Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 08.08.2008
ЗАКОН ПОТРЕБУ╢ ВДОСКОНАЛЕННЯ

Понад 10 рок╕в тому проблема «фазенд» стала в Криму дуже поширеною. Хтось працював у пот╕ чола, аби забезпечити себе овочами та фруктами ╕ звести к╕нц╕ з к╕нцями, а комусь просто хот╕лося жити на земл╕, де не затоплюють водою сус╕ди, не гарчать п╕д в╕кнами автомоб╕л╕, «чхаючи» отрутою; де можна планувати споруду за власним смаком ╕ можливостями, а не задовольнятися стандартами 50-х рок╕в. Життя зм╕нилося, зм╕нився матер╕альний статус багатьох ╕з нас, ╕ все це погнало на окра╖ни м╕ста як б╕дних, так ╕ багатих. Б╕дн╕ будували соб╕ хатинки, що давали змогу стерегти те, що дарувала ╖м земля. А багат╕ будували ел╕тне житло на к╕лька сотень квадратних метр╕в, почуваючись у зеленому раю значно краще, н╕ж у м╕ськ╕й квартир╕, з якою без жалю розставалися.
Як зазнача╓ пом╕чник народного депутата Укра╖ни в╕д парт╕╖ «НУ-НС» Ольги Герасим’юк, л╕дер с╕мферопольських «нашоукра╖нц╕в» Володимир Кунцов, навкруги кримсько╖ столиц╕ люди придбали близько 40 тисяч земельних д╕лянок ╕з метою забудови. Деяк╕ з них, так╕, як c. Давид╕вка (воно ж – сад╕вниче товариство «Садовод») охоплюють територ╕╖ в 1500 забудованих д╕лянок, що сформувалися в 40 вулиць. В основному це кап╕тальн╕ споруди, ╕ ╖хн╕ господар╕, що позбулися колишн╕х м╕ських квартир, одержали вс╕ необх╕дн╕ документи, як╕ п╕дтверджують ╖хн╓ право на нову власн╕сть. Це акт на землю, дов╕дка з БТ╤, нав╕ть у декого – домов╕ книги. Мешканц╕ Давид╕вки користуються ус╕ма благами цив╕л╕зац╕╖ – водою, газом, електроенерг╕╓ю, телефоном, ╕нтернетом – сам╕ про себе подбали. Непростим постало питання з ре╓страц╕╓ю, але ╕ воно свого часу, зда╓ться, було вир╕шене.
У 1998 роц╕ Молод╕жненська селищна Рада клопоталася перед С╕мферопольською райдержадм╕н╕страц╕╓ю про введення земель СТ «Садовод» у меж╕ смт Молод╕жне, що п╕зн╕ше й в╕дбулося. А наступного року С╕мферопольська райдержадм╕н╕страц╕я видала наказ № 738, зг╕дно з яким рекомендувала «дозволити прописку громадян у будинках, що в╕дпов╕дають нормам житлового прим╕щення ╕ оформленим у встановленому порядку».
Однак Головне управл╕ння МВС Укра╖ни в Криму, представлене в╕дд╕ленням у справах громадянства та ╕мм╕грац╕╖ ╕ ре╓страц╕╖ ф╕зичних ос╕б, зокрема в особ╕ начальника в╕дд╕лення С. В. Бабашина, ре╓страц╕ю в с. Давид╕вц╕ не вважа╓ за можливу. Подейкують, що це результат якогось внутр╕шнього непорозум╕ння пом╕ж представниками владних г╕лок. Ось ╕ виходить, що ре╓струють когось – тимчасово, а когось – н╕ в якому раз╕. У с╕м’ю Морозових, скаж╕мо, не прописують сина. А Андр╕й Степанов скаржиться, що через прострочений терм╕н ре╓страц╕╖, яку в╕дмовляють подовжити, в╕н не може н╕ продати, н╕ купити машину, н╕ поставити ╖╖ на обл╕к, а також отримати закордонний паспорт, скористатися ╕ншими громадянськими правами.
П╕дпри╓мцю Алл╕ ╤ван╕вн╕ Шамра╓в╕й, яка ма╓ будинок загальною площею понад 300 м2, не до вподоби, коли оф╕ц╕йн╕ особи називають ╖╖ «бомжихою» ╕ шкодять профес╕йн╕й д╕яльност╕, а також переведенню на нову адресу чолов╕кових п╕льг.
Одна ╕з «старожил╕в», актив╕стка «Садоводу» Ольга Пол╓жа╓ва розпов╕да╓ ╕ про те, як жител╕ самотужки прокладали дороги ╕ комун╕кац╕╖, ось т╕льки школи не побудували – так ╖х поруч аж три. А тор╕к ╖м запропонували власним коштом спорудити ще й л╕карню, пошту, дитячий садочок ╕, схоже, нав╕ть виплачувати зарплату прац╕вникам цих установ. А поки все це не з’явиться ╕ не зафункц╕ону╓, то ╕ ре╓страц╕я залиша╓ться проблематичною.
У лист╕ голови райдержадм╕н╕страц╕╖ В. Павлова до редакц╕╖ одн╕╓╖ з зац╕кавлених газет стверджу╓ться, що «житловим будинком ╓ споруда кап╕тального типу, побудована з дотриманням вимог, встановлених законом та ╕ншими нормативними актами ╕ визначена для пост╕йного в ньому проживання. Садовий будинок таким не ╓».
А ось чому саме в╕н «таким не ╓», пояснення знайти важко, особливо коли йдеться про житло, що пройшло вс╕ процедури здач╕ в експлуатац╕ю. Але об╕знана ╕з законами (котр╕ у нас ╕ дос╕ як дишло) людина зна╓, що справа нав╕ть не в т╕м, чи посварилися ╤ван ╤ванович з ╤ваном Никифоровичем, чи н╕. Бо ц╕ непорозум╕ння, за бажанням, можна п╕дперти буквою закону.
╤ хоча стаття Конституц╕╖ «Про свободу перем╕щення та свободу вибору м╕сця проживання» нада╓ громадянам, здавалося б, щонайширших прав щодо м╕сця проживання, це може бути будь-яка адм╕н╕стративно-територ╕альна одиниця, окр╕м прикордонних зон, в╕йськових об’╓кт╕в, зон, небезпечних для здоров’я та з обмеженим доступом або ж тих, де введене во╓нне чи надзвичайне становище, але ж ск╕льки не махай крилами, треба шукати вже готов╕ «адм╕н╕стративн╕» г╕лки чи кубла.
Про це, зокрема, йдеться в Земельному кодекс╕ Укра╖ни (ст. 38). Зг╕дно з ним, до земл╕, де може зд╕йснюватися житлова ╕ громадська забудова, належать земельн╕ д╕лянки в межах населених пункт╕в, як╕ використовуються для розм╕щення житлово╖ забудови, громадських споруд та буд╕вель, ╕нших об’╓кт╕в сп╕льного користування. А це означа╓, що на решт╕ земель з ╕ншим ц╕льовим призначенням споруджен╕ буд╕вл╕ будуть вважатися для пост╕йного проживання непридатними. Нав╕ть якщо ╖хн╓ первинне призначення вже стало вторинним ╕ втратило свою пров╕дну роль. Ц╕каво, а як колись виникали хутори ╕ що думала про це райдержадм╕н╕страц╕я, адже свого часу на цих м╕сцях паслися корови?
Але ж, якщо все це д╕йсно наст╕льки серйозно, то ма╓мо законодавчий орган - ВР Укра╖ни, якому сам Бог вел╕в урегульовувати на законодавчому р╕вн╕ т╕ питанн╕, як╕ постають на шляху доц╕льност╕ ╕ суперечать ╕нтересам громадян, не завдаючи кривди ╕нтересам держави.
Означене питання, за дорученням м╕сцево╖ орган╕зац╕╖ «НУ-НС», досл╕джувала юрист В╕ктор╕я Савченко. Вона зауважу╓, що 14 кв╕тня цього року Конституц╕йний суд Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ дозволив рос╕янам ре╓страц╕ю в дачних будинках, хоча для цих громадян це теж коштувало довгих рок╕в понев╕рянь по адм╕н╕стративних ╕ судових ╕нстанц╕ях.
Вустами юриста кримська команда депутата ВР Укра╖ни Ольги Герасим’юк пропону╓, розглядаючи питання ре╓страц╕╖ в дачному (садовому) будинку як прим╕щенн╕ для пост╕йного проживання, акцентувати увагу не на колишньому призначенн╕ земл╕, а перш за все оц╕нювати арх╕тектурно-буд╕вельн╕ характеристики споруди, що св╕дчать про ╖╖ фактичне використання.
Для цього сл╕д, по-перше, виключити з╕ ст. 28 Цив╕льного кодексу Укра╖ни ╕ ст. 38 Земельного кодексу слова «у населених пунктах». А дачний (садовий) будинок визначити як будинок, що може використовуватися впродовж року з метою позам╕ського в╕дпочинку ╕ пост╕йного проживання.
Усе це доповнить конкретним зм╕стом Закон Укра╖ни «Про свободу пересування та в╕льний виб╕р м╕сця проживання в Укра╖н╕», п╕дтвердить наш╕ демократичн╕ устремл╕ння, ну ╕, звичайно, вир╕шить проблеми тисяч наших громадян, як╕ намагаються жити по-новому.
Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 08.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6194

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков