Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 05.09.2008
ПРОГУЛЯНКА СВЯТКОВИМ СЕВАСТОПОЛЕМ НЕ БЕЗ МОРАЛ╤

В╕длуння под╕╖

Американський пол╕толог, соц╕олог ╕ державний д╕яч Зб╕╜н╓в Казимир Бжезинський назвав постання Укра╖ни як незалежно╖ держави одн╕╓ю з трьох найважлив╕ших под╕й у ╢вроп╕ ХХ стол╕ття п╕сля краху в Перш╕й св╕тов╕й в╕йн╕ ╕мпер╕ал╕стично╖ Н╕меччини ╕ Австро-Угорсько╖ ╕мпер╕╖ та под╕лу континенту внасл╕док Друго╖ св╕тово╖ в╕йни. Маючи таке м╕рило, легко побачити всю др╕бноту виступ╕в антидержавних парт╕йок ╕ укра╖нофобських пророс╕йських орган╕зац╕й та жалюг╕дних спроб реакц╕онер╕в.
Очевидно, що День Незалежност╕ Укра╖ни мусив би стати найб╕льшим святом в укра╖нських м╕стах. А вертикал╕ влади задля п╕двищення привабливост╕ под╕╖ для громадян треба було б проявляти креативн╕сть в орган╕зац╕╖ заход╕в. Окрасою цьогор╕чного святкування став в╕йськовий парад на Хрещатику в столиц╕ нашо╖ Батьк╕вщини. Стройова виправка вояк╕в, показ бойово╖ техн╕ки ╕ ав╕ац╕╖ стали дуже доречними ╕ п╕дняли дух нав╕ть у багатьох песим╕ст╕в.

ЯК СЕВАСТОПОЛЬСЬК╤ ГАЗЕТИ «ПОМ╤ТИЛИ» СВЯТО
Слова «свято» ╕ «праздн╕к», як бачимо, звучать по-р╕зному в р╕зних народ╕в. Тому укра╖нц╕ святкують, а рос╕яни празнують. При цьому в╕дзначення незалежност╕ Укра╖ни, держави, в як╕й вони живуть, ма╓ сво╓р╕дний в╕дт╕нок. З╕псувати укра╖нське свято вважа╓ться у шов╕н╕ст╕в та ╕нших представник╕в п’ято╖ колони особливим шиком. Так було, скаж╕мо, ╕з Днем ВМС Укра╖ни, коли б╕льше сотн╕ розлючених, антиукра╖нськи налаштованих молодик╕в накинулись ╕з кулаками на в╕йськових моряк╕в. Такого дикунства св╕т до цього не бачив.
М╕сцев╕ газети ╕, б╕льшою м╕рою, телебачення, бо воно ╓ найдешевшим ЗМ╤, теж долучились до створення певно╖ атмосфери 24 серпня.
Наприклад, комун╕стична рептилька «Севастопольская правда» запитувала у сво╖х читач╕в: «Независимость? За что боролись?» ╕ так само пол╕ткоректно в╕дпов╕ла: «Идет речь о независимости бандитской власти от народа». Нагадаю, що комун╕сти нав╕ть розставили по м╕сту сво╖ червон╕ палатки (хто ╖м радий, ми зна╓мо) ╕ аг╕тували проти держави. Щось пригадалось, як р╕вно р╕к тому наших ком╕к╕в «нагнули» рег╕онали ╕ т╕ просто змушен╕ були «рад╕ти» в день найб╕льшого нац╕онального свята. ╢ нав╕ть ╕ фото, де комун╕стичн╕ прапори майорять на тл╕ пам’ятника Тарасов╕ Шевченку. В ╖хню щир╕сть н╕хто ╕ не пов╕рив, хай не спод╕ваються.
У черговому ж числ╕ газети зак╕нчений комун╕ст Гальчинський назива╓ в╕йськовий парад у Ки╓в╕ «передвиборчим», ну ╕ обпльову╓ його, зрозум╕ло, як це можуть комун╕сти.
М╕стечкова газетка «б╕ло-син╕х» «Регион Севастополь» зустр╕чала свято Незалежност╕ заздалег╕дь. У числ╕ в╕д 9 серпня розпочали публ╕кац╕ю укра╖нофоба Д. Табачника п╕д назвою «Галичанские «крестоносцы» против Украины». Саме через озв╕р╕л╕сть колишнього кер╕вника адм╕н╕страц╕╖ Л. Кучми до земл╕, на як╕й в╕н живе, рег╕онали й надрукували цей патолог╕чний паскв╕ль. (Сл╕д додати, що комун╕сти як в╕ков╕чн╕ вороги укра╖нського народу теж не в╕дстали ╕ теж надали м╕сце для жовчного опусу). Поряд з ц╕╓ю ф╕з╕олог╕чною укра╖нофоб╕╓ю розм╕щено ╕ статтю ╕деолога Парт╕╖ рег╕он╕в, недавньо╖ персони нон-грата, К. Затул╕на.
Така соб╕ «Екатерина Бубнова» в газет╕ «Колесо» не соромиться називати себе громадянкою Укра╖ни, але ╖╖ досить розлога стаття в № 31 просякнута такою самою ненавистю до всього укра╖нського. Д╕сталось на гор╕хи й представников╕ президентсько╖ вертикал╕ Куницину лише за спробу перев╕рки наявност╕ незаконного другого – рос╕йського – паспорта у севастопольц╕в. А бачили б ви, як трясе цю пан╕ т╕льки за одн╕ таблички б╕ля шосе «Дяку╓мо за чист╕ узб╕ччя»!
К╕лька м╕сяц╕в севастопольцям п╕дкидають безкоштовну газету «Главный проспект». Газета, яку випускають молод╕ люди, робить вигляд апол╕тично╖. Розгортаю номер в╕д 21-27 серпня ╕ не бачу в ньому жодного слова про найб╕льше нац╕ональне свято. Телефоную редактору, запитую, чому. В╕н особливо не перейма╓ться ╕ об╕ця╓ «виправитись». Перша стор╕нка наступного числа заповнена кольорами рос╕йського прапора, на друг╕й - заф╕ксовано чи╓сь несв╕доме дитятко на руках матер╕, яке рад╕╓ поверненню корабля «Москва», що брав участь у в╕йн╕ проти Груз╕╖.
А ось зам╕тка яко╖сь Юл╕╖ Коршуново╖ залиша╓ п╕сля себе якийсь присмак роздво╓ння св╕домост╕ автора. У першому абзац╕ вона пише, що актив╕сти укра╖нських нац╕онал╕стичних орган╕зац╕й протестували проти повернення корабл╕в Чорноморського флоту ╕ зроблено це було «для галочки», а не через незгоду. В останньому - «м╕тинг став звичайною показовою акц╕╓ю протесту».
Газета ╕ ран╕ше була пом╕чена в укра╖нофоб╕╖. Сл╕д додати, що юним журнал╕стам дов╕рили розповсюджувати сво╖ враження 20-тисячним накладом. В ╕нтернет╕ промайнула ╕нформац╕я, що цей с╕мферопольський рупор входить в ╕нформац╕йний холдинг, що належить Серг╕ю Куницину. Пол╕тичн╕ погляди його виглядають досить державницькими, тому й виклика╓ подив така альтернативна д╕яльн╕сть молодих журнал╕ст╕в.
Фактично про╕гнорувала День Незалежност╕ Укра╖ни ╕ «Севастопольская газета», ╕ «Флаг Родины», ╕ багато ╕нших видань.
На цьому тл╕ зовс╕м не дошкуляв музичний супров╕д на севастопольському дротовому рад╕о – у прац╕вник╕в державно╖ СРДТРК вистачило творчого потенц╕алу лише на те, щоб прокоментувати оголошення святкових заход╕в музичним уривком ╕з В╓рки Сердючки «Ще не вмерла Укра╖на, ╓сл╕ ми гуля╓м так».
Хочеться порадити журнал╕стам б╕льше читати ╕ перечитувати слова Бжезинського про неперес╕чн╕сть появи на карт╕ св╕ту незалежно╖ Укра╖ни.

ЧИНОВНИКИ ╤ СВЯТО
План заход╕в щодо святкування 17-╖ р╕чниц╕ Незалежност╕ в╕д м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ традиц╕йно був виготовлений за шаблоном ╕ н╕чим не в╕др╕знявся в╕д попередн╕х рок╕в. Виставки книг у б╕бл╕отеках, волейбольн╕ змагання, чемп╕онат м╕ста з греко-римсько╖ боротьби, концерти. Особливо т╕шить рядок «Молебны за Украину» в храмах ╕ церквах м╕ста. Знати б автора, який вида╓ бажане за д╕йсне, запитав би, в як╕й з численних московських церков молились за Укра╖ну. Особливо╖ фантаз╕╖ в╕д чиновник╕в чекати, як ми зна╓мо, не сл╕д. Покладання кв╕т╕в до пам’ятника Тарасу Шевченку тривало, за р╕зними оц╕нками, в╕д 5 до 8 хвилин. Виступ╕в не було. ╤ якби не вручення членських квитк╕в БЮТ новим парт╕йцям та укра╖нськ╕ п╕сн╕ хору з Червонограда – вже без посп╕шаючих до ╕ншого пам’ятника чиновник╕в, то взагал╕ н╕чого казати про цей зах╕д.
Виступи ж напередодн╕ кер╕вник╕в м╕ста на сцен╕ рос╕йського академ╕чного драматичного театру ╕мен╕ Луначарського були традиц╕йно далекими в╕д поняття ╕ теми укра╖нсько╖ державност╕. Державними службовцями не було продемонстровано – хоча б на знак лояльност╕ до держави – знання державно╖ мови. ╢дине, що т╕шило – виступ Нац╕онального заслуженого академ╕чного хору ╕мен╕ Григор╕я Верьовки. Профес╕онали найвищого ╜атунку за короткий час п╕дняли на найвищий р╕вень дух присутн╕х ╕ почуття гордост╕ за державу, а виконання Державного Г╕мну Укра╖ни стало апофеозом урочистих збор╕в.

ПАТР╤ОТИ ╤ СВЯТО НЕЗАЛЕЖНОСТ╤
Натом╕сть севастопольськ╕ парт╕╖ демократичного спрямування вт╕лили сво╖ задуми ╕ провели патр╕отичн╕ акц╕╖ до свята. 23 серпня, у день Державного Прапора Укра╖ни, п’ятеро севастопольських бют╕вц╕в п╕днялись на найвищу вершину Криму – гору Роман-Кош висотою 1545 метр╕в ╕ сфотографувались там з державним прапором ╕ прапором Блоку Юл╕╖ Тимошенко. «Ми пиша╓мось тим, що живемо в Укра╖н╕ ╕ сво╓ю акц╕╓ю ми заклика╓мо кримчан поважати кра╖ну, в як╕й живемо, берегти мир», – коментуючи неординарну под╕ю, сказав заступник голови Севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ ПП «ВО «Батьк╕вщина» Дмитро В╕твицький.
Б╕льше сотн╕ молодих киян, одесит╕в, с╕мферопольц╕в, микола╖вц╕в та севастопольц╕в пронесли жовто-блакитн╕ та червоно-чорн╕ прапори повз штаб ЧФ РФ, спустились на майдан Нах╕мова, поклали кв╕ти до монумента геро╖чним захисникам м╕ста у часи оборони 1942-1943 рр., п╕днялись до пам’ятника матросу ╕ солдату, в╕дв╕дали пам’ятник Тарасу Шевченку, сфотографувались там, ╕ спок╕йно по╖хали дал╕.
Того ж дня 450 випускник╕в Севастопольського в╕йськово-морського ╕нституту ╕м. П. С. Нах╕мова склали присягу на в╕рн╕сть укра╖нському народу.
Вже у День Незалежност╕ Олег Яценко ╕з його Студентським братством неспод╕вано встановили намети навпроти штабу ЧФ ╕ висловили на камери сво╖ протести проти д╕й рос╕йського флоту по захопленню свердловини в район╕ села Флотське, де «в результат╕ одноос╕бного ╖╖ використання через нестачу води стражда╓ м╕сцеве населення». До м╕сця протесту студент╕в прибули досить висок╕ посадов╕ особи: старший радник-посланник посольства РФ в Укра╖н╕ В. Лисенко, заступник голови Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Д. Баз╕в, начальник Управл╕ння МВС в м╕ст╕ Севастопол╕ генерал-майор м╕л╕ц╕╖ В. П╓тухов. Прапори Укра╖ни та гасла «Чорноморський флот геть ╕з Севастополя» та «Вимага╓мо конституц╕йного порядку в територ╕альних водах Укра╖ни» були вчасними ╕ доречними з огляду на останн╕ под╕╖.
П╕д час концерту 24 серпня на майдан╕ Нах╕мова Севастопольська м╕ська та Донецька обласна орган╕зац╕╖ «Молод╕жного Союзу Наша Укра╖на» провели сп╕льну акц╕ю в межах кампан╕╖ «Укра╖на – в серц╕ кожного!» роздали мешканцям та гостям Севастополя державн╕ прапори, жовто-блакитн╕ стр╕чки та пов’язки, люм╕несцентн╕ браслети. Як пов╕домля╓ сайт http://www.msnu.org/ заступник голови «Молод╕жного Союзу Наша Укра╖на», Голова Донецько╖ обласно╖ орган╕зац╕╖ Андр╕й ╤щук сказав: «Разом з нашими побратимами з Севастополя ми вир╕шили провести цю акц╕ю, щоб п╕дтримати укра╖нський нац╕ональний дух у м╕ст╕, укра╖нська приналежн╕сть якого так муля╓ оч╕ деяким горе-пол╕тиканам по обидва боки рос╕йсько-укра╖нського кордону. Реакц╕я севастопольц╕в на укра╖нську символ╕ку – переважно позитивна. Севастополь поступово забува╓ про комун╕стичн╕ ╕деолог╕чн╕ стереотипи й зверта╓ увагу, що часи зм╕нилися, зм╕нився св╕т, отже залишатися в радянському в╕дсто╖ – не варто. Переконаний, що ця тенденц╕я набуде незворотно╖ сили!».
Так само голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ «Молод╕жного Союзу Наша Укра╖на» Дмитро Б╕лоцерковець зауважив: «24 серпня – це День народження нашо╖ Укра╖ни. Ми хот╕ли, щоб наше м╕сто у цей день в╕дчуло святковий настр╕й, ╕, найголовн╕ше, сво╓ ╓днання з╕ вс╕╓ю Укра╖ною. Ус╕м в╕дома напружена ситуац╕я, яка склалася в нашому м╕ст╕ через певн╕ ман╕пуляц╕╖ радикально налаштованих пол╕тичних сил. А тому, дуже при╓мно було спостер╕гати, як жител╕ м╕ста з рад╕стю приймали ╕ одягали державну символ╕ку, дов╕вши тим самим, що Севастополь - був, ╓ ╕ буде частиною ╓дино╖ та суверенно╖ укра╖нсько╖ Держави! Ми вдячн╕ вс╕м, хто взяв участь у даному заход╕ ╕ хот╕ли б в╕дзначити, що сила Держави – в ╓дност╕ ╕ пошан╕ до сво╖х ╕сторичних, культурних та духовних ц╕нностей».

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ ПАТР╤ОТИЗМ ДОРОГО КОШТУ╢
П╕д час проведення акц╕╖ патр╕от╕в по роздач╕ укра╖нсько╖ символ╕ки на Приморському бульвар╕ б╕ли пом╕чен╕ приватн╕ особи, як╕ продавали державн╕ прапорц╕ Укра╖ни та Рос╕╖ ╕ прапорець ╕з монарх╕чним гербом Севастополя. При цьому варт╕сть державних прапор╕в була 5 гривень, а м╕ського, такого самого розм╕ру – 10.
Засв╕дчив свою любов до Рос╕╖ у День Незалежност╕ Укра╖ни не лише власник оцього розцяцькованого «Мерседеса» ╕з написом «Володька». Вигоди в╕д цих художеств багато – ╕ братани поважають, ╕ не вкрадуть, ╕ хто ж посм╕╓ зупинити? Патр╕отичн╕ (по-рос╕йському) севастопольц╕ чекають появи створення такого самого шедевру, т╕льки з написом «Д╕мон».
Гарний святковий настр╕й та наявн╕сть рос╕йського прапора з повним баком бензину були умовами для участ╕ в автопроб╕гу на честь Дня Незалежност╕ Укра╖ни. Хай ╕ в такий дивний спос╕б, але на короткий час москвоф╕ли зм╕нили кольорову гаму в м╕ст╕, та й повеселили людей.

ЦЕНЗУРА, або ЧИНОВНИКИ ╤ КУЛЬТУРА
Окрасою свята став концерт, який, незважаючи на анонси, почався на годину ран╕ше виступом Нац╕онального заслуженого академ╕чного хору ╕мен╕ Г. Верьовки. Щоправда, деякою прикр╕стю стало виконання останньо╖ п╕сн╕ «Наливаймо, браття, кришталев╕ чари» зам╕сть Державного Г╕мну Укра╖ни. Мабуть, орган╕затори не дозволили. Те, що на сцен╕ зам╕сть прив╕тання ╕з Днем Незалежност╕ Укра╖ни вис╕в напис «225 рок╕в Севастополю» наводить на сумн╕ висновки про м╕сцевих кер╕вник╕в культури.
Власне, цим укра╖нське свято ╕ зак╕нчилось. Бо дал╕ на сцену сп╕ваки вискакували одне за одним з тими самими криками «ла-ла-ла-ла». «Народн╕» ж ╤рина Б╕лик та Андр╕й Данилко (В╓рка Сердючка) б╕льше розчарували сво╖ми виступами. Жарт сп╕вачки про те, що «╥хали козаки», як виявилося, до В╕ктора Фьодоров╕ча, взагал╕ виявився недоречним – бо концерт було проведено п╕д ег╕дою одного з л╕дер╕в «╢диного центру» Серг╕я Куницина. З’ясувалось ╕ те, що сам концерт оц╕нений глядачами як найневдал╕ший.
Розчарованими були ╕ мешканц╕ та гост╕ м╕ста, як╕ люблять споглядати салюти та фе╓рверки – п╕сля двох з половиною залп╕в гра вогн╕в у севастопольському неб╕ продовжилась аж через 25-30 хвилин.
Дивною вида╓ться така моральна «вдячн╕сть» держав╕ п╕сля вид╕лення Ки╓вом сотень м╕льйон╕в бюджетних гривень для п╕дготовки Севастополя до святкування юв╕лею м╕ста.
Залишаються спод╕вання, що наступного року кер╕вн╕ чиновники врахують допущен╕ помилки та проявлять творчий п╕дх╕д до орган╕зац╕╖ будь-якого державного свята – все ж таки ╖х году╓ Укра╖на.
Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 05.09.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6292

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков