Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 31.10.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#44 за 31.10.2008
ХТО «СВ╤ТЛИЦЮ» НЕ ЧИТА╢ - ТОЙ КОМП’ЮТЕРА НЕ МА╢!

Редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» заклика╓ читач╕в (незалежно в╕д в╕ку, м╕сця проживання, нац╕ональност╕, переконань - н╕яких обмежень!) до участ╕ у мовно-комп’ютерному змаганн╕ (спочатку на газетних стор╕нках, а згодом - в очному ф╕нал╕, який ми плану╓мо провести у грудн╕ цього року), де знову буде роз╕груватися персональний комп’ютер. Спробуйте сво╖ знання укра╖нсько╖ мови, л╕тератури, ╕стор╕╖, культури з допомогою «Св╕тлиц╕» матер╕ал╕зувати у такий, напевне ж, не зайвий в домашньому господарств╕ приз!
Заклика╓мо також небайдужих ╕ неб╕дних наших земляк╕в посприяти у наповненн╕ призового фонду конкурсу. Приймемо ╕ публ╕чно подяку╓мо за будь-яку допомогу - лиш би на користь наш╕й укра╖нськ╕й справ╕!
Контактний телефон
(8-0652) 51-13-24.

Повторю╓мо конкурсн╕ завдання.

№ 1. Л╤ТЕРАТУРНЕ. Вп╕знайте за наведеним текстом, про кого тут йдеться?
«...Була вона якось особливо гарна? Н╕, зовс╕м н╕. Нав╕ть не вважали чолов╕ки ╖╖ красунею. Просте кругле обличчя, бл╕дуватий кол╕р... Х╕ба що струнка постать була непогана, х╕ба що туг╕ русяв╕ коси, як╕ закладала в╕ночком на голов╕? Х╕ба що оч╕, велик╕, ясн╕, чесн╕, блакитно-с╕р╕? Але й з приводу очей ж╕нки сперечалися, - надто прозор╕, надто одверт╕ в сво╖х м╕нливих настроях. Оч╕ дивились прямо, в них св╕тився розум, природжений гумор, якого побоювались.
Уся вона - молода двадцятичотирьохр╕чна письменниця - була без прикрас, без ман╕рност╕, без умовностей етикету, не розв’язна ╕ не замкнена. Така як ╓. Серед ж╕нок част╕ше мовчала. Ж╕нки розум╕ли: не тому, що н╕чого ╖й казати - просто не ц╕кав╕ були ╖й ж╕ноч╕ балачки. Серед чолов╕к╕в - письменник╕в ╕ художник╕в - була дотепна, жвава, без кокетування ╕ без спец╕ального бажання подобатись. А вт╕м, н╕чого в н╕й не було в╕д «синього чулка». Навпаки, вона чарувала вс╕х ж╕ночою грац╕╓ю.  ╤ нав╕ть найсувор╕ш╕ судд╕ серед ж╕нок не могли не в╕ддати належного ╖╖ смаку, з яким вона одягалась. Скромно ╕ найелегантн╕ше в╕д ус╕х. ╤ що там не кажи, принадною окрасою укра╖нського гуртка в Петербурз╕ звичайно була вона, молода письменниця, самост╕йна ж╕нка - «............................................»
1. Про яку в╕дому письменницю ц╕ слова? (1 очко).
2. ╥╖ справжн╓ пр╕звище (1 очко).
3. Роки життя (1 очко).

№ 2. МОВНЕ. Потр╕бно виправити текст, надрукований у «Кримськ╕й св╕тлиц╕» № 39 за 26 вересня 2008 року на стор. 7 п╕д заголовком «Севастополю ╕ Черноморському флоту - 225». (Якщо не знайдете цього номера газети, можемо передати завдання факсом або електронною поштою!).

№ 3. ╤СТОРИЧНЕ. Прочитайте наведений нижче уривок з л╕тературного твору ╕ спробуйте визначити:
1. Про яку в╕дому ╕сторичну постать ц╕ слова? (1 очко).
2. Хто автор цього твору? (1 очко).
3. Роки життя письменника?
(1 очко).
«Князь Ярема стояв б╕ля в╕кна, глибоко замислившись, коли до княжо╖ св╕тлиц╕ ввели ***, м╕цно зв’язаного сир╕вцями. Два княж╕ гайдуки, озбро╓н╕ з голови до п’ят, вели його на зал╕зн╕м повод╕. *** був без шапки, в прост╕й козацьк╕й свит╕; давно не голений чуб нагадував вороняче крило; середн╕й в╕к лише справн╕ше обточив його немов вилите з бронзи т╕ло, над╕лив його сповна козацькою силою, в╕двагою й завзяттям, зробив привабливим для ж╕нок ╕ страшним для ворог╕в. Спок╕йно, нав╕ть гордо, пройшов в╕н тих к╕лька крок╕в по св╕тлиц╕, кинув оком на суворий стр╕й княжих поко╖в, де переважала розв╕шана по ст╕нах зброя, ╕ мовчки став перед князем. Н╕ безсонн╕ ноч╕, н╕ ганьба полону, н╕ те, що в╕н стояв зв’язаний у руках сво╖х ворог╕в, н╕ глум ╕ приниження, яких йому довелося зазнати в дороз╕, - н╕що не могло зламати то╖ вищост╕, того байдужого презирства й мужност╕, що ╕скрилися в погляд╕ бранця.
Князь Ярема метнув сво╖ми зеленуватими очима на приведеного *** ╕ мимовол╕ довго милувався цим безбоязним в╕дважним козаком...»

№ 4. П╤СЕННЕ. За наведеними уривками популярних укра╖нських п╕сень потр╕бно визначити автор╕в сл╕в та музики. За кожну правильну в╕дпов╕дь - одне очко.
1. «Родина, родина,
в╕д батька й до сина,
В╕д матер╕ дон╕ добро передам...»
2. «Якщо любиш - кохай,
вже зозуля закувала.
Якщо любиш - кохай,
не чекай аж до Купала...»
3. «Як побачу р╕дну хату -
завесн╕ю, наче цв╕т.
Здрастуй, мамо, здрастуй, тату,
╕ мого дитинства св╕т...»

№ 5. КОМП’ЮТЕРНЕ. (Газетна верс╕я популярно╖ комп’ютерно╖ гри «Буквиця»). У ц╕й таблиц╕ треба знайти три найдовш╕ слова. Це мають бути ╕менники в називному в╕дм╕нку (словников╕ форми), невласн╕ назви. Читатися слова можуть як завгодно (угору, вниз, праворуч, л╕воруч, т╕льки не по д╕агонал╕). Букви, як╕ ╖х утворюють, повинн╕ торкатися одна до одно╖. Сума букв у цих словах ╕ складе к╕льк╕сть зароблених вами призових очок. (Обвед╕ть букви, як╕ утворюють ц╕ слова, та напиш╕ть ╖х окремо).
В╕дпов╕д╕ надсилайте на адресу «Кримсько╖ св╕тлиц╕» з позначкою «Аладд╕ну». П’ятеро учасник╕в, як╕ наберуть найб╕льше очок, у грудн╕ цього року будуть запрошен╕ до редакц╕╖ для участ╕ в очному ф╕нал╕, де й роз╕грають головний приз - комп’ютер.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #44 за 31.10.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6495

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков