Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 19.09.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#38 за 19.09.2008
ЖЕБРАЦТВО

Отак живемо...

Пристал ко мне нищий дурак...
А. Блок

Шапку д╕д поставив на кол╕на,
- Змилуйтеся, - жал╕бно веде…
Хто мине, а хто коп╕йку кине
Й з возом благод╕йницьким пройде.
В. Симоненко

Я читав у Полторацького чи, може, мен╕ опов╕дав про те хтось ╕нший, що наш Гоголь мав шанс стати великим американським, а не рос╕йським письменником, бо п╕сля того, як в╕н спалив увесь тираж сво╓╖ першо╖ поеми та, отримавши з Полтавщини грош╕, за як╕ мав сплатити мамин╕ податки, в╕н купив квиток на корабель до Гамбурга, а вже зв╕дти повинен був пливти кораблем в ем╕грац╕ю до США. Але, на щастя, п╕д час морсько╖ подорож╕ з Кронштадта в Гамбург на Балт╕йському мор╕ розпочався шторм, корабель сильно хитало, а б╕дний Гоголь занедужав на морську хворобу. Тож, прибувши до Гамбурга, в╕н уже в╕дмовився в╕д подальшо╖ подорож╕ за океан. На його б╕ду, у цей час був прийнятий у Прусс╕╖ закон, за яким заборонялося давати будь-яку пожертву б╕днякам-╕нвал╕дам, бо держава взяла ╖х п╕д свою оп╕ку. Але якщо хтось змилостивився та дав пожертву кал╕кам, а цей нещасний кал╕ка показав та╓мним агентам на того, хто це зробив, то цього жертводавця змушували заплатити великий штраф, половину з якого повертали цьому донощику. Гоголь б╕ля рос╕йсько╖ церкви побачив такого кал╕ку та дав щось з╕ сво╖х невеликих статк╕в. Тут же був заарештований, залишки грошей у нього в╕д╕брали, а оск╕льки грошей для сплати решти штрафу у нього не було, то його посадили у тюрму на хл╕б ╕ воду. У цей час Н╕меччиною подорожував рос╕йський вельможа
Т. Аксаков, ╕ коли йому розказали, за що сидить його сп╕вв╕тчизник у тюрм╕, то в╕н заплатив за Гоголя цей штраф, ╕ нав╕ть взяв його ╕з собою, повертаючись у Рос╕ю.
╤ ск╕льки б я не бував у Н╕меччин╕, жебрак╕в на вулиц╕ не бачив. Н╕мц╕ ще сто п’ятдесят рок╕в тому в╕дучили сво╖х громадян жебракувати.
Куди б у св╕т╕ не ╖здив, часто бачив б╕дних людей. Просто в одних кра╖нах ╖х б╕льше, в ╕нших - менше. Так було колись, так ╓ ╕ сьогодн╕. Пам’ятаю сво╓ дитинство п╕д час Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, та ╕ п╕сля не╖. У мо╖й З╕бран╕вц╕ було тро╓-четверо одиноких людей, як╕ не мали сво╖х коня, корови та жили значно б╕дн╕ше в╕д нас. Тож на свята - р╕здвян╕ чи великодн╕, на Спаса, а то ╕ в будн╕ дн╕ мама посилала мене чи сестру в╕днести ╖м приготовлену ╖жу - кусень сала, кулешу, яйця, сир, сметану, хл╕ба. Це не були зовс╕м знедолен╕ люди, просто через т╕ чи ╕нш╕ обставини вони залишалися п╕д стар╕сть одинокими. Я повертався в╕д них з якимось особливим настро╓м, бо ц╕ бабус╕ чи д╕дус╕ дуже радо зустр╕чали мене у хат╕, просили с╕сти, просили, щоб я розпов╕в щось про себе, хвалили мене та бажали для мене добро╖ дол╕.
П╕д час в╕йни у 1942 роц╕, минаючи н╕мецьку варту, багато людей з Борислава, Самбора, Турк╕вщини добиралися до нас, щоб обм╕няти якесь лахм╕ття на хл╕б. М╕й тато н╕коли цих людей не випускав з хати, не под╕лившись ╕з ними кулешем, квасним молоком чи борщем. Але це не були жебраки. Ц╕ люди рятували сво╓ життя та життя сво╖х д╕тей.
П╕сля в╕йни, десь до 1950 року, в ус╕х вагонах по╖зд╕в ходили ╕нвал╕ди - без одн╕╓╖, а то ╕ без двох рук чи н╕г, були нав╕ть обрублен╕ т╕ла, яких хтось носив у м╕шках ╕ як╕ голосно просили-кричали «дайте хоч щось ╕нвал╕ду». А у вагон╕ ╖хали також б╕дн╕ люди, одн╕ щось викроювали в╕д себе, ╕нш╕ в╕дверталися до в╕кна, щоби не бачити це масове кал╕цтво. ╤нвал╕ди в╕йни не мали жодно╖ пенс╕╖, допомоги в╕д стал╕нського уряду. Протягом п’яти-шести рок╕в ц╕ люди щезли, очевидно вимерли в╕д хвороб та голоду ╕ холоду.
Це вже п╕зн╕ше, десь у с╕мдесятих роках, з’явилися п╕льги для ╕нвал╕д╕в та учасник╕в ВВВ («Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни») ╕ почали ╖х видавати фронтовикам, а люди говорили, що б╕льш╕сть цих людей були з в╕йськ НКВД. М╕й вуйко Василь Дупей, р╕дний мамин брат, в╕дмовився в╕д пенс╕╖, хоча воював у саперних в╕йськах та мав дек╕лька поранень. В╕н говорив: «Це не наша в╕йна».
Читав про Довженк╕в ф╕льм «Укра╖на у вогн╕», ╕ реакц╕ю Стал╕на на те, що жебраки в Укра╖н╕ зовс╕м не виглядають змореними. Просто Укра╖на з ╖╖ родючими землями, садами, кл╕матом не могла бути голодною.
Т╕льки Голодомор дов╕в укра╖нц╕в до масового вимирання. Недавно я читав у як╕йсь кримськ╕й газет╕ про Нонну Мордюкову ╕ про ╖╖ хут╕р Щербак╕вський на Кубан╕. З ус╕х жител╕в цього хутора п╕сля Голодомору вижили лише тридцятеро людей. Укра╖нський хут╕р був обложений в╕йськами НКВД, щоб жодна душа не вирвалася зв╕дти у пошуках ╖ж╕.
╤ п╕сля цього нелюди кричать про голод скр╕зь у Рос╕╖, а не лише в Укра╖н╕ та заселен╕й укра╖нцями Кубан╕.
Тепер в Укра╖н╕ на кожному кроц╕ бачу жебрак╕в - якась частина з них ╓ «профес╕оналами», що облюбували соб╕ м╕сця б╕ля церков, у п╕дземних переходах. Але ск╕льки б╕дних нещасних д╕тей, що втекли в╕д батьк╕в чи ще з якихось причин опинилися на вулиц╕. Серед жебракуючих ╓ спустошен╕ люди - чолов╕ки та ж╕нки з опухлими обличчями, п’янички, що вже н╕коли не стануть повноц╕нними людьми. Це нав╕ть не «бомж╕», бо частина бомж╕в таки згуртувались у сво╓р╕дн╕ колективи, збирають та сортують см╕ття на см╕тт╓звалищах, то скор╕ше вони ╓ сво╓р╕дними еколог╕чними сан╕тарами м╕ст.
У Рос╕╖ завжди було багато жебрак╕в. Ц╕ нещасн╕ люди, як у В╕ктора Гюго в «Собор╕ Паризько╖ Богоматер╕», виставляють сво╓ юродство та кал╕цтво напоказ - викручен╕ руки чи ноги, ╕нш╕ людськ╕ вади. ╤ кричать-вимагають: «Дайте на проживання, дайте Христа ради». Але останн╕ми роками я бачу в Москв╕ вже ╕нших прохач╕в - це стареньк╕ бабус╕ й д╕дус╕, з бл╕дими обличчями, як╕ сидять, опершись об ст╕нки метро, ╕ мовчки дивляться перед собою. ╥хн╕ обличчя - с╕р╕. У погляд╕ повна втрата над╕╖ на щось краще. ╤ коли вкида╓ш ╖м якусь дещицю, ледь-ледь чу╓ш: «Спаси Вас Господь». Це люди, як╕ вже не мають сили просити про пом╕ч.
Мен╕ часто доводилось бувати у Польщ╕. Там н╕ разу не бачив на вулиц╕ жебрак╕в. Зате скр╕зь, де б не бував, у Перемишл╕, Краков╕, Вроцлав╕ чи ще де-небудь я бачив молодих хлопц╕в та д╕вчат, учн╕в чи студент╕в, як╕ ходять вулицями чи стоять б╕ля костел╕в ╕ просять допомогти б╕дним, одиноким людям чи д╕тям-сиротам. ╤ сиплються в ╖хн╕ скриньки др╕бн╕ чи паперов╕ злот╕.
Один раз у Париж╕ б╕ля Собору Паризько╖ Богоматер╕ я бачив високого ставного, гарно одягненого сл╕пого чолов╕ка. В╕н стояв з╕ скринькою та збирав пожертвування на Товариство сл╕пих музикант╕в. ╤ в його скриньку сипалися франки та су.
Щось под╕бне я бачив у Аргентин╕, коли гарно вдягнут╕ ж╕нки з великою таблицею ходили по Буенос-Айресу ╕ збирали грош╕ - пожертвування для якихось знедолених людей.
На початку 90-х рок╕в минулого стол╕ття я був на запрошення нафтовик╕в у В’╓тнам╕. Очевидно держава дба╓ про сво╖х ╕нвал╕д╕в, бо ╖здять вони у спец╕ал╕зованих возиках, але н╕де не зустр╕чав нещасних, убогих людей. Перед вильотом ╕з Сайгона (Хо Ши М╕на) до Амстердаму нам влаштували екскурс╕ю по м╕сту, що нагадувало сво╓ю арх╕тектурою, впорядкован╕стю типове французьке м╕сто, можливо, нав╕ть Париж. Б╕ля чудового за арх╕тектурою театру опери ╕ балету встановлено пам’ятник Хо Ши М╕ну - в╕н сидить на лавочц╕, так, як сидять старш╕ люди у парках чи скверах. Пам’ятник справляв дуже гарне враження сво╓ю гармон╕йн╕стю з навколишн╕ми буд╕влями якоюсь незвичною ошатн╕стю ╕ в╕дсутн╕стю помпезност╕.
Раптом до мене п╕д╕йшла д╕вчинка та сказала: «Give me money» (дай мен╕ грошей). Це була добре одягнута дитина без будь-яких сл╕д╕в б╕дност╕ чи юродства. Я вийняв з кишен╕ др╕бн╕ в’╓тнамськ╕ грош╕ ╕ дав ╖й. ╤ тут до мене п╕дб╕гло ще дво╓-тро╓, а пот╕м уже чи не десять д╕тей - хлопчик╕в та д╕вчаток. ╤ вс╕ почали мене просити, щоб дав ╖м грошей. Я роздав усе, що було в мене у кишенях. Але ╖хн╕ прохання не припинялися. Тод╕ я вивернув сво╖ кишен╕, показуючи, що грошей у мене б╕льше нема. Дво╓ д╕тей взяли мене за руки та горланили: «Give me money». Щоб якось ╖х спекатися, я п╕д╕йшов з групою цих д╕тей до магазину ╕ п╕рнув до нього через двер╕. Через хвилин десять я, будучи певним, що цих д╕тей уже на вулиц╕ нема, вийшов з магазину ╕ знову потрапив до рук цих прошак╕в. На мо╓ щастя, п╕д’╖хало авто, що в╕двозило мене до аеропорту, ╕ я зв╕льнився в╕д ╖хнього полону. Але мен╕ запам’яталося те, що вс╕ д╕ти аж н╕як не п╕дходили п╕д терм╕н нещасних скал╕чених чи погано вдягнутих вуличних д╕тей. Очевидно, що це була якась в’╓тнамська традиц╕я – гра.
У 2003 роц╕ я був у Бразил╕╖. Б╕ля готелю щоранку привозили кал╕ку ╕ залишали його там на ц╕лий день. Увечер╕ його кудись в╕двозили. Б╕ля його н╕г завжди були овоч╕, якась ╖жа ╕ грош╕. Але масового жебрацтва не бачив.
Жебрацтво - це не лише б╕дн╕сть. Я знаю одного дуже гонористого професора, який зверхньо ставиться до вс╕х, хто в╕д нього хоч чимось залежить. Але як в╕н ум╕в жебракувати та випрошувати у сильних св╕ту хоч дещицю.
╤ як заздрить сво╖м колегам, коли у них з’являються нов╕ ╕де╖ чи видаються нов╕ книги, чи захищають ╖хн╕ асп╕ранти дисертац╕╖.
Дуже под╕бним жебракуванням було ╕ ╓ випрошування низьких ц╕н за газ у «Газпрому». Бо це жебракування спричиню╓ значно б╕льш╕ втрати Укра╖ни у питаннях державност╕ та економ╕ки у дуже широкому розум╕нн╕. Так що часом жебракування притаманне не лише людям, як╕ не можуть соб╕ дати раду в житт╕.
Тож, повертаючись до нин╕шньо╖ Укра╖ни, - жебрацтво, б╕дн╕сть стали мовби в╕зитною карткою Укра╖ни. Скр╕зь на вулицях, б╕ля церков, у п╕дземних переходах, у метро - жебраки ╕ нещасн╕ люди. Що ж сталося з нашою Укра╖ною?
Особливо тяжко дивитися на знедолених старих селян та селянок. Молодь ви╖хала або ви╖жджа╓ св╕т за оч╕. А старим людям що залиша╓ться? Певне, йти жебракувати? Або передчасно помирати? Бо ╕ подати ╖м руку або ╖жу уже часто н╕кому. Село, мов за В. Стефаником, погиба╓. Хто йому допоможе?
Щоб не було у кра╖н╕ жебрак╕в - про це ма╓ дбати Уряд. Бо для тих, хто опиня╓ться поза межами сусп╕льства, повинен також бути захист держави. А головне – робити все можливе, щоб таких людей було якомога менше.
Роман ЯРЕМ╤ЙЧУК,
доктор техн╕чних наук, професор, д╕йсний член Наукового товариства ╕мен╕ Тараса Шевченка.
м. С╕мферополь.

А У НИХ?
КОЖЕН 50-Й ЕМ╤РАТЕЦЬ - М╤ЛЬЙОНЕР

В Об’╓днаних Арабських Ем╕ратах нал╕чу╓ться 79 тис. м╕льйонер╕в з 4,3-м╕льйонного населення кра╖ни. Це означа╓, що майже кожен 50-й ем╕ратець - м╕льйонер, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
У кра╖нах Персько╖ затоки найвища у св╕т╕ концентрац╕я м╕льйонер╕в, наголошу╓ться у допов╕д╕ Boston Consulting Group. Так, найб╕льша к╕льк╕сть товстосум╕в стосовно загально╖ чисельност╕ населення зосереджена в ОАЕ, Кувейт╕, Катар╕, Сауд╕вськ╕й Арав╕╖, Бахрейн╕ та Оман╕, зазнача╓ться у досл╕дженн╕. У середньому, сумарний статок м╕льйонер╕в у кра╖нах Затоки сяга╓ 1,5 трлн. долар╕в США. У ц╕лому ж у державах Близького Сходу в руках м╕льйонер╕в зосереджено 3,4 трлн. долар╕в США, з яких близько 28 в╕дсотк╕в збер╕гаються в офшорах. Рег╕ональними ф╕нансовими центрами у допов╕д╕ Boston Consulting Group назван╕ Дубай ╕ С╕нгапур.
У документ╕ також наголошу╓ться, що тор╕к сукупн╕ статки держател╕в м╕льйонних банк╕вських рахунк╕в у св╕т╕ зросли на 5 в╕дсотк╕в ╕ становлять зараз 109,5 трлн. долар╕в США. Загальна к╕льк╕сть м╕льйонер╕в у св╕т╕ за минулий р╕к зб╕льшилася на 11 в╕дсотк╕в ╕ сягнула 10,7 млн. ос╕б. Найшвидше зроста╓ чисельн╕сть тих, чий статок перевалив за м╕льйон, у кра╖нах Аз╕╖ ╕ Латинсько╖ Америки - на 14 в╕дсотк╕в за 2007 р╕к.
У ╢вроп╕ ж найвищу концентрац╕ю м╕льйонер╕в заф╕ксовано у Швейцар╕╖.

ГР╤Х БУТИ Б╤ДНИМИ - З ТАКИМ ВРОЖАЯМИ!

Валовий зб╕р зернових в Укра╖н╕ нин╕шнього року складе у межах прогнозованих оц╕нок на р╕вн╕ 48,6 млн. тонн. Уже повн╕стю завершено збирання ранн╕х зернових в обсяз╕ 43,6 млн. тонн. Ц╕ дан╕ нав╕в на прес-конференц╕╖ у М╕н╕стерств╕ агропол╕тики заступник м╕н╕стра Ярослав Гадзало, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
Нин╕ трива╓ збирання п╕зн╕х зернових культур, пов╕домив посадовець. Разом ╕з перех╕дними запасами зерна пропозиц╕я на укра╖нському ринку складе не менш як 54 млн. тонн зерна при внутр╕шньому споживанн╕ на р╕вн╕ 26 млн. тонн. За його словами, такий високий врожай прогнозувався, тому заздалег╕дь уряд та м╕н╕стерство створили в╕дпов╕дн╕ законодавч╕, нормативн╕ акти (понад 25 документ╕в) й орган╕зац╕йн╕ умови для функц╕онування прозорого зернового ринку в Укра╖н╕. Сьогодн╕ Аграрний фонд Укра╖ни закупову╓ у с╕льськогосподарських товаровиробник╕в зерно за середньозваженими ц╕нами, як╕ формуються на внутр╕шньому б╕ржовому ринку. Заступник м╕н╕стра аграрно╖ пол╕тики запевнив також, що цього року Аграрний фонд уже до к╕нця вересня спроможний виконати завдання, передбачене законодавством, дов╕вши р╕вень закуп╕вель зерна до 881 тис. тонн. «Аграрний фонд працюватиме на ринку як м╕н╕мум до 1 листопада нин╕шнього року. В╕н ма╓ ще кошти, десь на р╕вн╕ п╕вм╕льярда гривень».
Ярослав Гадзало п╕дкреслив, що «М╕н╕стерство не вплива╓ на ц╕ну на зерновому ринку. Саме присутн╕сть Аграрного фонду на зерновому ринку дозволя╓ формувати прийнятн╕ ц╕ни для с╕льгоспвиробник╕в. Нин╕ Аграрний фонд закупову╓ пшеницю третього класу за ц╕ною 1317 грн. за тонну, пшеницю четвертого класу - 1201 грн. за тонну. Це при соб╕вартост╕ на р╕вн╕ 800-850 грн. за тонну».
«Зг╕дно з нашими прогнозами трива╓ пост╕йний вив╕з зерна на портов╕ елеватори. На сьогодн╕ уже експортовано 4,8 млн. тонн зерна. Оч╕ку╓ться, що з урожаю 2008 року загалом з Укра╖ни буде експортовано на р╕вн╕ 26 млн. тонн зернових.
Щодо як╕сних показник╕в зерна врожаю 2008 року, то, за словами Ярослава Гадзала, нин╕ 47% валового збору пшениц╕ належить до класу продовольчого зерна, а 52% - до фуражного. «Сьогодн╕ на елеватори засипано до 8,8 млн. тонн продовольчо╖ пшениц╕, при внутр╕шн╕й р╕чн╕й потреб╕ в обсяз╕ 6,6 млн. тонн», - додав в╕н.
За пов╕домленням Державного ком╕тету статистики, пор╕вняно з липнем 2007 року середня зарплата в липн╕ 2008 року Зросла в Укра╖н╕ на 35,8% , або на 509 грн., з 1421 грн. до 1930 грн. на м╕сяць (1 долар США - 4,84 грн.). Найвищий р╕вень зарплат заре╓стрований у Ки╓в╕, де середня зарплата склала 3274 гривн╕.

ДОБА «ПРИХВАТИЗАЦ╤╥»
Завзят╕, беручк╕
ще й спритност╕ довол╕,
Не поривались
працювати в пол╕,
Ан╕ у шахт╕, н╕ на завод╕,
 н╕ в кар’╓р╕…
Ми ╖м в Парламент
 в╕дчинили двер╕.
Тепер вони,
наш╕ народн╕ депутати,
Про нас щодня й щоноч╕
 мали б дбати,
Але ц╕ спритники
за всяко╖ нагоди
Уже привласнили
╕ фабрики, й заводи,
А ще ╕ земл╕, ╕ л╕си, ╕ води…
Сво╖х синк╕в ввели
в Верховну Раду –
Тепер уже й синочки
мають владу.
Приватизують –
це ж грабують нас,
А кажуть:
«Ми в╕дроджу╓м Донбас!»
Отак з’явилися у нас
кап╕тал╕сти
(Хоч укра╖нськими
я ╖х не назову),
Зум╕вши хитр╕стю
у владу вл╕зти,
Знай, поглядають
т╕льки на Москву.
А хто вони?
Вчорашн╕ комун╕сти,
Марксисти, лен╕нц╕,
б╕льшовики.
А люд трудящий?
Що в╕н буде ╖сти
Через недол╕ м╕сяц╕ й роки?
Про це казати треба
вже сьогодн╕.
Доки в св╕тах не згас
той гн╕вний сп╕в:
«Повстаньте, гнан╕ ╕ голодн╕
Роб╕тники ус╕х кра╖в!
Не жд╕ть рятунку н╕ в╕д кого:
Н╕ в╕д бог╕в, н╕ в╕д цар╕в –
Позбудеться ярма тяжкого
Сама с╕м’я пролетар╕в…»
Н╕, не позбудеться! –
пов╕р мен╕, читачу, -
Я маю чесну ╕ в╕дверту вдачу.
«Прихватизаторам»
ус╕м я тичу дул╕,
А сам над╕юся...
на сов╕сть пан╕ Юл╕.
Григор╕й ПОНОМАРЕНКО,
ветеран прац╕, в╕дм╕нник народно╖ осв╕ти Укра╖ни, ╕нвал╕д в╕йни.
м. Донецьк.

ОМЕЛЬКОВА С╤МЕ╢ЧКА
У нашого Омелечка
Невеличка с╕ме╓чка:
Т╕льки в╕н – президент.
Та вона – референт.
Та стар╕ - батько
й тесть, -
Кап╕тал в них увесь.
Та ще сват,
та ще зять,
Що кредити узять
Знають де, знають як,
Та ╕ще й надурняк.
Старший син -
пом╕чник,
Менший, бач, -
кер╕вник:
Ф╕л╕ал за кордоном
Став йому р╕дним домом.
Та дочка на посад╕ –
╤ при батьку,
й при влад╕.
Та красуня-нев╕стка
Перепроду╓ «В╕скас»,
Ма╓ власний секс-шоп,
Не вилазить з ╓вроп.
А в свекрухи ╕ тещ╕ –
з нерухомост╕ дещо:
«Мерседес» ╕ дв╕ дач╕
Та л╕цей на додачу.
А набуте - онуки
У сво╖ в╕зьмуть руки.
Вся с╕мейка -
в компан╕╖,
А рахунки -
в Британ╕╖.
Вс╕ сво╖ - не сторонн╕,
З паханом у закон╕.
Невеличка с╕ме╓чка,
╤ шанують Омелечка.
Вадим ПЕПА.
м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #38 за 19.09.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6330

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков