╕ шляхом впровадження норм Гаазько╖ конвенц╕╖ та впровадження принципу «грош╕ ходять за дитиною» по вс╕й Укра╖н╕.
 Ц╕лком природно поста╓ питання ╕ про запровадження виплати грошово╖ допомоги громадянам Укра╖ни при усиновленн╕ дитини. Цю проблему частково вир╕шено шляхом прийняття Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни Постанови про «Питання призначення ╕ виплати допомоги с╕м’ям з д╕тьми», яка визнача╓ порядок надання у 2008 роц╕ допомоги при народженн╕ дитини. В╕дпов╕дно до документа, грошова допомога при народженн╕ дитини признача╓ться усиновителю або оп╕куну на кожну усиновлену чи взяту п╕д оп╕ку дитину у розм╕р╕ 12 240 грн. Важливий нюанс: якщо допомога при народженн╕ дитини вже була призначена до моменту встановлення усиновлення, виплата допомоги усиновителю продовжу╓ться у такому самому розм╕р╕. Проте ╕снують певн╕ проблеми з початком виплат ц╕╓╖ допомоги (адже вона виплачу╓ться не в╕дразу, а з сутт╓вою затримкою). Також дос╕ не розв’язане питання ф╕нансово╖ допомоги усиновителям б╕льш дорослих д╕тей. Та у будь-якому випадку ф╕нансове питання варто вир╕шувати так, щоб ця допомога не перетворювалась у зас╕б збагачення окремих ос╕б, ╕ страждання д╕тей, позбавлених щиро╖ батьк╕всько╖ любов╕, не залишалися б тими самими.
 Сл╕д завжди пам’ятати, що справи усиновлення ╓ особливо сусп╕льно значущими, адже д╕ти Укра╖ни, як╕ ╓ сиротами та позбавлен╕ батьк╕вського п╕клування, як правило, не мають законних представник╕в, ╖хн╕ ╕нтереси може захистити лише держава в особ╕ сво╖х орган╕в. Ще одним важливим питанням, яким ма╓ оп╕куватись саме держава, - це забезпечення конституц╕йного права на осв╕ту. Хоча Президент Укра╖ни ╕ запевня╓, що вс╕ д╕ти-сироти матимуть змогу безкоштовно здобути вищу осв╕ту, проте конкретн╕ механ╕зми впровадження цього завдання поки що не розроблен╕. Сьогодн╕ в Укра╖н╕ лише д╕ють спец╕альн╕ програми, як╕ спрямован╕ на розкриття особливих навичок д╕тей, позбавлених батьк╕вського п╕клування. Так, незабаром стартуватиме спец╕альний проект для д╕тей-сир╕т п╕д умовною назвою «Шлях до з╕рок», п╕д час якого кожна дитина дитбудинку зможе продемонструвати сво╖ зд╕бност╕. Держава об╕ця╓ звернути особливу увагу на переможц╕в.
 Кр╕м того, урядовц╕ мають на мет╕ провести в рамках програми нац╕онального усиновлення протягом 2008 року так╕ заходи: актив╕зувати роботу щодо по╕нформованост╕ населення з питань усиновлення, п╕двищити ефективн╕сть д╕яльност╕ м╕сцевих орган╕в щодо розвитку с╕мейних форм виховання-д╕тей та п╕дтримки с╕мей, як╕ усиновили д╕тей, забезпечити всеб╕чну п╕дтримку благод╕йницько╖ д╕яльност╕, спрямовано╖ на д╕тей.
 Що ж до ╕нформац╕йного забезпечення укра╖нського населення, то тут можна сказати в╕дверто: жал╕╓ влада вид╕лити достатню к╕льк╕сть кошт╕в на створення як╕сно╖ соц╕ально╖ реклами та проведення г╕дно╖ ознайомчо╖ програми. Усе, чим обмежилися держслужбовц╕ – створення та демонстрац╕я на всеукра╖нських каналах рекламних ролик╕в за безпосередньо╖ участ╕ д╕тей, як╕, власне, ╕ залишилися без батьк╕всько╖ п╕дтримки ╕ любов╕ та прагнуть зд╕йснити сво╓ право на те, щоб бути усиновленими ╕ в╕дчути лаг╕дн╕ руки та в╕дкрите серце нових батьк╕в. В╕рш╕, прочитан╕ щирими дитячими голосами, звичайно, розчулюють серця наших сп╕вв╕тчизник╕в, проте вони не можуть спростити механ╕зм усиновлення та зробити його зрозум╕л╕шим для тих, хто, може, ╕ ма╓ нам╕р стати усиновителем, проте ще не зна╓, як це зробити. Корисним було б створення спец╕альних центр╕в по вс╕й Укра╖н╕, де за участю квал╕ф╕кованих спец╕ал╕ст╕в потенц╕йн╕ батьки мали б змогу оц╕нити сво╖ можливост╕ щодо прийняття дитини у власну родину: зокрема, ознайомитися з правовими та процедурними особливостями п╕дготовки документ╕в, отримати консультац╕╖ фах╕вц╕в про вплив генетично╖ та соц╕ально╖ спадковост╕ на формування ╕ розвиток дитини тощо.
 А чому б ще й не показувати досв╕д в╕домих людей та ╖хн╕ ╕стор╕╖ про те, як вони стали щасливими батьками, врятувавши бодай одну дитину-сироту в╕д самотност╕ та почуття непотр╕бност╕. А таких приклад╕в вистача╓ як серед ╕ноземних з╕рок, так ╕ серед в╕тчизняних св╕тил шоу-б╕знесу.
 Благод╕йницька д╕яльн╕сть, спрямована на допомогу д╕тям, позбавленим родинно╖ любов╕, на щастя, набира╓ в наш╕й кра╖н╕ все б╕льших оберт╕в. Сп╕впраця б╕знесу та влади призвела за ╕н╕ц╕ативою Нац╕онально╖ ради з питань благод╕йност╕ „З╕гр╕й любов’ю дитину” до розпод╕лу м╕ж р╕зними заможними п╕дпри╓мцями рег╕он╕в Укра╖ни, в яких вони будуть допомагати багатод╕тним с╕м’ям та д╕тям, що потребують особливо╖ уваги з боку нашого сусп╕льства. Так, кримськими д╕тьми будуть оп╕куватися народний депутат та б╕знесмен Ринат Ахметов, за яким закр╕плен╕ також Луганська, Донецька та Закарпатська област╕, та голова ради директор╕в корпорац╕╖ „╤ндустр╕альний союз Донбасу” Серг╕й Тарута, який бере шефство ╕ над Волинською областю.
 Ц╕кавий також досв╕д столиц╕ нашо╖ держави, де у 2008 роц╕ буде запроваджено систему патронатного виховання: д╕тей, як╕ лишилися без батьк╕вського п╕клування, в╕дправлятимуть не до притулк╕в, л╕карень чи центр╕в реаб╕л╕тац╕╖, а до патронатних (профес╕йних) с╕мей. Це дасть змогу практично кожн╕й дитин╕ перебувати п╕д батьк╕вською оп╕кою до моменту всиновлення. Кр╕м того, служба у справах неповнол╕тн╕х плану╓ реал╕зувати ц╕кавий проект, у рамках якого вивчатиметься б╕ограф╕я кожно╖ конкретно╖ дитини, збиратимуться дан╕ про ╖╖ характер, першочергов╕ потреби, особливост╕. На думку ки╖вських держслужбовц╕в, це ма╓ прискорити процес влаштування сир╕т до прийомних с╕мей чи дитячих будинк╕в с╕мейного типу, повернення ╖х п╕д оп╕ку родич╕в або усиновлення.
 Проте, ц╕лком зрозум╕ло, що н╕яка соц╕альна програма уряду не допоможе укра╖нцям в╕дкрити сво╖ серця для добрих вчинк╕в. Це справа кожно╖ людини – допомогти д╕тям, позбавленим батьк╕вського п╕клування. ╤ нема б╕льшо╖ нагороди, н╕ж щаслив╕ оч╕ дитини, як╕ щиро подякують за тепло ╕ любов, як╕ ми здатн╕ ╖м подарувати.
 Св╕тлана КЛИЧКО.
м. С╕мферополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5751

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков