Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРИЙДЕ СВЯТИЙ МИКОЛАЙ...
У н╕ч на 19 грудня до слухняних д╕точок нав╕ду╓ться Святий Отець Миколай ╕ потайки кладе п╕д...


КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК БЕК╤Р АБЛА╢В ПРЕЗЕНТУВАВ КНИГУ «ТРИВОЖН╤ ЧАСИ»
А В╤ДТОЧУВАВ СВ╤Й Л╤ТЕРАТУРНИЙ ХИСТ ЩЕ У НАШОМУ «ДЖЕРЕЛЬЦ╤»!


СОБОР УПЦ КП ВИЗНАЧИВСЯ З КАНДИДАТОМ НА ПОСАДУ ОЧ╤ЛЬНИКА ПОМ╤СНО╥ ЦЕРКВИ
Один з╕ сп╕врозмовник╕в розпов╕в журнал╕стам, що процедура голосування була в╕дкритою. На собор╕...


ПОЕТИЧНА СВ╤ТЛИЦЯ
Сьогодн╕ Поетична Св╕тлиця представля╓ сво╓му шановному читачев╕ доб╕рку прекрасних, напо╓них...


ЧИ ПОТР╤БНА ДИТЯЧА ПРЕСА УКРА╥Н╤?
Дитяча преса потр╕бна вс╕м – ╕ юним читачам, ╕ батькам, ╕ осв╕тянам.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 14.11.2008
«ВАШЕ СВЯТО НАЛЕЖИТЬ УС╤Й УКРА╥Н╤»

Президент В╕ктор Ющенко взяв участь у в╕дкритт╕ Всеукра╖нського фестивалю бандурного мистецтва ╕мен╕ Остапа Вересая, що в╕дбулося 7 листопада у Нац╕ональн╕й опер╕ Укра╖ни, пов╕домили УКР╤НФОРМу у прес-служби Глави держави. Фестиваль було започатковано на виконання Указу Президента Укра╖ни в╕д 26 вересня 2008 року за № 858 «Про Всеукра╖нський фестиваль бандурного мистецтва ╕мен╕ Остапа Вересая».
«У цьому зал╕ я бачу справжн╓ св╕тло високо╖ духовност╕, натхнення й любов╕ до Укра╖ни. Я переконаний, що цей фестиваль присвячу╓ться кожному, хто боровся, щоб укра╖нська кобза завжди звучала, щоб це мистецтво передавалося в╕д покол╕ння до покол╕ння», - наголосив В. Ющенко.
Президент зазначив, що нин╕ «святим обов’язком ╓ зберегти ╕ примножити бандурну й кобзарську традиц╕ю - задля повернення до чистих першоджерел, утвердження духовност╕ й любов╕ до р╕дно╖ земл╕». «Я пишаюся тим, що сьогодн╕, у незалежн╕й Укра╖нськ╕й держав╕, рух бандурист╕в ╕ кобзар╕в активно в╕дроджу╓ться, що ╖хн╓ мистецтво сяга╓ вищих щабл╕в сучасно╖ музично╖ культури», - п╕дкреслив В. Ющенко, додавши, що нин╕шн╕й Всеукра╖нський фестиваль - яскраве св╕дчення цього.
За словами Президента, фестиваль ╓ св╕дченням державно╖ уваги ╕ поваги до збереження й примноження нац╕онально╖ традиц╕╖ гри на бандур╕. «Ваше свято належить ус╕й Укра╖н╕ ╕, безперечно, ╓ нашим яскравим культурним надбанням», - зауважив в╕н.
В. Ющенко пов╕домив, що з наступного року буде засновано п’ять прем╕й Президента Укра╖ни переможцям фестивалю бандурного мистецтва.
Глава держави подякував ус╕м орган╕заторам ╕ учасникам сьогодн╕шньо╖ под╕╖. «Моя велика шана вс╕м, хто в╕дгукнувся на ╕дею проведення в Укра╖н╕ такого фестивалю», - сказав в╕н, побажавши, щоб започаткований фестиваль ширився, зростав ╕ набирав сили, пробуджуючи в наших душах незгасну любов до р╕дно╖ Укра╖ни.
За вагомий внесок у розвиток укра╖нсько╖ культури, популяризац╕ю кобзарства та бандурного мистецтва Президент нагородив в╕домих кобзар╕в ╕ бандурист╕в.


УКРА╥НСЬК╤ БАНДУРИСТИ ВЗЯЛИ ГРАН-ПР╤ ТА ПЕРШУ ПРЕМ╤Ю НА ФЕСТИВАЛ╤ В МОСКВ╤

Укра╖нськ╕ музичн╕ колективи взяли участь у М╕жнародному фестивал╕-конкурс╕ виконавц╕в на багатострунних ╕нструментах ╕мен╕ В╕ри Городовсько╖, що в╕дбувся 7-9 листопада у Москв╕. Серед укра╖нських колектив╕в за призи фестивалю змагалися представники Нац╕онально╖ музично╖ академ╕╖ Укра╖ни ╕м. П. Чайковського (Ки╖в), Льв╕всько╖ державно╖ музично╖ академ╕╖ ╕м. ╤. Лисенка, тр╕о бандурист╕в «Дивострун» Волинського ун╕верситету, а також тр╕о бандуристок академ╕чного оркестру народно╖ та популярно╖ музики Нац╕онально╖ рад╕окомпан╕╖ Укра╖ни.
Кр╕м Укра╖ни, на фестивал╕ були представлен╕ колективи з Рос╕╖, Латв╕╖ та Б╕лорус╕.
Виступи укра╖нських бандуристок у Москв╕ пройшли з неабияким усп╕хом. Так, студентка Нац╕онально╖ музично╖ академ╕╖ Укра╖ни ╕мен╕
П. Чайковського Леся Король стала за результатами конкурсу володаркою Гран-пр╕, а тр╕о «Дивострун» отримало першу прем╕ю.
6 листопада у рамках в╕зиту до Москви тр╕о бандуристок Нац╕онально╖ рад╕окомпан╕╖ у склад╕ заслужено╖ артистки Укра╖ни Тетяни Маломуж, артистки ╤рини Бурхан та Ольги Черн╕й виступили у «Культурному центр╕ Укра╖ни в Москв╕» з концертом, присвяченим Дню укра╖нсько╖ писемност╕ й мови. У виступах також брали участь виконавець на етнодухових ╕нструментах Олесь Журавчак та Оксана Венгер (в╕олончель).
Другий концерт тр╕о представило 8 листопада уже в рамках фестивалю. До реч╕, саме на цьому конкурс╕ у березн╕ 2004 року учасники тр╕о стали лауреатами.
Як зазначила кер╕вник тр╕о бандуристок Т. Маломуж, яка ув╕йшла до складу жур╕ конкурсу, виступ наших бандуристок у рос╕йськ╕й столиц╕ ще раз дов╕в, що «укра╖нська п╕сня ╓ дивовижним феноменом укра╖нсько╖ культури ╕ найкоротшим шляхом для розум╕ння р╕зних народ╕в».
Колектив бандуристок академ╕чного оркестру народно╖ та популярно╖ музики Нац╕онально╖ рад╕окомпан╕╖ Укра╖ни створений у с╕чн╕ 2004 року. З початку творчост╕ тр╕о вони виступали в багатьох м╕стах Укра╖ни та за ╖╖ межами. Так, у листопад╕ 2004 взяли участь у фестивал╕ укра╖нсько╖ культури «П╕дляська ос╕нь» у Б╓льську (Польща); у червн╕ 2005 виступали на
26-му фольклорному фестивал╕ ╢вропейсько╖ мовно╖ сп╕лки у Гданську (Польща), а у серпн╕ 2006 - стали лауреатами м╕жнародного гуцульського фестивалю у Коломи╖. Також у жовтн╕ 2006 виступали у штаб-квартир╕ ЮНЕСКО в Париж╕ на урочистостях, присвячених 150-р╕ччю в╕д дня народження ╤. Франка, а в липн╕ 2008 року великий усп╕х супроводжував колектив на «╢врофолкфест» у Москв╕.
УКР╤НФОРМ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 14.11.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6538

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков