Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2963)
З потоку життя (6158)
Душі криниця (3392)
Українці мої... (1447)
Резонанс (1469)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1653)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧИ ПОТР╤БНА ДИТЯЧА ПРЕСА УКРА╥Н╤?
Дитяча преса потр╕бна вс╕м – ╕ юним читачам, ╕ батькам, ╕ осв╕тянам.


ХТО ОТРИМА╢ ПЕРШУ Л╤ТЕРАТУРНУ ПРЕМ╤Ю ╤МЕН╤ ДАНИЛА КОНОНЕНКА?
20 листопада зак╕нчився пер╕од висунення претендент╕в на здобуття л╕тературно╖ прем╕╖ ╕мен╕...


ТРЕТЯ ПРЕЧИСТА СН╤ГОМ МЕТЕ...
Серед численних свят церковного календаря у народному побут╕ чи не найб╕льш “ж╕ночим”...


СВ╤ТЛИЧН╤ В╤ТАННЯ КРИМСЬКОМУ ╤НЖИРУ
От ╕ завершився конкурс. Чудове починання!


«Я – Л╤ТО, ГОЛОСИСТЕ ТЕПЛЕ Л╤ТО»
Сьогодн╕, в першому сво╓му грудневому числ╕ Поетична Св╕тлиця представля╓ сво╓му читачев╕ в╕рш╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 28.11.2008
БАТЬК╤ВЩИНА - ОЧИМА Д╤ТЕЙ ВС╤Х ЕТНОС╤В УКРА╥НИ

Нещодавно у ст╕нах с╕мферопольсько╖ г╕мназ╕╖ № 11 ╕м. К. Треньова в╕дбувся святковий концерт та урочиста церемон╕я нагородження учасник╕в та лауреат╕в Всеукра╖нського ╕сторико-л╕тературного конкурсу «Моя Батьк╕вщина очима д╕тей вс╕х етнос╕в Укра╖ни».
Чотири громадськ╕ орган╕зац╕╖ Укра╖ни - «Всеукра╖нська м╕жнац╕ональна ж╕ноча громада», М╕жнародна громадська Академ╕я «Модус Колор╕с», Харк╕вська в╕рменська нац╕ональна громада та М╕жнародна благод╕йна орган╕зац╕я «М╕жнародний центр сприяння реорган╕зац╕╖ системи охорони здоров’я в Укра╖н╕» за п╕дтримки М╕н╕стерства осв╕ти ╕ науки Укра╖ни та Державного ком╕тету Укра╖ни у справах нац╕ональностей та рел╕г╕й протягом 2008 року провели цей конкурс.
За словами орган╕затор╕в, метою конкурсу ╓ виявлення та п╕дтримка обдаровано╖ молод╕, виховання у п╕дростаючого покол╕ння нац╕онально╖ самосв╕домост╕, шанобливого ставлення до мов, культур, традиц╕й та ╕стор╕╖ ус╕х народ╕в Укра╖ни.
Проводиться в╕н за чотирма ном╕нац╕ями: «╤стор╕я розвитку духовного життя в Укра╖н╕», «Л╕тература», «Р╕дна мова» та «╤сторико-культурний д╕алог».
Щодо робочих мов конкурсу, то це - державна мова, а також мови нац╕ональних меншин, як╕ проживають на територ╕╖ нашо╖ кра╖ни.
Нав╕ть у першому пункт╕ положення про конкурс зазначено: «Всеукра╖нський ╕сторико-л╕тературний конкурс «Моя Батьк╕вщина очима д╕тей р╕зних етнос╕в Укра╖ни» ╓ в╕дкритим, патр╕отично-громадянським заходом, який спрямований на виховання толерантност╕, культури добросус╕дства громадян Укра╖ни незалежно в╕д ╖х нац╕онально╖, расово╖ чи духовно-рел╕г╕йно╖ приналежност╕».
На церемон╕ю нагородження у С╕мферополь при╖хали лауреати та учасники конкурсу з р╕зних куточк╕в Криму.
Д╕ти з рад╕стю отримували подарунки та грамоти ╕з рук Олени Оганесян (на фото праворуч), члена жур╕ конкурсу.
Цьогор╕чними лауреатами конкурсу «Моя Батьк╕вщина очима д╕тей вс╕х етнос╕в Укра╖ни» стали: Серг╕й Германович (м. Саки), Алла Л╕совська (м. Красноперекопськ), Артур Петросян (м. С╕мферополь), Максим Бесарабов (м. ╢впатор╕я), Катерина Самардак (сел. Нижньог╕рський), Андр╕й Поворозний (с. Майське) та ╕н.
50 учасник╕в конкурсу представляли 17 нац╕ональностей та етнос╕в Криму.
«За ними - майбутн╓ кра╖ни», - зазначили члени жур╕ конкурсу: к╕норежисер Р. Балаян, художник А. Мадяр, осв╕тяни, громадськ╕ д╕яч╕, п╕дпри╓мц╕ та ф╕лологи: М. Колесник, Л. Богдан, С. Хандам╕рян, О. Оганесян на чол╕ з директором ╤нституту л╕тератури НАНУ М. Жулинським.
Колектив школи на чол╕ з директором Миколою ╤ошиним за п╕дтримки друз╕в та колишн╕х випускник╕в-г╕мназист╕в порадував ус╕х присутн╕х чудовим концертом.
Участь у ньому взяли скрипал╕, сп╕ваки, ансамбл╕ та зразков╕ художн╕ колективи: зразковий колектив Укра╖ни «Арарат», хореограф╕чний ансамбль г╕мназ╕╖ № 11 ╕м. К. Треньова, ансамбль скрипал╕в «Сельсеб╕ль» Кримського державного ╕нженерно-педагог╕чного ун╕верситету, вокальний ансамбль «Екзальте» та ╕н. П╕д час концерту звучали п╕сн╕ укра╖нською, в╕рменською, кримськотатарською, рос╕йською мовами, а також ╕диш.
Пал╕тра культур, яка заграла ус╕ма кольорами веселки п╕д час концерту, п╕дтвердила не лише те, що суть цього конкурсу – вза╓морозум╕ння, а й те, що щирим серцям легко знайти сп╕льну мову, ╕ не ма╓ значення, яка саме для них р╕дна.
Зак╕нчилася урочиста церемон╕я нагородження та концерт п╕снею Тараса Петриненка «Укра╖на» у виконанн╕ ансамблю г╕мназ╕╖, якому п╕дсп╕вував увесь зал.
Спостер╕гаючи таке ╓днання душ, важко не погодитися з Оленою Оганесян, яка сказала: «Я впевнена, що цими д╕тьми, як с╕ллю земл╕, утвердиться наша кра╖на». Вони ╓ представниками молодо╖ генерац╕╖, як╕ розум╕ють ╕ п╕дтримують одне одного, бо ╓ не просто представниками р╕зних етнос╕в, а громадянами Укра╖ни.
Катерина КРИВОРУЧЕНКО.
Фото О. НОСАНЕНКА.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 28.11.2008 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6603

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков