Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#40 за 03.10.2008
«ЗА ВАГОМИЙ ВНЕСОК У РОЗВИТОК НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ КУЛЬТУРИ...»

ДЖЕРЕЛА

У Севастопольському укра╖нському культурно-╕нформац╕йному центр╕ цього тижня святкували Всеукра╖нський День б╕бл╕отек. Святкували – це мабуть голосно сказано, бо, на в╕дм╕ну в╕д прац╕вник╕в б╕бл╕отечно╖ мереж╕ м╕ста, для яких цього дня готують вс╕ляк╕ урочистост╕, б╕бл╕отекар╕ Центру вже п’ятий р╕к посп╕ль до Дня б╕бл╕отек сам╕ готують святков╕ заходи для учн╕в, студент╕в та громадськост╕, залучаючи до того д╕йства якомога б╕льше учасник╕в. Цього разу вони разом ╕з колегами Центру п╕дготували л╕тературно-музичну композиц╕ю - “Народний мудрець – Григор╕й Сковорода”.
Отже, свято плюс просв╕тницький зах╕д – так╕ традиц╕╖ в цьому заклад╕ культури. Сама ж б╕бл╕отека культурно-╕нформац╕йного центру – ун╕кальна сво╖м фондом укра╖номовно╖ л╕тератури. Серед прим╕рник╕в ╓ довол╕ р╕дк╕сн╕ видання, яких – одиниц╕ у б╕бл╕отеках держави. Запорукою поповнення книжкового фонду ╓ т╕сна сп╕впраця з в╕тчизняними видавництвами. Ще чималий внесок належить Союзу укра╖нок м╕ста, а також союзянкам Америки, Австрал╕╖, Канади тощо. В╕дв╕дують б╕бл╕отеку школяр╕, студенти, викладач╕, журнал╕сти, члени громадських орган╕зац╕й м╕ста.
Тут завжди рад╕ в╕дв╕дувачам. Б╕бл╕отекар ╤рина Наконечна каже, що отримати книгу в ╕нших б╕бл╕отеках довше за часом. Вони ж наст╕льки досконало знають св╕й б╕бл╕отечний фонд, що в╕дв╕дувач, оминаючи роботу з каталогом, через дек╕лька хвилин отриму╓ замовлене ╕нформац╕йне джерело. Нер╕дко його можна взяти, скаж╕мо, на вих╕дн╕, п╕д запис. Це довол╕ зручно для читач╕в, особливо для викладач╕в шк╕л. Читальна зала р╕дко бува╓ порожньою, бо, кр╕м книг, тут чимало пер╕одики. Газети: “Голос Укра╖ни”, “Урядовий кур’╓р”, “Культура ╕ життя”, “Наша в╕ра”, “Кримська св╕тлиця”, журнали: “Дивослово”, “Позакласний час” – це ще далеко не весь перел╕к пер╕одичних видань, стор╕нки яких залюбки гортають в╕дв╕дувач╕. М╕сцева пер╕одика у б╕бл╕отец╕ Центру також представлена повною м╕рою.
Тут завжди чисто й затишно, старанно доглянутим р╕дк╕сним кв╕там т╕сно на п╕дв╕конн╕, вони розташувалися ще й на п╕длоз╕, створюючи зелений куточок. ╢дине, що сьогодн╕ засмучу╓ – к╕льк╕сть пер╕одики дещо зменшилася через недоф╕нансування заклад╕в культури.
Фах╕вц╕ – Неля Сиротова та ╤рина Наконечна кажуть, що б╕бл╕отека – це надбання й горд╕сть директора культурно-╕нформац╕йного центру - Олександра Артемовича Коротуна. Якби не в╕н, б╕бл╕отеки б взагал╕ могло не бути, та що там б╕бл╕отеки, й самого Центру також... Якби не в╕н, дода╓ голова севастопольського Союзу укра╖нок, пан╕ Богдана Процак, де б союзянки зараз збиралися...
Якби не в╕н... Олександр Артемович Коротун ма╓ багато чудових рис, та сам вир╕зня╓ найголовн╕шу: в╕н – укра╖нець. Народився у м╕ст╕ Лохвиця, що на Полтавщин╕, й дуже цим пиша╓ться. (Мен╕ достеменно в╕домо, що в тому кра╖ народжуються так╕ люди, що й сам╕ соб╕ раду дадуть, ╕ решт╕ також). Одним словом – господар. Був оф╕цером, п╕зн╕ше, ще дванадцять рок╕в ходив у плавання. Каже: “С╕м раз╕в пройшов протокою Дрейка. Що це значить, моряки знають. Лише за одноразовий ╖╖ перех╕д, за морськими звичаями, - см╕╓ться, - у давнину сережку на вухо ч╕пляли...”. Дек╕лька рок╕в пропрацював у Лас-Пальмас╕, на Канарських островах. Об╕йшов морем п╕всв╕ту...
Перш╕ буремн╕ роки незалежност╕ держави прийшлися вже на сухопутне життя п. Коротуна, в╕н працював директором Будинку культури рибалок, що належав п╕дпри╓мству “Атлантика”.
- У 1994 роц╕, - розпов╕да╓ Олександр Артемович, - п╕дпри╓мство почало розвалюватися. Ф╕нансування Будинку культури припинилося, 40% сп╕вроб╕тник╕в – скоротили, на буд╕влю, розташовану майже на берез╕ моря, заз╕хали б╕знесов╕ структури. Та що там заз╕хали, трет╕й поверх вже був ними зайнятий, а в прим╕щенн╕, де зараз б╕бл╕отека, на той час вже був розташований магазин...
Тод╕ й замислив Олександр Артемович Коротун рятувати установу культури. Згадав про в╕рних столичних друз╕в та й подався до Ки╓ва. В╕це-прем’╓ром на той час був
В. Дурдинець, йому й виклав сво╖ пропозиц╕╖ щодо створення у Севастопол╕ Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру. Доречн╕сть такого закладу культури у рег╕он╕, де будь-що укра╖нське тод╕ сприймалося довол╕ неоднозначно, довести було не просто. Але нашому полтавцю вдалося. Правда, сприйняття Центру севастопольськими радикально налаштованими силами було неоднозначним. Згаду╓, як виготовлена з мармуру табличка з назвою закладу в першу ж н╕ч була розтрощена на друзки. З тих п╕р ╖╖ виготовляли ще чимало раз╕в...За нашого нестаб╕льного пол╕тичного життя ще й дос╕ спекуляц╕й навколо Центру вистача╓.
Без укра╖нсько╖ б╕бл╕отеки Олександр Артемович новозаснований заклад культури просто не мислив. В╕дтод╕ в буквальному сенс╕ й почалося наповнення його задуму, котре трива╓ ╕ дос╕.
Фах╕вц╕в для б╕бл╕отеки п╕дбирав ретельно. Пан╕ Неля Сиротова (на фото - праворуч) – пров╕дний б╕бл╕отекар, зак╕нчила Ки╖вський ╕нститут культури ╕м. О. Корн╕йчука. За фахом вона – орган╕затор-методист культурно-просв╕тницько╖ роботи, ма╓ також ще один фах диригента оркестру народних ╕нструмент╕в, але б╕бл╕отекарем працю╓ 11 рок╕в посп╕ль. Каже, що б╕бл╕отека не лише збагачу╓ духовно, а нав╕ть зм╕ню╓ св╕тогляд. Це саме той випадок, коли на роботу – як на свято, попри пор╕вняно невелику зарплату. А ╕нститутськ╕ знання вона використову╓ допом╕жно, беручи участь разом з колегами Центру у створенн╕ вистав.
╤рина Наконечна також у б╕бл╕отец╕ з моменту ╖╖ заснування, а взагал╕ вона працю╓ б╕бл╕отекарем понад 20 рок╕в. Каже, в╕дчуття роботи – надзвичайне: н╕би завжди сто╖ш б╕ля першоджерел. А ще зазнача╓, що в Центр╕ досить дружний колектив, н╕коли не залиша╓шся на самот╕ з╕ сво╖ми проблемами. Ось ╕ на сьогодн╕шньому заход╕: сценар╕й написаний б╕бл╕отекарями, а зад╕яний мало не увесь колектив культурно-╕нформац╕йного центру.
Прив╕тати б╕бл╕отекар╕в прибула старший ╕нспектор Гагар╕нсько╖ райдержадм╕н╕страц╕╖ Н. Якушева. Почесною грамотою та ц╕нним подарунком в╕д райдержадм╕н╕страц╕╖ була в╕дзначена пров╕дний б╕бл╕отекар Неля Сиротова: “За вагомий внесок у розвиток нац╕онально╖ культури у Севастопол╕...”.
Того дня б╕бл╕отека отримала книги ╕ в╕д фундац╕╖ укра╖нознавчих студ╕й Австрал╕╖. Передала ╖х до б╕бл╕отеки голова севастопольського Союзу укра╖нок Богдана Процак. Укра╖нською п╕снею та танком в╕тали прац╕вник╕в б╕бл╕отеки та гостей творч╕ колективи Центру.
А “вагомий внесок у розвиток нац╕онально╖ культури у Севастопол╕” – це неабияке визнання держави...

Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #40 за 03.10.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6380

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков