Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4452)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4125)
Українці мої... (1661)
Резонанс (2122)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1052)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (323)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (207)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕРБНА НЕД╤ЛЯ
Наш╕ традиц╕╖


ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 21.11.2008
ПРАВДА, РУХ ╤ ЛЮБОВ ДО СВ╤ТУ…

Нещодавно у Кримському етнограф╕чному музе╖ завершилася виставка фотографа Руслана Фесенка п╕д назвою «Артефакт-08». На н╕й були представлен╕ не т╕льки фотограф╕╖: 20 колаж╕в, створених за пер╕од з 2001 до 2004 року, власне, 15 св╕тлин, зм╕ст яких форму╓ться кольором ╕ формою, та 5 художн╕х авангардних роб╕т. Останн╕, до реч╕, мистецтвознавц╕ разом ╕з автором в╕днесли до граф╕ки. Формат зображень маленький, все зроблено на папер╕, але р╕зними фарбами ╕ у глибоких тонах, як╕ у рамках класично╖ мистецько╖ школи ближч╕ до живопису. У граф╕чних творах Руслана зм╕шування техн╕к по╓дну╓ться з р╕зними текстурами фарб ╕ ц╕кавими формами. Це одн╕ з перших його роб╕т такого плану. Загалом, ця експозиц╕я, об’╓днавши у соб╕ 40 роб╕т, стала сво╓р╕дним п╕дсумком зробленого ╕ пережитого. Сам автор спод╕ва╓ться, що вона стане традиц╕йною.
Майже паралельно з ц╕╓ю виставкою у Центральному музе╖ Тавриди в╕дбувалася ╕ в╕дбува╓ться зараз ╕нша виставка цього ж автора п╕д назвою: «Старе м╕сто. С╕мферопольц╕». Вона була продовжена ╕ трива╓ зараз. На н╕й фотограф представив сво╓ бачення старого м╕ста, його ц╕каво╖ арх╕тектури, мешканц╕в, як╕ ╓ св╕дками не т╕льки народження будинк╕в, а й, на жаль, ╖хнього зникнення.
«Це м╕й погляд на арх╕тектуру м╕ста, - розпов╕в Руслан, - на те, що зм╕ню╓ться, руйну╓ться ╕ буде втрачене, що б там хто не казав... Я намагався з художньо╖ точки зору п╕д╕йти до будинк╕в старо╖ частини С╕мферополя. Там можна спостер╕гати зм╕шання стил╕в ╕ культур – по╓днання Сходу й Заходу, П╕вноч╕ й П╕вдня. Кожен будинок – застигла у камен╕ п╕сня не одного покол╕ння р╕зних народ╕в. Усе неймов╕рно ц╕каве!
Друга складова ц╕╓╖ фотовиставки – мешканц╕ м╕ста. Вони зображен╕ на фон╕ арх╕тектури того ж таки старого м╕ста. ╥хн╕ дол╕ – людей ╕ споруд - часто нерозривно пов’язан╕».
Питання автоб╕ограф╕чного характеру фотохудожник залиша╓ без в╕дпов╕д╕ – це його принципова позиц╕я. Вважа╓ ╖х зайвими. Важливим, на його думку, ╓ самоосв╕та та самовдосконалення. «Для мене важливо, що людина розум╕╓ та усв╕домлю╓ сама, – пояснив Руслан. - ╢ такий терм╕н – «випускник б╕бл╕отек». Це про мене. Всю ╕нформац╕ю з ╕стор╕╖, теор╕╖ та практики мистецтва беру з книжок. Якщо ж говорити про генетичну ╕ практичну основу, то вона, мабуть, була закладена батьком. ╤ хоча в╕н у мене не профес╕йний живописець, це не заважа╓ його роботам в╕дшукувати найпота╓мн╕ш╕ струни людсько╖ душ╕ ╕ змушувати глядача замислюватися над сенсом життя. Вважаю, що творч╕сть та бажання експериментувати у мене в кров╕. Для мене природно робити те, що я роблю – творити. Мен╕ це да╓ задоволення».
Кр╕м творчост╕, Руслан Фесенко захоплю╓ться ще й спортом. Про цю частину свого життя розпов╕да╓ ╕з великим задоволенням, так, як ╕ про мистецьку. «Ц╕кавлюся екстремальними видами спорту, - розпов╕в в╕н. - Спробував майже все – високог╕рний альп╕н╕зм (був на Еверест╕), параплан, парашут, мотоцикл. Хоча обставини склалися так, що зараз в╕ддаю перевагу лише г╕рському велосипеду. Але давайте краще поговоримо про творч╕сть – про «Артефакт-08». На думку прац╕вник╕в музею, через по╓днання та з╕ставлення антропоморфних знак╕в у колажах, через символ╕зм, закладений у них, я виражаю сво╓ ставлення до життя, розум╕ння сут╕ людини, людських вза╓мин. Також у них присутн╕й синтез р╕зних стил╕в ╕ культур. Цього, до реч╕, прагнув досягти, бо люблю етн╕чн╕ мотиви р╕зних народ╕в: у них закладено багато прекрасного, доброго, справжнього».
Якщо ж говорити про критику, то до не╖ Руслан Фесенко ставиться позитивно. «У будь-якому випадку, критика - це д╕алог тебе-автора з глядачем, - пояснив свою точку зору фотограф. - Це сп╕лкування. П╕д час виставок почина╓ться сво╓р╕дний акт сп╕льного творення певного мистецького дискурсу. Мен╕, наприклад, ц╕каво порушувати правила, ╕ ц╕каво знати, що про це думають ╕нш╕».
Життя для Руслана – суц╕льний експеримент, який приносить задоволення. «Головне, щоб нав╕ть у ньому були правда, щир╕сть, доброта ╕ чесн╕сть. Варто з позитивно╖ точки зору сприймати життя ╕ казати правду соб╕ та людям, тод╕ точно усе буде добре, – впевнений фотохудожник. - Правда, рух ╕ любов до св╕ту – три житт╓во важлив╕ позиц╕╖, яких я намагаюся дотримуватися, ╕ буду ус╕х закликати до цього. Ще я люблю усе естетичне - кол╕р, форму, декоративн╕ реч╕, ╕, безумовно, у першу чергу гарних людей! Вважаю великим гр╕хом не насолоджуватися т╕╓ю красою, яка нас оточу╓. Наше сусп╕льство треба вчити бачити прекрасне ╕ насолоджуватися ним».
Щодо найближчих творчо-житт╓вих план╕в Руслана, то до Дня м╕ста в╕н плану╓ зробити велику фотовиставку п╕д робочою назвою «60 вид╕в старого м╕ста». Де й коли вона експонуватиметься, в╕н ще й гадки не ма╓, але матер╕али уже готу╓. «Також я впритул наблизився до жанру портретно╖ фотограф╕╖, - розпов╕в Руслан Фесенко. – Матер╕али уже назбирав. Тому в планах ╓ й виставка портрет╕в».
Якось один ╕з с╕мферопольських мистецтвознавц╕в назвав Руслана Фесенка прибульцем з ╕ншо╖ планети, бо в╕н бачить св╕т по-сво╓му, як людина ззовн╕. Може, й так, але, щоб д╕знатися, чи це правда, треба побачити його роботи.
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 21.11.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6573

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков