Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 12.09.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#37 за 12.09.2008
Понад 1,5 тисяч╕ в╕йськових ЧФ РФ незаконно отримали паспорти Укра╖ни

Чи╖ сини, яких батьк╕в...

Прокуратура Севастополя виявила, що б╕льш як 1,5 тисяч╕ в╕йськовослужбовц╕в Чорноморського флоту РФ, громадян Рос╕╖, незаконно отримали паспорти ╕ громадянство Укра╖ни. Про це пов╕домила телерад╕окомпан╕я „Бриз” В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни.
У рад╕опов╕домленн╕ ТРК „Бриз”, зокрема, зазнача╓ться, що „за дорученням Генерально╖ прокуратури Укра╖ни прокуратурою м╕ста Севастополя проведено перев╕рку законност╕ видач╕ паспорт╕в громадянина Укра╖ни в╕йськовослужбовцям Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖. Проведеною перев╕ркою встановлено, що в порушення статт╕ 4 Конституц╕╖ Укра╖ни та Закону Укра╖ни „Про громадянство Укра╖ни” 1595 в╕йськовослужбовц╕в Чорноморського флоту, маючи громадянство та паспорти Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, незаконно отримали паспорти ╕ громадянство Укра╖ни”.
Як йдеться у пов╕домленн╕, прокуратурою м╕ста Севастополя направлено в╕дпов╕дний припис начальнику УМВС Укра╖ни у м╕ст╕ Севастопол╕ про усунення виявлених порушень укра╖нського законодавства рос╕йськими в╕йськовослужбовцями.
Як пов╕домило УН╤АН джерело у правоохоронних органах Севастополя, за оц╕нками фах╕вц╕в, фактична к╕льк╕сть дано╖ категор╕╖ ос╕б у м╕ст╕ Севастопол╕ може сягати близько 8 тис. ос╕б (у тому числ╕ 50% кадрових в╕йськовослужбовц╕в ЧФ РФ). Водночас ╕з направлених протягом 2007-2008 рок╕в на розгляд Ком╕с╕╖ з питань громадянства при Президентов╕ Укра╖ни з м╕ста Севастополя 44 справ з клопотанням щодо втрати конкретними особами громадянства Укра╖ни лише по 10 прийнято позитивне р╕шення. За даними джерела, дана робота сутт╓во гальму╓ться через в╕дмову консульських установ РФ та паспортних служб на територ╕╖ Рос╕╖ сп╕впрацювати з даного питання.

Щоб контролювати «подв╕йних громадян», треба зробити запит до Рос╕╖

Каб╕нет М╕н╕стр╕в Укра╖ни трима╓ п╕д контролем ситуац╕ю з подв╕йним громадянством – укра╖нським ╕ рос╕йським – в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це пов╕домив журнал╕стам в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Григор╕й Немиря.
За його словами, уряд зробив запит до в╕дпов╕дних орган╕в Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ щодо к╕лькост╕ ос╕б у Криму, як╕ можуть мати подв╕йне громадянство. Г. Немиря зазначив, що в╕дпов╕дний запит був направлений одразу ж п╕сля того, як з’явилася перша ╕нформац╕я щодо факт╕в подв╕йного громадянства.
США хочуть роз╕братися з рос╕йськими паспортами в Криму
Заступник Державного секретаря США Ден╕ел Фр╕д ма╓ нам╕р найближчим часом в╕дв╕дати Укра╖ну.
Як пов╕домля╓ агентство Асошиейтед Прес, одн╕╓ю з основних ц╕лей його в╕зиту буде розгляд заяв Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка про те, що Рос╕я вида╓ у Криму рос╕йськ╕ паспорти тисячам м╕сцевих мешканц╕в.
“На жаль, Укра╖на д╕йсно ма╓ прив╕д для занепоко╓ння”, - заявив Д. Фр╕д на зас╕данн╕ Ком╕тету з питань оборони Сенату США 9 вересня.
“Ми не повинн╕ дозволити Рос╕╖ провести л╕н╕ю по центру ╢вропи ╕ оголосити, що нац╕╖ з ╖╖ боку л╕н╕╖ належать до “московсько╖ сфери впливу” ╕, таким чином, вони не можуть при╓днуватись до ╓вропейських та трансатлантичних ╕нституц╕й”, - п╕дкреслив заступник Держсекретаря США.

ЗАКОН ДЛЯ «ПОДВ╤ЙНИХ»

У Верховн╕й Рад╕ 11 вересня заре╓стрували проект закону про внесення зм╕н до деяких законодавчих акт╕в Укра╖ни (щодо в╕дпов╕дальност╕ за приховування факту перебування у громадянств╕ ╕ншо╖ держави або набуття такого громадянства), пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ ╕з посиланням на оф╕ц╕йний портал ВР.
Авторами законопроекту ╓ народн╕ депутати в╕д БЮТ В╕ктор Швець та Володимир Мак╕╓нко.

Рос╕йськ╕ паспорти В Криму — загроза безпец╕ держави чи зайвий «головний б╕ль» влад╕?

П╕сля рос╕йського вторгнення на територ╕ю Груз╕╖ (за оф╕ц╕йною верс╕╓ю Кремля, щоб захистити права рос╕йських громадян у П╕вденн╕й Осет╕╖) в Укра╖н╕ активно обговорю╓ться питання про пост╕йне перебування значно╖ к╕лькост╕ рос╕йських громадян у Криму. Водночас кримська влада каже, що не ма╓ даних, ск╕льки кримчан мають рос╕йськ╕ або одночасно укра╖нськ╕ та рос╕йськ╕ паспорти.
Б╕ля Генерального консульства Рос╕╖ у С╕мферопол╕ трич╕ на тиждень, щопонед╕лка, щосереди ╕ щоп’ятниц╕, збираються невелик╕ групи людей – претендент╕в на отримання рос╕йських паспорт╕в. Консульськ╕ сп╕вроб╕тники працюють вправно та орган╕зовано, тож черга руха╓ться швидко. За день я нарахував в╕д 25 до 50 ос╕б, чи╖ документи прийняли у Консульств╕. Б╕льш╕сть ╕з них згодом отримують паспорти з двоголовим орлом. За нехитрими п╕драхунками, за м╕сяць к╕льк╕сть таких може «наб╕гати» понад сотню, за р╕к – тисячу-п╕втори. ╤ значна частина з них залиша╓ться одночасно ╕ громадянами Укра╖ни, що фактично заборонено законом.
У Генконсульств╕ з цього приводу не дають жодних пояснень ╕ кажуть, що не знають, ск╕льки насправд╕ кримчан мають рос╕йськ╕ паспорти, окр╕м к╕лькост╕ тих, хто перебува╓ на пост╕йному консульському обл╕ку. Хоч ╕ цю цифру рос╕йськ╕ дипломати теж не називають, ╕з неоф╕ц╕йних джерел в╕домо, що вона не перевищу╓ 5 тисяч ос╕б на весь консульський округ – м╕сто Севастополь та Автономну Республ╕ку Крим. В останн╕х рос╕йських виборах у березн╕ 2008 року в с╕мферопольському Генконсульств╕ взяли участь близько 3 тисяч ос╕б, у тому числ╕ й рос╕йськ╕ туристи.
Водночас кер╕вник севастопольського анал╕тичного центру «Номос» Серг╕й Кулик каже, що, за його оц╕нкою, лише у Севастопол╕ живуть не менш як 40 тисяч рос╕йських громадян, що становить 10–12% усього населення севастопольсько╖ зони. Приблизно таку ж цифру експерти називають ╕ для Автономно╖ Республ╕ки Крим – 40–50 тисяч ос╕б ╕з рос╕йськими паспортами. За тими ж оц╕нками, б╕льш╕сть рос╕йськоп╕дданих севастопольц╕в та кримчан мають на руках ╕ укра╖нськ╕ паспорти.
Об╕йти укра╖нське законодавство, що забороня╓ подв╕йне громадянство, нескладно. Укра╖нськ╕ громадяни, як╕ мають право на рос╕йське громадянство (а закони Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ у цьому план╕ досить л╕беральн╕, наприклад, достатньо було народитися в Рос╕╖ чи навчатися у рос╕йському ВНЗ), мусять подати до консульства серед ╕ншого документ, що п╕дтверджу╓ нам╕р в╕дмовитися в╕д укра╖нського громадянства. Це може бути нотар╕ально зав╕рена коп╕я заяви до ВВ╤Ру з проханням про позбавлення громадянства Укра╖ни. Як правило, цього вже достатньо. А пот╕м саму заяву можна буде в╕дкликати або ж навмисно подати ╖╖ таким чином, щоб Ки╖в в╕дмовив (наприклад, не додавши необх╕дн╕ документи або ж не вказавши м╕сце прописки). В╕дмов же з Москви, як розпов╕ли Рад╕о «Свобода» м╕сцев╕ юристи, як╕ консультують прохач╕в, практично не бува╓.
╤ все ж, як вважають експерти у Севастопол╕ та С╕мферопол╕, про масову роздачу рос╕йських паспорт╕в кримчанам сьогодн╕ говорити не можна – на в╕дм╕ну в╕д минулих час╕в. Наймасов╕ша «русиф╕кац╕я» кримчан ╕ севастопольц╕в в╕дбулася п╕сля розпод╕лу Червонопрапорного Чорноморського флоту Радянського Союзу протягом 1997–1998 рок╕в.
Зг╕дно з укра╖нським законодавством, ус╕, хто 1991 року був прописаний на територ╕╖ Укра╖нсько╖ РСР, автоматично стали громадянами незалежно╖ Укра╖ни, якщо т╕льки не заявили про сво╓ бажання набути ╕ншого громадянства. Саме так оф╕цери ╕ м╕чмани ЧЧФ СРСР стали укра╖нськими громадянами. Але п╕сля того, як флот под╕лили, кадров╕ в╕йськовослужбовц╕ його рос╕йсько╖ частини отримали рос╕йськ╕ оф╕церськ╕ посв╕дчення чи рос╕йськ╕ паспорти. При цьому вони зберегли або укра╖нськ╕ документи, або ж право отримати укра╖нське громадянство, чим б╕льш╕сть ╕ скористалася.
Експерти у подв╕йному «паспортному» громадянств╕, окр╕м пол╕тичного, бачать ще й економ╕чний аспект. В╕йськова пенс╕я в Укра╖н╕ вища, н╕ж у багат╕й на природний газ ╕ нафту Рос╕╖. Тож нав╕ть якщо у рос╕йського в╕дставника поки що нема╓ укра╖нського паспорта, у нагод╕ ста╓ в╕дпов╕дна угода кра╖н СНД про вза╓мн╕ обов’язки з пенс╕йного забезпечення. Сприя╓ «вкор╕ненню» у Севастопол╕ рос╕йських в╕дставних в╕йськовик╕в ╕ активне буд╕вництво тут житла на кошти уряду м╕ста Москви, яке переда╓ться командуванню Чорноморського флоту Рос╕╖.
А сучасна процедура набуття рос╕янами укра╖нського громадянства, як зазначають експерти, значно спрощу╓ться завдяки високому р╕вню корупц╕╖ у в╕дпов╕дних владних структурах Укра╖ни. Кр╕м в╕дставник╕в, цим також користуються ╕ рос╕йськ╕ п╕дпри╓мц╕, як╕ активно «освоюють» Крим. Адже додатковий укра╖нський паспорт дозволя╓ ╖м, до всього, волод╕ти «золотою» землею с╕льськогосподарського призначення.
Щоб зараз отримати рос╕йський паспорт, севастопольцям далеко не треба ╖хати. До останнього часу тимчасовий консульський пункт пер╕одично працював у прим╕щенн╕ Морсько╖ б╕бл╕отеки Чорноморського флоту Рос╕╖. Але «консультували» севастопольц╕в щодо набуття рос╕йського громадянства там пост╕йно. Саме це мав на уваз╕ колишн╕й командувач ВМС Укра╖ни, в╕це-адм╕рал запасу Володимир Безкоровайний, коли розпов╕дав прес╕ про «д╕вчинку Олю з б╕бл╕отеки», яка може «посприяти» в оформленн╕ рос╕йського громадянства.
Ц╕лком можливо, «д╕вчинка Оля» чи ╖╖ «сестри» ще й дос╕ працюють у Морськ╕й б╕бл╕отец╕, а, можливо, уже пере╖хали до Матроського клубу чи Будинку оф╕цер╕в, чи Будинку Москви, чи до Спортклубу Чорноморського флоту Рос╕╖. Важливо, що це все – рос╕йськ╕ об’╓кти, на як╕ укра╖нський суверен╕тет реально не поширю╓ться.
У С╕мферопол╕ теж були часи ╕ м╕сця обмежень укра╖нського суверен╕тету. 1994 року на виборах до Верховно╖ Ради Криму конституц╕йною б╕льш╕стю перем╕г Блок «Рос╕я», а кримським президентом став «блокрос╕йський» висуванець Юр╕й М╓шков. Найперше, що зробила нова кримська влада, - запросила до С╕мферополя рос╕йських дипломат╕в, в╕дкривши в одному з крил прим╕щення автономного парламенту (де зараз розташований в╕дд╕л перепусток) тимчасовий консульський пункт. За л╕то 1994 року, поки в╕н там д╕яв, тисяч╕ кримчан отримали так зван╕ «вкладиш╕» до старих радянських паспорт╕в.
Не завадило цьому те, що паспорти кримчан тод╕ вже були проштампован╕ написом «Укра╖на». ╤ серед в╕дв╕дувач╕в цього консульського пункту журнал╕сти бачили багатьох тод╕шн╕х ╕ сьогодн╕шн╕х депутат╕в кримського парламенту та м╕сцевих орган╕в влади автоном╕╖. Згодом власники згаданих «вкладиш╕в» мали змогу пом╕няти ╖х на рос╕йськ╕ паспорти, а сам╕ стар╕ радянськ╕ паспорти майже одночасно з тим – на укра╖нськ╕ документи.
Л╕дер кримсько╖ орган╕зац╕╖ парт╕╖ «Рос╕йський блок», член презид╕╖ Верховно╖ Ради Криму Олег Род╕в╕лов уже п╕сля проголошення незалежност╕ Укра╖ни ви╖жджав до Рос╕╖, де певний час мешкав ╕ нав╕ть займався пол╕тикою. Але пот╕м, коли п╕сля розстр╕лу Верховно╖ Ради Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ 1993 року це стало небезпечним, повернувся до Укра╖ни ╕ пол╕тикою тепер займа╓ться тут. Але у тому, чи ма╓ в╕н рос╕йське громадянство, не з╕зна╓ться.
Зате в╕н сказав Рад╕о «Свобода», що Рос╕я сво╖ми д╕ями на Кавказ╕ показала, що готова за американським прикладом захищати сво╖х громадян, де б вони не були ╕ ск╕льки б ╖х не було. В╕н порадив не рахувати, ск╕льки людей ╕з рос╕йськими паспортами живе на Кримському п╕востров╕. Нав╕ть якщо одна людина – Рос╕я р╕шуче захистить ╖╖ права, якщо вони порушуватимуться в Укра╖н╕, заявив цей д╕яч.
Голова Укра╖нсько╖ громади Севастополя, кап╕тан першого рангу запасу Мирослав Мамчак теж радить не зосереджуватися на п╕драхунку рос╕йських громадян – все одно ╖х менш╕сть. Але значна частина з них ма╓ ще й укра╖нський паспорт ╕ бере активну участь у пол╕тичному житт╕ автоном╕╖ та Севастополя. За даними Мирослава Мамчака, багато депутат╕в ╕ прац╕вник╕в апарату Севастопольсько╖ м╕ськради та ╕нших м╕сцевих рад рег╕ону, а також нав╕ть м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ – колишн╕ в╕йськовослужбовц╕ Збройних Сил Рос╕╖ ╕ мають паспорти двох держав.
За його словами, все це, звичайно, несе певн╕ загрози пол╕тичн╕й стаб╕льност╕ ╕ нав╕ть певним чином безпец╕ держави. Але Укра╖на ма╓ досв╕д боротьби з под╕бними небезпечними явищами, здобутий ще у середин╕ 90-х рок╕в минулого стол╕ття. Тож центральн╕й влад╕, вважа╓ Мирослав Мамчак, не варто дивитися на проблему «двопаспортного громадянства» як на зайвий «головний б╕ль», а просто адекватно реагувати на виклики часу.
Володимир Притула.
http://www.radiosvoboda.org/Content/Article/1197374.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #37 за 12.09.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6311

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков