Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2877)
З потоку життя (6045)
Душі криниця (3351)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1456)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1643)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЯКА «КРАПЛИНА» В╤Д КРЕМЛЯ ПЕРЕПОВНИЛА ЧАШУ ТЕРП╤ННЯ ЗАХОДУ
Зашморг на ши╖ Рос╕╖ може бути знятий т╕льки в раз╕ принципово╖ зм╕ни рос╕йсько╖ зовн╕шньо╖...


ЧИ В╤ДМОВЛЯТЬСЯ РОС╤ЯНИ БУТИ «НОВОЮ НАФТОЮ» ДЛЯ СВО╥Х ПАН╤В?
Що б не казала з цього приводу рос╕йська влада, Навальному ╕ його команд╕ вда╓ться проводити в...


ВЕРХОВНИЙ СУД РФ ВИЗНАВ ЗАКОННИМ Р╤ШЕННЯ ПРО 12 РОК╤В УВ'ЯЗНЕННЯ ДЛЯ ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЩЕНКА
В╕дтак суд в╕дхилив у повному обсяз╕ апеляц╕ю захисник╕в.


СЕНЦОВ НАПИСАВ ЗАПОВ╤Т НА ТВОРЧ╤СТЬ НА ВИПАДОК СМЕРТ╤…
Сенцов голоду╓ у рос╕йськ╕й колон╕╖ понад 120 дн╕в.


«СПРАВА РЮКЗАК╤В»: ЛИТВИН ПОГОДИВСЯ «ВИКРИТИ» ПОМЕРЛОГО ТА СПЛАТИТИ ЗБИТКИ
Прокуратура просить засудити до одного року умовного покарання ╓диного обвинуваченого у так...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2008
14 ПАРЛАМЕНТ╤В ЗАРУБ╤ЖНИХ КРА╥Н ВИЗНАЛИ ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ

М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни все робить для того, щоб вшанування пам’ят╕ багатом╕льйонних жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ в╕дбулося на двосторонньому ╕ рег╕ональному р╕внях у св╕т╕ та в рамках роботи м╕жнародних орган╕зац╕й. Про це на бриф╕нгу для журнал╕ст╕в, що проходить у рамках роботи М╕жнародного прес-клубу «Голодомор. 75-т╕ роковини Пам’ят╕», заявив виконуючий обов’язки заступника м╕н╕стра закордонних справ Укра╖ни Юр╕й Костенко, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
За словами урядовця, у м╕жнародному форум╕, приуроченому до 75-х роковин цих траг╕чних под╕й, в╕зьмуть участь глави ╕ноземних держав та уряд╕в, представники законодавчих орган╕в та виконавчо╖ влади - загалом понад 20 делегац╕й, загальною к╕льк╕стю 150 представник╕в. На сьогодн╕шн╕й день, наголосив заступник м╕н╕стра, заявили про свою участь у форум╕ президенти Македон╕╖, Естон╕╖, Груз╕╖, Латв╕╖, Литви, Польщ╕, Босн╕╖ та Герцоговини.
Якщо говорити про визнання голодомору на двосторонньому ╕ рег╕ональному р╕вн╕, зазначив Ю. Костенко, то на сьогодн╕ парламенти 14 держав визнали Голодомор геноцидом - Австрал╕я, Груз╕я, Естон╕я, Еквадор, Канада, Колумб╕я, Латв╕я, Литва, Мексика, Парагвай, Перу, Польща, США, Угорщина. А також Ватикан, як окрема держава, наголосив дипломат.
«У травн╕ нин╕шнього року Канада створила певний прецедент - стала першою кра╖ною св╕ту, яка ухвалила закон про встановлення Дня пам’ят╕ жертв Голодомору в Укра╖н╕», - п╕дкреслив Юр╕й Костенко.
Багато м╕жнародних орган╕зац╕й також визнали Голодомор геноцидом укра╖нського народу, наголосив дипломат. М╕н╕стерство закордонних справ Укра╖ни наполегливо працю╓ з метою донесення ╕сторично╖ правди про Голодомор, а також забезпечення визнання ц╕╓╖ трагед╕╖ з боку м╕жнародного сп╕втовариства у вигляд╕ документ╕в, зазначив в╕н.
Як результат - на сьогодн╕шн╕й день прийнято Резолюц╕ю ЮНЕСКО, Парламентсько╖ Асамбле╖ орган╕зац╕╖ з безпеки та сп╕вроб╕тництва в ╢вроп╕. «Голодомор квал╕ф╕ковано як злочин проти людяност╕ у дуже важливому документ╕, прийнятому в жовтн╕ цього року ╢вропарламентом», - наголосив заступник м╕н╕стра. На його думку, це значне визнання д╕яльност╕ МЗС Укра╖ни, проте, велика робота ще попереду.
Л╕дер кримських комун╕ст╕в, радикал ╕ депутат укра╖нського парламенту Леон╕д Грач п╕дтримав позиц╕ю Президента Рос╕╖ Дмитра Медвед╓ва, який оф╕ц╕йно в╕дмовився в╕д запрошення Ки╓ва взяти участь у заходах ╕з вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в. Грач укотре звинуватив Президента В╕ктора Ющенка у «фальсиф╕кац╕╖ ╕сторичних факт╕в радянського пер╕оду» ╕ в «цин╕чно-витончен╕й русофобськ╕й пол╕тиц╕».
Депутат парламенту в╕д фракц╕╖ КПУ назвав мемор╕альн╕ заходи щодо Голодомору в Укра╖н╕ «шабашем». «В╕дмова Медвед╓ва - це ╓ ╕ сигнал укра╖нському сусп╕льству, щоб воно уважно подивилося на сво╖х керманич╕в, як╕ ведуть його явно не в ту сторону, ведуть на протиборство з Рос╕╓ю практично в ус╕х сферах, перетворюючи це на державну ╕деолог╕ю», - сказав Грач.

╤ ПАМ’ЯТАТИ ЖАХЛИВО, ╤ ЗАБУТИ НЕ МОЖНА...

28 листопада 2006 року народн╕ депутати Верховно╖ Ради Укра╖ни визнали Голодомор 1932-1933 рок╕в геноцидом укра╖нського народу. За прийняття в ц╕лому Закону «Про Голодомор 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕» з поправками проголосувало 233 депутати.
Вшановуючи пам’ять м╕льйон╕в сп╕вв╕тчизник╕в, як╕ стали жертвами Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ ╕ його насл╕дк╕в; шануючи вс╕х громадян, як╕ пережили цю страшну трагед╕ю в ╕стор╕╖ Укра╖нського народу; усв╕домлюючи моральний обов’язок перед минулими ╕ наступними покол╕ннями укра╖нц╕в ╕ визнаючи необх╕дн╕сть в╕дновлення ╕сторично╖ справедливост╕, утвердження в сусп╕льств╕ нетерпимост╕ до будь-яких прояв╕в насильства; в╕дзначаючи, що трагед╕я Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ оф╕ц╕йно заперечувалася владою СРСР впродовж багатьох десятир╕ч; засуджуючи злочинн╕ д╕╖ тотал╕тарного режиму СРСР, спрямован╕ на орган╕зац╕ю Голодомору, результатом яких стало знищення м╕льйон╕в людей, руйнування соц╕альних основ Укра╖нського народу, його в╕кових традиц╕й, духовно╖ культури ╕ етн╕чно╖ самобутност╕; сп╕вчуваючи ╕ншим народам колишнього СРСР, в яких були жертви в результат╕ Голодомору; високо ц╕нуючи сол╕дарн╕сть ╕ п╕дтримку м╕жнародного сп╕втовариства в засудженн╕ Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕.
Виходячи з Рекомендац╕й парламентських слухань щодо вшановування пам’ят╕ жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в, схвалених Постановою Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕д 6 березня 2003 року № 607-IV, ╕ Звернення до Укра╖нського народу учасник╕в спец╕ального зас╕дання Верховно╖ Ради Укра╖ни 14 травня 2003 року щодо вшановування пам’ят╕ жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в схваленого Постановою Верховно╖ Ради Укра╖ни в╕д 15 травня 2003 року № 789-IV, в якому Голодомор визна╓ться актом геноциду Укра╖нського народу, як насл╕док умисних д╕й тотал╕тарного репресивного стал╕нського режиму, спрямованих на масове знищення частини укра╖нського та ╕нших народ╕в колишнього СРСР; визнаючи Голодомор 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ в╕дпов╕дно до Конвенц╕╖ в╕д 9 грудня 1948 року про запоб╕гання злочину геноциду та покарання за нього як ц╕леспрямований акт масового знищення людей, Верховна Рада прийма╓ цей Закон.
Отже, «Голодомор 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ ╓ геноцидом укра╖нського народу», - мовиться в перш╕й статт╕ закону. Зг╕дно з прийнятим законопроектом, публ╕чне заперечення Голодомору 1932-1933 рок╕в ╓ наругою над пам’яттю м╕льйон╕в жертв голодомору ╕ приниженням г╕дност╕ укра╖нського народу. Органи влади ╕ м╕сцевого самоврядування зобов’язан╕ брати участь у в╕дновленн╕ ╕ збереженн╕ нац╕онально╖ пам’ят╕ укра╖нц╕в, сприяти консол╕дац╕╖ нац╕╖ та ╖╖ розвитку, а також розповсюдженню ╕нформац╕╖ про Голодомор ╕ вивченню ц╕╓╖ под╕╖. Власт╕ також повинн╕ брати участь в ув╕чненн╕ пам’ят╕ жертв трагед╕╖, зокрема, через встановлення мемор╕ал╕в ╕ пам’ятних знак╕в. Вони також повинн╕ забезпечити доступ до арх╕в╕в та ╕нших матер╕ал╕в, як╕ стосуються Голодомору. Кр╕м того, публ╕чне заперечення Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ визна╓ться наругою над пам’яттю м╕льйон╕в жертв Голодомору, приниженням г╕дност╕ Укра╖нського народу ╕ ╓ протиправним.
Держава забезпечу╓ умови для проведення досл╕джень ╕ зд╕йснення заход╕в щодо ув╕чнення пам’ят╕ жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ на основ╕ в╕дпов╕дно╖ загальнодержавно╖ програми, кошти на виконання яко╖ щор╕чно передбачаються у держбюджет╕ Укра╖ни.
Матер╕ал п╕дготувала С. Н. Дячок,
головний спец╕ал╕ст С╕мферопольського м╕ського управл╕ння юстиц╕╖ АРК.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6556

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков