Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2008
СВ╤Т ПАМ’ЯТА╢ - КРИМ НЕ ВИЗНА╢?

В Укра╖н╕ стартував заключний етап М╕жнародно╖ акц╕╖ «Незгасима св╕чка». Урочист╕ заходи розпочалися у сел╕ ╤ванк╕в Борисп╕льського району на Ки╖вщин╕ з проведення молебню та запалення в╕д факела Незгасимо╖ Св╕ч╕, що передавався як естафета 32 кра╖нами св╕ту, символ╕чно╖ Св╕ч╕ на спомин Голодомору, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
До Укра╖ни св╕чу-факел привезла делегац╕я на чол╕ з Надзвичайним та Повноважним послом Укра╖ни в Груз╕╖ Миколою Списом.
«Ми спод╕ва╓мося, що, як ╕ Голокост, геноцид укра╖нського народу - Голодомор 1932-1933 рок╕в - буде визнаний у всьому св╕т╕. Це ╓ наша генетична пам’ять. Ми повинн╕ пам’ятати про страшну трагед╕ю укра╖нсько╖ нац╕╖ ╕ спод╕ва╓мося, що з нами розд╕лятимуть цю ╕сторичну пам’ять ус╕ народи св╕ту», - зазначив п╕д час заходу начальник управл╕ння з питань закордонного укра╖нства МЗС Укра╖ни Василь Бо╓чко.
М╕жнародна естафета «Незгасима св╕чка» проходить п╕д гаслом «Укра╖на пам’ята╓ - св╕т визна╓» протягом 2008 року п╕д ег╕дою Св╕тового Конгресу Укра╖нц╕в та за п╕дтримки МЗС Укра╖ни, Секретар╕ату Президента та Укра╖нсько╖ всесв╕тньо╖ координац╕йно╖ ради. Символ╕чна св╕ча-факел подорожувала кра╖нами св╕ту. Упродовж жовтня-листопада вона разом ╕з Св╕чею на спомин Голодомору побува╓ у 25 областях Укра╖ни. Виготовлена з ╕н╕ц╕ативи Всеукра╖нсько╖ орган╕зац╕╖ «Братство бджоляр╕в Укра╖ни» 200-к╕лограмова св╕ча ╓ ун╕кальним скульптурним витвором. Вона в╕длита з натурального воску, наданого вс╕ма рег╕онами нашо╖ держави. В ╖╖ верхн╕й частин╕ розм╕щено 33 бавовнян╕ гноти. Зовн╕ на б╕чну поверхню св╕ч╕ намотано у вигляд╕ к╕льця к╕лька витк╕в колючого дроту.
Акц╕я завершиться 22 листопада в Ки╓в╕ - на в╕дкритт╕ Мемор╕алу жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в. П╕сля цього Св╕чу буде передано до музею Голодомору, який в╕дкриють у рамках Мемор╕алу б╕ля ст╕н Ки╓во-Печерсько╖ лаври.
╢пископ С╕мферопольський ╕ Кримський Климент зауважив, що жодних протиправних д╕й н╕ церква, н╕ ╖╖ прихожани у С╕мферопол╕ не роблять. Та й чи можуть робити? В╕руюч╕ з чистим серцем та душею прийшли на службу Божу, аби вшанувати тих, хто не пережив т╕ голодн╕ чорн╕ роки. Це духовний, моральний та громадянський обов’язок кожного.
На думку Владики, стверджувати, що Голодомор не стосу╓ться Криму, неможливо, в╕н стосу╓ться ус╕х. «Ми повинн╕ пам’ятати. Ми молилися, молимося ╕ будемо молитися за тих, кого нема з нами, ╕ за живих, щоб такого лиха б╕льше не сталося. А ще будемо наполягати, щоб у С╕мферопол╕ поставили пам’ятник жертвам Голодомору, адже загибл╕ ╓ не т╕льки в Укра╖н╕, а й в Рос╕╖ та ╕нших колишн╕х союзних республ╕ках. Ця трагед╕я повинна не роз’╓днувати, а об’╓днувати людей! Ми ус╕ д╕ти одного Бога ╕ мусимо звернутися до Нього у молитв╕, щоб В╕н простив кожного з нас, а жертви були у багатьох народ╕в...».
В╕д Незгасимо╖ Св╕ч╕ у собор╕ планували засв╕тити лампаду, яка повинна була гор╕ти до 22 листопада, а уже в╕д не╖ мали засв╕титися вогники п╕д час жалобно╖ панахиди та п╕д час загальноукра╖нського вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору.
На жаль, цим планам не судилося зд╕йснитися...
Разом з прихожанами наш кореспондент до п╕знього вечора чекав, поки привезуть Св╕чу, але комун╕сти з компан╕╓ю всупереч ус╕м писаним ╕ неписаним - моральним законам, ╕ в╕дпов╕дного указу Президента, як ╕ на свято Покрови Пресвято╖ Богородиц╕, заблокували вх╕д до укра╖нсько╖ церкви.
На думку Владики Климента, дальший агресивний розвиток под╕й м╕г би загрожувати нав╕ть життю прихожан, тому акц╕ю скасували. «Прац╕вники м╕л╕ц╕╖ знову нас захистили, - сказав Владика. - Та що б не робили комун╕сти, ск╕льком би нашим молитвам не намагалися завадити, вони не в силах знищити пам’ять! Хоча з огляду на ц╕ та ус╕ попередн╕ д╕╖ комун╕ст╕в, думаю, що варто ставити питання про заборону д╕яльност╕ ц╕╓╖ парт╕╖. За протиправн╕ та аморальн╕ д╕╖ вони мають бути покаран╕ за законом. Ц╕╓ю орган╕зац╕╓ю мусять займатися СБУ, прокуратура, м╕л╕ц╕я. Дал╕ так продовжуватися не може!».
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Як пов╕домля╓ УН╤АН, у Криму програмою заход╕в у рамках м╕жнародно╖ естафети «Незгасима св╕чка» передбачалося в╕дкриття в сел╕ Ц╕линному Джанкойського району  мемор╕ального знаку пам’ят╕ жертв Голодомору ╕ проведення м╕тингу-рекв╕╓му.
У пов╕домленн╕ Кримського республ╕канського ком╕тету Компарт╕╖ Укра╖ни стверджу╓ться, що на м╕тинг-рекв╕╓м з╕бралася невелика к╕льк╕сть селян ╕ представник╕в влади, проте «низьку масов╕сть штучного чиновницького заходу влад╕ якоюсь м╕рою вдалося п╕двищити за рахунок могутньо╖ м╕л╕цейсько╖ тусовки». Комун╕сти заявили, що «помаранчевий режим» спотворю╓ под╕╖ 30-х рок╕в минулого стол╕ття, зазначивши, що «стих╕йне лихо» сп╕ткало «однаковою м╕рою рег╕они РРСФР ╕ УРСР». Орган╕затор╕в акц╕╖ комун╕сти зустр╕ли «скандуванням гн╕вних гасел» ╕ «градом звинувачень».
Мемор╕альний знак пам’ят╕ жертв Голодомору в кримському сел╕ все ж таки було в╕дкрито. За даними джанкойсько╖ влади, з╕ткнень вдалося уникнути лише завдяки присутност╕ правоохоронц╕в.
*       *       *
Комун╕сти Криму закликали запор╕зьких соратник╕в по парт╕╖ протестами зустр╕ти акц╕ю «Незгасима св╕чка», яка проводиться на згадку про загиблих п╕д час голоду 1932-1933 рок╕в. Про це пов╕домили у прес-служб╕ Кримського республ╕канського ком╕тету Комун╕стично╖ парт╕╖ Укра╖ни.
Комун╕сти у середу в Криму (у Джанкойському район╕ автоном╕╖, а також в ╢впатор╕╖ та С╕мферопол╕) зустр╕чали 200-к╕лограмову св╕чку акц╕ями протесту ╕ закликали комун╕ст╕в Запор╕жжя насл╕дувати ╖хн╕й приклад. Л╕дер комун╕ст╕в Криму, народний депутат Укра╖ни Леон╕д Грач з цього приводу переговорив з першим секретарем Запор╕зького обкому КПУ, нардепом Олекс╕╓м Бабур╕ним. «Спод╕ватимемося, що як ╖х (учасник╕в акц╕╖ - УН╤АН) зустр╕ли в Криму, так зустр╕нуть ╕ в Запор╕жж╕», - сказав Л. Грач.

На фото: Комун╕сти зустр╕чали Св╕чу Голодомору акц╕ями протесту.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6529

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков