Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2008
УКРА╥НСЬК╤ «Л╤В╤» В╤ДЗНАЧИЛИ МИНУЛО╥ П’ЯТНИЦ╤ 91-ШУ Р╤ЧНИЦЮ ЖОВТНЕВО╥ РЕВОЛЮЦ╤╥.

ХРЕСТ ╤... МОЛОТ?

За традиц╕╓ю, у Ки╓в╕ вони пройшли в╕д Арсенально╖ площ╕ до Майдану Незалежност╕. Учасники акц╕╖ к╕льк╕стю до п’яти тисяч прийшли на м╕тинг з гаслами: «Фашизм не пройде!», «Геть правлячий режим Ющенка-Тимошенко-Яценюка!» тощо. На одяз╕ у багатьох красувалися червон╕ банти з портретами Лен╕на-Стал╕на.
Об╕йшлося без ╕нцидент╕в, хоча на протилежн╕й сторон╕ майдану опоненти комун╕ст╕в з╕ Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» роз╕грали театральне шоу з «вигнання» комун╕зму. Дек╕лька людей у жовто-блакитних пол╕етиленових плащах виганяли м╕тлами чолов╕ка, одягненого в шапку-вушанку з великою червоною з╕ркою ╕ плащ з написом «Комун╕зм - чума ХХ стол╕ття».
В╕дм╕тингувавши на Хрещатику, прихильники КПУ продовжили м╕тинг п╕д Секретар╕атом Президента.
М╕ж тим, вноч╕ оперативники СБУ затримали групу людей, як╕ намагалися облити в Ки╓в╕ фарбою пам’ятник Геро╓в╕ Укра╖ни В’ячеславу Чорноволу, одному з творц╕в Народного руху Укра╖ни. Як пов╕домили УКР╤НФОРМу в прес-центр╕ спецслужби, у зловмисник╕в вилучен╕ аерозольн╕ балони з червоною фарбою. Затриман╕ виявилися студентами ки╖вських ВНЗ. Вони з╕зналися, що за грошову винагороду погодилися облити пам’ятник фарбою ╕ зробити на ньому написи «аг╕тац╕йного зм╕сту». Замовник ц╕╓╖ акц╕╖ встановлю╓ться.
*    *    *
7-9 листопада 2008 року Всеукра╖нське об’╓днання «Свобода» провело низку акц╕й у рамках вшанування пам`ят╕ жертв комуно-б╕льшовицького терору.
Ки╖вська м╕ська орган╕зац╕я ВО «Свобода» 7 листопада провела на Майдан╕ Незалежност╕ акц╕ю «Злочини комун╕зму мають бути засуджен╕, комун╕стична ╕дея – заборонена». Учасники акц╕╖ вийшли на головний майдан столиц╕ п╕д гаслами: «Злочини комун╕зму повинн╕ бути засуджен╕, комун╕стична ╕деолог╕я - заборонена!», «Пам’ятники лен╕ним-кос╕орам-петровським - на см╕тник!», «Комун╕зм – ╕деолог╕я геноциду!», «Московський б╕льшовизм знищив понад двадцять з половиною м╕льйон╕в укра╖нц╕в».
Виступаючи перед учасниками з╕брання, л╕дер Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» Олег Тягнибок заявив: «Наша акц╕я спрямована передус╕м проти блюзн╕рсько╖ позиц╕╖ влади, яка у 75-т╕ роковини Голодомору дозволила антиукра╖нський шабаш у центр╕ столиц╕ п╕д кривавими большевицькими прапорами. Влада фактично висловила свою сол╕дарн╕сть з ╕деями ╕н╕ц╕атор╕в Голодомору. Нин╕шня позиц╕я влади стала ще одним св╕дченням необх╕дност╕ радикального очищення ус╕х г╕лок влади, проведення люстрац╕╖ та публ╕чного судового процесу над комун╕стичною ╕деолог╕╓ю та ╖╖ адептами».
Орган╕затор акц╕╖, заступник голови ВО «Свобода» Андр╕й Мохник заявив: «Наша акц╕я спрямована на поширення ╕нформац╕╖ про злочини московсько-большевицько╖ системи ╕ л╕дер╕в комун╕стично╖ парт╕╖, ско╓н╕ в Укра╖н╕, та про роль так звано╖ «октябрсько╖» революц╕╖ 7 листопада 1917 року, яка стала прологом до масового терору ╕ голодомор╕в в Укра╖н╕. «Свобода» вважа╓, що проведення в цей день будь-яких «святкових» акц╕й пол╕тичними силами, що спов╕дують злочинну комун╕стичну ╕деолог╕ю, ╓ наругою над пам’яттю м╕льйон╕в жертв Голодомору та приниженням г╕дност╕ укра╖нц╕в. Потурання з боку влади та суду ╕дейним та орган╕зац╕йним спадко╓мцям злочинно╖ орган╕зац╕╖, якою ╓ комун╕стична парт╕я, св╕дчить лише про те, що у влад╕ дос╕ керують люди, для яких вшанування жертв Голодомору ╓ лише димовою зав╕сою, за якою вони ховають свою антиукра╖нську сутн╕сть. Ми бачимо, що «7 листопада» зрива╓ маски з представник╕в ус╕х трьох провладних клан╕в (помаранчевих, б╕ло-сердечкових, б╕ло-блакитних), оголюючи ╖хн╓ комуно-ол╕гарх╕чне походження».
Як в╕домо, 6 листопада о 20-й годин╕ Окружний адм╕н╕стративний суд м╕ста Ки╓ва обмежив Ки╖вськ╕й м╕ськ╕й орган╕зац╕╖ ВО «Свобода» право на проведення 7 листопада на Майдан╕ Незалежност╕ акц╕╖, а Полтавський адм╕н╕стративний суд заборонив проведення заход╕в «Свободи» у Полтав╕.
Також у рамках вшанування пам’ят╕ жертв комуно-б╕льшовицького терору «Свобода» провела заходи у б╕льшост╕ рег╕он╕в Укра╖ни. У п’ятницю, 7 листопада 2008 року, б╕ля монумента Слави на вулиц╕ Стрийськ╕й Льв╕вська м╕ська орган╕зац╕я Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» перешкодила комун╕стам провести незаконний м╕тинг. «Свобод╕вц╕» змусили зняти комун╕стичн╕ прапори, п╕сля чого ╖х урочисто спалили.
8 листопада в╕дбувся марш та м╕тинг проти комун╕зму у Черн╕гов╕.  У сел╕ Микулинц╕ Л╕тинського району, що на В╕нниччин╕, до Дня пам’ят╕ жертв комуно-б╕льшовицького терору в╕дбулося вшанування пам’ят╕ командира УПА-П╕вдень Омеляна Грабця «Батька». М╕тинг-рекв╕╓м за жертвами б╕льшовицького терору в╕дбувся в Одес╕. Полтавська та Запор╕зька обласн╕ орган╕зац╕╖ «Свободи» провели пропагандивно-╕нформац╕йн╕ заходи на головних майданах сво╖х м╕ст.

Прес-служба ВО «Свобода».


«П’ЯТИКОЛОННИКИ»: КРОК ДО ВИКРИТТЯ ╤ ПОБОРЕННЯ
Щойно побачила св╕т видана Укра╖нською Видавничою Сп╕лкою ╕мен╕ Юр╕я Липи нова зб╕рка В╕ктора Рога «УКРА╥НОФОБ╤Я: «П’ЯТА КОЛОНА» ТА ╥╥ ЛЯЛЬКОВОДИ». У книз╕ йдеться про п╕дривну антидержавну д╕яльн╕сть в Укра╖н╕ явних ╕ прихованих агент╕в ╕ноземного впливу.
Хто, як ╕ чому прагне зруйнувати Укра╖нську державу ╕ що цим намаганням сл╕д протиставити? На ц╕ та ╕нш╕ питання автор намага╓ться дати в╕дпов╕дь.
Упродовж вс╕╓╖ сво╓╖ ╕стор╕╖ Рос╕я проводить щодо Укра╖ни агресивну ╕мперську пол╕тику. Варто лише згадати руйнац╕ю Ки╓ва ордами московського князя Андр╕я Боголюбського, знищення С╕ч╕, зруйнування Батурина, Валу╓вський та Емський укази, окупац╕ю УНР, репрес╕╖, Голодомор та насильницьку русиф╕кац╕ю. Ця пол╕тика Рос╕╖ не зм╕ню╓ться, незалежно в╕д форми правл╕ння та ╕деолог╕чних пр╕оритет╕в Кремля. Проти Укра╖ни з однаковою ненавистю боролись ╕ рос╕йськ╕ цар╕, ╕ генеральн╕ секретар╕, ╕ президенти.
Трива╓ рос╕йська агрес╕я ╕ сьогодн╕. Однак, це вже не прям╕ во╓нн╕ д╕╖. Ця в╕йна ╕нформац╕йна, економ╕чна та пол╕тична.
Щодня ми ста╓мо св╕дками, як кремл╕вськ╕ аг╕татори зд╕йснюють атаки на укра╖нську державн╕сть, територ╕альну ц╕л╕сн╕сть, нашу культуру, мову та нац╕ональну пам’ять. Мета ╕мперсько╖ Рос╕╖ – утримати п╕д контролем св╕дом╕сть укра╖нц╕в, пос╕яти в наших душах сумн╕ви та неприязнь до укра╖нсько╖ незалежност╕, нав’язати п╕╓тет до рос╕йсько╖ культури ╕ держави.
Окр╕м ц╕╓╖ артп╕дготовки, проти Укра╖ни ведеться справжня пол╕тична агрес╕я. ╤ ведеться вона «п’ятою колоною» - пол╕тичними силами, як╕ д╕ють в укра╖нськ╕й полiтиц╕, ч╕тко керуючись вказ╕вками Кремля. Парт╕я рег╕он╕в, комун╕сти, соц╕ал╕сти, в╕тренк╕вц╕ та ц╕ла низка промосковських угруповань легально й нелегально день у день сво╖ми пол╕тичними д╕ями п╕дривають основи укра╖нсько╖ державност╕.
Для того, щоб перемогти ворога, треба добре розум╕ти його мотиви, стратег╕ю та тактику. Саме ц╕й проблем╕ присвячена книга талановитого публ╕циста, ╕сторика та громадського д╕яча В╕ктора Рога «УКРА╥НОФОБ╤Я: «П’ЯТА КОЛОНА» ТА ╥╥ ЛЯЛЬКОВОДИ». Зб╕рка не лише спонука╓ задуматися, але, що важливо, моб╕л╕зу╓ до конкретно╖ д╕╖. Ця праця без сумн╕ву ма╓ стати наст╕льною книгою кожного патр╕отичного пол╕тика в Укра╖н╕. В╕ктор Рог да╓ ч╕тк╕, ╕нод╕ р╕зк╕, але завжди переконлив╕ в╕дпов╕д╕ на складн╕ запитання, пов’язан╕ з ╕мперськими посяганнями Рос╕╖ щодо нашо╖ держави. Автор викрива╓ антиукра╖нськ╕ д╕╖ кремл╕вських агент╕в ╕ заклика╓ до активного опору явн╕й ╕ прихован╕й окупац╕╖ Укра╖ни.
Переконаний, що книга В╕ктора Рога допоможе широк╕й укра╖нськ╕й громадськост╕ в╕дпов╕сти на запитання «хто ╓ хто» в укра╖нськ╕й пол╕тиц╕. ╤ це ╓ вагомим кроком у напрямку посилення в╕дпорност╕ укра╖нського сусп╕льства до ╕мперських вплив╕в Москви та очищення нашого пол╕тикуму в╕д пророс╕йського лобб╕.
Андр╕й Паруб╕й.
(Придбати книгу можна, зголосившись за адресою: 01034 м. Ки╖в, вул. Ярослав╕в Вал, 9, п. 4, тел. (044) 234-70-20).
Дорог╕ сп╕вв╕тчизники!

В╕д усього серця поздоровляю вас ╕з Воскрес╕нням Христовим!
Цей св╕тлий день об’╓дну╓ вс╕х, хто в╕рний ╕деалам Добра, Правди й Справедливост╕ ╕ не сприйма╓ безсоромно нав’язуваного ╕з-за океану культу наживи, вседозволеност╕ й бездуховност╕. Ус╕х, хто готовий захистити велику й самобутню культуру, яка д╕сталася нам у спадок в╕д предк╕в. Ус╕х, для кого слов’янське братерство – не порожн╕й звук. Ус╕х патр╕от╕в, котр╕ пам’ятають запов╕ти Володимира Великого, Олександра Невського й Серг╕я Радонезького н╕коли не схилятися перед чужоземними «цив╕л╕заторами» ╕ зрадниками, як╕ прислуговують ╖м за тридцять ср╕бняк╕в. Тому Великдень близький ╕ дорогий кожн╕й чесн╕й людин╕ - в╕руюч╕й ╕ нев╕руюч╕й.
З Воскрес╕нням Христовим! Хай завжди лунають у наших душах дзвони Ки╓во-Печерсько╖ лаври - головно╖ духовно╖ святин╕ сх╕днослов’янського св╕ту!
П. М. СИМОНЕНКО, перший секретар ЦК Компарт╕╖ Укра╖ни, голова фракц╕╖ комун╕ст╕в у Верховн╕й Рад╕ Укра╖ни
www.komunist.com.ua/article/6/2309_u.htm

ХРИСТОС ВОСКРЕС, ТОВАРИШ╤ КОМУН╤СТИ!

Нарешт╕ збулося те, про що мр╕яли сатирики вс╕х час╕в ╕ народ╕в, - удалося схрестити вужа та ╖жака. Нав╕ть «похлеще» - ╖жака й гадюку! Коли говорять схрестити ╖жака й вужа, то мають на уваз╕ щось неможливе: цього не може бути, тому що не може бути н╕коли. У мо╖х очах так╕ антагон╕сти, як Укра╖нська православна церква Московського патр╕архату, нав╕ть будь-яка церква, ╕ компарт╕я, також “московського патр╕архату”, - реч╕ несум╕сн╕. З одного боку ате╖сти, як╕ вважають, що за допомогою церкви кап╕тал╕сти експлуатують пролетар╕ат, ╕ одна з догматичних церков св╕ту, що постраждала в╕д цих безбожник╕в як н╕яка ╕нша церква в ХХ стол╕тт╕. Але на наших очах в╕дбува╓ться об’╓днання цих сил: ми можемо часто бачити, як п╕д православними корогвами, висп╕вуючи псалми, прямують комун╕сти й представники УПЦ (МП). Апофеозом цього стало нагородження на 90-ту р╕чницю пам’ят╕ вбивства комун╕стами новосвященномученика Володимира (Богоявленського), митрополита Ки╖вського ╕ Галицького, одн╕╓ю з найвищих нагород УПЦ (МП) “За церковн╕ заслуги” - орденом р╕вноапостольного князя Володимира I ступеня - першого секретаря ЦК КПУ П. Симоненка та другого секретаря ╤. Алекс╓╓ва. Орденами р╕вноапостольного князя Володимира ╤╤ ступеня комун╕ст╕в Г. Крючкова, Н. Тимошенко, ╤. Калетника, ╤. Миговича. Таким дивним, я б нав╕ть сказав блюзн╕рським, способом ушанували пам’ять новосвященномученика Володимира (Богоявленського). Вручив нагороди нам╕сник Ки╓во-Печерсько╖ лаври УПЦ (МП), арх╕╓пископ Павло (Лебедь) Вишгородський. Той самий арх╕╓пископ Павло, якого КПУ включила до виборчого списку в першу п’ят╕рку до Ки╖вради. Щоб читачев╕ було зрозум╕ло здивування багатьох простих в╕руючих цим фактом, наведу висл╕в вождя та учителя В. ╤. Ульянова-Лен╕на з приводу ╕сторичних факт╕в ╕ один-╓диний документ. В. ╤. Лен╕н: “Всякая религиозная идея о всяком боженьке, всякое кокетничанье с боженькой есть невыразимая мерзость... самая опасная мерзость, самая гнусная зараза”.
“Заслуги” компарт╕╖ так╕: з ╕н╕ц╕ативи Лен╕на був л╕кв╕дований Пом╕сний Собор - представницький з’╖зд дух╕вництва та мирян Православно╖ Церкви; прийшовши до влади, комун╕сти розпочали ф╕зичне винищення священнослужител╕в. ╥х розстр╕лювали без суду й сл╕дства, заарештовували, п╕ддавали бузув╕рським катуванням (наприклад, ╓пископа Тобольського й Сиб╕рського Гермогена б╕льшовики прив’язали до колеса пароплава й запустили двигун). Т╕льки п╕д час насильницьких вилучень церковних ц╕нностей комун╕стами було вбито б╕льше 8 тисяч священик╕в ╕ ченц╕в, арештовано й заслано близько 12 тисяч чолов╕к; за вказ╕вкою Лен╕на розкривалися мощ╕ святих. Такого святотатства в ╕стор╕╖ людства не допускав жоден режим. Була нав╕ть опоганена могила Серг╕я Радонезького, який благословив Дмитра Донського на боротьбу з монголо-татарами.
До реч╕, ╕ в наступн╕ роки компарт╕я продовжувала боротьбу ╕з церквою: при Хрущов╕ було закрито 20 000 храм╕в, при Брежн╓в╕ 8 000. Зменшення к╕лькост╕ поясню╓ться тим, що вже не було чого закривати.
Комун╕сти у ско╓ному жодного разу не покаялися, нав╕ть на знаменитому ХХ з’╖зд╕ про злочини проти церкви не пролунало жодного слова. За бажання УПЦ (МП) могла б з╕брати десятки тисяч том╕в про злочини компарт╕╖ проти церкви й провести св╕й “Нюрнберзький процес”,  але... комун╕стам вручили нагороди “За церковн╕ заслуги”.
У радянськ╕ часи компарт╕я за допомогою КДБ повн╕стю прибрала кер╕вництво церкви до сво╖х рук. ╤ через те, що люстрац╕я в церковних колах не була проведена, нин╕шн╕ кер╕вники КПУ й УПЦ (МП), можна сказати, виросли з одн╕╓╖ шинел╕. Цим ╕ можна пояснити вза╓мну любов ╕ готовн╕сть виконувати команди з Москви.
Коли в Криму комун╕сти й священнослужител╕ УПЦ (МП) пл╕ч-о-пл╕ч боролися з НАТО, УПЦ (МП) чомусь не пом’янула священик╕в, розстр╕ляних у Криму в перш╕ дн╕ приходу б╕льшовик╕в до влади: Михайла (Чевранова), ╤оанна (Углянського), ╕╓ромонаха Серафима й багатьох ╕нших.
А ще читачам пропону╓мо красномовний документ в╕д 1 травня 1919 року.
╤гор ДЕМЧЕНКО, адвокат.
www.svoboda.com.ua

ТИМ ЧАСОМ…

КОШТ╤В ЗА ПАМ’ЯТНИК ЛЕН╤НУ ВИСТАЧИЛО НА ДЗВОНИ ДЛЯ НОВОЗБУДОВАНО╥ ЦЕРКВИ У НОВОВОЛИНСЬКУ

Уперше задзвонили цьогор╕ч перед Покровою дзвони новозбудовано╖ Свято-Вознесенсько╖ церкви, що в шахтарському м╕ст╕ Нововолинську на Волин╕, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. Цей факт ма╓ сво╓р╕дну перед╕стор╕ю. У м╕ст╕ виникла ╕дея демонтований пам’ятник Лен╕ну, котрий вже чимало л╕т лежав на склад╕ у комунальник╕в, переплавити на церковн╕ дзвони.
Але проби, проведен╕ спец╕ал╕стами цеху художнього литва м╕сцевого ВАТ «Нововолинський ливарний завод», де виготовляються дзвони, показали, що як╕сть металу не в╕дпов╕да╓ потр╕бним вимогам. Тод╕ й було зроблено оголошення про виставлення скульптури на продаж, на яке й в╕дгукнувся п╕дпри╓мець Олег Мороз ╕з Дн╕продзержинська. В╕н придбав пам’ятник для сво╓╖ приватно╖ колекц╕╖. Тож грош╕ за скульптуру перерахував прямо на ВАТ «Нововолинський ливарний завод», де за ц╕ кошти й було виготовлено в╕с╕м дзвон╕в р╕зно╖ величини для новозбудовано╖ Свято-Вознесенсько╖ церкви.
На Волин╕, незважаючи на в╕домий Указ Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка про демонтаж пам’яток й символ╕в колишнього радянського тотал╕тарного режиму, дос╕ стоять, виготовлен╕ за радянсько╖ доби за типовими проектами, пам’ятники Лен╕ну в деяких населених пунктах. Зокрема, у райцентр╕ Маневич╕, селах Дул╕би Тур╕йського, Серахович╕ Старовиж╕вського район╕в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6535

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков