Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#25 за 20.06.2008
Новини Укра╖ни ╕ Криму

УКРА╥НСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ТАК ╤ НЕ ЗАПРАЦЮВАВ...

ГОЛОВА ВЕРХОВНО╥ РАДИ НАПОЛЯГА╢ НА ПРОДОВЖЕНН╤ ПОЛ╤ТИЧНОГО Д╤АЛОГУ М╤Ж КОАЛ╤Ц╤╢Ю ╤ ОПОЗИЦ╤╢Ю, АЛЕ ВЖЕ НЕ ВИКЛЮЧА╢ ДОСТРОКОВИХ ВИБОР╤В
 Укра╖нський парламент, що планував зайнятися 19 червня програмою приватизац╕╖ ╕ проблемою кер╕вництва Фонду держмайна, так ╕ не почав працювати. Сп╕кер Арсен╕й Яценюк закрив ранкове зас╕дання, оск╕льки трибуну заблокували представники БЮТ.
 Л╕дер фракц╕╖, ╤ван Кириленко, сказав, що таким чином блок вимага╓ внести до порядку денного законопроекти про скасування депутатсько╖ недоторканност╕ та депутатських п╕льг, про ╕мперативний мандат, а також соц╕альн╕ законопроекти.
 Зас╕дання погоджувально╖ ради результат╕в не дало. Сп╕кер, закриваючи ранкове зас╕дання сес╕╖, вперше публ╕чно заявив про можлив╕сть нових дострокових вибор╕в. За його словами, ╕з ситуац╕╖, що склалася, ╓ три виходи.
 Перший - зб╕льшення к╕лькост╕ голос╕в до необх╕дно╖, «щоб на табло висв╕чувалося - р╕шення прийнято». Другий - дочекатися р╕шення Конституц╕йного суду ╕ вже п╕сля нього «або ╕нша коал╕ц╕я, або в╕дновлення формату д╕ючо╖ коал╕ц╕╖». Трет╕м виходом сп╕кер бачить достроков╕ парламентськ╕ вибори. «Сьогодн╕ йдеться про те, що потр╕бно продовжувати пол╕тичний д╕алог. Поки що в╕н зупинений», - констатував Арсен╕й Яценюк.
 Як уже пов╕домляв УКР╤НФОРМ, ран╕ше з коал╕ц╕╖ вийшли 2 депутати, п╕сля чого в н╕й залишилося 225 голос╕в.
 Водночас, опозиц╕йна Парт╕я рег╕он╕в заявила, що в╕дмовля╓ться брати участь у голосуваннях для того, щоб змусити коал╕ц╕ю визнати власну нед╕╓здатн╕сть.


ВОЛОДИМИР ЛИТВИН: «ДОСТРОКОВ╤ ВИБОРИ Н╤ЧОГО НЕ ЗМ╤НЯТЬ...»

 Розмови про достроков╕ вибори Володимир Литвин вважа╓ залякуванням опонентами одне одного. Про це л╕дер однойменного блоку заявив в ╕нтерв’ю журнал╕стам. В╕н висловив думку, що достроков╕ вибори за нин╕шньою виборчою системою н╕чого не зм╕нять.
 В╕н вважа╓, що пропорц╕йна система вибор╕в ма╓ бути зам╕нена мажоритарною або ж зм╕шаною. Насамперед, в систем╕ вибор╕в до м╕сцевих рад. «Можливим ╓ ╕ запровадження в╕дкритих списк╕в», - сказав Володимир Литвин. Щодо нин╕шньо╖ ситуац╕╖, то як зазначив Литвин, треба чесно сказати, що коал╕ц╕╖ не ╕сну╓. При цьому Володимир Литвин висловив переконання, що наступний пленарний тиждень робота парламенту також буде заблокована. В╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в, в╕н негативно висловився про намагання ухвалити норму про ╕мперативний мандат. На його думку, тод╕ Верховна Рада «стане казармою».


╢ВРОПА ЗАКЛИКА╢ УКРА╥НУ «ПОЛ╤ТИЧНО НОРМАЛ╤ЗУВАТИСЯ»

 В╕дносини м╕ж ╢вропейським Союзом ╕ Укра╖ною розвиваються усп╕шно, але Укра╖на потребу╓ нормал╕зац╕╖ внутр╕шнього пол╕тичного життя. Про це 19 червня у Брюссел╕ заявив високий представник ╢С з питань сп╕льно╖ зовн╕шньо╖ пол╕тики та пол╕тики безпеки Хав’╓р Солана на прес-конференц╕╖ за п╕дсумками зустр╕ч╕ з Прем’╓р-м╕н╕стром Укра╖ни Юл╕╓ю Тимошенко. Зокрема, Хав’╓р Солана наголосив, що з економ╕чно╖ точки зору Укра╖на впевнено руха╓ться вперед, демонстру╓ добр╕ темпи економ╕чного зростання.
Високий представник ╢С також в╕дзначив як позитивний фактор ту обставину, що Укра╖н╕ останн╕м часом вдалося втримати ╕нфляц╕ю. Водночас Солана зазначив, що перед Укра╖ною поста╓ важливе завдання з╕ стаб╕л╕зац╕╖ пол╕тично╖ ситуац╕╖, досягнення стаб╕льност╕ у внутр╕шньому парламентському житт╕ ╕ його нормал╕зац╕я. «Ц╕ р╕шення можливо будуть непростими, але вони мають принести результати», - наголосив високий представник ╢С.

Леон╕д Кравчук: «Рос╕я, як ╕ ран╕ше, розгляда╓ Укра╖ну як зону свого впливу ╕ не в╕дмовиться в╕д ╕мперських настро╖в...»

«╤мперськ╕ настро╖ в Рос╕╖ завжди були, вони н╕куди не под╕лися. Коли Укра╖на погоджу╓ться на т╕ кроки, як╕ виг╕дн╕ Рос╕╖, тод╕ в рос╕йських ЗМ╤ ставляться до Укра╖ни добродушно. Але ╕мперське начало в них н╕коли не зникало», - зазначив в ╕нтерв’ю газет╕ «День» перший президент незалежно╖ Укра╖ни Леон╕д Кравчук.
Кравчук нагадав, що, будучи президентом, в╕н читав стратег╕чний документ, п╕дписаний Борисом ╢льциним, де чорним по б╕лому було написано, що Укра╖на повинна пост╕йно перебувати у сфер╕ впливу рос╕йсько╖ пол╕тики. Це основа основ рос╕йсько╖ пол╕тики щодо Укра╖ни, - вважа╓ Кравчук.
Водночас, з Рос╕╓ю не можна не рахуватися, сьогодн╕ ╕ншого вар╕анту нема╓, переконаний в╕н. Тому «як╕сь р╕зк╕ кроки» зовс╕м не допоможуть зв╕льнитися в╕д рос╕йського впливу. «З Рос╕╓ю треба д╕яти розумно ╕ зважено. Треба все прораховувати. Наприклад, якщо сьогодн╕ у нас нема╓ альтернативно╖ зам╕ни рос╕йському газу (п╕дкреслюю - сьогодн╕), то не можна вискакувати з якимись пропозиц╕ями, як╕ обертаються проти нас. Не можна цього робити. Н╕, Укра╖на виступа╓ з якимись сво╖ми ╕н╕ц╕ативами, намагаючись довести, що якщо ми п╕дн╕мемо ц╕ну на транзит, то ми чимось Рос╕ю «збентежимо». А Рос╕я зна╓, що якщо ми п╕дн╕мемо транзит, то проти нас виступить ╢вропа», - говорить Кравчук.
«Ось якщо ми станемо частиною ╢вропи, ор╕╓нтуватимемося на зах╕дн╕ ц╕нност╕, не втрачаючи свого кор╕ння, сво╖х особливостей, свого ╕сторичного минулого, тод╕ в╕дносини з Рос╕╓ю, знання рос╕йсько╖ мови ╕ рос╕йсько╖ культури будуть просто корисними для нашого розвитку. Ми будемо б╕льш конкурентоздатними - знатимемо не лише англ╕йську мову, але й рос╕йську», - вважа╓ екс-президент Укра╖ни.

НАРОДН╤ ДЕПУТАТИ В╤ДМОВИЛИСЯ ОБМЕЖИТИ СВО╥ П╤ЛЬГИ

Верховна Рада Укра╖ни не ухвалила 17 червня законопроект про обмеження п╕льг депутат╕в ╕ запровадження ╕мперативного мандата.
 За законопроект, поданий фракц╕╓ю БЮТ, проголосували в першому читанн╕ 192 народних депутати з 436, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
Проти голосували фракц╕╖ опозиц╕йно╖ Парт╕╖ рег╕он╕в, а також КПУ ╕ Блоку Литвина. При цьому частково проголосувала фракц╕я НУ-НС (39 депутат╕в) ╕ повн╕стю фракц╕я БЮТ (153 депутати).
Законопроект передбачав скасування п╕льг, зокрема права на безкоштовний про╖зд, безкоштовне користування залою оф╕ц╕йних делегац╕й, безкоштовне житло ╕ медичне обслуговування.
Законопроект також передбачав установити додатков╕ п╕дстави для дострокового припинення повноважень народних депутат╕в.
П╕сля нерезультативного голосування над╕йшла пропозиц╕я направити даний проект закону на повторне перше читання, проте ╕ ця пропозиц╕я не знайшла п╕дтримки у депутат╕в.
Дискус╕ю викликала, перш за все, норма про ╕мперативний мандат для м╕сцевих орган╕в самоврядування, яку депутати назвали дискрим╕нац╕йною, недемократичною ╕ несум╕сною з демократичними принципами. Депутат в╕д Блоку Литвина Олег Заруб╕нський нагадав, що в кра╖нах розвинено╖ демократ╕╖ нав╕ть ╕сну╓ заборона на «╕нструкц╕╖» депутатам.
Опозиц╕йна Парт╕я рег╕он╕в назвала запропоновану БЮТ норму про ╕мперативний мандат «гам╕вною сорочкою» для депутат╕в.

АРСЕН╤Й ЯЦЕНЮК: КОАЛ╤Ц╤Я ЖИВА!

Коал╕ц╕я депутатських фракц╕й продовжу╓ ╕снувати ╕ працювати. Про це заявив у парламент╕ Голова Верховно╖ Ради Укра╖ни Арсен╕й Яценюк.
В╕н нагадав ч╕тку ╕ пряму норму статт╕ 83 Конституц╕╖ Укра╖ни, яка гласить, що парламентська коал╕ц╕я ╓ коал╕ц╕╓ю депутатських фракц╕й, а не коал╕ц╕╓ю, створеною окремими народними депутатами. «Це пряма ╕мперативна норма, яка визнача╓ правов╕ п╕дходи щодо формування коал╕ц╕╖ депутатських фракц╕й», - сказав Арсен╕й Яценюк. При цьому в╕н додав, що лише р╕шення окремо╖ депутатсько╖ фракц╕╖ про входження чи вих╕д з коал╕ц╕╖ ╓ правовою п╕дставою про припинення д╕яльност╕ коал╕ц╕╖ або про створення ново╖ коал╕ц╕╖.
Голова Верховно╖ Ради нагадав також, що у 2007 роц╕ Верховна Рада була розпущена саме на п╕дстав╕ ╕ндив╕дуального формування б╕льшост╕. Зараз, за його словами, в╕дбува╓ться «дзеркальна ситуац╕я», коли коал╕ц╕я шляхом ╕ндив╕дуального виходу зменшу╓ свою чисельн╕сть. «Так╕ реч╕ не в╕дпов╕дають вимогам укра╖нсько╖ Конституц╕╖», - наголосив сп╕кер. Б╕льше того, додав в╕н, Верховна Рада Укра╖ни 6 кв╕тня 2007 року прийняла постанову, якою ч╕тко виключила пункт щодо ╕ндив╕дуального входження чи виходу з коал╕ц╕╖ депутатських фракц╕й. З огляду на вищевикладене ╕ виходячи з╕ статт╕ 11 Конституц╕╖ Укра╖ни Голова Верховно╖ Ради може д╕яти виключно у межах та в спос╕б ╕ у повноваженнях, визначених Конституц╕╓ю та законами Укра╖ни. Лише р╕шення фракц╕╖ про припинення участ╕ в коал╕ц╕╖ чи про створення ново╖ коал╕ц╕╖ може стати правовою п╕дставою для в╕дпов╕дного припинення чи утворення ново╖ коал╕ц╕╖ депутатських фракц╕й в укра╖нському парламент╕. Таке оголошення тягне за собою певн╕ конституц╕йно правов╕ насл╕дки. Зокрема, це право Президента Укра╖ни приймати р╕шення про розпуск парламенту протягом 30 дн╕в у раз╕, якщо буде прийнято в╕дпов╕дне р╕шення фракц╕╖ про припинення д╕яльност╕ коал╕ц╕╖.
Арсен╕й Яценюк зазначив, що формально юридично, в╕дпов╕дно до статт╕ 83 Конституц╕╖ Укра╖ни, коал╕ц╕я демократичних фракц╕й продовжу╓ ╕снувати. Арсен╕й Яценюк наголосив також на тому, що для тлумачення цього питання ╓ ╓диний конституц╕йний орган - Конституц╕йний суд, ╕ нагадав про можлив╕сть, яка нада╓ться груп╕ з 45 депутат╕в, зробити подання до Конституц╕йного суду для того, аби отримати оф╕ц╕йне роз’яснення ц╕╓╖ статт╕ Конституц╕╖. «Буде р╕шення Конституц╕йного суду, буде р╕шення фракц╕й, будуть ╕ в╕дпов╕дн╕ оголошення», - сказав Арсен╕й Яценюк.
Розмови про розпад коал╕ц╕╖ НУ-НС ╕ БЮТ виникли внасл╕док поданих 6 червня народними депутатами ╤горем Рибаковим (БЮТ) ╕ Юр╕╓м Бутом («Наша Укра╖на - Народна самооборона») заяв про вих╕д ╕з коал╕ц╕╖.

Парт╕я рег╕он╕в не згодна...

Фракц╕я Парт╕╖ рег╕он╕в в парламент╕ не згодна з тим, що Голова Верховно╖ Ради Арсен╕й Яценюк заявив про ╕снування ╕ продовження роботи коал╕ц╕╖. Про це на бриф╕нгу 17 червня заявили народн╕ депутати Василь Хара ╕ Олександр Лавринович. За словами Василя Хари, треба було оголосити про розпуск коал╕ц╕╖ ╕ розпочинати переговори про створення коал╕ц╕╖ нового формату, яка здатна буде навести порядок в держав╕.
Народний депутат Олександр Лавринович вважа╓, що жодно╖ юридично╖ кол╕з╕╖ сьогодн╕ не ╕сну╓. Адже, за його словами, укра╖нський народ обирав 450 народних депутат╕в, як╕ пот╕м формували фракц╕╖ ╕ коал╕ц╕╖. «Обираються не фракц╕╖ ╕ не парт╕╖, обираються народн╕ депутати», - зазначив в╕н. «А для в╕дпов╕дного розтлумачення нин╕шньо╖ ситуац╕╖ депутати в╕д фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в вже сьогодн╕ готов╕ зробити подання до Конституц╕йного суду», - сказав Олександр Лавринович. При цьому в╕н додав, що для розгляду такого питання Конституц╕йному суду не знадобиться багато часу.
* * *
18 червня до Конституц╕йного суду над╕йшло подання 105 народних депутат╕в в╕д опозиц╕йно╖ Парт╕╖ рег╕он╕в. Парламентська опозиц╕я ма╓ нам╕р з’ясувати, чи ╓ чинною коал╕ц╕я у Верховн╕й Рад╕ БЮТ ╕ НУ-НС у нин╕шн╕х умовах - у склад╕ 225 депутат╕в.
У поданн╕ опозиц╕я посила╓ться на норму Конституц╕╖, що визнача╓ б╕льш╕сть в укра╖нському парламент╕ (450 м╕сць) - м╕н╕мум 226 народних депутат╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #25 за 20.06.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6029

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков