Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 22.08.2008
Агентура.Ru


Укра╖на – в тенетах закордонних спецслужб.

╤ноземна резидентура все б╕льше вплива╓ на процеси всередин╕ нашо╖ кра╖ни

Докладний анал╕з криз, що регулярно виникають у пол╕тичному житт╕ Укра╖ни, все част╕ше змушу╓ порушувати питання про зовн╕шн╕й вплив, який спрямову╓ под╕╖. Скандали навколо перемовин щодо поставок газу Рос╕╓ю, антинат╕вська ╕стер╕я, нещодавня парламентська криза, актив╕зац╕я радикальних неонацистських рух╕в, спекуляц╕╖ на тему ксенофоб╕╖ та укра╖нсько╖ ╕стор╕╖ тощо – ц╕ процеси фактично зб╕глися в час╕, що навряд чи ╓ випадков╕стю. ╤ якщо врахувати, кому ╕з геопол╕тичних гравц╕в це виг╕дно, можна стверджувати, чи╖ спецслужби стоять за такими операц╕ями.

Ки╖вськ╕ зв’язков╕

 Взагал╕ було б дивним, якби рос╕йсько╖ розв╕дки в Укра╖н╕ не було. Адже пряме завдання спецслужб – стеження за розвитком процес╕в та зб╕р ╕нформац╕╖ про ╖хн╕х учасник╕в. Але, окр╕м цих загалом звичайних завдань, ╕снують спроби рос╕йсько╖ розв╕дки прямо впливати на розвиток под╕й у, висловлюючись ╖хн╕м фаховим сленгом, «сопр╓д╓л╓».
У 1992 роц╕ була укладена угода, за якою Рос╕я та Укра╖на в╕дмовлялися в╕д ведення розв╕дувально╖ д╕яльност╕ одна проти одно╖. Проте вона стосу╓ться т╕льки Служби безпеки Укра╖ни та рос╕йсько╖ Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки (СЗР) ╕ не поширювалась на в╕йськову розв╕дку та ФСБ. Тому рос╕яни не мають формальних перешкод проводити у нас сво╖ спецоперац╕╖. ╤ у них ╓ чимала практика таких заход╕в у державах екс-СРСР. Зокрема, спецслужби Рос╕╖ намагалися усунути кер╕вник╕в держав СНД, як╕ встановили т╕сн╕ зв’язки з Вашингтоном.
Щодо Укра╖ни, то зазвичай вважалося, що Москв╕ не потр╕бн╕ можливост╕ розв╕дки, оск╕льки у не╖ ╓ чимало легальних способ╕в впливу без ризику наразитися на в╕дпов╕дь укра╖нських спецслужб. Оф╕ц╕йно головним завданням рос╕йсько╖ розв╕дки називали протид╕ю активност╕ ЦРУ в Укра╖н╕. Проте низка под╕й доводить, що д╕яльн╕сть рос╕йських спецслужб в Укра╖н╕ безпосередньо вплива╓ на стан нашо╖ нац╕онально╖ безпеки.
Як зазначав ще 1999 року екс-начальник ГРУ Генштабу Збройних Сил РФ генерал-полковник Фед╕р Ладиг╕н, д╕╖ розв╕дки мають бути спрямован╕ на збереження незм╕нними «регионов исторически обусловленного присутствия и влияния» Рос╕╖. Йдеться не про банальне шпигунство, а про д╕яльн╕сть розвинуто╖ мереж╕ агент╕в впливу, котр╕ мають реальну ╕ конкретну владу ╕, спрямовуючи пресу, телебачення, повед╕нку пол╕тик╕в у парламент╕, через ман╕пулювання громадською думкою формують укра╖нську пол╕тичну реальн╕сть.
Протягом 1990-х рок╕в ставка робилася на пророс╕йських, але од╕озних ф╕гур в оточенн╕ президента Леон╕да Кучми. Це спричинило пост╕йн╕ спроби Ки╓ва лав╕рувати м╕ж ╕нтересами Москви та Вашингтона. Натом╕сть рос╕йськими спецслужбами вживалися заходи з╕ зменшення простору для такого маневру. Згада╓мо, що п╕сля обрання Леон╕да Кучми на другий терм╕н в╕н об╕цяв «нового президента», твердо заявив про курс на ╓вропейську ╕нтеграц╕ю. У в╕дпов╕дь отримав спецоперац╕╖ – «касетний», «кольчужний», «ракетний» та ╕нш╕ скандали. Укра╖ну ╕золювали, змусивши зм╕нити кадровий склад уряду та в╕дмовитися в╕д курсу на ╕нтеграц╕ю до ╢вропи.
 
Особливост╕ ман╕пулювання

Напруга у в╕дносинах з Укра╖ною п╕сля Помаранчево╖ революц╕╖ стала одним ╕з ключових питань зовн╕шньо╖ пол╕тики Рос╕╖ п╕д час другого президентського терм╕ну Пут╕на. «Если Украина войдет в Шенгенскую зону, будет определенная проблема. Там, на Украине, ведь живет, насколько мне известно, не менее 17% русского населения, – заявив в╕н 12 кв╕тня 2005 року у Ганновер╕. – Это же разделение народа! Это напоминает разделение Германии на Восточную и Западную!» Згодом Пут╕н звинуватив США в розкол╕ Укра╖ни. В╕дпов╕дно, рос╕йськ╕ спецслужби отримали сигнал для актив╕зац╕╖ д╕й проти курсу реформ ╕ ╓вро╕нтеграц╕╖ укра╖нсько╖ влади. ╤ ╓ п╕дозри, що вони були причетн╕ й до формування «антикризово╖ коал╕ц╕╖» та створення низки криз останн╕х рок╕в. Треба визнати, що з час╕в тузлинського конфл╕кту ефективн╕сть цих д╕й стала вищою. Якщо «газовий шантаж» да╓ поб╕чний ефект – зростання антирос╕йських настро╖в, то, наприклад, еп╕дем╕я боротьби деяких м╕сцевих рад в Укра╖н╕ проти НАТО та за визнання державного статусу рос╕йсько╖ мови – це вже як╕сно новий р╕вень рос╕йських спецоперац╕й. Адже не кожен побачить замовлений Москвою характер цих д╕й м╕сцевих рад. «Рос╕йськ╕ спецслужби працюють набагато ефективн╕ше та профес╕йн╕ше, – св╕дчить екс-начальник в╕йськово╖ розв╕дки Укра╖ни Олександр Ск╕пальський. – Вони, безумовно, працюють ╕ в Укра╖н╕, майже повн╕стю контролюючи наш парламент, уряд, збройн╕ сили».
У грудн╕ 2005 року начальник рос╕йсько╖ Служби зовн╕шньо╖ розв╕дки Серг╕й Лебед╓в наголосив: «Гуманитарные миссии, неправительственные организации — очень привлекательны для всех разведок мира. Разведчику необходимы прикрытие, маска, ширма. В этом специфика нашей работы». Д╕яльн╕сть одн╕╓╖ з таких – неформального об’╓днання «Российские журналисты за честные выборы на Украине!» – викликала чимало запитань через зб╕р нею ╕нформац╕╖ про член╕в м╕сцевих виборчих ком╕с╕й та зразк╕в ╖хн╕х п╕дпис╕в. Учасники цього об’╓днання долучилися до «народно╖» акц╕╖ «Перекоп перекопать», яка додала роботи Управл╕нню СБУ Криму.
У жовтн╕ 2005 року на закритому зас╕данн╕ Ради Федерац╕╖ голова МЗС РФ Серг╕й Лавров заявив, що головним дипломатичним ресурсом кра╖ни ╓ газ, нафта й електроенерг╕я, а також пооб╕цяв застосовувати до недостатньо лояльних сус╕д╕в «весь р╕зноман╕тний арсенал засоб╕в економ╕чного тиску». У с╕чн╕ 2007-го в╕н наголосив, що Рос╕я п╕дтримуватиме сво╖х союзник╕в у кра╖нах СНД за рахунок прямих бюджетних асигнувань. Зовн╕шн╕ прояви ц╕╓╖ стратег╕╖ можна спостер╕гати щоденно. Як т╕льки Москв╕ потр╕бно переконати оф╕ц╕йний Ки╖в у збереженн╕ неконтрольовано╖ д╕яльност╕ ЧФ у Криму, так одразу, немов за командою, виникають на вулицях Севастополя й ╕нших м╕ст п╕кети «обурено╖ громадськост╕» з гаслами на кшталт «Руки прочь от российского флота!», «ВМС Украины – оккупационный флот! Вон из Крыма!» тощо. Т╕льки-но Укра╖на опиня╓ться на меж╕ енергетично╖ кризи внасл╕док п╕двищення Рос╕╓ю ц╕н на природний газ, як п’ята колона звинувачу╓ укра╖нську владу в некомпетентност╕, що н╕би призвела до економ╕чно╖ кризи. Под╕бних приклад╕в безл╕ч.

Союз комун╕ст╕в ╕ русин╕в

Таким чином створюються зручн╕ приводи для втручання рос╕йсько╖ влади в укра╖нськ╕ справи. Ц╕каво, що «громадськ╕сть» скр╕зь одна й та сама: «слов’янськ╕» парт╕╖, рос╕йськ╕ етнопол╕тичн╕ орган╕зац╕╖, комун╕сти, прогресивн╕ соц╕ал╕сти та православн╕ «братчики». «В общем-то мы все в политической команде России, – заявив якось л╕дер кримських комун╕ст╕в Леон╕д Грач. – В том числе и те, кто находится в Киеве. Они отдают себе отчет: Украина сегодня расколота на две части, но Украину можно заарканить в результате выборов…»
Ще один «проект», за яким стирчать «вуха» рос╕йських спецслужб, – наполегливе штучне створення русинського народу. У заходах для заснування русинських орган╕зац╕й та корекц╕╖ ╖хнього пол╕тичного курсу бере особисту участь К. Затул╕н. У рол╕ «батька» нового народу виступа╓ прото╕╓рей УПЦ МП Димитр╕й Сид╕р ╕з Ужгорода, який робить усе можливе «для признания этого угнетаемого украинскими националистами народа». На рос╕йськ╕ грош╕ в Ужгород╕ побудували собор з конференц-залом, ╖дальнею та телерад╕оцентром.
Метою всього комплексу цих спецоперац╕й ╓ перетворення Укра╖ни на державу-сател╕т, рос╕йський дом╕н╕он. Згодом, як т╕льки Рос╕я впора╓ться з╕ сво╖ми внутр╕шн╕ми проблемами, настане черга нового «збирання земель». На цьому етап╕, як можна здогадуватися, планують гаряч╕ голови в Москв╕, знищення укра╖нсько╖ державност╕ не викличе опору з боку народу. Адже в╕н буде вважати себе часткою ╓диного рос╕йськомовного культурного простору, ╕ в поглинанн╕ Укра╖ни Рос╕╓ю не вбачатиме н╕чого протиприродного.
«Укра╖нський тиждень».

http://ut.net.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 22.08.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6243

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков