Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 07.11.2008
КРИМСЬКА ВЛАДА ЗБИРА╢ТЬСЯ СУДИТИСЯ ЗА НЕАДАПТОВАН╤ ТЕЛЕКАНАЛИ?

Презид╕я Верховно╖ Ради Криму просить Президента Укра╖ни припинити ряд р╕шень Нац╕онально╖ Ради Укра╖ни з телебачення ╕ рад╕омовлення в частин╕ заборони на ретрансляц╕ю рос╕йських канал╕в кабельними операторами. Про це йдеться у зверненн╕ презид╕╖ кримського парламенту, ухваленому 4 листопада, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
«Дане р╕шення викликало негативну реакц╕ю кримчан, як╕ розц╕нили його як порушення ╖хн╕х конституц╕йних прав на в╕льне отримання ╕нформац╕╖», - йдеться у ньому. У зверненн╕ також п╕дкреслю╓ться, що р╕шення Нацради ╓ «виявом непрямо╖ цензури зм╕сту телепередач, що ретранслюються, ╕ неправом╕рного державного контролю за ╖хн╕м зм╕стом.
Водночас сп╕кер кримського парламенту Анатол╕й Гриценко зазначив, що Верховна Рада Криму не ухвалюватиме р╕шення, що забороняють операторам кабельних мереж виконувати розпорядження Нацради про заборону ретрансляц╕╖ деяких рос╕йських телев╕з╕йних канал╕в, як вчинила низка м╕сцевих рад Укра╖ни. На його думку, под╕бний шлях ╓ неправовим, оск╕льки у кримського парламенту нема╓ в╕дпов╕дних повноважень.
А. Гриценко зазначив, що ефективн╕шим заходом стане звернення кримського парламенту до Конституц╕йного суду на предмет в╕дпов╕дност╕ Конституц╕╖ розпорядження Нацради. Оч╕ку╓ться, що под╕бне звернення буде ухвалене на сес╕╖ Верховно╖ Ради Криму 19 листопада.

Нац╕ональна рада Укра╖ни з питань телебачення ╕ рад╕омовлення тимчасово дозволила рос╕йському телеканалу «Первый канал. Всемирная сеть» в╕дновити ретрансляц╕ю сво╖х програм у кабельних мережах Укра╖ни. Про це п╕д час бриф╕нгу пов╕домили голова Нацради В╕тал╕й Шевченко ╕ його перший заступник ╤гор Курус.
За словами ╤. Куруса, попередн╓ р╕шення Нацради втрача╓ чинн╕сть, оск╕льки кер╕вництво «Первого канала» звернулося до Ради з проханням розглянути комплекс заход╕в щодо легал╕зац╕╖ ╖хньо╖ д╕яльност╕ на територ╕╖ Укра╖ни. «Очевидно, цей канал п╕шов назустр╕ч укра╖нському глядачу. ╤ треба в╕тати те, що вони хочуть дотримуватися нашого законодавства», - зазначив в╕н, додавши, що за умови надання кер╕вництвом рос╕йського каналу вс╕х необх╕дних документ╕в ╕ дотримання в╕дпов╕дних юридичних процедур Нацрада дозволить повн╕стю легал╕зувати його роботу в Укра╖н╕.
З боку Нацради, за словами В. Шевченка, н╕коли не було ан╕ пол╕тичних, ан╕ мовних пересл╕дувань ╕ноземних канал╕в, а основною вимогою для одержання л╕ценз╕╖ на мовлення ╓ дотримання в╕дпов╕дних закон╕в ╕ умов роботи на територ╕╖ Укра╖ни. «Якби р╕к тому ╕ноземн╕ канали звернулися до нас з оф╕ц╕йним листом про легал╕зац╕ю ╖хньо╖ роботи на територ╕╖ Укра╖ни, то перешкоди з нашого боку вони навряд чи зустр╕ли б. Ми рад╕, що адаптован╕ до укра╖нського законодавства заруб╕жн╕ канали мовлять на територ╕╖ Укра╖ни ╕ збагачують наш ╕нформац╕йний ринок», - наголосив голова Нацради.
Терм╕н повернення програм «Первого канала» у кабельну мережу, за словами член╕в Нацради, залежить лише в╕д того, як швидко на ╖╖ р╕шення в╕дреагують провайдери кабельних мереж.
Як уже пов╕домлялося, р╕шення Нац╕онально╖ ради з питань телебачення ╕ рад╕омовлення зобов’язало провайдер╕в кабельного телебачення кра╖ни вилучити з 1 листопада з перел╕ку програмних продукт╕в неадаптован╕ до укра╖нського законодавства телепрограми, у тому числ╕ рос╕йськ╕.
У «немил╕сть» заруб╕жн╕ телеканали потрапили через провайдер╕в, як╕ не переобтяжували себе обл╕ком ╕ нормуванням реклами тютюнових ╕ алкогольних вироб╕в, дотриманням авторських прав, вилученням сюжет╕в, що йдуть усупереч нормам закону Укра╖ни «Про сусп╕льну мораль» тощо.
За даними Нацради, ╕з 45 ╕ноземних програм, як╕ вона вважа╓ адаптованими до вимог укра╖нського законодавства ╕ рекоменду╓ для включення в укра╖нськ╕ кабельн╕ телемереж╕, лише 8 виходять в еф╕р ╕тал╕йською, англ╕йською, французькою, н╕мецькою мовами, решта 37 - рос╕йською.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 07.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6507

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков