Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2882)
З потоку життя (6054)
Душі криниця (3354)
Українці мої... (1439)
Резонанс (1458)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1645)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
…П╤ШЛИ ЗА ПАЦ╤╢НТАМИ
Чому хворий закр╕плений за одним л╕карем вже не ма╓ змоги вислухати думку дек╕лькох л╕кар╕в?...


ФЕОДОС╤Я:ПОЛЮВАННЯ НА В╤ДЬОМ
штраф розм╕ром в дв╕ тисяч╕ рубл╕в присуджено заслуженому л╕карю Укра╖ни феодос╕йцев╕ Сма╖лу...


ПАТР╤АРХАТИ ПОЧИНАЮТЬ ВЕЛИКУ В╤ЙНУ
Чи спричинить надання автокефал╕╖ укра╖нськ╕й церкв╕ розкол православного св╕ту


НОВИНИ К╤ЛЬКОМА РЯДКАМИ
Пол╕толог Серг╕й Таран у сво╓му блоз╕ розпов╕в, чому на його думку патр╕арх Варфолом╕й забира╓ у...


МР╤╥ ╤Д╤ОТ╤В, АБО ЯК КРЕМЛЬ ЗАДУМАВ «РОЗВАЛИТИ» УКРА╥НУ
Черговий рос╕йський в╕йськовий експерт розв╕в баляси про розпад Укра╖ни на к╕лька невеликих...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2008
НЕЗАЛЕЖН╤СТЬ - ЦЕ ВИБ╤Р САМОГО НАРОДУ...

1 грудня 1991 року народ Укра╖ни на референдум╕ в╕льним волевиявленням п╕дтвердив Акт проголошення незалежност╕ Укра╖ни

Цей день назавжди залишиться найважлив╕шою датою в ╕стор╕╖ укра╖нського народу, бо саме тод╕ в╕льним волевиявленням громадян було п╕дтверджено Акт проголошення незалежност╕ Укра╖ни. На Всеукра╖нський референдум було винесено питання: «Чи п╕дтверджу╓те Ви Акт проголошення незалежност╕ Укра╖ни?». Кожен громадянин мав ч╕тко в╕дпов╕сти «Так, п╕дтверджую» або «Н╕, не п╕дтверджую».
Текст Акта проголошення незалежност╕ Укра╖ни було наведено у виборчому бюлетен╕: «Виходячи ╕з смертельно╖ небезпеки, яка нависла над Укра╖ною у зв’язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячол╕тню традиц╕ю державотворення в Укра╖н╕, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та ╕ншими м╕жнародно-правовими документами, зд╕йснюючи Декларац╕ю про державний суверен╕тет Укра╖ни, Верховна Рада урочисто проголошу╓ незалежн╕сть Укра╖ни та створення самост╕йно╖ Укра╖нсько╖ держави - Укра╖ни. Територ╕я Укра╖ни ╓ непод╕льною ╕ недоторканною. В╕днин╕ на територ╕╖ Укра╖ни мають чинн╕сть виключно Конституц╕я ╕ закони Укра╖ни. Цей акт набира╓ чинност╕ з моменту його схвалення».
Нагада╓мо, що текст Акта був прийнятий Верховною Радою 24 серпня 1991 року. Тобто з цього дня УРСР перестала ╕снувати, ╕ наша держава оф╕ц╕йно отримала назву - Укра╖на, що в╕дпов╕да╓ ╕сторичн╕й традиц╕╖.
Однак прийнятий Акт не був над╕лений в╕дпов╕дною юридичною силою, й Укра╖на впродовж б╕льш н╕ж трьох м╕сяц╕в залишалася невизнаною державою св╕ту. Ситуац╕ю потр╕бно було зм╕нювати у такий юридичний спос╕б, який би не викликав жодних сумн╕в╕в у св╕тово╖ сп╕льноти щодо лег╕тим╕зац╕╖ проголошення незалежност╕ Укра╖ни та сприяв визнанню м╕жнародно╖ правосуб’╓ктност╕ нашо╖ держави. З ц╕╓ю метою було вир╕шено провести Всеукра╖нський референдум, оск╕льки саме ця форма безпосередньо╖ демократ╕╖ була найпоширен╕шою у св╕т╕ щодо лег╕тим╕зац╕╖ незалежност╕ держав.
Акт незалежност╕ Укра╖ни п╕дтримала б╕льш╕сть громадян - 90,3%, як╕ взяли участь у референдум╕. ╤ не було жодного населеного пункту, де б за незалежн╕сть проголосувало менше половини виборц╕в, як╕ взяли участь у голосуванн╕. Зокрема, у Криму в╕дпов╕ли на запитання референдуму «Так, п╕дтверджую» 54,19% громадян, у Севастопол╕ — 57,07%; у Донецьк╕й, Луганськ╕й, Одеськ╕й, Харк╕вськ╕й областях п╕дтвердили Акт про незалежн╕сть понад 80% виборц╕в; в ╤вано-Франк╕вськ╕й, Льв╕вськ╕й, Терноп╕льськ╕й, Волинськ╕й, Р╕вненськ╕й, Житомирськ╕й, Ки╖вськ╕й, Хмельницьк╕й, Черкаськ╕й, В╕нницьк╕й областях за незалежн╕сть проголосувало понад 95%, у решт╕ областей — понад 90% громадян.
Таке було п╕днесення, така була в╕ра народу в Укра╖ну!
Одночасно був обраний ╕ перший Президент Укра╖ни. Ним став тод╕шн╕й голова Верховно╖ Ради Леон╕д Кравчук, що набрав 19,6 м╕льйона голос╕в виборц╕в (61,59%). Друге м╕сце пос╕в л╕дер Народного Руху Укра╖ни В’ячеслав Чорнов╕л (23,27%).
Це був демократичний референдум ╕ перш╕ демократичн╕ вибори президента, про що тод╕ заявили вс╕ без винятку спостер╕гач╕.
За результатами референдуму вже н╕ в кого не могло бути сумн╕ву, чи укра╖нський народ хоче мати свою самост╕йну державу. Втрет╓ за 350 рок╕в в╕д Визвольно╖ в╕йни середини XVII стол╕ття Укра╖на здобула самост╕йн╕сть. Незалежн╕сть Укра╖ни була визнана вс╕ма колишн╕ми радянськими республ╕ками, св╕товим сп╕втовариством. Уже 2 грудня 1991 року Укра╖ну визнали Польща та Канада, 4 грудня - Литва ╕ Латв╕я, а загалом упродовж першого року незалежност╕ - 140 держав.
Для укра╖нського народу Всеукра╖нський референдум був не лише випробуванням на пол╕тичну зр╕л╕сть, а й школою народовладдя, адже вперше в ╕стор╕╖ Укра╖ни ╖╖ майбутн╓ залежало насамперед в╕д волевиявлення громадян. Сво╖м вибором 1 грудня 1991 року укра╖нський народ п╕дтвердив в╕ддан╕сть ╕деалам демократ╕╖, свободи, побудови власно╖ держави. Результати Всеукра╖нського референдуму засв╕дчили, що комун╕стична доба зак╕нчилася, ╕ не було вже тако╖ сили, яка могла б повернути колесо ╕стор╕╖ назад.
(УКР╤НФОРМ).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6580

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков