Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 11.07.2008
ПРИКР╤СТЬ ГУМОРУ БО╥ТЬСЯ

До дня В╕йськово-Морських Сил ЗС Укра╖ни директор телерад╕окомпан╕╖ “Бриз” ВМС ЗС Укра╖ни кап╕тан 1-го рангу  Мирослав Мамчак презентував авторську зб╕рку флотських новел “Ой було на флот╕, було...”. Презентац╕я проходила в ТРК “Бриз”. Поздоровити автора прийшли колеги-журнал╕сти, друз╕, представники громадських орган╕зац╕й.
- Служба на флот╕ – р╕ч непроста, - каже Мирослав Мамчак. - Шторми, в╕дсутн╕сть зв’язку з родинами.... На початку бува╓ важко... Ця зб╕рка ╓ мо╓ю б╕ограф╕╓ю в╕д матроса до кап╕тана 1-го рангу. Коли я зв╕льнився в запас, то спробував подивитися на свою службу через призму гумору. Про флотськ╕ будн╕ част╕ше пишуть сувору прозу. Мен╕ ж хот╕лося подати флотське життя п╕д ╕ншим кутом зору: в жанр╕ новели чи гуморески.
2008  р╕к оголошений роком ВМС Укра╖ни. Це – р╕к  90-р╕ччя флоту Укра╖нсько╖ Народно╖ Республ╕ки, а також  – 90-р╕ччя в╕йськового прапора Укра╖ни. Отже, зб╕рку я вир╕шив зак╕нчити ╕ видати саме до цих дат.
Мирослав Андр╕йович згаду╓ флотське життя з гумором та пропону╓ читачев╕ весело посм╕ятися разом ╕з ним.
Зараз, коли скронь торкнулася сивина, усе сприйма╓ться легко й весело, напевне, через призму житт╓вого досв╕ду.  Курсантов╕ ж Мирославу Мамчаку  под╕╖, описан╕ автором сьогодн╕, на той час  видавалися не такими вже й см╕шними. Суд╕ть сам╕:
“Значить так, курсанте, або п╕дку╓ш Торпеду, або десять д╕б арешту ╕ служба на Тихоокеанському флот╕. Ясно? Плеснувши хлопця по плечу, задоволено потер руки  вже в л╕тах кап╕тан 3-го рангу” (Новела “Торпеда”).
Сказавши, п╕шов, залишивши, матроса, курсанта школи збро╖ Балт╕йського флоту перед дверима кузн╕, де стояла стара шкапа на пр╕звисько Торпеда. Позираючи на ╖╖ широк╕ стоптан╕ та закручен╕, як у оленя, копита, хлопець мав вигляд не кращий, н╕ж та б╕дна тварина, бо зроду не кував коней. Н╕, в╕н таки знав, як вигляда╓ п╕дкова, але нав╕ть не уявляв, як змусить Торпеду з╕гнути ногу.
Це зараз в╕н жарту╓, мовляв, конячина про його ковальськ╕ зд╕бност╕ була десь тако╖ ж думки, як матрос про ╖╖ кавалер╕йськ╕ якост╕. А тод╕ хлопцев╕ було не до см╕ху...
До зб╕рки ув╕йшли близько п╕всотн╕ ╕стор╕й з флотського життя: веселих, живих, яскравих. Одн╕ з них – автоб╕ограф╕чн╕, ╕нш╕ – в╕дтворюють особливост╕ служби ц╕лих п╕дрозд╕л╕в. Склада╓ться враження, що кумедн╕ ситуац╕╖ життя п╕дкидало М. Мамчаку на кожному кроц╕.
Якось сторожовий корабель “Куниця”, - згаду╓ автор, - н╕с бойову службу в Середземному мор╕. У точц╕ як╕рно╖ стоянки, поблизу зеленого острова, проглядалася курортна зона з численними в╕дпочиваючими, як╕ на яхтах п╕дходили досить близько до сторожовика, прив╕тно махали руками, вигукували в╕тання – розважалися. Д╕вчата в купальних костюмах топлес не переймалися тим, яке враження справляють на захисник╕в соц╕ал╕стично╖ в╕тчизни,  у к╕телях, заст╕бнутих на вс╕ ╜удзики. Зате команда корабля одразу вся повернулася в один б╕к. Найспритн╕ш╕ д╕стали б╕нокл╕.
Розгублений зампол╕т, озбро╖вшись словниками, гр╕зно вигукував англ╕йською: “П╕дх╕д до корабля заборонено!”  Особ╕ст був переконаний, що серед красунь обов’язково мають бути шпигуни.  Розлючений же командир корабля наказав штурману з╕брати б╕нокл╕ й оголосив навчальну тривогу. В╕д реву сирен м╕сцев╕ яхти шарахнулися вб╕к моря....
╥хн╓ м╕сце швидко зайняв кру╖зний лайнер, що гордо линув хвилями. Видовищ на ньому для радянських моряк╕в було ще б╕льше. Тут уже не втрималися н╕ командир, н╕ особ╕ст. Кому не вистачило б╕нокл╕в, той скористався оптичними приц╕лами гармат. Прилади мали зб╕льшення в 24 рази, а з поворотом кута огляду – поверталася ╕ гармата.
Усе те “к╕но” ск╕нчилось хвилин за двадцять. За цей час кап╕тан кру╖зного лайнера встиг через МЗС подати протест до Москви: радянський корабель погрожу╓ туристам гарматами. Скандал...
Решту – п’ять м╕сяц╕в бойово╖ служби, команда бачила берег лише на екранах радар╕в... - згаду╓ автор у новел╕ “Секс по-флотськи“.
Весело, невимушено автор розпов╕да╓ флотську бувальщину в щойно презентован╕й зб╕рц╕ “Ой було на флот╕, було...”. Зб╕рку в╕н присвятив сво╓му синов╕ – оф╕церу ВМС ЗС Укра╖ни ╕ взагал╕ покол╕нню молодих оф╕цер╕в Укра╖нського в╕йськового флоту.
Того дня на ТРК “Бриз” ВМС ЗС Укра╖ни була презентована ще одна книжка Адама Голодинського та Миколи Голея “Втрачена земля”. Мирослав Мамчак ╓ упорядником ц╕╓╖ книги та автором передмови.
Заслужений журнал╕ст Укра╖ни Мирослав Мамчак уперше в Укра╖н╕ в ╜рунтовних ╕сторичних, науково-публ╕цистичних книгах “Флотоводц╕ Укра╖ни” та “Укра╖на – шлях до моря” систематизував в╕кову ╕стор╕ю Укра╖нського флоту.
В╕н – автор зб╕рки новел ╕ примовок “Траверзом ╕стор╕╖”, ╕сторичних досл╕джень “Символ╕ка Укра╖нського флоту”, “В╕йськово-морський календар”, упорядкував низку ╕сторичних спогад╕в борц╕в за волю Укра╖ни.
Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6117

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков