Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2798)
З потоку життя (5924)
Душі криниця (3319)
Українці мої... (1432)
Резонанс (1445)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1631)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ДЕ КРИНИЦЮ КОПАТИ?
Наш╕ традиц╕╖


КАЛИНА ПОНАД ПОЛИННИМ ШЛЯХОМ
Нотатки про нов╕ поез╕╖ ╢ви Пономаренко


СТЕЖКАМИ ДУХОВНОСТ╤
В╕д видано╖ першо╖ зб╕рки до друго╖ - “П╕д склеп╕нням дивосв╕ту” (Червоноград: ФОП...


╤СТОР╤Я ФЕОДОС╤ЙСЬКО╥ «ПРОСВ╤ТИ» (1989-2012)
Перш╕ 4 роки Незалежност╕ про «Просв╕ту» в Феодос╕╖ майже н╕хто н╕чого не знав....


МИТРОФАН НАВЧА╢ Д╤ВЧАТ МУДРОСТ╤
Ще з давн╕х час╕в чомусь саме з днем Митрофана (17 червня) пов'язували традиц╕ю передавати...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2008
ВЕЧ╤Р ПАМ’ЯТ╤ ВАСИЛЯ СТУСА

ДЖЕРЕЛА

Заходами Укра╖нського ╕нституту модерного мистецтва та Товариства укра╖нсько╖ мови (ТУМ) у Чика╜о в╕дбувся л╕тературний веч╕р, присвячений творчост╕ визначного поета, критика, публ╕циста, члена Гельс╕нсько╖ групи та автора «самвидаву» Василя Стуса. В Укра╖н╕ 2008 р╕к проголошено роком В. Стуса, бо цього року йому б виповнилося 70 рок╕в. Але, на превеликий жаль, поет помер в ув’язненн╕ у 1985 роц╕, маючи всього 47 рок╕в.
Пам’ять В. Стуса вшановують цього року не т╕льки на В╕нниччин╕, де в╕н народився, чи в Донецьку, де в╕н виростав ╕ вчився, але також ╕ в д╕аспор╕. Його творч╕сть ╕ сила духу у невимовно тяжких обставинах досягнули вершин, ╕ м╕жнародне товариство пропонувало надати йому Нобел╕вську прем╕ю в царин╕ л╕тератури у 1985 роц╕. Але ф╕зично виснажений пересл╕дуваннями В. Стус не дожив до цього.
На вечор╕ В. Стуса проф. В╕ра Боднарук, голова ТУМ (на фото), розпов╕ла про житт╓вий шлях поета, його оборону ш╕стдесятник╕в у 1965 роц╕, боротьбу за свободу слова, проти денац╕онал╕зац╕╖, проти порушень прав людини. Поет передчасно помер за ╜ратами, але, як в╕н писав пророчо у сво╓му в╕рш╕ «Народе м╕й, до тебе я ще верну», в╕н таки повернувся в Укра╖ну в 1989 роц╕. Поета було перепоховано в Ки╓в╕, а твори його з╕бран╕ ╕ видан╕ в ш╕стьох томах у 1999 роц╕. Йому встановлюють пам’ятники в Укра╖н╕, його ╕менем називають вулиц╕, його творч╕сть вивчають у школах ╕ ун╕верситетах.
Присутн╕ на вечор╕ почули також живий голос В. Стуса, який читав св╕й в╕рш: «Осл╕пле листя в╕дчувало яр». Це було вступом до наступно╖ частини вечора - драматично-музичного сценар╕ю Натал╕╖ Марчак, за яким ведуч╕ Н. Марчак ╕ Ростислав Гриньк╕в на тл╕ уривк╕в музики Людвига ван Бетховена ╕ Фредерика Шопена, частину яких виконувала В╕ра Лесик, накреслювали важлив╕ моменти з життя В. Стуса, а читц╕: Серг╕й Михалюк, Олег Музика, Л╕на Митничук, Юр╕й Сорока, В╕ра Лесик, Богдан Боднарук та ╤лона Сорока декламували в╕рш╕ поета.
Камерний хор «Сурма» п╕д диригентурою Зеон╕да Мудрицького (концертмайстер Галина Сможаник) виконав дв╕ п╕сн╕ – «Лебед╕ материнства» та «Качки летять». Сол╕стка Алла Курильц╕в (сопрано) блискуче виконала п╕сн╕ «Родимий край» ╕ «Пречиста Д╕во, радуйся», п╕д акомпанемент Оксани П╕дручно╖.
Сцена була прикрашена панеллю, на як╕й було подано св╕тлини
В. Стуса з родиною, а горизонтальна панель була з великим портретом В. Стуса, датами його життя та уривком з його в╕рша «Народе м╕й, до тебе я ще верну». Ц╕ панел╕ виготовила мисткиня Ляля Кучма. За техн╕чне оформлення в╕дпов╕дав ╤ван Ольшанський. До великого усп╕ху вечора при╓дналися також Борис Боднарук, члени Укра╖нського ╕нституту модерного мистецтва та члени Товариства укра╖нсько╖ мови в Чика╜о.
На вечор╕ можна було придбати книжки: «Василь Стус у «В╕ддзеркаленнях», «Л╕тературн╕ вечори в ╤нститут╕, Чика╜о», книжки ╤вана Багряного.
Пресова референтура ТУМ.
м. Чика╜о.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6600

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков