Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 18.04.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 18.04.2008
ЗОВН╤ШН╢ ТЕСТУВАННЯ: ГОТОВН╤СТЬ №1!

ОСВ╤ТА

До початку зовн╕шнього незалежного оц╕нювання в кримських школах залишилися л╕чен╕ дн╕. Що ж чека╓ цьогор╕чних випускник╕в за дверима пункту тестування? Наск╕льки вс╕ ланки «тестувального механ╕зму» готов╕ розпочати весняний оц╕нювальний марафон? На ц╕ та деяк╕ ╕нш╕ питання в╕дпов╕да╓ для читач╕в ”Кримсько╖ св╕тлиц╕” директор С╕мферопольського рег╕онального центру оц╕нювання якост╕ осв╕ти (СРЦОЯО) Юр╕й Михайлович ╤ЛЬ╥Н (на фото).
 - Юр╕ю Михайловичу, як Ви оц╕ню╓те доц╕льн╕сть зам╕ни вступних ╕спит╕в на незалежне оц╕нювання?
 - Це серйозна реформа, яка стосу╓ться не лише галуз╕ осв╕ти. Це одна з головних соц╕альних реформ, бо йдеться про нов╕ принципи формування нац╕онально╖ ел╕ти. Ц╕лком природно, що ця ситуац╕я супроводжу╓ться неоднозначним сприйняттям сусп╕льства.
╤ це позитивний фактор, який св╕дчить про небайдуж╕сть до ╕снуючих проблем.
 - Ск╕льки бажаючих проходити тестування виявилося в цьому роц╕ в Криму?
 - Заре╓струвалося б╕льше, н╕ж ми оч╕кували: в АР Крим – понад 23500 ос╕б, в Севастопол╕ – близько 4000 аб╕тур╕╓нт╕в, що на 15% б╕льше, н╕ж спод╕вались. Так╕ цифри, без сумн╕ву, говорять про дов╕ру до процедури тестування. Це ╓, фактично, непряме визнання факту корупц╕╖ при вступ╕ до вищих навчальних заклад╕в. Хочу наголосити, що дан╕, отриман╕ Ки╖вським ╕нститутом соц╕олог╕╖, ╕люструють позитивне ставлення населення до введення незалежного оц╕нювання: 60% школяр╕в та б╕льше 80% вчител╕в п╕дтримують тестування.
 - Чи можете Ви пор╕вняти переб╕г п╕дготовки до зовн╕шнього оц╕нювання в 2008 ╕ 2007 роках?
 - Зна╓те, дуже важко це робити, оск╕льки у 2007 роц╕ незалежне оц╕нювання проводилося на р╕вн╕ сво╓р╕дного експерименту, так би мовити, п╕лотного тестування. Тод╕ у
СРЦОЯО заре╓струвалися близько 7-8 тис ос╕б, у цьому роц╕ цей показник становить вже понад 62 тис. Зросла також к╕льк╕сть предмет╕в: з трьох до одинадцяти. Кр╕м того, на сьогодн╕шн╕й день зб╕льшилися ╕ обсяги п╕дготовки. У цьому роц╕ ми ма╓мо понад 1500 тис. екзаменатор╕в, близько 6500 ╕нших прац╕вник╕в (старших ╕нструктор╕в, ╕нструктор╕в, чергових пункту тестування тощо), ╕ для вс╕х треба провести ╕нструктаж, сертиф╕кувати кожного, ╕, звичайно ж, укласти угоду та заплатити грош╕. А на це потр╕бн╕ ╕ час, ╕ кошти.
 - Деяк╕ учасники тестування з╕ткнулися з тим, що ╖м не над╕слали запрошення. Наск╕льки поширена ця проблема?
 - Запрошення не були вчасно над╕слан╕ тим особам, як╕ сам╕ спричинили таку ситуац╕ю. Як ви зна╓те, можна було обрати два предмети для складання тест╕в (кр╕м укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, що ╓ обов’язковою дисципл╕ною). Зважаючи на це, деяк╕ учн╕ випускних клас╕в зм╕нювали сво╓ р╕шення по 3-5 раз╕в. Запрошення розсилалися в╕дпов╕дно до даних останньо╖ ре╓страц╕╖, що ╓ ц╕лком лог╕чно. Тому ╕ вийшло так, що деяк╕ чекали на запрошення за м╕сцем проживання (наприклад, у конкретному район╕ Криму), а воно над╕йшло до пункту тестування (с╕мферопольську школу). Тож, в принцип╕, у таких казусах здеб╕льшого винн╕ сам╕ учасники тестування, як╕ через свою неуважн╕сть не врахували деяк╕ нюанси ре╓страц╕╖. Проте, звичайно, не можна забувати ╕ про людський фактор, наш╕ прац╕вники теж не застрахован╕ в╕д помилок. Так, наприклад, сталося у Лен╕нському район╕, де ╕снують дв╕ школи з практично однаковими назвами (Лен╕нська ЗОШ №1 смт. Лен╕не ╕ Лен╕нська ЗОШ селища Лен╕нське). Саме тому ╕ сталися непорозум╕ння ╕з розсилкою запрошень для учн╕в цих шк╕л. У будь-якому випадку, якщо хтось пом╕тить помилку, що була допущена п╕д час ре╓страц╕╖, в╕н може написати заяву ╕ все буде виправлено. Ц╕ непорозум╕ння н╕як не вплинуть на допуск учасника до пункту тестування. Головне, щоб усе було вчасно внесене до сертиф╕ката.
 - Наск╕льки захищена система зовн╕шнього оц╕нювання?
 - Система захисту розроблена на найвищому р╕вн╕. По-перше, ус╕м роботам присвою╓ться штрих-код, що унеможливлю╓ втручання у процес перев╕рки та п╕дробку результат╕в тестування. По-друге, сертиф╕кати, як╕ ми вида╓мо, мають над╕йну систему захисту. Кр╕м того, для транспортування завдань та виконаних роб╕т залучаються служби державно╖ охорони та безпеки.
 - Як проходило пробне тестування? Як╕ воно дало результати?
 - Пробне тестування проходило у трьох вар╕антах: ╕нтернет-тестування, кореспондентська форма (учасники надсилали лист-заявку, пот╕м отримували зразки тест╕в в письмовому вигляд╕, заповнювали ╕ повертали ╖х для перев╕рки), проведення тестування за п╕дтримки Кримського республ╕канського ╕нституту п╕слядипломно╖ осв╕ти. Про результати говорити нема╓ сенсу, адже пробне тестування ма╓ на мет╕, передус╕м, зняти психолог╕чний бар’╓р, ознайомити учасник╕в з╕ структурою та схемою проведення самого оц╕нювання.
 - Яку форму мають тести та як зд╕йсню╓ться ╖х перев╕рка?
 - У цьому роц╕ тестуванням охоплено одинадцять дисципл╕н: укра╖нська мова та л╕тература, математика, ╕стор╕я Укра╖ни, всесв╕тня ╕стор╕я, х╕м╕я, географ╕я, ф╕зика, б╕олог╕я, основи правознавства, основи економ╕ки та заруб╕жна л╕тература. Тестов╕ завдання з б╕льшост╕ предмет╕в мають лише закриту форму, тобто лише запитання з вар╕антами в╕дпов╕дей. Тести ж з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, математики, ╕стор╕╖ Укра╖ни мають ╕ закриту, ╕ в╕дкриту форми. В╕дкрита форма передбача╓ наявн╕сть завдань творчого характеру: написати короткий тв╕р, розв’язати задачу чи описати якусь под╕ю або ╕сторичне явище. Закрит╕ тести перев╕ряються за допомогою комп’ютер╕в, в╕дкриту ж частину оц╕нюють екзаменатори.
 - За результатами тестування учасники отримують сертиф╕кат. Як╕ дан╕ в╕н включа╓ в себе?
 - Це особист╕ дан╕ (пр╕звище, ╕м’я, по батьков╕), перел╕к дисципл╕н, як╕ складав учасник оц╕нювання, та, найголовн╕ше, к╕льк╕сть набраних ним бал╕в. Документ пода╓ оц╕нювання в двох шкалах: дванадцятибальн╕й та стобальн╕й. Перша знадобиться, якщо випускник напише заяву про зарахування для нього результат╕в оц╕нювання як державно╖ п╕дсумково╖ атестац╕╖, друга – п╕д час вступу до вищого навчального закладу. Одн╕й особ╕ вида╓ться один сертиф╕кат, який вона може використати дек╕лька раз╕в ╕ спробувати вступити до р╕зних ун╕верситет╕в чи ╕нститут╕в кра╖ни. Наступного року сертиф╕кат вже не д╕╓, ╕ у випадку в╕дмови у вступ╕ бажаючим доведеться складати тестування повторно. Це пов’язане з тим, що шкалювання результат╕в оц╕нювання та визначення найвищих показник╕в в╕дбува╓ться щор╕чно ╕ може зм╕нюватися в залежност╕ в╕д загального осв╕тнього р╕вня аб╕тур╕╓нт╕в.
 - До реч╕, а чи в╕дпов╕дають тести шк╕льн╕й програм╕?
 - Так, повн╕стю. Приблизно 60% запитань в╕дносяться до середнього ступеня важкост╕. Тож, упевнений, учню, який адекватно засвою╓ навчальну програму, ц╕лком п╕д силу скласти усп╕шно тестування. Тим б╕льше, що часу вид╕ля╓ться достатньо: в╕д 90 до 180 хвилин в залежност╕ в╕д дисципл╕ни.
 - Якою мовою ведеться тестування? Чи ма╓ аб╕тур╕╓нт виб╕р?
 - Так, в цьому роц╕ у аб╕тур╕╓нт╕в ╓ право вибирати. ╤мов╕рно, воно буде ╕ в наступному. Для цього необх╕дно вказати сво╓ побажання щодо мови п╕д час ре╓страц╕╖. До реч╕, на сьогодн╕ в Укра╖н╕ аб╕тур╕╓нти виявили бажання складати тести укра╖нською, рос╕йською, польською, угорською, молдавською, румунською мовами. Учасники незалежного оц╕нювання обирали переважно т╕ мови, якими велося викладання у школ╕ (особливо це пом╕тно серед мешканц╕в прикордонних район╕в). У Криму проявилася тенденц╕я до переважного вибору рос╕йсько╖ мови (96-98% учасник╕в). Як не дивно, жоден учень не вияв бажання складати тести кримськотатарською.
 - Чи не виникне у кримчан, як╕ складали тести рос╕йською мовою, проблем п╕д час вступу до вищих навчальних заклад╕в з укра╖нською мовою викладання?
 - Думаю, н╕, оск╕льки у сертиф╕кат╕ не вказу╓ться мова, якою складався тест. Головне при вступ╕ – к╕льк╕сть набраних бал╕в.
 - Як бути тим, хто за станом здоров’я чи з ╕нших об’╓ктивних причин не зможе пройти тестування у пер╕од з 22 кв╕тня до 4 червня?
 - Безперечно, ми передбачили таку ситуац╕ю, що деяк╕ учн╕ можуть захвор╕ти, брати участь в цей пер╕од у спортивних змаганнях та р╕зноман╕тних ол╕мп╕адах. Для них буде орган╕зована додаткова сес╕я, що триватиме з 26 червня по 4 липня. До категор╕╖ учасник╕в, що мають право брати участь у цьому тестуванн╕, належать також ╕ т╕ учасники основного туру, як╕ подали апеляц╕ю (про оскарження результат╕в тест╕в чи виявлення порушень п╕д час проведення оц╕нювання тощо). Проте ц╕ аб╕тур╕╓нти можуть спробувати сво╖ сили у додатковому тестуванн╕ лише у випадку визнання спец╕альною ком╕с╕╓ю подано╖ апеляц╕╖ справедливою.
 - А як бути д╕тям з особливими потребами? Як проходить тестування тако╖ категор╕╖ аб╕тур╕╓нт╕в?
 - За р╕шенням в╕дпов╕дно╖ медично╖ ком╕с╕╖ так╕ групи д╕тей, як ╕нвал╕ди ╤ та ╤╤ груп, ╕нвал╕ди з дитинства та ╕н. можуть бути зв╕льнен╕ в╕д необх╕дност╕ складати зовн╕шн╓ незалежне оц╕нювання. У цьому випадку вони мають можлив╕сть складати звичайн╕ ╕спити. Проте останн╕ тенденц╕╖ показують, що все б╕льше д╕тей з особливими потребами прагнуть все ж таки пройти тестування.
 - Якими матер╕алами можна скористатися п╕д час п╕дготовки до тестування?
 - Головний матер╕ал – це, безперечно, шк╕льн╕ п╕дручники. Кр╕м того, Укра╖нський центр оц╕нювання якост╕ осв╕ти видав спец╕альну методичну л╕тературу, що м╕стить не лише опис правил та порядку проведення тестування, а й приклади завдань для попереднього тренування. Застер╕гаю вас в╕д придбання тест╕в, що продаються на книжковому базар╕ ╕ пропонуються як тести, як╕ будуть використовуватися п╕д час проведення ЗНО в цьому роц╕, ус╕ вони – п╕дробка. Жодна людина до початку тестування не зна╓ повного зм╕сту завдань. Додам, що уся необх╕дна ╕нформац╕я про переб╕г тестування м╕ститься на сайтах www.crimeatest.org.ua, www.testportal.com.ua, minobr.crimea-portal.gov.ua.
 - Яким чином учасникам можна буде д╕знатися про результати?
 - Результати будуть над╕слан╕ безпосередньо до навчальних заклад╕в. Кр╕м того, уся ╕нформац╕я буде м╕ститися на сайт╕ Укра╖нського центру оц╕нювання якост╕ осв╕ти (www.testportal.com.ua). До реч╕, це дасть змогу не лише учасникам тестування д╕знатися про його результати, а й прац╕вникам вищих навчальних заклад╕в упевнитися в справжност╕ наданого аб╕тур╕╓нтом сертиф╕ката.
 - За ВНЗ залишене право проводити сп╕вбес╕ду з аб╕тур╕╓нтом. Чи ╓ тод╕ сенс у проведенн╕ незалежного оц╕нювання?
 - Безперечно ╓. Адже сп╕вбес╕да признача╓ться лише на тих факультетах, як╕ вимагають наявност╕ в аб╕тур╕╓нта спец╕альних навичок, р╕вень яких не вим╕рю╓ться сьогодн╕шн╕ми тестами. Це стосу╓ться спортивних, в╕йськових, творчих та ╕н. спец╕альностей. До того ж, поки що ми не проводимо тестувань з ╕ноземних мов, а це вкрай важливо для тих, хто прагне вивчати ╕ноземну ф╕лолог╕ю.
 - Юр╕ю Михайловичу, а якими будуть Ваш╕ побажання учасникам незалежного оц╕нювання напередодн╕ першого дня випробування?
 - Побажання довол╕ традиц╕йне, проте кращого тут не придума╓ш: зичу ус╕м випускникам усп╕шно пройти тестування. Впевнений: будь-кому, хто серйозно ставиться до ц╕╓╖ справи, це п╕д силу. Найкращою нагородою для вс╕х аб╕тур╕╓нт╕в стане справдження ╖хн╕х оч╕кувань та вступ до обраних вищих навчальних заклад╕в. Хай щастить!
 Св╕тлана КЛИЧКО.
 * * *
Звернутися до С╕мферопольського рег╕онального центру оц╕нювання якост╕ осв╕ти
можна за тел. 8(0652)547-648 або написати листа на електронну пошту rc.simferopol@testportal.com.ua.

ДИПЛОМ ЗА ХАБАР: КОРУПЦ╤Я У ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ НАБИРА╢ ОБЕРТ╤В?
 Укра╖на сьогодн╕ пос╕да╓ 30-те м╕сце у ╢вроп╕ за р╕вн╕стю доступу людей до осв╕ти. За даними р╕зних соц╕олог╕чних опитувань, як╕сть осв╕ти в Укра╖н╕ катастроф╕чно пада╓, а р╕вень корупц╕╖ у вищих навчальних закладах ╓ значно вищим, н╕ж за радянських час╕в. МВС минулого року вдалося порушити лише близько 300 карних справ за статтею хабарництво стосовно викладач╕в ВНЗ. ╤ це лише «верх╕вка айсберга». Б╕льш╕сть аб╕тур╕╓нт╕в та студент╕в не хочуть розголосу. М╕н╕стерство осв╕ти у боротьб╕ з хабарництвом поклада╓ над╕╖ на незалежне зовн╕шн╓ оц╕нювання.
 Вища осв╕та в Укра╖н╕ ╓ престижною. Щороку охочих вступити до ╕нститут╕в та ун╕верситет╕в б╕льша╓. Цього року ус╕ вони мають пройти через незалежне зовн╕шн╓ тестування. М╕н╕стр осв╕ти ╤ван Вакарчук вважа╓, що це прогресивна форма вступу до ВНЗ ╕ що вона здатна зарадити корупц╕╖. «Якщо ми говоримо про корупц╕ю у вищих навчальних закладах, то зовн╕шн╓ тестування насамперед зменшить вх╕дну частину. Якщо навчальних заклад╕в зараз близько 900, то рег╕ональних центр╕в - дев’ять», – наголошу╓ ╤ван Вакарчук.
 Що ж до корупц╕╖, так би мовити, «всередин╕ навчального процесу», то боротися з нею ще важче. Адже студенти сам╕ зац╕кавлен╕ приховувати ╖╖, оск╕льки вона да╓ можлив╕сть складати ╕спити тим, хто за браком знань скласти ╖х не може. Тому, не приховуючи факт╕в орган╕зованого збирання грошей для викладач╕в за «позитивне» проходження групою ╕спиту, розпов╕дати «на м╕крофон» ╕ тим б╕льше св╕дчити для правоохоронц╕в студенти в╕дмовляються.
 На «гарячу л╕н╕ю» з протид╕╖ хабарництву, орган╕зовану М╕носв╕ти, минулого року зателефонувало лише близько 600 студент╕в. Як запевня╓ заступник голови департаменту вищо╖ осв╕ти Юр╕й Коровайченко, на вс╕ скарги вони реагують день у день. «Дал╕ ми зверта╓мось до кер╕вника навчального закладу. Це робиться, як правило, у письмовому вигляд╕, з вимогою з’ясувати ╕ вжити заход╕в, якщо в╕н ма╓ як╕сь факти порушення. ╢ пересторога для тих, хто намага╓ться цей закон порушувати. В╕н зна╓ про те, що можуть на нього поскаржитись», – зазначив Юр╕й Коровайченко.
 Боротися з корупц╕╓ю у сфер╕ осв╕ти допомага╓ Укра╖н╕ й Агентство США з м╕жнародного розвитку. У рамках проекту «Г╕дна Укра╖ни» UASID розда╓ кошти громадським орган╕зац╕ям. Одна з них, «Антикорупц╕йний ком╕тет», вже м╕сяць як запустила свою «гарячу л╕н╕ю». ╤з 80 дзв╕нк╕в-скарг на корупц╕ю загалом 10 стосувалися ВНЗ. При цьому голова ком╕тету Юр╕й Гаврилюк не в╕рить, що студенти просто бояться телефонувати. «Якщо студент наполяга╓ на сво╓му, то в╕н досягне сво╓╖ мети ╕ хабарника обов’язково притягнуть до в╕дпов╕дальност╕. До реч╕, сам студент може показати ╕ншим приклад, як боротися з хабарництвом. ╤ пов╕рте, якщо в╕н наполягатиме на сво╓му, то його виключити з вищого навчального закладу буде дуже небезпечно», – наголосив Ю. Гаврилюк. (RadioSvoboda.Ua)
 * * *

ВЖЕ НЕ СКОПЕНКО...
 Президент Укра╖ни сво╖м указом призначив виконуючим обов’язки ректора Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Тараса Шевченка Володимира Литвина, члена-кореспондента Нац╕онально╖ Академ╕╖ наук Укра╖ни, л╕дера однойменно╖ парламентсько╖ фракц╕╖. Володимир Литвин також ╓ зав╕дувачем кафедри нов╕тньо╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни ╕сторичного факультету КНУ ╕мен╕ Т. Шевченка, головою Наглядово╖ ради цього ун╕верситету. Одночасно Президент визнав таким, що втратив чинн╕сть указ свого попередника в╕д 12 с╕чня 2000 року «Про призначення В╕ктора Скопенка ректором Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕мен╕ Тараса Шевченка». Володимир Литвин виконуватиме обов’язки ректора пров╕дного ун╕верситету кра╖ни до вибор╕в нового кер╕вника ВНЗ, забезпечити орган╕зац╕ю яких в╕дпов╕дно до Закону «Про вищу осв╕ту» доручено М╕н╕стерству осв╕ти та науки Укра╖ни.
 * * *
Громадянська мережа ОПОРА в╕та╓ Указ Президента Укра╖ни в╕д 10 кв╕тня № 315/2008 щодо зняття з посади ректора Ки╖вського нац╕онального ун╕верситету ╕м. Т. Шевченка. На жаль, говориться у оприлюднен╕й з цього приводу заяв╕ ОПОРИ, Указ вийшов зап╕зно для зупинення комерц╕йних забудов б╕ля ун╕верситету та позбавлення можливост╕ Скопенка розпоряджатися землями, на яких могло з’явитися студентське м╕стечко. Незважаючи на те, що студентам катастроф╕чно не вистача╓ м╕сць у гуртожитках, було в╕ддано п╕д комерц╕йну забудову д╕лянку площею 37 га, на як╕й до того планувалися нов╕ корпуси. КНУ за комерц╕йну забудову повинен був отримати 10% квартир з буд╕вництва. На ц╕й афер╕ ВНЗ втратив 300 млн. грн., а перев╕рку Генпрокуратури з нев╕домих причин було зупинено. Наказом ректора гуртожиток площею у 4,5 тис. кв. м було переведено в нежитловий фонд та передано комерц╕йн╕й ф╕рм╕. П╕сля реконструкц╕╖ ця споруда стала готелем, а ун╕верситет отримав… 134 тис. грн. – в 60 раз╕в меншу суму, н╕ж за оренду тако╖ буд╕вл╕... ОПОРА спод╕ва╓ться, що новий ректор матиме волю в╕дновити справи щодо зловживань попередника та повернути власн╕сть ун╕верситетсько╖ громади студентам.

В╤ДПОВ╤Д╤ - В ╤НТЕРНЕТ╤

 Правильн╕ в╕дпов╕д╕ на завдання з укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, що будуть винесен╕ 22 кв╕тня на зовн╕шн╓ тестування, та посилання на в╕дпов╕дн╕ параграфи у п╕дручниках будуть оф╕ц╕йно опубл╕кован╕ в ╤нтернет╕ протягом к╕лькох годин п╕сля завершення тестування. Про це пов╕домила начальник в╕дд╕лу зовн╕шн╕х зв’язк╕в Укра╖нського центру оц╕нювання якост╕ осв╕ти Валентина Ткаченко, переда╓ УКР╤НФОРМ ╕з посиланням на ╤нформац╕йний центр незалежного оц╕нювання.
 «Тестов╕ запитання ╓ та╓мницею лише до моменту завершення тестування. Як т╕льки вс╕ конверти з в╕дпов╕дями залишать пункти тестування, ми будемо готов╕ оприлюднити як тести, так ╕ правильн╕ в╕дпов╕д╕ на них, аби учасники зовн╕шнього оц╕нювання могли бодай приблизно спрогнозувати св╕й результат», - зазначила В. Ткаченко.
 За ╖╖ словами, публ╕кац╕я тест╕в в╕дбуватиметься п╕сля вс╕х тестувань, яких цього року буде одинадцять. Ус╕ тести оприлюднюватимуться на оф╕ц╕йному сайт╕ Укра╖нського центру оц╕нювання якост╕ осв╕ти - www.testportal.com.ua.
 «Ми спод╕ва╓мося, публ╕кац╕я оф╕ц╕йних тест╕в покладе край закидам про нев╕дпов╕дн╕сть тест╕в шк╕льн╕й програм╕. Кожен зможе переконатися, що завдання не виходять за ╖╖ меж╕», - додала представниця УЦОЯО.
Як вже пов╕домлялося, основна сес╕я зовн╕шнього незалежного оц╕нювання в╕дбудеться в ус╕х рег╕онах Укра╖ни з 22 кв╕тня по 4 червня. До участ╕ в н╕й заре╓струвалося 512 473 особи.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 18.04.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=5799

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков