Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПУТ╤Н ЗАГНАВ СЕБЕ У ПАСТКУ:
Дан╕лов попередив про наближення катастрофи в Рос╕╖…


УКРА╥НА ПРОТИ РАШИЗМУ
Рашизм – це як╕сно нова форма тотал╕тарно╖ ╕деолог╕╖ ╕ практики…


СТАЛЕВ╤ ДУХОМ
Фотовиставка Костянтина Сови «Сталев╕ духом» - це вираження шани б╕йцям ╕ розпов╕дь...


«ФАРС НА БОЛОТАХ»: п╕сля 17 березня пут╕н ма╓ стати «так званим президентом»
Як╕ ще зм╕сти та смисли можна знайти в беззм╕стовних рос╕йських «виборах»...


ПОСЛАННЯ ПУТ╤НА ПАРЛАМЕНТУ ТА ПОХОРОН НАВАЛЬНОГО
Як вони характеризують стан кремл╕вського режиму…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#43 за 24.10.2008
«Вони говорили страшн╕ слова ╕ готов╕ були шматувати вс╕х ╕ вся...»

Про под╕╖, як╕ в╕дбулися 14 жовтня 2008 року у С╕мферопол╕ поблизу Собору святих р╕вноапостольних княз╕в Володимира та Ольги УПЦ КП та у парку ╕м. Т. Г. Шевченка, «Кримська св╕тлиця» розпов╕дала сво╖м читачам у попередньому номер╕ (№ 42 (1489) в╕д 17 жовтня). Але ситуац╕я, яка склалася у кримськ╕й столиц╕ п╕д час святкування ус╕м християнським св╕том величного свята Покрови Пресвято╖ Богородиц╕, за словами очевидця под╕й нашого фотокореспондента Олекси Носаненка, набула не просто «фарсово-ком╕чного в╕дт╕нку», а й досить значного резонансу з нотками сорому й непорозум╕ння. Ось як прокоментували «святков╕» под╕╖ кримськ╕ укра╖нськ╕ громадськ╕ та пол╕тичн╕ актив╕сти, як╕ були ╖хн╕ми безпосередн╕ми учасниками.

Владислав ╢рмаков, голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ УРП «Собор»: «14 жовтня кожного року ми святку╓мо велике християнське свято Покрови Пресвято╖ Богородиц╕. Як ви зна╓те, це свято входить до дев’яти найб╕льших православних свят ╕ широко в╕дзнача╓ться багатьма конфес╕ями, незалежно в╕д того, до якого патр╕архату вони належать - ки╖вського чи московського... У цей день тисяч╕ людей йдуть до церкви - вони моляться, причащаються, роблять те, що велить ╖м ╖хня душа.
Але, на жаль, уже другий р╕к посп╕ль у С╕мферопол╕ в╕дбуваються под╕╖, як╕ ╕накше, н╕ж жахливими, назвати не можна. Певна купка шов╕н╕ст╕в та екстрем╕ст╕в намагаються перешкодити святкуванню цього величного свята, яке одночасно ╓ Днем укра╖нського козацтва ╕ Укра╖нсько╖ Повстансько╖ Арм╕╖. Оц╕ безбожники, як╕ майже ц╕ле стол╕ття боролися проти в╕ри та рел╕г╕╖, проти церкви, проти всього святого, 14 жовтня блокували укра╖нську церкву, не даючи людям в╕дсвяткувати Покрову належним чином.
Представники компарт╕╖, прогресивних соц╕ал╕ст╕в, парт╕╖ «Союз» оточили храм. Знаходячись у церкв╕, я чув ╖хн╕ крики - жахлив╕ випади проти укра╖нсько╖ ╕де╖, держави, церкви. Дуже прикро, що ц╕ люди не розум╕ють, що вони творять. У той час, коли, як я вже казав, тисяч╕ людей молилися, вони (було ╖х близько п’ятдесяти) проявили себе як агресори ╕ проти церкви, ╕ проти укра╖нц╕в та укра╖нства загалом!
Це дуже жахливе явище, аналог╕в якому, зда╓ться, не було у жодному м╕ст╕ жодно╖ област╕ нашо╖ кра╖ни у це велике свято!
Зараз трет╓ тисячол╕ття, а люди, як ╕ сотн╕ рок╕в тому, вимушен╕ шукати захисту за ст╕нами церкви. Ми не мали ╕ншого виходу, як т╕льки чекати, поки т╕ знав╕сн╕л╕ п╕д червоними прапорами не роз╕йдуться з оцього свого шабашу. На м╕й погляд, це був комун╕стично-л╕вий шабаш проти всього укра╖нського - у тому числ╕, укра╖нсько╖ ╕де╖ та укра╖нських святинь».

Василь Овчарук, голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Конгресу укра╖нських нац╕онал╕ст╕в: «14 жовтня мала в╕дбутися служба Божа на свято Покрови Пресвято╖ Богородиц╕, яка була обрана ╕ запорозькими козаками, ╕ вояками Укра╖нсько╖ Повстансько╖ Арм╕╖ заступницею перед Богом. Це дуже знаменно тим, що, перш н╕ж братися за якусь справу, укра╖нц╕ йшли до церкви й зверталися до Бога, щоб навчив ╖х, як д╕яти правильно...
Коли ж ми п╕шли у храм, то я побачив перед ним людей з червоними прапорами... Вони галасували ╕ перешкоджали прихожанам потрапити у церкву на святу л╕тург╕ю ╕ молебень на честь во╖н╕в УПА, на честь тих, хто не дожив до цього св╕тлого дня, а помер в╕д ран на фронтах чи у таборах смерт╕.
У нас ╓ наша Укра╖нська церква, яка пода╓ думки, бачення ╕ прагнення нашо╖ держави ╕ нашого народу. Серед ус╕х запов╕дей ми не забува╓мо ╕ цю - «полюби ближнього свого, як самого себе». А сторона, яка блокували церкву, не знала ╕ не зна╓ ╖╖, руйнувала ╕ руйну╓ до сьогодн╕!
По-╖хньому, Собор святих р╕вноапостольних княз╕в Володимира та Ольги УПЦ КП - не храм, а щось незаконне, а ми - антихристи...
Я дивуюся, чому вони це кажуть! Хоча найприкр╕ше те, що ц╕ люди й молодому покол╕нню надають ╕нформац╕ю про якихось незрозум╕лих ворог╕в. Маю до них питання: як╕ можуть бути вороги у храм╕ Божому? Ось ╕ газета «Вечерний город» стверджу╓, що там, б╕ля церкви, були восьмикласники, як╕ говорили про м╕ф╕чних ворог╕в. Чому доросл╕ надають д╕тям недостов╕рну ╕нформац╕ю про под╕╖, про тих людей?
Я вже говорив ╕ можу повторити ще раз - це сатанинськ╕ сили. Вони не знають, що таке в╕ра християнська, що таке любов до ближнього, що таке закони Бож╕ ╕ що таке святковий день.
Мабуть, для них свято тод╕, коли вони руйнують чи грабують. Скаж╕ть, будь ласка, як мен╕ зрозум╕ти ╖хн╕ д╕╖? А дал╕ що? Знову пересл╕дування ╕накомислячих, нав╕шування ярлик╕в на представник╕в ╕нших конфес╕й, знущання над священиками та людьми?
Вони говорили страшн╕ слова ╕ готов╕ були шматувати вс╕х ╕ вся - це не по-людськи! Якби не прац╕вники орган╕в М╕н╕стерства внутр╕шн╕х справ на чол╕ з полковником Федоряном, я не знаю, що могло б статися...
Не можу усв╕домити, як люди, як╕ живуть у С╕мферопол╕, поряд з╕ мною, можливо, мо╖ сус╕ди, можуть провести таку акц╕ю з безчинством, з╕ свав╕ллям ╕ беззаконням... Це страшно, це не по-Божому».

Петро СМОЛЯН╤НОВ, голова Л╕ги етн╕чних укра╖нц╕в Криму «Лелека»: «Тод╕, 14 жовтня, я був у Церкв╕. Я купив кв╕ти, п╕д╕йшов до церкви ╕ побачив юрбу з червоними прапорами... Люди стояли на площ╕ перед церквою. Коли я проходив повз них, то почув: «О! С цветочками пошел! Бендеровец!»
Було сумно це чути, а ще було соромно не за себе, а за них...
Згадалося, як у Х╤╤╤ стол╕тт╕ орда напала на Ки╖в. Було зруйноване м╕сто ╕ оборонн╕ вали. ╢диним прихистком для останн╕х захисник╕в Ки╓ва стала церква. Але ╖╖ ст╕ни не змогли, на жаль, захистити людей... ╥х знищили...
А ми були в церкв╕... Ми - укра╖нц╕... Як т╕ люди проти монгольсько╖ орди, так ╕ ми проти кримсько-московсько╖... Московська орда прийшла до церкви, але з чим?
Я думаю, що якби не тонкий ланцюжок м╕л╕ц╕╖, то вони могли б напасти на нас. Наша церква була як остання оборона перед ц╕╓ю ордою. Мен╕ дивно, що про це пишуть у газетах, показують по телебаченню, але нема жодно╖ реакц╕╖ м╕сцево╖ влади, а найстрашн╕ше те, що ╖╖, мабуть, ╕ не буде!
У мене й до Президента ╓ претенз╕╖: 700 тисяч укра╖нц╕в, як╕ розпорошен╕ по Криму, кинут╕ просто напризволяще! Церква - ╓дине м╕сце, де ми можемо з╕братися.
14 жовтня я вкотре побачив московську орду в д╕╖. ╤ вона нарощуватиме сво╖ сили, поки держава не поставить крапку у цьому питанн╕».

Микола Борисенко, заступник голови Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖ Парт╕╖: «Я вважаю, що 14 жовтня в╕дбулася ганебна под╕я, ╕ не т╕льки з вини комун╕ст╕в чи представник╕в парт╕╖ «Союз», але й з боку влади. Були намагання перешкодити святкуванню Покрови, Дня укра╖нського козацтва та 66-╖ р╕чниц╕ з дня заснування УПА. Представники пол╕тичних сил д╕яли тими самими методами, що д╕яв Г╕тлер у 30-х роках. Вони намагалися повн╕стю заблокувати вулицю, щоб не дати можливост╕ донести ╕ншу точку зору сусп╕льству. Також в╕дбува╓ться перекривання ус╕х канал╕в ╕нформац╕╖ у Криму. Виходить, що ус╕ ╕нш╕ точки зору, у тому числ╕ й наша, - неправдив╕? Ми намагалися донести цю ╕нформац╕ю до населення, але влада сприяла тому, щоб цього не сталося.
Дуже прикро, що сама влада бере активну участь у протид╕╖ ╕нформуванню та сп╕лкуванню р╕зних народ╕в Криму. Беруть безпосередню участь у цьому ╕ кримськ╕ м╕н╕стри, ╕ голови ком╕тет╕в Верховно╖ Ради Криму. Вони ж державн╕ чиновники, як╕ отримують в╕д держави УКРА╥НА зароб╕тну плату! ╤ отак ганебно ставляться до держави та до патр╕отичних прояв╕в укра╖нц╕в».

Владислав Хмеловський, голова Укра╖нсько╖ громадсько-пол╕тично╖ ради Криму (до не╖ належать 17 громадських та пол╕тичних орган╕зац╕й):
«За два тижн╕ до 14 жовтня ми провели спец╕альне зас╕дання, на якому розглядалося питання щодо святкування Покрови Пресвято╖ Богородиц╕, Дня укра╖нського козацтва та 66-╖ р╕чниц╕ з дня заснування УПА. Напередодн╕ свята у нас було чергове планове зас╕дання, на якому було пов╕домлено про те, що м╕ська влада С╕мферополя в╕дмовила у дозвол╕ на проведення цього заходу у традиц╕йному м╕сц╕ - б╕ля пам’ятника Т. Г. Шевченку.
У зв’язку з цим, було прийнято р╕шення утриматися в╕д публ╕чних заход╕в ╕ просто в╕дв╕дати святу л╕тург╕ю у Собор╕ святих р╕вноапостольних княз╕в Володимира та Ольги УПЦ, яка завжди в╕дбува╓ться у цей день.
Ми прийшли у церкву просто помолитися. Наш╕ громадськ╕ та пол╕тичн╕ актив╕сти вели себе в╕дпов╕дним чином. Церква ╓ храмом Господн╕м, в якому сл╕д поводитися без виявлення сво╖х пол╕тичних уподобань.
У той же час на площ╕ перед церквою з╕бралося багато, як я вважаю, марг╕нальних представник╕в р╕зних парт╕й, таких, як КПУ, ПСПУ, «Союз». ╥хня позиц╕я поляга╓ у тому, що вони не сприймають ╕ншо╖ точки зору.
Ми, наприклад, дотриму╓мося позиц╕╖, що кожна пол╕тична сила, як ╕ кожен окремий громадянин держави, мають право на свою точку зору. А той войовничий настр╕й, який демонстрували представники л╕вих сил, засв╕дчу╓ лише ╖хн╓ несприйняття р╕зних чи ╕нших точок зору. Це, так званий, пострадянський чи посткомун╕стичний синдром - захворювання, що ма╓ ще довгий час л╕куватися у сусп╕льств╕.
Представники цих сил, я вважаю, вели себе недостойно. Вони заважали участ╕ простих громадян у л╕тург╕╖. Думаю, що для людей, як╕ розум╕ють ╕ нормально сприймають под╕╖ пол╕тичного життя кра╖ни, те, що в╕дбулося - ╓ якоюсь дик╕стю.
Що стосу╓ться вшанування пам’ят╕ во╖н╕в УПА, то я хочу сказати, що, на жаль, у кримському сусп╕льств╕ нема╓ того порозум╕ння, того шанування, на яке заслуговують ц╕ во╖ни - люди, як╕ ц╕ною свого життя виборювали незалежн╕сть Укра╖ни. А оск╕льки Укра╖на сьогодн╕ незалежна ╕ завдяки ╖хн╕й боротьб╕ також, то ми ма╓мо в╕ддати ╖м належне. Вони д╕йсно ╓ героями! На жаль, наша громадськ╕сть, особливо кримська, ще не дозр╕ла до визнання того, що вони ╓ героями. Вважаю, що укра╖нська влада ма╓ вшанувати цих людей.
Я невдоволений пасивн╕стю р╕зних громадських та пол╕тичних орган╕зац╕й, як╕ не змогли консол╕дуватися ╕ скоординувати сво╖ д╕╖, щоб в╕дсвяткувати це свято належним чином. А ще, на жаль, у Криму нема╓ укра╖нсько╖ влади. Це говорить про те, що центральна влада у Ки╓в╕ повинна, нарешт╕, звернути увагу на Крим, як ма╓ проводитися тут державна пол╕тика, у тому числ╕ й щодо вшанування пам’ят╕ вояк╕в УПА - д╕йсно геро╖в Укра╖ни!».

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, представники кримських громадських ╕ пол╕тичних орган╕зац╕й, висловлю╓мо р╕шучий протест антиукра╖нськ╕й ╕стер╕╖ ╕ шабашам, як╕ впродовж останн╕х рок╕в провокуються представниками компарт╕╖, прогресивних соц╕ал╕ст╕в та ╕нших вкуп╕ з рос╕йськими шов╕н╕стами.
Остання така под╕я в╕дбулася 14 жовтня 2008 р. б╕ля Собору святих р╕вноапостольних княз╕в Володимира та Ольги УПЦ КП та б╕ля пам’ятника Т. Г. Шевченку.
С╕мферопольська м╕ська влада ц╕леспрямовано спровокувала так╕ д╕╖, надавши дозв╕л на проведення м╕тингу комун╕стам б╕ля пам’ятника Т. Г. Шевченку, де традиц╕йно проводили масов╕ заходи укра╖нськ╕ орган╕зац╕╖. 
Зважаючи на складну пол╕тичну ситуац╕ю в кра╖н╕, а також на заборону укра╖нським патр╕отичним орган╕зац╕ям проводити сво╖ заходи б╕ля пам’ятника Т. Г. Шевченку, було прийнято р╕шення утриматися в╕д публ╕чних заход╕в, а вшанувати в церкв╕ пам’ять полеглих за волю Укра╖ни.
Для кожного укра╖нця 14 жовтня - це святковий день, який шанують у всьому православному св╕т╕, бо в цей день свято Покрови Пресвято╖ Богородиц╕, яке обрало сво╖м святом ╕ укра╖нське козацтво, а також в цей день було створено Укра╖нську Повстанську Арм╕ю. Однак, у зв’язку з блокуванням укра╖нсько╖ церкви ╕ перешкоджанням л╕вими силами та рос╕йськими шов╕н╕стами, на службу не змогли потрапити багато в╕руючих, а отже, в╕дзначити свято належним чином.
Ц╕ д╕╖ ╓ продовженням неоголошено╖ в╕йни на руйнац╕ю Укра╖нсько╖ держави. Саме так ма╓мо оц╕нювати ситуац╕ю в Криму, яка спровокована безд╕яльн╕стю як кримсько╖, так ╕ центрально╖ влади.
Зважаючи на зазначене, ми, представники кримських громадських ╕ пол╕тичних орган╕зац╕й, вимага╓мо в╕д Президента Укра╖ни:

1. Вжити комплекс заход╕в щодо наведення конституц╕йного порядку в держав╕, зокрема у Криму.
2. Дати належну державницьку оц╕нку безд╕яльност╕ кримсько╖ влади, що призводить до нагн╕тання антиукра╖нсько╖ ╕стер╕╖ та розпалювання м╕жнац╕онально╖ ворожнеч╕ в Криму.
3. П╕дсилити правоохоронн╕ органи в Криму, що стали заручниками пол╕тичних ╕гор, патр╕отичними кадрами, як╕ гарантували б дотримання конституц╕йних прав громадян.
4. Вжити в╕дпов╕дних заход╕в щодо недопущення залучення учн╕всько╖ молод╕, школяр╕в до участ╕ в масових акц╕ях, як╕ носять антиукра╖нський, антидержавний характер.

Члени Укра╖нсько╖ Громадсько-пол╕тично╖ Ради Криму - кримськ╕ орган╕зац╕╖:
“Укра╖нська Громада Криму”, “Укра╖нське козацтво”, Конгрес укра╖нських нац╕онал╕ст╕в, УРП “Собор”, Наукове товариство ╕м. Т. Г. Шевченка, Всекримське товариство вчених, Товариство “Укра╖на-св╕т”, Сп╕лка оф╕цер╕в Укра╖ни, Всеукра╖нське об’╓днання ветеран╕в, Товариство в╕дродження укра╖нсько╖ нац╕╖, “Укра╖на ╕ св╕тове укра╖нство”, “Сумське земляцтво в Криму”, Науково-творче товариство ╕мен╕ Василя Безкоровайного, Л╕га етн╕чних укра╖нц╕в Криму “Лелека”, Педагог╕чне товариство ╕мен╕ Г. Ващенка, п╕дтримала кримська орган╕зац╕я УНП.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #43 за 24.10.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6456

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков