Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НУ МА╢ ЗАХИЩАТИ КОЖЕН, А Н╤ – ТО МОЖНА В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ГРОМАДЯНСТВА
Дмитро Курилович, «Дронго», во╖н-доброволець…


«Я ПРЕДСТАВНИК БОГООБРАНОГО НАРОДУ, ЯКИЙ МА╢ ПОК╤НЧИТИ З НАЙБ╤ЛЬШИМ ЗЛОМ»
Капелан ПЦУ про служ╕ння в окоп╕, РПЦ та м╕с╕ю укра╖нц╕в…


СТЕПАН РУДАНСЬКИЙ: ПРОЧИТАНИЙ, АЛЕ ДО К╤НЦЯ НЕ ОСМИСЛЕНИЙ
Твоя слава у могил╕/А воля в Сиб╕ру/Ось що тоб╕, матусенько/Москал╕ зробили!..


ПОМЕР ДИСИДЕНТ СТЕПАН ХМАРА
«В╕н так любив Укра╖ну ╕ укра╖нц╕в. В╕н рвав свою душу ╕ серце за не╖…»


10 УКРА╥НСЬКИХ С╤ЯЧ╤В
Сво╓ю невтомною працею вони творили маси нових св╕домих укра╖нц╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "Українці мої..."
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 04.04.2008
╤МЕН╤ ПРОФЕСОРА ГУБАРЯ...

ПАМ’ЯТЬ

 Я добре пам’ятаю св╕й перший курс ╕, мабуть, н╕коли не забуду людину, яка вводила нас до св╕ту художньо╖ л╕тератури. Це професор Олександр ╤ванович Губар. На жаль, в╕н п╕шов з життя 15 вересня 2003 року, але нещодавно ус╕, хто знав, любив ╕ поважав Олександра ╤вановича, та т╕, кому не довелось, наче знову отримали змогу сп╕лкуватись з ним. Справа в т╕м, що до 85-р╕чного юв╕лею в╕д дня його народження на факультет╕ укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету була в╕дкрита аудитор╕я ╕мен╕ професора О. ╤. Губаря. 24 березня в рамках святкування тижня факультету в╕дбулось ╖╖ урочисте в╕дкриття. Це робоча аудитор╕я, яка в друг╕й половин╕ дня перетворюватиметься на читальний зал. Його вдова Майя Олександр╕вна за запов╕том О. ╤. Губаря передала в дар Науков╕й б╕бл╕отец╕ ТНУ ╕м. Вернадського близько трьох тисяч книг, що ╖х протягом життя збирав Олександр ╤ванович.
 Переданню книг передувала досить довга, кроп╕тка робота. Розпочали ╖╖ представники Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру С╕мферополя (генеральний директор Г. ╤. Хм╕льовська), як╕ допомогли Май╖ Олександр╕вн╕ про╕нвентаризувати вс╕ книги та пом╕тити штампом «Книга з б╕бл╕отеки О. ╤. Губаря», а також студенти ╤╤ курсу факультету сходознавства ТНУ (зав. кафедрою Ш. ╢. Юнусов). «Естафету» прийняли б╕бл╕отекар╕ ТНУ на чол╕ з директором б╕бл╕отеки В. ╤. Дряг╕ною, яка виступала з╕ спогадами про О. ╤. Губаря. Сп╕вроб╕тники в╕дд╕лу комплектування В. Гужва, Л. Бород╕на, Т. Сапронова, ╤. Чупах╕на на чол╕ ╕з зав╕дувачем в╕дд╕лу Н. Симоновою зробили повний б╕бл╕ограф╕чний опис, техн╕чну обробку ус╕х книг, заклали початки створення електронного каталогу. Продовжили цю роботу, а також зашифрували кожну книгу та внесли в картковий каталог прац╕вники в╕дд╕лу обробки – О. Зайцева (зав╕дувач), Н. Бойко, Л. Осадча, Г. Соколова, Л. Б╓локопитова,
Т. Борисенко, п╕д кер╕вництвом головного б╕бл╕ографа ТНУ М. В. Дорошко. Ц╕ люди зробили все, щоб студенти могли якнайкраще ознайомитися з книжковим скарбом Олександра ╤вановича Губаря. За вс╕ма правилами вони ф╕ксували кожну книгу, що дозволить швидко знаходити потр╕бний матер╕ал. Б╕бл╕отекар╕ кажуть, що, хоч ╕ присвятили ц╕й робот╕ не один м╕сяць, отримали величезне задоволення. З╕брання книг О. ╤. Губаря вони називають ун╕кальним. Багато книг збер╕гають тепл╕ дарч╕ надписи, з яких неважко збагнути, яке широке коло наукових, творчих та дружн╕х зв’язк╕в мав Олександр ╤ванович. Вража╓, що кожна книга несе сл╕д його руки, з чого видно, як ретельно викладач готувався до сво╖х лекц╕й.
 В╕дкриття аудитор╕╖ ╕м. О. ╤. Губаря з╕брало чимало людей – колишн╕х учн╕в та однодумц╕в Олександра ╤вановича. Серед присутн╕х були заступник Пост╕йного Представника Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим В. Б. Пробий-Голова, заступник ректора ТНУ з навчально-методично╖ роботи В. В. М╕люков, в╕домий кримський укра╖нський поет Д. А. Кононенко, представники Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру С╕мферополя на чол╕ з в. о. директора В. Е. ╢рмаковим, кримськотатарськ╕ друз╕ Олександра Губаря – головний редактор газети «Голос Крыма» Е. Се╕тбек╕ров, представник кримськотатарсько╖ рад╕оредакц╕╖ держтелерад╕окомпан╕╖ «Крим» С. Бек╕ров, поети, члени НСПУ Н. Умеров ╕ А. Вел╕╓в та ╕н. Гост╕ ╕з задоволенням сп╕лкувались з╕ студентами, знайомлячи ╖х з життям та д╕яльн╕стю професора ╕ в╕домого укра╖нського л╕тературознавця.
 При╓мно, що фонд б╕бл╕отеки продовжу╓ поповнюватись: Нузет Умеров подарував дитяч╕ книжечки «Золота ос╕нь» (перекладена з кримськотатарсько╖ мови укра╖нською Данилом Кононенком та Ольгою Тимох╕ною) та «Моя батьк╕вщина» (укра╖нський переклад Ольги Тимох╕но╖), Абляз╕з Вел╕╓в – укладений ним рос╕йсько-укра╖нсько-кримськотатарський розмовник «Говоримо кримськотатарською» та перекладен╕ кримськотатарською зб╕рки поез╕й Олександра Мороза «Суголосся» та Яра Славутича «Скит╕я, Русь, Укра╖на».
 Б╕льше сорока рок╕в Олександр ╤ванович Губар в╕ддав справ╕ навчання та виховання ф╕лолог╕в-укра╖н╕ст╕в, тепер же цю справу продовжать його книжки, якими зможе користуватись ще не одне покол╕ння випускник╕в.
╤рина ГЛАДКА, асп╕рантка кафедри теор╕╖ та ╕стор╕╖ укра╖нсько╖ л╕тератури ТНУ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "Українці мої..."


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5756

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков