Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
29 СЕРПНЯ – ЧЕТВЕРТА Р╤ЧНИЦЯ ╤ЛОВАЙСЬКО╥ ТРАГЕД╤╥
Насправд╕ пут╕нський «зелений коридор» став для наших в╕йськових справжньою дорогою...


ЖОРСТК╤ УРОКИ ДЛЯ КРИМУ В╤Д ГЕТЬМАНА ПАВЛА СКОРОПАДСЬКОГО
Нещодавно в Харков╕ вийшла друком книга «Укра╖нська Держава – жорстк╕ уроки. Павло...


Алла ОСАДЧА. ФЕОДОС╤ЙСЬКА М╤СЬКА ОРГАН╤ЗАЦ╤Я СОЮЗУ УКРА╥НОК (1995-2014)
Лишилась ╓дина шпаринка – «Кримська св╕тлиця», ╕ я щиро вдячна ╖й за можлив╕сть...


УКРА╥НА – НАСТУПНА?
Рос╕я розпочала в Груз╕╖ в╕йну за встановлення нового св╕тового порядку. Груз╕я – це перший...


СВ╤Т ПРОКИНУВСЯ: ГОЛОВНИЙ П╤ДСУМОК ГРУЗИНО-РОС╤ЙСЬКО╥ В╤ЙНИ
Головне питання – чи в╕рно оц╕нив св╕т те, що тод╕ трапилося, та чи не була в╕дкрита саме...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2008
СБУ ГОТОВА РОЗВ╤НЧАТИ М╤ФИ, АЛЕ...

Як зазначив в еф╕р╕ «Рад╕о Свобода» директор галузевого державного арх╕ву СБУ Володимир В’ятрович, «наприклад, щоб спростувати ╕нформац╕ю про те, що н╕бито УПА було засуджене Нюрнберзьким процесом, потр╕бно лише взяти 40-томник Нюрнберзького процесу (який н╕коли не був оприлюднений у повному обсяз╕ рос╕йською мовою, тим паче укра╖нською) ╕ бодай знайти абрев╕атуру УПА – цього зробити не вдасться».
«Розв╕нчую м╕ф про нагороду Романа Шухевича зал╕зним хрестом Адольфом Г╕тлером. ╢ списки ус╕х людей, нагороджених зал╕зним хрестом, ╕ серед них Романа Шухевича нема╓», – зауважив Володимир В’ятрович.
За його словами, «потр╕бно вир╕шувати проблему в╕дкриття доступу до ╕нформац╕╖».
«Недоступно дуже багато ╕нформац╕╖, яка стосу╓ться Радянського Союзу.., тому що ця ╕нформац╕я й дос╕ захища╓ться законодавством Укра╖ни. У нас ╓ Закон «Про ╕нформац╕ю», Закон «Про державну та╓мницю», Закон «Про державний арх╕вний фонд», як╕ накладають обмеження на використання ц╕╓╖ ╕нформац╕╖, якщо на не╖ було накладено гриф «ц╕лком та╓мно», незважаючи на те, що держава, яка наклала цей гриф, вже давно не ╕сну╓.
Лише парламент може виправити ситуац╕ю, але нараз╕ це питання в уряд╕ в╕дкладають у «шухляду», – наголосив директор галузевого державного арх╕ву Служби безпеки Укра╖ни.
При цьому в╕н зауважив, що «левова частка ун╕кально╖ зб╕рки документ╕в, як╕ СБУ успадкувала в╕д каральних орган╕в радянсько╖ влади, залишаються в Укра╖н╕, а не в Рос╕╖, тим паче прибалт╕йських кра╖нах, де ╖х спалювали».
«╤нформац╕я, яка м╕ститься в арх╕вах СБУ по-новому висв╕тлю╓ ╕стор╕ю Укра╖ни ХХ стол╕ття (1917-1991 рок╕в). А зараз висв╕тлення укра╖нсько╖ ╕стор╕╖ ╕, зокрема, УПА – це роздмухування певних м╕ф╕в, щоб дестаб╕л╕зувати ситуац╕ю в Укра╖н╕», – сказав Володимир В’ятрович.
«Найкращим зразком вир╕шення питання суперечок м╕ж ветеранами Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни та ветеранами УПА ╓ литовський досв╕д. Там (у Литв╕ – ред.) було збережено спец╕альний соц╕альний статус для ветеран╕в Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни з пенс╕ями та соц╕альними доплатами ╕ введено ╕нший окремий статус – ветерани визвольного руху», – зазначив директор галузевого державного арх╕ву СБУ.
http://www.unian.net/ukr/news/news-282058.html

У ЧЕХ╤╥ РОЗСЕКРЕТИЛИ НЕВ╤ДОМИХ «ГЕРО╥В»

Уперше в нов╕тн╕й ╕стор╕╖ Чесько╖ Республ╕ки чехи отримали можлив╕сть д╕знатись ╕мена кер╕вник╕в Служби державно╖ безпеки комун╕стично╖ Чехословаччини, зблизька розглянути обличчя переважно малов╕домих людей, в руках яких, однак, зосереджувалася безмежна ╕ неконтрольована влада, що дозволяла ╖м протягом к╕лькох десятил╕ть вир╕шувати дол╕ тисяч чех╕в ╕ словак╕в. Виставку фотограф╕й у найб╕льшому м╕ст╕ Морави – Брно в╕дкрив ╤нститут з вивчення тотал╕тарних режим╕в. Виставка ╓ ще одним кроком, яким чеськ╕ вчен╕ й досл╕дники намагаються наблизити до сучасник╕в хоча й недалек╕, та переважно нев╕дом╕ стор╕нки ╕стор╕╖.
Виставку великих чорно-б╕лих фотограф╕й ч╕льних прац╕вник╕в комун╕стично╖ Служби державно╖ безпеки Чехословаччини Моравського краю в╕дкрито п╕д назвою «Обличчя влади» у самому центр╕ Брно – на площ╕ Свободи. Празький ╤нститут з вивчення тотал╕тарних режим╕в вперше розсекретив ╕дентичн╕сть прац╕вник╕в, яких сучасники знали х╕ба що за пр╕звищами, та найчаст╕ше – не знали зовс╕м. Однак саме вони тримали у сво╖х руках життя сотень сво╖х сп╕вв╕тчизник╕в, вир╕шували ╖хн╕ дол╕, та не раз посилали на смерть.
Виставка викликала жваву реакц╕ю чех╕в. Одн╕ схвалюють ╖╖ орган╕зац╕ю, ╕нш╕ шкодують, що виставка в╕дкрилась зап╕зно, адже багато хто з пересл╕дуваних комун╕стичним режимом так ╕ не дочекався свободи. ╢ й т╕, хто критику╓ орган╕затор╕в, на ╖хню думку, краще не ч╕пати ╕стор╕ю. Але фах╕вц╕ ╤нституту з вивчення тотал╕тарних режим╕в стоять на сво╓му: власну ╕стор╕ю потр╕бно знати.
Речник ╤нституту з вивчення тотал╕тарних режим╕в ╥рж╕ Рейхл зазначив: «Ми вважа╓мо наш крок вчасним. Дос╕ ми показували ╕ розпов╕дали про жертви тотал╕таризму. Та потр╕бно говорити ╕ про тих, хто стояв на протилежному боц╕ й допомагав утримувати тотал╕тарний комун╕стичний режим при влад╕».
http://www.radiosvoboda.org/Content/Article/1337097.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6537

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков