Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2008
БАРВИ СТУДЕНТСЬКО╥ ОСЕН╤

Минулого тижня у Ки╓в╕ кращ╕ представники укра╖нсько╖ молод╕ в╕дзначали сво╓ «профес╕йне» свято – День студента. У прим╕щенн╕ Центру д╕лового та культурного сп╕вроб╕тництва «Укра╖нський д╕м» була урочисто в╕дкрита ╤╤ Всеукра╖нська виставка науково-досл╕дних розробок студент╕в у галуз╕ гуман╕тарних, природничих та техн╕чних наук, М╕жнародна спец╕ал╕зована виставка «Осв╕та та кар’╓ра», виставки закордонних навчальних заклад╕в.
На бриф╕нгу прив╕тав укра╖нське студентство з наступаючим святом м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки Укра╖ни ╤ван Вакарчук. Студент╕в, як╕ в╕дзначились у навчанн╕ та науков╕й робот╕, громадськ╕й д╕яльност╕, вибороли призов╕ м╕сця у р╕зноман╕тних змаганнях, нагородили грамотами Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни та М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни.
За програмою святкування Дня студента в╕дбувся також творчий – вже XI – М╕жнародний фестиваль-конкурс «Барви осен╕- 2008». Близько 500 талановитих студент╕в з понад 70 вищих навчальних заклад╕в Укра╖ни при╖хали до столиц╕, щоб г╕дно представити сво╖ альма-матер. Можлив╕сть реал╕зувати сво╖ мистецьк╕ таланти майбутн╕м юристам, медикам, ф╕нансистам, ф╕лологам (а можливо, й майбутн╕м народним артистам) надали столична влада, Асоц╕ац╕я навчальних заклад╕в Укра╖ни приватно╖ форми власност╕, Центр культури ╕ мистецтв ╢вропейського ун╕верситету за сприяння М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни, М╕н╕стерства культури ╕ туризму, М╕н╕стерства у справах с╕м’╖, молод╕ та спорту. Основна мета цього широкоформатного, ╕стинно творчого заходу – залучити молодь до високих надбань св╕тового та в╕тчизняного мистецтва, а також налагодження творчих стосунк╕в м╕ж студентською молоддю – як в╕тчизняною, так ╕ заруб╕жною.
Юнаки та д╕вчата змагалися протягом трьох дн╕в у вокальному та хореограф╕чному жанрах. Оц╕нювало конкурсант╕в представницьке жур╕: голова – композитор, народний артист Укра╖ни ╤гор Поклад, автор музики незабутн╕х п╕сень укра╖нсько╖ естрадно╖ класики «Чар╕вна скрипка», «Ой лет╕ли дик╕ гуси», «Скрипка гра╓», «П╕сня про мат╕р»; серед член╕в жур╕ – в╕домий укра╖нський поет-п╕сняр Микола Синга╖вський, народна артистка Укра╖ни, художн╕й кер╕вник, сол╕стка тр╕о «Либ╕дь», викладач Ки╖вського державного вищого музичного училища ╕м. Р. Гл╕╓ра Л╕д╕я Михайленко, поетеса, заслужена артистка Укра╖ни, лауреат м╕жнародних та всеукра╖нських мистецьких прем╕й, головний редактор Головно╖ редакц╕╖ популярно╖ музики та розважальних програм Нац╕онально╖ рад╕окомпан╕╖ Укра╖ни Лариса Нед╕н.
Серед студентського цв╕ту, який з╕брався на фестивал╕, зачарувала вс╕х глядач╕в та учасник╕в сво╓ю енерг╕йн╕стю, оптим╕змом, юною душею незвичайна конкурсантка, студентка 1-го курсу Кримського ╕нституту економ╕ки та господарського права у С╕мферопол╕ 82-р╕чна Галина Олекс╕╖вна Чернова. Посп╕лкувавшись з╕ сво╓ю колоритною землячкою, я була вражена ╖╖ пристрасним прагненням до знань, активного, насиченого життя, яке нав╕ть серед двадцятил╕тн╕х не часто зустр╕неш.
«Люди стар╕ють спочатку в думках, а пот╕м вже на обличч╕, — сказала Галина Олекс╕╖вна. - Перш╕ зморшки з’являються в душ╕. Ми занурю╓мося в щоденн╕ турботи, побут, забуваючи, що життя - одне ╕ кожна його хвилина неповторна. Ми перестали пом╕чати сх╕д ╕ зах╕д сонця, милуватися красою кв╕т╕в, дерев, природи. Ми - заручники наших квартир, пост╕йно повторюваних рух╕в на робот╕, одноман╕тних дн╕в ╕ вечор╕в. Прислухайтесь до наших розмов – чи часто ми говоримо ╕ дума╓мо про прекрасне, св╕тле, в╕чне, яке ╕ да╓ духовне безсмертя й в╕чно молоду душу? У мене ╓ житт╓ве кредо, яке п╕дтриму╓ мо╖ душевн╕ сили: не переставати дивуватися прекрасному!»
Галина Олекс╕╖вна прекрасно виступила на конкурс╕, ╕ хоча й не пос╕ла призового м╕сця, зате чи не найб╕льше запам’яталася ус╕м присутн╕м на свят╕.
Серед танцюрист╕в вир╕знялася високим профес╕онал╕змом, культурою та великим натхненням танцювальна пара з Черн╕вц╕в - Наталя Гакман ╕ Тарас Сухий. Бальними танцями вони займаються вже 15 рок╕в, виграли безл╕ч конкурс╕в, провели танцювальний тур по ╢вроп╕, а тор╕к стали кандидатами у майстри спорту Укра╖ни.
«Танець для мене - це стан душ╕, рух, сповнений емоц╕й та переживань, - каже Тарас Сухий. - Танцюрист не просто викону╓ як╕сь рухи, ф╕гури, в╕н у такий спос╕б н╕би перепов╕да╓ р╕зн╕ ╕стор╕╖. Колись танець супроводжував життя людини повсюдно. Будь-яка значна под╕я – зб╕р урожаю, полювання, в╕йськов╕ походи – починалися з танц╕в. Люди виражали сво╖ почуття, св╕тосприйняття за допомогою ритуальних рух╕в. Згодом людина розгубила ц╕ зд╕бност╕, втратила в╕дчуття власного т╕ла, перестала до нього прислухатися. Але гармон╕йний розвиток особистост╕ неможливий без гармон╕╖ т╕лесно╖. Танець да╓ можлив╕сть висловити те, що не можна передати словами».
Незважаючи на таку сол╕дну мистецьку п╕дготовку ╕ справжн╕й усп╕х на творчих теренах, Наталя ╕ Тарас вважають, що у наш непростий час потр╕бно обов’язково здобути ╜рунтовну вищу осв╕ту, а то й не одну. Тому обо╓ вчаться у Буковинському державному ун╕верситет╕ на юридичному та економ╕чному факультетах. Керуючись у житт╕ гаслом - «танець – це рух, а рух – це життя», вони вм╕ють у цьому житт╕ перемагати ╕ не бояться труднощ╕в та випробовувань, адже душа у них – танцю╓!
П╕д час ф╕нального гала-концерту, який в╕дбувався у концертному зал╕ „Укра╖нського дому” на Хрещатику, жур╕ вручило переможцям пам’ятн╕ статуетки, дипломи та ц╕нн╕ подарунки. Переможцем фестивалю у вокальному жанр╕ став студент Ки╖вського театрального ╕нституту ╕мен╕ ╤. Карпенка-Карого Олег Лис╕й. Олег – не новачок на п╕сенн╕й сцен╕. Ул╕тку цього року в╕н отримав гран-пр╕ на фестивал╕ укра╖нсько╖ патр╕отично╖ п╕сн╕ ”Цв╕т папорот╕”, головним призом якого був автомоб╕ль ”Шевроле”. Було надзвичайно при╓мно, що серед таких естрадних «ас╕в» - сп╕вак╕в, в ус╕х смислах, «на колесах», мен╕ вдалося г╕дно представити св╕й Тавр╕йський нац╕ональний ун╕верситет та п╕сля Олега Лис╕я стати лауреатом друго╖ прем╕╖.
З╕бравши найталановит╕ших, найзавзят╕ших студент╕в з ус╕╓╖ Укра╖ни, м╕жнародний фестиваль-конкурс «Барви осен╕-2008» п╕дтвердив, що прагнення нашо╖ молод╕ до прекрасного, високого, в╕чного не здолати нин╕шн╕ми кризово-перех╕дними явищами, як би не старалися деяк╕ немудр╕ газети й телеканали щодня лякати укра╖нц╕в сво╖ми сюжетами про укра╖нську б╕дн╕сть, недолуг╕сть, неперспективн╕сть. Краще б показали та розпов╕ли Укра╖н╕ та всьому св╕ту про наше молоде студентське свято (щось не бачила я н╕де наших «Барв» нав╕ть у новинах), щоб ус╕м стало зрозум╕ло, що нема╓ в юних, творчих, талановитих укра╖нських душах н╕яко╖ кризи! А оск╕льки молодь, студентство, як кажуть, – це барометр нац╕╖, то п╕сля таких фестивал╕в перекону╓шся, що наш укра╖нський барометр показу╓ на погоду ясну, сонячну, оптим╕стичну!
Юл╕я КАЧУЛА,
студентка V курсу факультету укра╖нсько╖ ф╕лолог╕╖ та укра╖нознавства Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6572

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков