Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 11.07.2008
НАЙБ╤ЛЬША ЗАПОВ╤ДЬ


У нед╕лю п’ятнадцяту по П’ятидесятниц╕ читалося ╢вангел╕╓ в╕д Матв╕я:
“╤ спитався один ╕з них [╕з фарисе╖в], учитель Закону, Його [╤суса] випробовуючи й кажучи: «Учителю, котра запов╕дь найб╕льша в Закон╕?» В╕н же промовив йому:«Люби Господа Бога свого вс╕м серцем сво╖м, ╕ вс╕╓ю душею сво╓ю, ╕ вс╕╓ю сво╓ю думкою». Це найб╕льша ╕ найперша запов╕дь. А друга однакова з нею: «Люби свого ближнього, як самого себе». На двох оцих запов╕дях увесь Закон ╕ Пророки стоять...” (Мф. 22.35-46).
Люби Господа Бога свого ╕ ближнього свого, як самого себе – от найб╕льша Запов╕дь Божа! Як, здавалося б, просто: виконуй ╖╖ – ╕ будеш жити. В╕дкрий серце сво╓ в╕р╕, що чинна любов’ю, – ╕ будеш щасливим! Та чи любимо? Чи живемо? Чи щаслив╕? “Ось нову запов╕дь Я вам даю: Люб╕ть один одного! Як Я вас полюбив, так люб╕ть один одного й ви! По тому п╕знають ус╕, що ви учн╕ Мо╖, як будете мати любов м╕ж собою!” (╢вангел╕╓ в╕д ╤вана, 13 розд╕л, 34-35 в╕рш╕). Отже, якщо не любимо – то ми не Його. А якщо не Його – то чи╖? “Хто не зо Мною, той супроти Мене; ╕ хто не збира╓ зо Мною, той розкида╓” (Мф. 12.30). “Супроти”, “проти” грецькою мовою звучить як “анти” – антибож╕, антихристов╕, антихристи...
Чому ж так? Чому тисяч╕ в╕руючих людей розбивають соб╕ лоби об храмову п╕длогу, на кожному кроц╕ кричать про свою в╕ру, – а насправд╕ ╓ супротивниками Божими? Чому сучасний св╕т, який у б╕льшост╕ ╓ рел╕г╕йним, перетворився на справжн╕с╕ньке пекло, в якому князю╓ “бог в╕ку цього” – сатана, де пост╕йно горить ге╓нський вогонь злоби й ненавист╕? Чому в християнських кра╖нах щодень як не в╕йни, то катастрофи, стих╕йн╕ лиха, еп╕дем╕╖, злидн╕, ус╕ляк╕ б╕ди та нещастя? Зв╕дки це? Адже сказав Господь: “Я прийшов, щоб ви мали життя, ╕ подостатком щоб мали” (В╕д ╤вана, 10.10). Чому ж не ма╓мо? Бо “Погине народ М╕й за те, що не ма╓ знання: тому, що знання ти в╕дкинув, в╕дкину й тебе…” (Книга пророка Ос╕╖, 4.6).
Третя запов╕дь Божа звучить так: “Не призивай ╤м’я Господа Бога твого надаремно”. Одного разу я почув таку фразу в╕д людини в╕руючо╖: “Я н╕кого не люблю, окр╕м Бога Самого!” “Як? – запитав я. – А ближнього свого? А брат╕в по в╕р╕?” (про любов до ворог╕в питати, зрозум╕ло, не було сенсу). “Н╕кого! Що ╓ людина? Тл╕нь, злоба й н╕кчемн╕сть...” Знайом╕ слова? Знайом╕ думки? Та не посп╕шаймо обурюватися. Загляньмо спочатку у сво╓ власне серце. Чи ╓ там насправд╕ любов? Чи готов╕ твердо сказати: “Господи, люблю Тебе, ╕ ближнього свого заради Тебе”? Чи справд╕ ми любимо ╕ ворог╕в сво╖х, не кажучи вже про брат╕в? А може, просто деклару╓мо цю любов, устами сво╖ми наближаючись до Господа, а серцем – будучи далеко в╕д Нього? Адже дуже легко проголошувати: “я люблю вс╕х!” ╤ дуже непросто полюбити любов’ю Христовою конкретних людей: заздр╕сного колегу по робот╕, сус╕дку, яка пост╕йно займа╓ться пл╕тками, начальника-самодура, бездарних п╕длеглих, бомжа, якого завжди зустр╕ча╓ш б╕ля входу до магазину, ╕ в╕д якого, м’яко кажучи, не зовс╕м при╓мно пахне, надокучливих жебрак╕в, в╕руючих ╕нших конфес╕й, що в╕рять не так як ти, взагал╕ людей, як╕ мають погляди, не схож╕ ╕з тво╖ми... Та що там казати! Чи любимо насправд╕ найближчих сво╖х – член╕в сво╓╖ родини: дружину, батьк╕в, тещу, свекруху? Чи не кричимо, бува, роздратовано на власних д╕тей?
“Погине народ М╕й за те, що не ма╓ знання...” Бог ╓ любов! ╤ хто п╕знав любов – той Бога п╕знав. Як сказано у Першому соборному посланн╕ святого апостола ╤вана Богослова: “Улюблен╕, – люб╕м один одного, бо в╕д Бога любов, ╕ кожен, хто любить, родився в╕д Бога та в╕да╓ Бога! Хто не любить, той Бога не п╕знав, бо Бог ╓ любов!” (1╤в. 4.7-8).
Любов... Як багато говоримо про не╖. Ув╕мкн╕ть рад╕о, включ╕ть телев╕зор: дев’яносто дев’ять в╕дсотк╕в п╕сень присвячен╕ саме любов╕. Якби хоч десять в╕дсотк╕в ╕з усього того, що сказано, написано, просп╕вано про любов, дав практичн╕ сходи в наших серцях, – на земл╕ не залишилося б м╕сця для страждань. Але чи зна╓мо насправд╕, що ╓ любов? Чи розум╕╓мо значення цього слова? Чи ╓ десь книга, в як╕й вм╕щена була б формула любов╕ – цього ключика до щастя людини?.. ╢ така Книга! ╤ назва ╖╖ – Б╕бл╕я, Слово Боже. Так що таке любов? В╕дкриймо Б╕бл╕ю, а точн╕ше ту ╖╖ частину, що назива╓ться Новий Запов╕т, а ще точн╕ше Послання святого апостола Павла до колосян: “Любов – то союз досконалост╕” (Колос. 3.14). Союз, сукупн╕сть досконалостей – от що таке любов! Як╕ ж це досконалост╕? Де той перел╕к довершеностей, сукупн╕сть яких злива╓ться в оце божественне: ЛЮБОВ? ╤ чи насправд╕ ╓ такий перел╕к? ╢! ╤ склав його богонатхненний “апостол народ╕в” Павло. ╥х ╓ чотирнадцять, цих стовп╕в досконалост╕ – дв╕ч╕ по с╕м, повнота повноти Божо╖, що призводить до освячення двох царин людського ╓ства: душ╕ й т╕ла. Запам’ятаймо ╖х. ╤ коли в нас виникне сумн╕в щодо того, чи почуття, яке зр╕╓ у нашому серц╕, або яке зародилось в серц╕ нашого сина чи доньки, ╓ насправд╕ любов’ю; коли захочемо зв╕рити наш досв╕д з божественною планкою любов╕ – в╕дкриймо Перше послання до коринфян, 13 розд╕л, ╕ пориньмо ус╕м серцем сво╖м, ус╕╓ю душею сво╓ю, ус╕ма силами сво╖ми ╕ вс╕м сво╖м розумом у живу воду вчення Господнього, в г╕мн про любов...
“Коли я говорю мовами людськими й ангольськими, та любов╕ не маю, – то став я як м╕дь та дзв╕нка, або бубон гудячий! ╤ коли маю дара пророкувати, ╕ знаю вс╕ та╓мниц╕ й усе знання, ╕ коли маю всю в╕ру, щоб нав╕ть гори переставляти, та любов╕ не маю, – то я н╕що! ╤ коли я роздам ус╕ ма╓тки сво╖, ╕ коли я в╕ддам сво╓ т╕ло на спалення, та любов╕ не маю, – то пожитку не матиму жодного!
Любов довго терпить, любов милосердству╓, не заздрить, любов не велича╓ться, не надима╓ться, не поводиться нечемно, не шука╓ свого, не рветься до гн╕ву, не дума╓ лихого, не рад╕╓ з неправди, але т╕шиться правдою, усе зносить, в╕рить у все, спод╕ва╓ться всього, усе терпить!
Н╕коли любов не переста╓...” (1Кор. 13.1-13).
Олег Ведмеденко.

(Б╕бл╕йна школа духовного вдосконалення, а/с 18, Луцьк-21, Укра╖на, 43021, www.vedmedenko.org).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 11.07.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6127

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков