Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 13.06.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#24 за 13.06.2008
КРИМСЬК╤ РЕАЛ╤╥ ВИДАВНИЧИХ СТАНДАРТ╤В

Проблеми, що ╕снують на теренах п╕вострова у сфер╕ пол╕граф╕╖, книговидавництва та розповсюдження друковано╖ продукц╕╖, потребують сьогодн╕ негайного вир╕шення. Ця думка знайшла сво╓ чергове п╕дтвердження п╕д час круглого столу „Проблеми покращення якост╕ п╕дготовки фах╕вц╕в для пол╕граф╕чно╖ галуз╕ АР Крим”, який в╕дбувся наприк╕нц╕ травня у Республ╕канському ком╕тет╕ АРК з ╕нформац╕╖.
Жанна Щурова, директор ВАТ „Кримкнига”, порушила питання нестач╕ молодих фах╕вц╕в у галуз╕ книгорозповсюдження та практично╖ в╕дсутност╕ укра╖нських профес╕йних курс╕в з п╕двищення квал╕ф╕кац╕╖ прац╕вник╕в ц╕╓╖ сфери. Так╕ курси проводять сус╕дн╕ держави, проте ╖хня варт╕сть певним чином примушу╓ задуматися. На жаль, це непоко╖ть лише тих, хто безпосередньо в╕дправля╓ св╕й персонал на под╕бне навчання. Чому ж держава залиша╓ться байдужою? Чи, може, дехто вважа╓, що профес╕я „продавець книги” не потребу╓ спец╕ально╖ фахово╖ п╕дготовки? „Довол╕ складно домовлятися про подовження договору оренди, важко у цьому план╕ сп╕впрацювати з м╕сцевими органами управл╕ння особливо в Керч╕ та Феодос╕╖, - п╕дсумувала Ж. Щурова, окресливши таким чином, напевно, ╓дину сферу ╕нтерес╕в державного управл╕ння галуззю.
Та стосунки з владою виявляються напруженими не лише на м╕сцевому р╕вн╕. На жаль, нав╕ть в╕драхування до державного бюджету не дають гарант╕╖ зворотно╖ допомоги. Ус╕ витрати на модерн╕зац╕ю виробництва та його орган╕зац╕ю все одно лягають на плеч╕ п╕дпри╓мства. Ц╕ проблеми видавничо╖ галуз╕, яка фактично сьогодн╕ в автоном╕╖ близька до вимирання, п╕дтвердив ╕ Андр╕й Л╕тваков, директор державного п╕дпри╓мства „Видавництво ╕ друкарня „Таврида”. „За роки незалежност╕ прийнято безл╕ч закон╕в, проте на практиц╕ вони виявляються нежитт╓здатними, - зауважив в╕н. - Наприклад, матер╕али для виробництва книги мають продаватися друкарням без ПДВ, але в житт╕ постачальник в╕дмовля╓ться давати 20-в╕дсоткову знижку, бо в╕н сам зобов’язаний сплатити цю суму до податково╖ ╕нспекц╕╖. А ╕ншого механ╕зму реал╕зац╕╖ юридично╖ норми поки що нема╓”.
До того ж, матер╕ально-техн╕чну базу самих п╕дпри╓мств рег╕ону, за виключенням новоутворених, склада╓ обладнання 10-15-р╕чно╖ давност╕, яке не дозволя╓ друкувати конкурентноспроможну пол╕граф╕чну продукц╕ю належно╖ якост╕. Техн╕чне переоснащення галуз╕ – одна з пр╕оритетних задач, яка потребу╓ великих кап╕таловкладень в модерн╕зац╕ю обладнання та впровадження нових технолог╕й.
Прикро, але проблеми галуз╕ проявляються ╕ на осв╕тньому р╕вн╕: застар╕ла матер╕ально-техн╕чна база не да╓ можливост╕ п╕знавати практичн╕ аспекти профес╕╖. Про нов╕ технолог╕╖ студенти пров╕дного вищого навчального закладу, що займа╓ться п╕дготовкою спец╕ал╕ст╕в видавничо╖ справи (Кримського ╕нституту ╕нформац╕йно-пол╕граф╕чних технолог╕й Укра╖нсько╖ академ╕╖ друкарства) знають у кращому випадку теоретично. До того ж не вистача╓ нав╕ть самих майстр╕в для викладання дисципл╕н, безпосередньо пов’язаних з виробничим процесом.
А потреба в спец╕ал╕стах залиша╓ться актуальною. Так, за словами учасник╕в круглого столу, сьогодн╕ пол╕графп╕дпри╓мствам Криму не вистача╓ таких фах╕вц╕в, як художник-граф╕к з оформлення друковано╖ продукц╕╖, видавець-редактор, технолог видавничо╖ справи, ╕нженер з автоматизац╕╖ та комп’ютерно-╕нтегрованих технолог╕й.
Завершуючи розмову, варто звернути увагу на те, що в автоном╕╖ попри ус╕ труднощ╕ вида╓ться багато книг, проте в╕дсутн╕й контроль за як╕стю тако╖ продукц╕╖. ╤ деяк╕ п╕дпри╓мства дозволяють соб╕ виробляти продукт, який справд╕ соромно тримати в руках, бо в╕н зроблений на низькому р╕вн╕, ╕з порушенням ус╕х норм та вимог.
╤ кого ж тод╕ ма╓ звинувачувати споживач: державу, що не може належним чином навести лад у галуз╕, чи спец╕ал╕ст╕в, як╕ часом не мають можливост╕ отримати профес╕йну осв╕ту?..
Св╕тлана КЛИЧКО.
Фото автора.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #24 за 13.06.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6005

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков