Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2008
УКРА╥НСЬКА ЦЕРКВА МОСКОВСЬКОГО ПАТР╤АРХАТУ ВИЗНАЛА ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ?

ДОРОГА ДО ХРАМУ

До УН╤АН над╕йшло звернення предстоятеля Укра╖нсько╖ православно╖ церкви МП блаженн╕шого Володимира з нагоди скорботно╖ дати – Голодомору. Чи не вперше Священний синод УПЦ МП публ╕чно назвав цей злочин геноцидом. Враховуючи ун╕кальн╕сть тако╖ под╕╖, пода╓мо текст звернення повн╕стю.

ЗВЕРНЕННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ УКРА╥НСЬКО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
З НАГОДИ СКОРБОТНО╥ ДАТИ – 75-╥ Р╤ЧНИЦ╤ ГОЛОДОМОРУ 1932–1933 РР. В УКРА╥Н╤

У XX стор╕чч╕ укра╖нський народ пережив одну з найстрашн╕ших трагед╕й у сво╖й ╕стор╕╖ – Голодомор. Укра╖на, яка завжди годувала хл╕бом весь св╕т, зазнала масового голоду. Голодомор призв╕в до значних жертв, прин╕с багато горя. У нього були об’╓ктивн╕ й суб’╓ктивн╕ витоки й насл╕дки. Штучний голод 1932-1933 рр. було сплановано б╕льшовиками з метою прискорення примусово╖ колектив╕зац╕╖, л╕кв╕дац╕╖ “куркульства” як класу, знищення “ворожих елемент╕в”.
Але ╕сну╓ фактор, який об’╓дну╓ цей соц╕альний катакл╕зм ╕ решту репресивних акц╕й тотал╕тарного радянського режиму. Це кардинальна революц╕я св╕тогляду – в╕дречення в╕д Боголюдини Христа й християнсько╖ морал╕ та обрання ново╖ в╕ри – у людину-бога, в антихриста. Адепти ц╕╓╖ в╕ри зажадали побудувати рай на земл╕, домогтися св╕тлого майбуття для людства. Але майбуття без Бога. ╥хн╓ св╕тло насправд╕ було темрявою. ╥хн╕й св╕тогляд базувався на засадах в╕чно╖ п╕тьми, бо т╕льки Бог ╓ джерелом св╕тла. ╥хня ╕деолог╕я зам╕сть блага принесла зло, бо т╕льки Бог ╓ Творцем усякого блага. Де без Бога будують рай, там з’явля╓ться пекло. Зам╕сть об╕цяного райського життя опутаний радянською ╕деолог╕╓ю народ прийняв пекельн╕ муки.
╤стор╕я нашо╖ Батьк╕вщини зазнала багато важких час╕в. Стих╕йн╕ б╕ди, в╕йни, соц╕ально-пол╕тичн╕ заворушення та ╕нш╕ негаразди спричинялися до р╕зних кризових явищ, серед яких були “знищення, голод ╕ меч” (╤с. 51: 19).
Але в 1930-т╕ роки Укра╖на вперше пережила штучний голод, масове вбивство м╕льйон╕в сво╖х громадян, цин╕чне, ц╕леспрямоване, безжальне. Лише в богоненависницькому й людиноненависницькому середовищ╕ м╕г в╕дбутися под╕бний злочин. На щедрому укра╖нському чорнозем╕ вмирали у страшних муках м╕льйони людей. Цей ГЕНОЦИД був намаганням знищити саму душу народу, привести ╖╖ до повного духовного рабства. В╕н став знаряддям диявольсько╖ помсти за неспроможн╕сть викор╕нити з╕ св╕домост╕ нашого мудрого, сповненого високих чеснот народу син╕вську пам’ять про Бога, любов до Бога, в╕рн╕сть ╕ в╕ру в Бога. Цю в╕ру можна було знищити лише через ф╕зичну л╕кв╕дац╕ю ╖╖ нос╕я. Тому богоборча влада, створивши духовний голод прирекла нац╕ю ╕ на голод ф╕зичний.
У людей в╕д╕брали хл╕б, як перед цим намагалися в╕д╕брати насущний хл╕б духовний. Родюча нива давала достатньо хл╕ба сумл╕нним трударям. Але весь зрошений потом селянства хл╕б було вилучено. Забирали все, чим можна було п╕дтримувати життя, – до останньо╖ зернини. Тих, хто збирав колоски на полях, розстр╕лювали. Агон╕я голоду була во╕стину пекельною. Мерц╕в не встигали ховати. Багатьох закопували у сп╕льн╕ “могильники” ще живими. Особливо страждали д╕ти. Молох б╕льшовизму поглинав ц╕ невинн╕ жертви з диявольською бездушн╕стю.
Укра╖на втратила тод╕ м╕льйони сво╖х д╕тей. Ус╕ вони зазнали тяжких мук ╕ жахливо╖ смерт╕. А т╕, хто вижив, назавжди запам’ятали, що таке “рай на земл╕”, коли в╕н без Бога.
С╕мдесят п’ять рок╕в минуло в╕дтод╕. Час л╕ку╓ душевн╕ рани, але рану в серц╕ Укра╖ни заго╖ти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Укра╖ною, над ╕ншими народами колишньо╖ радянсько╖ сп╕льноти панував диявол.
Укра╖нська Православна Церква у глибок╕й скорбот╕ молитовно згаду╓ жертв голодомор╕в та ╕нших репрес╕й радянського тотал╕таризму. Постраждалих – десятки м╕льйон╕в: розстр╕ляних, закатованих у в’язницях, страчених через р╕зн╕ душевн╕ й ф╕зичн╕ тортури, загиблих в╕д мук голоду. Тако╖ к╕лькост╕ жертв не було нав╕ть п╕д час в╕йни. Во╕стину, режим в╕в кровопролитну в╕йну з власним народом.
Церква сурово засуджу╓ чинники, як╕ призвели до ц╕╓╖ трагед╕╖. Виправдання ╖м нема╓. Сама ╕стор╕я винесла вирок. Н╕як╕ репрес╕╖ не змогли врятувати державно-пол╕тичну систему, яка за базис обрала гр╕х та богоборство, знехтувала ╜рунтовними моральними принципами людства – в╕рою, над╕╓ю ╕ любов’ю. “Горе тим, що замислюють беззаконня”(Мих. 2:1). Справа таких “д╕ла протизаконн╕” (Пс. 100:3). “К╕нець ╖хн╕й — погибель” (Флп. 3:19).
Церква застер╕га╓ в╕д глибоко╖ хибно╖ та антигуманно╖ ╕деолог╕╖, що зробила под╕бну трагед╕ю ╕ заклика╓ до покаяння тих, хто ще не прозр╕в ╕ не зр╕кся богоборства в ус╕х його формах.
Церква заклика╓ до в╕дмови в╕д екстрем╕зму, нетерпимост╕, помсти, братоненависництва, розд╕лення на сво╖х ╕ чужих. У Бога чужих нема╓. Настав нарешт╕ час духовного ╓днання народу Укра╖ни, повернення до споконв╕чних духовних ц╕нностей. ╤стор╕я виразно показала, до чого призводить зречення християнських засад. Лише свята в╕ра, тверда над╕я та всеперемагаюча любов допоможуть побудувати г╕дне майбутн╓ ╕ застережуть в╕д помилок минулого.
Церква розкрива╓ ╕стину в╕чного життя тих, хто прийняв мученицьку кончину п╕д час голодомору. Як любляча Мати, свята Укра╖нська Православна Церква молиться за ╖хн╓ упоко╓ння в оселях праведних ╕ оголошу╓ ╖м в╕чну пам’ять.
Душ╕ ╖х во благих водворяться. ╤ пам’ять ╖х – з роду в р╕д.
В╕д ╕мен╕ Священного Синоду
ВОЛОДИМИР,
Митрополит Ки╖вський ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни.

ТИМ ЧАСОМ…

Священний синод Укра╖нсько╖ православно╖ церкви Московського патр╕архату (УПЦ МП) не визнавав Голодомор 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕ геноцидом. Про це пов╕домили виданню «КоммерсантЪ Украина» у прес-служб╕ УПЦ МП.
Як пов╕домляв УН╤АН, у четвер, 13 листопада, Священний синод УПЦ МП поширив звернення «з нагоди скорботно╖ дати – 75-╖ р╕чниц╕ Голодомору 1932-1933 рок╕в в Укра╖н╕», в якому Голодомор названо «актом геноциду». «На щедрому укра╖нському чорнозем╕ у страшних муках вмирали м╕льйони людей, – сказано в документ╕. – Цей геноцид був спробою знищити саму душу народу, привести ╖╖ до повного духовного рабства».
Наступного дня, 14 листопада, у прес-служб╕ УПЦ МП заявили, що визначення «геноцид» ╓ помилкою людини, яка писала звернення, пов╕домила 17 листопада газета.
«Н╕якого пол╕тичного контексту у вживанн╕ слова «геноцид» не мали на уваз╕, – сказав виданню кер╕вник прес-служби Василь Ан╕с╕мов. – Просто сп╕чрайтер, який готував текст, звик, що вс╕ навколо говорять про геноцид».
За його словами, питання про визнання Голодомору геноцидом укра╖нського народу в оф╕ц╕йних колах ╕╓рарх╕в УПЦ МП не обговорювали, оск╕льки «церкв╕ все одно, представник╕в яких нац╕ональностей було закатовано: б╕льш╕сть з них були православними, ╕ це – трагед╕я вс╕╓╖ церкви».
В. Ан╕с╕мов додав, що якби в╕н особисто «вичитував цей документ, то слово «геноцид» було б зам╕нено якимось нейтральним терм╕ном».
В Укра╖нськ╕й православн╕й церкв╕ Ки╖вського патр╕архату (УПЦ КП) до вживання колегами терм╕ну «геноцид» поставилися схвально. «Це звернення прийнято на найвищому р╕вн╕, оск╕льки йдеться про под╕╖ в масштаб╕ вс╕╓╖ кра╖ни», – сказав газет╕ прес-секретар Ки╖всько╖ патр╕арх╕╖ ╓пископ ╢встрат╕й Зоря. Тим часом ╕╓рархи УПЦ КП теж не ухвалювали жодного р╕шення про визнання Голодомору геноцидом укра╖нського народу. «В Укра╖н╕ д╕╓ закон, який ч╕тко про це говорить, тому в наших оф╕ц╕йних документах ф╕гуру╓ терм╕н «геноцид», ╕ спец╕альних р╕шень нам не потр╕бно», – наголосив отець ╢встрат╕й.
http://crimea.unian.net/ukr/detail/7260

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6562

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков