Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2530)
З потоку життя (5626)
Душі криниця (3175)
Українці мої... (1408)
Резонанс (1405)
Урок української (980)
"Білі плями" історії (1606)
Крим - наш дім (528)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (234)
Бути чи не бути? (69)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (829)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧУБАРОВ ОПУБЛ╤КУВАВ ДЛЯ КРИМЧАН ПАМ'ЯТКУ З РЕКОМЕНДАЦ╤ЯМИ, ЯК ПОВОДИТИСЯ П╤Д ЧАС ЗАТРИМАННЯ ТА ОБШУК╤В
Голова Меджл╕су кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав кримчан пост╕йно тримати при...


УКРА╥Н╤ СЛ╤Д ПРИПИНИТИ ЗАЛ╤ЗНИЧНЕ СПОЛУЧЕННЯ З РФ
Це потр╕бно для м╕н╕м╕зац╕╖ к╕лькост╕ потенц╕йних бранц╕в в Рос╕╖, пише Борис Баб╕н у статт╕ в...


ПОСОЛ УКРА╥НИ НАГАДАВ АВСТР╤ЙЦЯМ, ЯК╤ В╤ДВ╤ДАЛИ КРИМ, ПРО КАТУВАННЯ АКТИВ╤СТА
Посол Укра╖ни в Австр╕╖ Олександр Щерба розкритикував автр╕йських пол╕тик╕в, як╕ в╕дв╕дали...


КОМ╤ТЕТ ГЕНАСАМБЛЕ╥ ООН УХВАЛИВ РЕЗОЛЮЦ╤Ю ЩОДО КРИМУ
Президент Петро Порошенко прив╕тав ухвалення оновлено╖ резолюц╕╖.


РАДА ПРИЙНЯЛА В ПЕРШОМУ ЧИТАНН╤ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ВИБОРИ З В╤ДКРИТИМИ СПИСКАМИ
П╕д час виступ╕в перед початком голосування л╕дери фракц╕й та народн╕ депутати висловили думку,...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2008
Володимир Казар╕н: «БРЕХНЯ – ЙОГО РЕМЕСЛО...»

Д╕яльн╕сть Дому Москви, в╕дкритого два роки тому у Севастопол╕, жодним чином не в╕дпов╕да╓ призначенню, задекларованому в угод╕ про сп╕впрацю. Про це в ╕нтерв’ю “КС” (№ 45, 7.11.2008 р.) розпов╕в перший заступник голови м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Володимир Казар╕н.
╤нтерв’ю мало широкий розголос аж до заяви першого заступника ком╕тету Держдуми Рос╕╖ у справах СНД та зв’язках ╕з сп╕вв╕тчизниками Костянтина Затул╕на, котрий закликав Москву не п╕дтримувати ф╕нансово Кримське товариство рос╕йсько╖ культури, очолюване Володимиром Казар╕ним.
«...Остается решить, не стоит ли нам всем однажды договориться, чтобы услуги столь профессионального ренегата и провокатора оплачивались бы не из России, а целиком и полностью из рептильных фондов Секретариата Президента Украины, поставленной им СГГА или, допустим, СБУ? - мовиться у лист╕ К. Затул╕на до кер╕вника Департаменту зовн╕шньоеконом╕чних та м╕жнародних зв’язк╕в м. Москви Георг╕я Мурадова. – В противном случае, В. П. Казарин, как представитель истинно «русской культуры», продолжит шантажировать Москву и Россию. В качестве первого заместителя председателя СГГА господин Казарин сводит счеты с Домом Москвы в Севастополе, выступает против установления в городе памятника А. С. Пушкину, Императрице Екатерине Великой, борется против прорусски настроенных общественных организаций и лиц в городе русской славы...”.
У вищезгаданому лист╕ Костянтина Затул╕на (поширеному в ╕нтернет╕) п╕дкреслю╓ться, що В. П. Казар╕н невтомно щороку зверта╓ться до Посольства Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ в Укра╖н╕, Департаменту зовн╕шньоеконом╕чних ╕ м╕жнародних зв’язк╕в м. Москви та ╕нших ╕нстанц╕й в Рос╕╖ з проханням вид╕лити кошти на численн╕ заходи, “...позволяющие ему претендовать на лавры чуть ли не подвижника русской культуры и русистики в Крыму и на Украине».
Ми вже так звикли до того, що шантажу╓ завжди ╕ вс╕х Москва, що заява рос╕йського пол╕тика про те, н╕би севастопольський посадовець шантажу╓ Москву ╕ ц╕лу Рос╕ю, вмить зробила п. Казар╕на ледве не геро╓м нашого часу. Чому лаври «подвижника русской культуры» з Севастополя так бол╕сно сприймаються рос╕йським пол╕тиком Костянтином Затул╕ним, та чи насправд╕ нашому посадовцю вдалося прошантажувати Москву, я намагаюся з’ясувати у самого винуватця цього розголосу, першого заступника голови м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Володимира Казар╕на.
Попри те, що Володимир Павлович терм╕ново в╕дл╕тав до Ки╓ва, в╕н все ж погодився розпов╕сти по телефону, що з т╕╓╖ ╕нформац╕╖, котра гуля╓ ╕нтернетом, ╓ правдою, а що – в╕двертою брехнею.

- Як╕ джерела ф╕нансування ма╓ очолюване Вами Кримське товариство рос╕йсько╖ культури, коли ╕ з якою метою воно створене?
- Засновано товариство в лютому 1991 року - ще за час╕в ╕снування Радянського Союзу. До нього ув╕йшли д╕яч╕ культури та мистецтва, викладач╕, представники ╕нтел╕генц╕╖ тощо. Щор╕чно ми проводимо понад 30 р╕зних конференц╕й, присвячених д╕ячам рос╕йсько╖, укра╖нсько╖, кримськотатарсько╖, американсько╖, французько╖ та ╕нших культур, ╖хн╕м класикам ╕ сучасникам. ╢ в нас благод╕йники та ╕нвестори: орган╕зац╕╖, товариства, банки тощо, як╕ надають допомогу товариству. Серед пост╕йних пом╕чник╕в, ╕ в цьому нема╓ жодно╖ та╓мниц╕, Посол РФ в Укра╖н╕ - В╕ктор Степанович Черномирд╕н. Кримське товариство рос╕йсько╖ культури за вс╕ 17 рок╕в свого ╕снування жодного разу не отримувало допомоги в╕д уряду м╕ста Москви.
Вл╕тку цього року, вже п╕сля в╕домих серпневих под╕й на Кавказ╕, до Севастополя при╖здила чергова делегац╕я уряду Москви. На зустр╕ч╕, коли я вкотре висловив причини сво╓╖ незгоди з д╕яльн╕стю Будинку Москви у Севастопол╕, московськ╕ гост╕ запитали: «Чому ваше товариство н╕коли не сп╕впрацю╓ з урядом Москви?» Я в╕дпов╕в: «Тому, що ви, на жаль, нада╓те п╕дтримку р╕зним радикальним орган╕зац╕ям, як╕ займаються не культурою, а пол╕тикою». Тод╕ над╕йшла пропозиц╕я направити заявки в╕д ╕мен╕ Кримського товариства рос╕йсько╖ культури на адресу уряду Москви щодо надання п╕дтримки у проведенн╕ подальших заход╕в.
28 серпня поточного року на розгляд Департаменту м╕жнародних зв’язк╕в уряду Москви нами було направлено пропозиц╕ю розглянути питання про надання п╕дтримки п’яти можливих конференц╕й. Причому ми запропонували уряду Москви вибрати якусь одну, можливо, дв╕-три конференц╕╖, як╕ вони готов╕ були б п╕дтримати.
Повн╕стю ф╕нансування вс╕х цих п’яти конференц╕й становить б╕льш як 130 тис. долар╕в. Уряду Москви пропонувалося надати близько третини – 50 тисяч долар╕в. Правда, мо╖ колеги з товариства, оформляючи заявку, припустилися помилки, вказавши зам╕сть 50-ти 500 тисяч долар╕в. Зв╕сно ж, ту помилку ми одразу виправили, пов╕домивши про це представник╕в уряду Москви. Але Костянтин Затул╕н, в╕рний самому соб╕, спец╕ально оперу╓ зараз дов╕дкою з первинним помилковим вар╕антом, попри те, що у цих 130 тисячах долар╕в загального ф╕нансування ми пропонували Москв╕ взяти лише пайову участь й т╕льки тому, що вони сам╕ вперше, цього л╕та, запропонували нам таку сп╕впрацю. Тепер, у зв’язку ╕з заявою Костянтина Затул╕на зрозум╕ло, що та ╖хня пропозиц╕я була таким соб╕ лукавим, сво╓р╕дним “данайським даром”.
Затул╕на завжди н╕би дратувало, що наш╕ заходи користувалися п╕дтримкою з боку кер╕вництва Рос╕╖. Коли В. Пут╕н ще був Президентом, нам пост╕йно сприяв “Росзарубежцентр». Форум русист╕в Укра╖ни також одержав в╕тання в╕д Президента Укра╖ни В╕ктора Ющенка. Дума╓ться, й у подальшому Кримське товариство рос╕йсько╖ культури не залишиться без п╕дтримки.
Що ж до самого Затул╕на, то це людина з гаслом – «Брехня - мо╓ ремесло». Я переконаний: якщо в╕н критику╓ мо╖ д╕╖, то я чиню правильно, бо в нас – д╕аметрально протилежн╕ погляди.

Записала Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6581

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков