Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ - ПРО ДОПОМОГУ США: АМЕРИКАНЦ╤ БАЧАТЬ КОЖЕН СВ╤Й ДОЛАР, ЯКИЙ ЗАХОДИТЬ В УКРА╥НУ
«Усе йде на поле бою, п╕дтримуючи не лише укра╖нську арм╕ю, а й захищаючи демократ╕ю у...


У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 11.04.2008 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#15 за 11.04.2008
«МИ РОЗВАЛИМО БЕРЛ╤НСЬКУ В╤ЗОВУ СТ╤НУ НА КОРДОНАХ УКРА╥НИ...»

Заступник М╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Костянтин ╢Л╤С╢╢В:
«МИ РОЗВАЛИМО БЕРЛ╤НСЬКУ В╤ЗОВУ СТ╤НУ НА КОРДОНАХ УКРА╥НИ...»

 
- Щойно Укра╖на ╕ Польща п╕дписали двосторонню угоду про м╕сцевий прикордонний рух. Коли громадяни Укра╖ни зможуть скористатися ╖╖ перевагами?
 - Д╕йсно, 28 березня п╕д час в╕зиту Прем’╓р-м╕н╕стра Польщ╕ в Укра╖ну було нарешт╕ п╕дписано Угоду про правила м╕сцевого прикордонного руху м╕ж Укра╖ною та Польщею.
 Угодою передбача╓ться, що мешканц╕ прикордонно╖ зони зд╕йснюватимуть багаторазов╕ по╖здки на територ╕ю Польщ╕ без в╕з, лише на п╕дстав╕ посв╕дчення. Документ надаватиме право перебувати в межах прикордонно╖ зони Польщ╕ три м╕сяц╕ впродовж шести м╕сяц╕в з дати ви╖зду. Умовою для отримання в╕дпов╕дного дозволу ╓ трир╕чний терм╕н пост╕йного проживання в населених пунктах прикордонно╖ зони. Право на отримання дозволу матимуть також члени с╕мей, нав╕ть якщо вони пост╕йно проживають у прикордонн╕й зон╕ менш н╕ж три роки. Домовлено, що перший дозв╕л вида╓ться на два роки, наступний вже на 5 рок╕в. Зб╕р за дозв╕л склада╓ двадцять ╓вро ╕ не стягу╓ться з ╕нвал╕д╕в, пенс╕онер╕в та д╕тей в╕ком до 18 рок╕в.
 Сл╕д зазначити, що до прикордонно╖ зони з укра╖нсько╖ сторони ув╕йдуть понад 1500 населених пункт╕в Волинсько╖, Закарпатсько╖ та Льв╕всько╖ областей. Таким чином, к╕льк╕сть мешканц╕в прикордонно╖ зони Укра╖ни, як╕ зможуть скористатися спрощеною процедурою по╖здок до Польщ╕, становитиме понад п╕втора м╕льйона ос╕б.
 Але для того, щоб зазначена угода вступила в д╕ю, ╖╖ ма╓ ратиф╕кувати польський парламент. Ми отримали запевнення в╕д польсько╖ влади, що це в╕дбудеться не п╕зн╕ше л╕та поточного року, оск╕льки в польському ╕стебл╕шмент╕ ╕сну╓ розум╕ння важливост╕ нев╕дкладного започаткування ╕мплементац╕╖ такого документа. Св╕дченням цього ╓ те, що вже зараз оф╕ц╕йна Варшава викону╓ техн╕чн╕ формальност╕, пов’язан╕ ╕з виконанням положень дано╖ угоди.
 
- Нещодавно поширилася ╕нформац╕я, що щойно п╕дписана Угода з Польщею на вимогу Брюсселя буде переглянута, а також в╕дбудеться скорочення 50 км зони. Чи це в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕?
 - Хот╕в би одразу заспоко╖ти, що це не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. Про перегляд положень Угоди не йдеться. На сьогодн╕ Брюссель в особ╕ ╢вропейсько╖ Ком╕с╕╖ висловив окрем╕ зауваження до тексту Угоди техн╕чного характеру. Вони стосуються, передус╕м, пропозиц╕й щодо використання назв „во╓водства” зам╕сть „пов╕т╕в” як адм╕н╕стративних одиниць, доц╕льност╕ включення положень щодо страхування здоров’я, оск╕льки це питання не ╓ предметом Угоди, а також положення щодо передач╕ зразк╕в дозвол╕в – ╢вроком╕с╕я вважа╓ такий обм╕н ╕нформац╕╓ю недоц╕льним.
 Як бачите, висловлен╕ зауваження мають суто техн╕чний характер ╕ можуть бути врахован╕ в робочому порядку, без внесення зм╕н та доповнень по сут╕ угоди.
 
- А яка ситуац╕я з ╕ншими аналог╕чними угодами з сус╕дн╕ми державами-членами ╢С?
 - Угода з Польщею стала другою в сер╕╖ аналог╕чних документ╕в, укладених Укра╖ною з сус╕дн╕ми державами-членами ╢С. Як в╕домо, у вересн╕ минулого року була п╕дписана угода про м╕сцевий прикордонний рух з Угорщиною. Вона ╓ чинною з 11 с╕чня поточного року. Ближчим часом буде п╕дписано аналог╕чну угоду з╕ Словаччиною, яку було парафовано у лютому. На порядку денному – започаткування аналог╕чних переговор╕в з Румун╕╓ю. Таким чином, в цьому роц╕ ми плану╓мо завершити процес укладання зазначених угод з сус╕дн╕ми з Укра╖ною державами-членами ╢С, з якими кордон склада╓ понад п╕втори тисяч╕ сп╕льних к╕лометр╕в.
 
- Чи полегшать ц╕ угоди ситуац╕ю з чергами на кордонах?
 - Безумовно, коли угоди почнуть д╕яти, рух на кордонах прискориться ╕ ми оч╕ку╓мо скорочення черг. Водночас буде продовжуватися робота з метою розбудови ╕ належного облаштування пункт╕в пропуску на кордонах Укра╖ни з сус╕дн╕ми державами. Наприклад, на укра╖нсько-польськ╕й д╕лянц╕ нам потр╕бно значно зб╕льшити к╕льк╕сть пункт╕в перетину, особливо в контекст╕ п╕дготовки до ╢вро-2012. В середньому один такий пункт у нас обслугову╓ приблизно 80 - 90 км кордону. Натом╕сть у наших сус╕д╕в – поляк╕в ╕ н╕мц╕в, кордон упорядкований набагато щ╕льн╕ше. Там один пропускний пункт розташований на 20 - 25 км кордону. Тому сп╕льно з польською стороною плану╓ться значно зб╕льшити к╕льк╕сть под╕бних пункт╕в ╕ на нашому сп╕льному кордон╕. Усп╕шний приклад сп╕впрац╕ Польщ╕ й Н╕меччини ми намага╓мося взяти ╕ соб╕ на озбро╓ння.
 
- Зда╓ться, що це вигляда╓ досить проблематичним, оск╕льки на зазначен╕ ц╕л╕ потр╕бн╕ значн╕ ф╕нансов╕ ресурси?
 - Я б не став драматизувати ситуац╕ю. МЗС активно працю╓ на цьому напрям╕. Так, ми активно залуча╓мо ф╕нансову та техн╕чну допомогу ╢С у рамках р╕зних ╕снуючих програм з розбудови сп╕льного з ╢С кордону. Кр╕м того, важливу роль в╕д╕граватиме фактор запровадження сп╕льного митного ╕ прикордонного контролю. Це дозволить нам сп╕льно, наприклад, з польською стороною зд╕йснювати контроль як на польськ╕й, так ╕ на укра╖нськ╕й територ╕╖. Як результат - будуть заощаджен╕ значн╕ кошти на побудову додаткових пункт╕в, усунемо будь-як╕ спокуси до корупц╕╖ на кордон╕, а також сприятимемо поступов╕й передач╕ ╓вропейського досв╕ду в ц╕й сфер╕ укра╖нським митникам ╕ прикордонникам.
 
- Чи зд╕йсню╓ МЗС мон╕торинг за ╕мплементац╕╓ю Угоди з ╢С про спрощений порядок видач╕ в╕з?
 - Спочатку, гадаю, було б корисно ще раз стисло нагадати про основн╕ параметри даного документа. Угода полегшу╓ процедуру отримання в╕з для вс╕х укра╖нських громадян, а також сутт╓во спрощу╓ процес отримання в╕з для студент╕в, науковц╕в, спортсмен╕в, вод╕╖в та член╕в ек╕паж╕в ав╕а- та морських суден, а також родич╕в громадян Укра╖ни, як╕ на законн╕й п╕дстав╕ проживають в кра╖нах ╢С.
 Угодою встановлю╓ться ф╕ксований в╕зовий тариф у 35 ╓вро. Передбачено також встановлення граничних терм╕н╕в розгляду в╕зових заяв у 10 дн╕в та 2 дн╕ у терм╕нових випадках. Як в╕домо, до п╕дписання угоди громадяни Укра╖ни не мали жодних гарант╕й отримання в╕з у так╕ стисл╕ терм╕ни. Кр╕м того, закр╕плено правову можлив╕сть для громадян Укра╖ни отримувати мотивац╕ю р╕шення про в╕дмову в оформленн╕ в╕зи.
 Згадана угода також передбача╓ створення сп╕льного В╕зового ком╕тету, уповноваженого розглядати будь-як╕ проблеми, як╕ виникають в процес╕ ╖╖ виконання.
 ╤ що найб╕льш важливо – Укра╖на домоглася закр╕плення ч╕тко╖ перспективи запровадження безв╕зового режиму по╖здок громадян Укра╖ни до держав-член╕в ╢С.
 Що стосу╓ться безпосередньо мон╕торингу, то з першого дня набуття чинност╕ ц╕╓╖ угоди М╕н╕стерство зд╕йсню╓ в╕дпов╕дну роботу, починаючи в╕д опитувань громадян Укра╖ни, завершуючи зустр╕чами з асоц╕ац╕ями п╕дпри╓мц╕в, наприклад, автоперев╕зник╕в, чий б╕знес напряму пов’язаний з в╕зовими питаннями. Це важливо для того, аби вчасно виявляти можлив╕ недол╕ки в ╕мплементац╕╖ угоди, ефективно реагувати на скарги ╕ непорозум╕ння, як╕ виникають у цьому зв’язку.
 
- Як в╕домо, у 2005 роц╕ Укра╖на в односторонньому порядку запровадила безв╕зовий режим для громадян ╢вропейського Союзу. Чи це було виправдано?
 - Скасування в╕зових вимог до громадян кра╖н ╢С, США, Канади та Япон╕╖ стало практичним вт╕ленням ╓вро╕нтеграц╕йних прагнень Укра╖ни та було спрямоване на популяризац╕ю Укра╖ни як демократично╖ ╓вропейсько╖ держави.
 Доц╕льн╕сть такого кроку, як засв╕дчила практика, була виправданою з економ╕чно╖ точки зору. Завдяки запровадженню безв╕зового режиму, наприклад, для громадян ╢С, к╕льк╕сть ╓вропейц╕в, що в╕дв╕дують Укра╖ну з д╕ловою, туристичною, приватною та ╕ншою метою, зросла в рази у пор╕внянн╕ з 2004 роком. Так, якщо у 2004 роц╕ Укра╖ну в╕дв╕дало лише п╕вм╕льйона громадян ╢вропейського Союзу, то у 2007 – понад 6 млн.
 Таким чином, недоотримання державним бюджетом кошт╕в за оформлення в╕з громадянам ╢С на р╕вн╕ 10 млн. долар╕в США на р╕к повн╕стю компенсу╓ться за рахунок витрат ╕ноземц╕в п╕д час ╖хнього перебування в Укра╖н╕. Адже, за оц╕нками фах╕вц╕в, в середньому кожний громадянин ╢С витрача╓ до 120 долар╕в США за кожний день свого перебування в Укра╖н╕.
 Кр╕м того, безв╕зовий режим сприя╓ актив╕зац╕╖ розвитку готельно-туристичного сектору, зм╕цненню зовн╕шньоеконом╕чних зв’язк╕в, залученню ╕ноземних ╕нвестиц╕й в нац╕ональну економ╕ку та створенню позитивного ╕м╕джу нашо╖ держави.
 
- Коли можна спод╕ватися на запровадження безв╕зового режиму по╖здок громадян Укра╖ни до кра╖н ╢С?
 - Що стосу╓ться перспективного запровадження безв╕зового режиму для укра╖нських громадян, то Укра╖на пост╕йно порушу╓ згадане питання перед ╢С на вс╕х р╕внях. Першим позитивним сигналом у цьому план╕ стало р╕шення Ради з питання сп╕вроб╕тництва Укра╖на - ╢С, ухвалене 11 березня у Брюссел╕. Там ми домовились про „можлив╕сть започаткування д╕алогу” з даного питання, беручи до уваги те, що безв╕зовий режим для громадян Укра╖ни ╓ стратег╕чною метою. У цьому зв’язку прагнемо п╕дготувати ч╕тку дорожню карту вимог та умов, як╕ ма╓ виконати укра╖нська сторона, аби запровадити безв╕зовий режим. Таким чином, ми переводимо нашу роботу в суто прагматичну площину.
 Сл╕д зазначити, що всередин╕ ╢вросоюзу ╕снують ч╕тк╕ вимоги до кра╖н, на як╕ розповсюджу╓ться д╕я безв╕зового режиму. Серед них - р╕вень нелегально╖ м╕грац╕╖, пол╕тика у сфер╕ п╕дтримки громадсько╖ безпеки, загальний р╕вень в╕дносин кра╖ни з ╢С тощо.
 Наприклад, у 2003 роц╕ ╢вросоюз запровадив в╕зовий режим в╕дносно громадян Еквадору, як╕ до цього в’╖жджали до ╢С без в╕з, на п╕дстав╕ даних про зб╕льшення к╕лькост╕ нелегальних м╕грант╕в з ц╕╓╖ кра╖ни та з огляду на зростання злочинност╕ серед громадян Еквадору, як╕ в╕дв╕дують держави ╢вросоюзу.
 У зв’язку з цим для отримання можливост╕ безв╕зового в’╖зду до кра╖н ╢С в╕д Укра╖ни вимага╓ться докор╕нне реформування м╕грац╕йно-в╕зово╖ пол╕тики, основними елементами яко╖ ╓:
 - остаточне правове та техн╕чне оформлення кордон╕в та в╕дпов╕дно забезпечення адекватного р╕вня прикордонного контролю;
 - реформування м╕грац╕йного законодавства в╕дпов╕дно до м╕жнародних норм;
 - запровадження над╕йно захищених паспорт╕в та про╖зних документ╕в;
 - адаптац╕я в╕зово╖ пол╕тики Укра╖ни до в╕зових стандарт╕в ╢С, в т. ч. впровадження комп’ютеризовано╖ систему обл╕ку надання в╕з в режим╕ online.
 Тобто багато чого повинна зробити ╕ укра╖нська сторона. Гадаю, що важливим кроком на цьому шляху ма╓ стати створення ╓диного м╕грац╕йного органу в Укра╖н╕ – питання, яке вже давно перейшло в площину нагальних.
Я переконаний в тому, що ми досягнемо поставлено╖ мети ╕ створимо вс╕ умови для того, щоб громадяни Укра╖ни мали можлив╕сть в╕льно пересуватися кордонами розширеного ╢С ╕ ╖хн╕ права та г╕дн╕сть поважалися.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #15 за 11.04.2008 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5767

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков