Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#14 за 04.04.2008
Д╤ВКА КОСУ НЕ ПЛЕТЕ, ПТАШКА ГН╤ЗДЕЧКА НЕ В’╢

ДОРОГА ДО ХРАМУ

 7 кв╕тня (25 березня за старим стилем) - Благов╕щення Пресвято╖ Богородиц╕
 Це свято в╕дноситься до найзначн╕ших ╕ неперех╕дних ╕ в╕дзнача╓ться на честь явлення Пресвят╕й Д╕в╕ Мар╕╖ Архангела Гаври╖ла з╕ спов╕щенням та╓мниц╕ майбутнього народження нею Спасителя - ╤суса Христа.
 Як св╕дчать ╢вангел╕╓ ╕ Святе Письмо, п╕сля досягнення повнол╕ття, за звича╓м, що мав силу закону, Пресвята Д╕ва Мар╕я залишила храм ╢русалимський ╕ вручена була для шлюбу старому тесл╕ Йосифу, який походив з одного з нею кол╕на ╤удова. Живучи у дом╕ Йосифа у Гал╕лейському м╕ст╕ Назарет, Пресвята Д╕ва велику частину часу проводила насамот╕, займаючись богодуманням ╕ молитвою, читанням Святого Письма ╕ рукод╕ллям.
 Через чотири м╕сяц╕ п╕сля заручення, п╕д час ╖╖ молитовних роздум╕в, з’явився перед нею Архангел Гаври╖л ╕ вимовив: «Рад╕й, Благодатна! Господь з Тобою, благословенна Ти м╕ж дружинами». Хоч явлення Архангела не злякало Мар╕ю, але збентежило сво╓ю незвичн╕стю. Бажаючи заспоко╖ти ╖╖ та запевнити в ╕стин╕ свого прив╕тання, Архангел пов╕домив, що сво╓ю глибокою смиренн╕стю Мар╕я удосто╓на найб╕льшо╖ благодат╕ у Бога - стати Мат╕р’ю Сина Божого.
 Архангел Гаври╖л спов╕стив Мар╕╖ та╓мницю вт╕лення Сина Божого тими ж словами, що ╕ пророк ╤сайя: «╤ ось зачнеш, у чрев╕, ╕ народиш Сина, ╕ наречеш Йому ╕м’я: ╤сус. В╕н буде великий, ╕ наречеться Сином Всевишнього, ╕ дасть Йому Господь Бог престол Давида, батька Його; ╕ буде царювати над домом ╤акова на вс╕ в╕ки, ╕ Царству Його не буде к╕нця».
 Мар╕я не засумн╕валася у словах Божественного посланника, але все ж здивувалася: як може народитися син у д╕ви, що не знала чолов╕ка? На роз’яснення вона почула: «Дух Святий найде на Тебе, ╕ сила Всевишнього ося╓ Тебе; тому ╕ народжене Святе наречеться Сином Божим». Зрозум╕вши волю Божу ╕ ц╕лком в╕ддаючи себе ╖й, Пресвята Д╕ва в╕дпов╕дала: «Це, раба Господня; да буде мен╕ по слову тво╓му».
 У старовину Благов╕щення вважалося великим святом - з нього починався р╕к. Святкування ц╕╓╖ под╕╖ не скасову╓ться нав╕ть якщо припада╓ на Великдень.
 Свято Благов╕щення у древн╕х християн мало р╕зн╕ назви: «Зачаття Христа», «Благов╕щення про Христа», «Початок спокути», «Благов╕щення Ангела Мар╕╖». Лише у VII стол╕тт╕ воно отримало пост╕йну назву - «Благов╕щення Пресвято╖ Богородиц╕». А ще у IV стол╕тт╕ Св. Афанас╕й називав це свято першим серед особливо шанованих християнами, оск╕льки з ц╕╓╖ знаменно╖ под╕╖ почалася ера спас╕ння людства.
 З давн╕х-давен в народ╕ ╕снував зворушливий звичай - у День Благов╕щення, як в день спов╕щення свободи для всього св╕ту, випускати з кл╕ток птах╕в на волю. Займатися ж якоюсь роботою, нав╕ть легкою, цього дня не дозволялося.
(УКР╤НФОРМ)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #14 за 04.04.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5761

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков