Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2008
Н╤ – УКРА╥НОФОБ╤╥ М╤СЬКО╥ ВЛАДИ!

Актуально!

В╕дсутн╕сть у Севастопол╕ школи з укра╖нською мовою навчання ╓ порушенням права укра╖нц╕в, рос╕ян, кримських татар та представник╕в ╕нших нац╕ональностей на отримання осв╕ти укра╖нською мовою як державною у державних ╕ комунальних осв╕тн╕х закладах м╕ста. «Позиц╕я м╕н╕стра осв╕ти та науки Укра╖ни ╤вана Вакарчука ╓ ч╕ткою: н╕хто не ма╓ права ╕ не повинен мати можливостей обмежувати конституц╕йне право громадян здобувати осв╕ту державною мовою. Оволод╕ння р╕дною та державною мовами ╓ важливою передумовою для подальшого житт╓вого усп╕ху молодо╖ людини, ╖╖ повноц╕нно╖ ╕нтеграц╕╖ в укра╖нське сусп╕льство», – пов╕домила прес-служба М╕носв╕ти 11 вересня 2008 року.
Буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму заплановано на берез╕ бухти Кругло╖ (Омега), але ф╕нансування до цього часу було в╕дсутн╓.
Севастопольська м╕ська рада на сес╕╖ 11-12 листопада 2008 р. вчергове продемонструвала свою антидержавну, сепаратистську, антиукра╖нську та укра╖нофобську сутн╕сть п╕д час голосування про вид╕лення кошт╕в на продовження роб╕т з буд╕вництва укра╖нсько╖ школи-колег╕уму з найвищими осв╕тн╕ми стандартами. Не проголосувала за р╕шення найб╕льша фракц╕я депутат╕в Парт╕╖ рег╕он╕в та ╕нш╕ антидержавн╕ сили. Таким чином, рег╕онали, як╕ одним ╕з гасел висувають вимогу друго╖ державно╖ мови в Укра╖н╕, прийняли незаконне р╕шення, яке перешкоджа╓ отриманню осв╕ти укра╖нською мовою молодим севастопольцям.
М╕сцев╕ депутати не вперше порушують ╕ св╕й регламент, у якому зазначено: «Д╕яльн╕сть Севастопольсько╖ м╕сько╖ Ради базу╓ться на принципах народовладдя, верховенства права, законност╕, гласност╕, виборност╕, колег╕альност╕, по╓днання м╕ських ╕ державних ╕нтерес╕в».
Вимага╓мо в╕д депутат╕в м╕ськради найближчим часом повернутись до розгляду цього питання з позиц╕й громадян укра╖нсько╖ держави та необх╕дност╕ дотримання ╕ в Севастопол╕ прав людини, як╕ забезпечу╓ нам Конституц╕я Укра╖ни, ╕ вид╕лити зг╕дно з законом кошти на буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму.
Громадський ком╕тет «Укра╖нський Севастополь».
14 листопада 2008 року.
* * *
Як додав УН╤АН координатор ГК «Укра╖нський Севастополь» Микола Владз╕м╕рський, буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму заплановано на берез╕ бухти Кругла (Омега), вже п╕дготовлено проектно-кошторисну документац╕ю, але, саме буд╕вництво до останнього часу не проф╕нансовано. За його ╕нформац╕╓ю, з держбюджету на буд╕вництво школи-колег╕уму до к╕нця року вид╕лено 5 млн. грн. Водночас, як стверджу╓ координатор, зг╕дно з чинним законодавством, на р╕вн╕ 20% ф╕нансування буд╕вництва ма╓ зд╕йснюватися за рахунок м╕сцевого бюджету. Севастопольською м╕ською державною адм╕н╕страц╕╓ю, яка готувала проект р╕шення м╕ськради щодо вид╕лення кошт╕в, зазнача╓ться конкретне джерело ф╕нансування. Кр╕м того, виконавча влада м╕ста пропонувала м╕ськрад╕ проф╕нансувати буд╕вництво школи-колег╕уму двома частинами, по 500 тис. грн., зазначив М. Владз╕м╕рський.
* * *
Голова Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Серг╕й Куницин розкритикував м╕ську раду Севастополя за в╕дмову вид╕лити кошти на буд╕вництво укра╖нсько╖ школи-колег╕уму.
Як переда╓ кореспондент УН╤АН, коментуючи на бриф╕нгу недавню заяву громадського ком╕тету «Укра╖нський Севастополь» ╕з приводу в╕дмови м╕ськради брати участь у 20-процентому сп╕вф╕нансуванн╕ (два вид╕лення грошей по 500 тис. грн.) школи-колег╕уму, С. Куницин сказав: «У нас вже два м╕сяц╕ лежать 5 млн. грн. ╕з держбюджету. Не можемо почати буд╕вництво, тому що трет╕й м╕сяць посп╕ль м╕ськрада в╕дмовля╓ у сп╕вф╕нансуванн╕. Якщо об’╓кт йде по сп╕вф╕нансуванню, тобто, з двох джерел, 500 тис. грн. ма╓ дати м╕сто. А 5 млн. лежать...».
За словами голови м╕ськадм╕н╕страц╕╖, йому така позиц╕я депутат╕в незрозум╕ла.
«Я щось не розум╕ю: невже нам ще одна школа в м╕ст╕ не потр╕бна? 20 рок╕в жодно╖ школи в м╕ст╕ не будували. Жодно╖. Хай до ц╕╓╖ школи п╕дуть т╕ д╕ти, як╕ хочуть укра╖нською мовою вивчати вс╕ предмети. Зате в нас зв╕льниться, по сут╕, прост╕р в ц╕лу школу по Севастополю, й ми одержимо ще одну школу. Не розум╕ю. У грудн╕ знову виноситимемо це питання на сес╕ю», - пов╕домив С. Куницин.
В╕н нагадав, що «╓ указ Президента Укра╖ни про розвиток гуман╕тарно╖ сфери Криму та Севастополя». «Ми просили уряд, Президента, щоб у Севастопол╕, за прикладом С╕мферополя, де свого часу було побудовано прекрасну г╕мназ╕ю, було побудовано школу-колег╕ум. Ще при Кучм╕ було ухвалено р╕шення про ╖╖ буд╕вництво. Табличку нав╕ть пов╕сили...» - сказав голова МДА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6555

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков