Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2008
КРИЗА У ГОЛОВ╤

Нещодавно одна обласна газета звернулась до мене, а заразом ╕ до к╕лькох ╕нших експерт╕в ╕з сакраментальним запитанням: Чи варто зараз акцентувати увагу на Голодомор╕ та всьому, що з ним пов’язано? Чи не краще вс╕ кошти, як╕ вид╕ляють на вшанування пам’ят╕, монументи, музе╖ скерувати для подолання, скаж╕мо, економ╕чно╖ кризи? Чи на час╕ у момент вразливост╕ Укра╖ни – пол╕тично╖, економ╕чно╖, енергетично╖ – говорити про под╕╖ початку ХХ стол╕ття?
Щиро кажучи, я довго вагався, чи варто в╕дпов╕дати на под╕бн╕ запитання. Я намагався соб╕ уявити яку-небудь польську газету, котра запиту╓ сп╕вв╕тчизник╕в, чи не хот╕ли б вони заощадити трохи кошт╕в, закривши, скаж╕мо, Музей Варшавського повстання. Або – уявити реакц╕ю ╕зра╖льтян, котрих м╕сцева газета запиту╓, чи не варто заощадити трохи шекел╕в на «Яд-вашем╕» та пошануванн╕ жертв Голокосту. Якщо той або той народ, м╕ркував я, ставить под╕бн╕ запитання, то щось ма╓ бути в нього негаразд – ╕ то не лише з нац╕ональною г╕дн╕стю, а й з╕ звичайною людською моральн╕стю.
╤ все-таки я вир╕шив в╕дпов╕сти на це питання, яке не робить нам чест╕ як нац╕╖, – вир╕шив не лише тому, що знаю прац╕вник╕в редакц╕╖ як розумних ╕ порядних людей, а й тому, що питання насправд╕ належить не ╖м. Це питання, на жаль, виголошують ╕з найвищих трибун р╕зношерст╕ демагоги ╕ провокатори, тиражують в╕рноп╕ддан╕ газети й телеканали, ╕ бездумно повторюють дипломован╕ й бездипломн╕ малорос╕йськ╕ люмпени. Н╕хто з них, зрозум╕ло, нав╕ть не задуму╓ться над тим, чому режим економ╕╖ неодм╕нно ма╓ починатися з нац╕онально╖ пам’ят╕, а не з ус╕ляких ДУСь, феофан╕й, нафтогазових схем ╕ безаукц╕онного дерибану земельних ресурс╕в.
Економ╕чна криза – це, зв╕сно, серйозно, але яким чином нас порятують в╕д не╖ к╕лькасот тисяч або й к╕лька м╕льйон╕в гривень, заощаджених на мемор╕альних заходах? Адже зовс╕м не треба бути видатним математиком, аби вирахувати: це всього лише десять коп╕йок, максимум одна гривня на кожного мешканця Укра╖ни. Автомоб╕льний парк Каб╕нету М╕н╕стр╕в чи депутатського корпусу кошту╓ у десятки раз╕в дорожче. Депутатськ╕ «прикиди» – костюми, годинники, б╕жутер╕я – коштують дорожче у сотн╕ раз╕в, а ╖хн╕ дач╕ й апартаменти – дорожч╕ в тисяч╕. ╤ ц╕ люди, як казав Вовочка з в╕домого анекдоту, кажуть нам не колупатися в нос╕?!.. Оц╕ пикат╕, набит╕ ло╓м ╕ краденими нафтогазовими грошима доброд╕╖ закликають нас до економ╕╖?
Авжеж, журнал╕сти мають право ╕ нав╕ть обов’язок говорити про нездарн╕сть державно╖ бюрократ╕╖, здатно╖ формал╕змом ╕ туп╕стю занапастити яку завгодно ╕дею. Журнал╕сти мають право розсл╕дувати зловживання державними коштами, зокрема й коли йдеться про мемор╕альн╕ заходи. Журнал╕сти, як ╕ вс╕ громадяни, мають право нагадувати власному Президентов╕, що, кр╕м пошанування жертв Голодомору, в╕н ма╓ ще й ╕нш╕ обов’язки, ╕ що за чотири роки правл╕ння в╕н м╕г трохи подумати й про реформи, а не лише про боротьбу ╕з власними прем’╓р-м╕н╕страми.
Все це, однак, не перекреслю╓ головного: вс╕ ми ма╓мо величезний борг перед безневинно уб╕╓нними сп╕вв╕тчизниками, перед нашими загиблими у страшних муках предками, ╕ ми мусимо ╖м повернути цей борг забуття, борг багатол╕тнього замовчування й ганебного нев╕дання – незалежно в╕д економ╕чно╖, пол╕тично╖ чи будь-яко╖ ╕ншо╖ кризи.
Якщо народ, котрий, незалежно в╕д будь-яких криз, витрача╓ щороку в середньому на особу к╕лькасот гривень на гор╕лку й тютюн, виявля╓ться неспроможним в╕ддати одн╕╓╖ гривн╕ на пошанування пам’ят╕ сво╖х замордованих сп╕вв╕тчизник╕в, то такий народ просто не ма╓ права на ╕снування. Тобто – така б╕омаса просто не повинна називатись народом. Тому що криза у цих людинопод╕бних ╕стот насамперед у голов╕. ╤ доки вони не подолають ц╕╓╖ кризи, вони не подолають жодно╖ ╕ншо╖ – н╕ економ╕чно╖, н╕ пол╕тично╖, н╕ культурно╖. ╤ Укра╖на залишатиметься вразливою зовс╕м не тому, що вшанову╓ сво╖х мученик╕в, а тому, що й дос╕ вшанову╓ ╖хн╕х кат╕в – ус╕х отих незл╕ченних л╓н╕н╕в-дз╓рж╕нск╕х-к╕рових, обира╓ до парламенту ╖хн╕х духовних нащадк╕в, ╕ всерйоз обговорю╓ демагог╕чн╕ питання, котрих у сусп╕льств╕, яке себе поважа╓, не повинно нав╕ть виникати.
Микола Рябчук.
м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6587

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков