Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2008
ХТО ВТЯГУ╢ КРА╥НУ В ЧЕРГОВЕ ШОУ?

Народн╕ депутати Укра╖ни 233 голосами ухвалили 12 листопада постанову про в╕дкликання Арсен╕я Яценюка з посади Голови Верховно╖ Ради в╕дпов╕дно до подано╖ ним заяви, пов╕домля╓ УКР╤НФОРМ.
За в╕дпов╕дне р╕шення проголосували 175 парламентар╕╖в ╕з фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в, 27 - КПУ, 20 - Блоку Литвина, 10 - з НУ-НС та один ╕з БЮТ. П╕сля проведення голосування головуючий на зас╕данн╕ перший заступник Голови ВР Олександр Лавринович оголосив перерву в зас╕данн╕.
*     *     *
Головна в╕дпов╕дальн╕сть за в╕дставку з посади Голови ВР Арсен╕я Яценюка, що в╕дбулася сьогодн╕, лежить на Президентов╕ Укра╖ни. Таку заяву зробила 12 листопада перед журнал╕стами, повернувшись з парламенту до Будинку уряду, Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко. «Без прямого доручення Президента такого зв╕льнення в╕дбутися не могло.
╤ не треба шукати якихось слюсар╕в (в еф╕р╕, щоправда, прозвучало сл╓сар╕в - Ред.) та сантехн╕к╕в у Секретар╕ат╕ Президента. Безпосередньо в╕дпов╕дальн╕сть за це несе особисто Президент», - заявила вона.
Юл╕я Тимошенко п╕дкреслила, що зв╕льнення Арсен╕я Яценюка в╕дбулося за участю голос╕в велико╖ частини «Нашо╖ Укра╖ни», яка контролю╓ться Президентом. На думку глави уряду, це робилося для того, щоб в╕дкрити шлях до формування нового формату коал╕ц╕╖. «Це шлях, яким хоче Президент пройти для переформатування коал╕ц╕╖ та проведення дострокових вибор╕в», - зазначила Прем’╓р-м╕н╕стр.
Водночас, за словами Юл╕╖ Тимошенко, в╕дставка з посади сп╕кера - людини, обрано╖ голосами в╕д демократично╖ коал╕ц╕╖, фактично ╓ сутт╓вою загрозою для демократичного розвитку.
*     *     *
Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко на бриф╕нгу в Кабм╕н╕ у зв’язку з в╕дставкою Арсен╕я Яценюка з посади Голови ВР заявила про готовн╕сть в╕дновити демократичну коал╕ц╕ю у склад╕ БЮТ та «НУ-НС» або ж у склад╕ БЮТ, «НУ-НС» та Блоку Литвина.
«Ми спробу╓мо на баз╕ БЮТ та «НУ-НС», але вже без зрадник╕в, в╕дновити демократичну коал╕ц╕ю. Ми проведемо вс╕ необх╕дн╕ переговори, щоб до ц╕╓╖ коал╕ц╕╖ долучився також Блок Литвина», - п╕дкреслила Прем’╓р-м╕н╕стр.
*     *     *
Р╕шення Верховно╖ Ради Укра╖ни про в╕дставку голови парламенту Арсен╕я Яценюка дестаб╕л╕зу╓ пол╕тичну ситуац╕ю. Про це 12 листопада на бриф╕нгу заявив Президент В╕ктор Ющенко, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
«Я не под╕ляю того, що в╕дбулося у парламент╕», - сказав глава держави. При цьому в╕н наголосив, що дов╕ря╓ Арсен╕ю Яценюку, ╕ саме тому рекомендував його кандидатуру на посаду сп╕кера ВР. «Я його рекомендував, я переконаний, що в цьому не помилився», - п╕дкреслив В. Ющенко.
В╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в, Президент зазначив, що не хоче коментувати причини, з яких члени парт╕╖ «╢диний центр» та представники ╕нших парт╕й та блок╕в голосували за зв╕льнення А. Яценюка. Але, наголосив в╕н, в╕дставку сп╕кера не п╕дтримав жоден з народних депутат╕в, як╕ представляють парт╕ю «Наша Укра╖на».
Коментуючи заяву Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко, в як╕й вона звинуватила Главу держави у зв╕льненн╕ сп╕кера ВР Арсен╕я Яценюка, В╕ктор Ющенко охарактеризував це як «цин╕чну брехливу позиц╕ю». «Мен╕ зда╓ться, хоча б один раз на р╕к Прем’╓р-м╕н╕стр ма╓ говорити правду, не втягувати кра╖ну в чергове шоу», - сказав Глава держави.

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вважа╓ ╓диним виходом з пол╕тично╖ кризи, яка виникла в кра╖н╕ через розпад у вересн╕ цього року коал╕ц╕╖ БЮТ ╕ НУ-НС, проведення позачергових парламентських вибор╕в. Про це в╕н сказав в ╕нтерв’ю польськ╕й газет╕ «Rzeczpospolita», опубл╕кованому в середу.
В╕н звинуватив Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕ю Тимошенко у створенн╕ пол╕тично╖ кризи через ╖╖ н╕бито спроби створити широку коал╕ц╕ю з Парт╕╓ю рег╕он╕в. «╢ т╕льки одна можлива реакц╕я на викликану прем’╓ром перманентну кризу в наш╕й кра╖н╕ - це проведення нових парламентських вибор╕в», - сказав укра╖нський Президент.
Ющенко також в╕дкинув можлив╕сть в╕дновлення роботи коал╕ц╕╖ БЮТ ╕ НУ-НС. «Сьогодн╕ нема╓ можливост╕ повернення до старо╖ коал╕ц╕╖», - заявив в╕н.
Президент не назвав журнал╕стам дату планованих вибор╕в, сказав т╕льки, що вони не проводитимуться п╕д час Р╕здвяних свят.
Ющенко також висловив думку, що Тимошенко сво╖м прагненням створити коал╕ц╕ю з Парт╕╓ю рег╕он╕в хот╕ла перетворити стратег╕чну мету ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни з ╢вропейським Союзом на користь активн╕шо╖ сп╕впрац╕ з Рос╕╓ю. «В Укра╖н╕ продовжу╓ться дискус╕я, в якому напрям╕ повинна рухатися наша держава. Повертатися до минулого або рухатися у б╕к ╢вропи? Власне, ця дилема привела до розпаду попередньо╖ коал╕ц╕╖, коли один ╕з наших союзник╕в (БЮТ) спробував створити нову велику коал╕ц╕ю, бажаючи зм╕нити курс, яким просувалася наша кра╖на», - сказав в╕н.
У той же час, Президент не вважа╓ Парт╕ю рег╕он╕в виключно пророс╕йською ╕ настро╓ною проти ╕нтеграц╕╖ Укра╖ни в ╢вропейський Союз. За його словами, в Укра╖н╕ 100% про╓вропейською ╓ т╕льки парт╕я «Наша Укра╖на», а виключно анти-╓вропейською - Комун╕стична парт╕я. ╤нш╕ парт╕╖, за його словами, мають у сво╖х лавах, як про╓вропейськи налаштованих пол╕тик╕в, так ╕ проти.
 «Так само в Парт╕╖ рег╕он╕в. Це не угруповання, позбавлене в╕дчуття патр╕отизму...», - сказав в╕н, в╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в, що може статися з Укра╖ною, якщо владу отримають пророс╕йськ╕ сили, зокрема Парт╕я рег╕он╕в. Ющенко зазначив, що серед рег╕онал╕в ╓ багато п╕дпри╓мц╕в, як╕ мають б╕знес не в Рос╕╖, а в кра╖нах ╢вропейського Союзу ╕ США. «У ц╕й парт╕╖ б╕льш╕сть також не хоче повернення до минулого», - п╕дкреслив Президент.
*     *     *
«Дорог╕ друз╕, я вам скажу т╕льки одне: «мене п╕шли», щоб я повернувся, але вже не сюди», – так дещо загадково прокоментував свою в╕дставку тепер уже колишн╕й Голова Верховно╖ Ради.
Арсен╕й Яценюк не бачить трагед╕╖ у сво╖й в╕дставц╕, про це в╕н заявив на бриф╕нгу журнал╕стам. «Я не бачу в цьому жодно╖ трагед╕╖. Напевно, це в╕дпов╕дь на мо╖ пропозиц╕╖ щодо об’╓днання пол╕тичних сил, на мою антикризову роботу, на прийняття ц╕лого ряду антикризових пакет╕в ╕ взагал╕ на певну незалежну позиц╕ю у ст╕нах укра╖нського парламенту», - зазначив Арсен╕й Яценюк.
В╕дпов╕даючи на запитання журнал╕ст╕в, Арсен╕й Яценюк зазначив, що в╕н ма╓ нам╕р сформувати нову пол╕тичну силу. «Пол╕тичну силу зм╕н у кра╖н╕», яка, на його думку, буде п╕дтримана б╕льш╕стю укра╖нц╕в. Водночас Арсен╕й Яценюк в╕дкинув звинувачення у фальсиф╕кац╕╖ антикризового закону, прийнятого депутатами 31 жовтня, ╕ назвав це одним ╕з крок╕в для його дискредитац╕╖.
*     *     *
Усунення з посади Голови Верховно╖ Ради Арсен╕я Яценюка, на думку експерт╕в, сталося в результат╕ ситуативного об’╓днання зусиль Парт╕╖ рег╕он╕в та пропрезидентських сил ╕ означа╓ посилення дестаб╕л╕зац╕╖ укра╖нського парламенту.
Насл╕дком в╕дставки Арсен╕я Яценюка може бути в╕дставка нин╕шнього уряду, формування ново╖ коал╕ц╕╖ та позачергов╕ парламентськ╕ вибори, сказав в ╕нтерв’ю «Н╕мецьк╕й хвил╕» директор ╤нституту глобальних стратег╕й Вадим Карасьов. На його думку, нова коал╕ц╕я у парламент╕ може бути сформована за участ╕ вс╕х пол╕тичних сил за винятком блоку Юл╕╖ Тимошенко. Але якщо на це не погодиться фракц╕я «Наша Укра╖на – Народна самооборона», парламентська криза буде розв’язана через позачергов╕ вибори. Експерт також не виключив формування техн╕чного антикризового уряду з числа фах╕вц╕в, як╕ не мають пол╕тичних амб╕ц╕й на найближчих парламентських та президентських виборчих перегонах. Натом╕сть пол╕толог В╕ктор Небоженко прогнозу╓, що позачергов╕ вибори в╕рог╕дн╕ лише в раз╕, коли уряд Тимошенко не погодиться п╕ти у в╕дставку добров╕льно. А якщо погодиться, то позбавлений будь-яко╖ ╓дност╕ парламент може ╕снувати у нин╕шньому склад╕ ще протягом року, зазначив експерт.
*     *     *
Верховна Рада Укра╖ни, яка в середу в╕дправила у в╕дставку сп╕кера Арсен╕я Яценюка, вир╕шила у четвер ╕ п’ятницю попрацювати в ком╕тетах над антикризовими законопроектами, внесеними урядом ╕ народними депутатами.
Перший в╕це-сп╕кер Олександр Лавринович закрив ранкове зас╕дання ╕ пов╕домив, що наступне в╕дбудеться у в╕второк, 18 листопада.
Можливо, до цього часу в парламент╕ визначаться ╕ з кандидатурою нового сп╕кера.

Поки що у Верховн╕й Рад╕ заре╓стрований лише один проект постанови про обрання сп╕кером Володимира Литвина, л╕дера блоку свого ╕мен╕. Його подав за власною ╕н╕ц╕ативою депутат в╕д фракц╕╖ «НУ-НС» Олександр Омельченко. Омельченко не погоджував свою ╕н╕ц╕ативу н╕ з фракц╕╓ю, н╕ з Литвином.
╤нший представник НУ-НС, Павло Жебр╕вський, заявив: в╕н проти того, щоб його фракц╕я брала участь у голосуванн╕ з обрання голови парламенту до формування коал╕ц╕╖. Тим паче, що НУ-НС поки не ухвалював оф╕ц╕йного р╕шення про свою позиц╕ю з голосування за обрання сп╕кера.
Приблизно те ж заявляють ╕ в БЮТ. Ця фракц╕я також не ма╓ нам╕ру брати участь в обранн╕ голови парламенту до формування коал╕ц╕╖.
А фракц╕я опозиц╕йно╖ Парт╕╖ рег╕он╕в, яка була головною руш╕йною силою в╕дставки сп╕кера Арсен╕я Яценюка, пропонуватиме на посаду нового сп╕кера парламенту свого однопарт╕йця, першого в╕це-сп╕кера Олександра Лавриновича. Про це на бриф╕нгу в середу заявив «рег╕онал» Олександр ╢фремов.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6528

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков