Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 17.10.2008
З╕ святом!

Дев’яностор╕чний юв╕лей в╕дсвяткував 14 жовтня один ╕з найстар╕ших ВНЗ Укра╖ни - Тавр╕йський нац╕ональний ун╕верситет ╕мен╕ В. ╤. Вернадського.
Прив╕тати перший ВНЗ Криму прибули ректори з багатьох рег╕он╕в Укра╖ни ╕ Рос╕╖, представники М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, кер╕вники Автономно╖ Республ╕ки Крим ╕ Севастополя. Сво╓ прив╕тання колективу ТНУ направив ╕ Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. Ректор Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету, професор Микола Багров, який сам свого часу зак╕нчив цей ВНЗ, в ╕нтерв’ю журнал╕стам запевнив, що «професорсько-викладацький склад ун╕верситету робить усе можливе, для того, щоб Тавр╕йський ун╕верситет був одним ╕з найкращих в Укра╖н╕». За його словами, дев’яностор╕ччя ун╕верситету ╓ «найважлив╕шим ╕спитом, до якого ми прийшли з серйозними ╕ конкретними результатами».
«Ми можемо см╕ливо сказати - ось це ми зробили ╕ продовжу╓мо тим самим традиц╕╖ ╕ л╕топис ун╕верситету. Наше завдання зараз - виховувати нових Курчатових, який зак╕нчив наш ВНЗ. Це нелегке завдання, але ми будемо до цього прагнути», - п╕дкреслив М. Багров.
«Завдяки М. Багрову, за десять рок╕в його кер╕вництва ун╕верситет пом╕тно зм╕нився, став ел╕тним ╕ престижним ВНЗ не т╕льки на територ╕╖ Кримського п╕вострова, але ╕ за його межами», - зазначив глава Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин.
У плеяд╕ випускник╕в ун╕верситету - академ╕ки ╤. Курчатов ╕ К. Щолк╕н, як╕ заклали основи атомно╖ ╕ термоядерно╖ науки в колишньому СРСР. З його ст╕н вийшов майбутн╕й Нобел╕вський лауреат ╤лля Франк.
Зараз Тавр╕йський нац╕ональний ун╕верситет ╕м. В. ╤. Вернадського - це державний ВНЗ IV р╕вня акредитац╕╖. У склад╕ ун╕верситету - 18 факультет╕в, що проводять п╕дготовку студент╕в за 45 спец╕альностями.

«ТАКОГО ПРИВ╤ТНОГО ТА ДОБРОГО ДЕКАНА МИ ЩЕ Н╤КОЛИ НЕ БАЧИЛИ...»
Я дуже люблю процес навчання, для мене отримання досв╕ду ╓ пр╕оритетом з пр╕оритет╕в. Люблю сп╕лкування, знайомство з новими людьми. Все св╕тле та ц╕каве у мене асоц╕ю╓ться з мо╓ю альма-матер – факультетом укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського. ╤ хоч в╕н пор╕вняно молодий (нещодавно святкували його трир╕ччя), проте ма╓ багатор╕чну ╕стор╕ю становлення. В╕дправною точкою ╓ 26 серпня 1955 року, коли в Криму була сформована перша укра╖нознавча кафедра, створено й укра╖нське в╕дд╕лення як структурний п╕дрозд╕л ╕сторико-ф╕лолог╕чного факультету пед╕нституту ╕мен╕ М. В. Фрунзе. Саме з того моменту розпочина╓ться п╕дготовка фах╕вц╕в-укра╖н╕ст╕в.
Останн╕м часом спец╕альн╕сть „укра╖нська мова та л╕тература” користу╓ться популярн╕стю, як доказ – зростаючий конкурс на вступних випробуваннях
(у цьому роц╕ серед ╕нших спец╕альностей в╕н був найб╕льшим).
На нашому факультет╕ працюють високоосв╕чен╕ викладач╕, як╕ присвятили себе улюблен╕й справ╕, студентам, в╕ддаючи ╖м св╕й час, сили, сво╓ натхнення. ╥м дов╕ря╓ш ╕ ╖х поважа╓ш. Таким викладачем для мене ╓ наш декан – Юр╕й Федорович Прад╕д (на фото). До реч╕, це перша людина в Криму, яка отримала звання професора та ступ╕нь доктора ф╕лолог╕чних наук.
А почався шлях до вершин науки Юр╕я Федоровича з навчання у Самб╕рському педагог╕чному училищ╕, згодом на ф╕лолог╕чному факультет╕ С╕мферопольського державного ун╕верситету. Пот╕м - отримання педагог╕чного досв╕ду в школ╕, комсомольська робота, що неодноразово в╕дзначалася Почесними грамотами, асп╕рантура у Дн╕пропетровському державному ун╕верситет╕, п╕сля зак╕нчення яко╖ - усп╕шний захист дисертац╕╖ на тему «Структура ╕ функц╕╖ загальномовних фразеолог╕чних одиниць у мов╕ преси (на матер╕ал╕ укра╖нських республ╕канських газет за 1985-1989 рр.)», викладання в ун╕верситет╕, докторантура при ╤нститут╕ мовознавства НАН Укра╖ни, знову написання дисертац╕╖, тепер вже докторсько╖ («Проблеми фразеолог╕чно╖ ╕деограф╕╖ (на матер╕ал╕ укра╖нсько╖ ╕ рос╕йсько╖ мов)», посада проректора з науково╖ роботи Кримського юридичного ╕нституту (Кримського факультету) Харк╕вського нац╕онального ун╕верситету внутр╕шн╕х справ, обрання академ╕ком Академ╕╖ наук вищо╖ школи Укра╖ни.
З 2004 року ╕ дотепер Юр╕й Федорович ╓ зав╕дувачем кафедри укра╖нського мовознавства Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського. А з 2006 року в╕н об╕йма╓ посаду декана факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства. За цей час наш декан зробив чимало. В╕н опубл╕кував близько 200 науково-методичних праць, а серед них понад 60 праць ╕з юридичних наук, що надрукован╕ в Укра╖н╕, Польщ╕, Рос╕╖, Словаччин╕, найважлив╕шими серед яких ╓: «Русско-украинский и украинско-русский фразеологический тематический словарь: «Эмоции человека»; «Фразеолог╕чна ╕деограф╕я (проблематика досл╕джень). Монограф╕я» (К. С╕мферополь, 1997. – 252 с.), „Вступ до юридично╖ л╕нгв╕стики” (2002), „Мовн╕ питання в Укра╖н╕” (2003), „У царин╕ л╕нгв╕стики ╕ права” (2006), „Укра╖нське д╕лове мовлення” (2008). Варто п╕дкреслити роль Юр╕я Федоровича як засновника ново╖, дос╕ не знано╖, але надзвичайно ц╕каво╖ та важливо╖ науково╖ галуз╕ – юридично╖ л╕нгв╕стики.
Ця людина н╕коли не зупиня╓ться на досягнутому, а перебува╓ в пост╕йному пошуку, жадаючи нових звершень та в╕дкритт╕в. Юр╕й Федорович п╕дтриму╓ молодь, в╕дкриваючи ╖й дорогу вперед. В╕д багатьох можна почути про те добро, яке в╕н робить ╕ншим. П╕д кер╕вництвом Юр╕я Прад╕да захищено одну докторську, с╕м кандидатських дисертац╕й. Вперше за ╕стор╕ю Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету на факультет╕ укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства була в╕дкрита спец╕ал╕зована вчена рада ╕з захисту дисертац╕й з╕ спец╕альностей „укра╖нська мова”, „рос╕йська мова”. ╤н╕ц╕атором ц╕╓╖ важливо╖ та необх╕дно╖ для ун╕верситету справи був наш декан. Також за його ╕н╕ц╕ативи та кер╕вництва на факультет╕ проводяться науков╕ конференц╕╖ м╕жнародного р╕вня.
До творчо╖ та науково-досл╕дно╖ роботи наш декан залуча╓ ╕ студент╕в. Вони випробовують себе в рол╕ молодих вчених, журнал╕ст╕в, коректор╕в, редактор╕в, ╕ як результат – випуск власно╖ факультетсько╖ газети „Хмарочос”, газети „Будьмо!” – додатку до Всеукра╖нсько╖ загальнопол╕тично╖ та л╕тературно-художньо╖ газети „Кримська св╕тлиця”. У так╕й нелегк╕й та серйозн╕й справ╕ Юр╕й Федорович щиро допомага╓ сво╖м студентам мудрою настановою, св╕жою ╕де╓ю.
Пор╕вняно з минулими роками дуже актив╕зувалася робота студент╕в, результатом чого стали ╕менн╕ студентськ╕ стипенд╕╖, ╓ нав╕ть стипенд╕╖ Президента Укра╖ни для молодих вчених. ╤ як добре, що в цьому ╖м допомагають мудр╕ та в╕ддан╕ викладач╕, так╕, як Юр╕й Прад╕д.
У повед╕нц╕ нашого декана нема╓ от╕╓╖ надм╕рност╕, зверхност╕, притаманно╖ людин╕, яка об╕йма╓ високу посаду, а, навпаки - присутня простота, розум╕ння вс╕х ╕ кожного. Пригадую, коли я – вже вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури – вир╕шила показати сво╖м маленьким учням, а вони довго просили мене про це, новозбудований корпус-хмарочос та щойно в╕дкрит╕ в ньому музе╖-аудитор╕╖, Юр╕й Федорович не в╕дмовив у зустр╕ч╕, а навпаки як люб’язний господар зустр╕в нас, показав аудитор╕╖, розпов╕в про ╕стор╕ю факультету, а також багато ц╕кавого з укра╖нознавства. А на завершення був святковий концерт, виступали ╕ студенти факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства, ╕ мо╖ учн╕. Д╕ти в╕д такого прийому були дуже задоволен╕. Вже пот╕м, сповнен╕ вражень в╕д перебування у хмарочос╕, вони казали, що н╕коли не бачили такого прив╕тного та доброго декана.
╤рина Терехова,
асп╕рант кафедри теор╕╖
та ╕стор╕╖ укра╖нсько╖ л╕тератури факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства ТНУ
╕мен╕ В. ╤. Вернадського.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 17.10.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6446

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков