Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У РОС╤╥ В╤ДХИЛИЛИ СКАРГУ SIEMENS ЩОДО ЙОГО ТУРБ╤Н У КРИМУ
Верховний суд РФ в╕дмовився розглядати касац╕ю н╕мецького концерну Siemens ╕ його доч╕рньо╖...


У ЕСТОН╤╥ ВИСУНУЛИ П╤ДОЗРИ П'ЯТИ ТУРФ╤РМАМ ЗА ПРОДАЖ ПУТ╤ВОК ДО КРИМУ
Естонськ╕ турф╕рми роками продавали пут╕вки до Криму, ╕гноруючи ╓вропейський закон.


ТРАГЕД╤Я В КЕРЧ╤: ПОВНУ В╤ДПОВ╤ДАЛЬН╤СТЬ НЕСУТЬ ОКУПАНТИ
17 жовтня учень Керченського пол╕техн╕чного коледжу Владислав Росляков влаштував вибух ╕ в╕дкрив...


П╤СЛЯ ТАКИХ «ГЕРО╥В РОС╤╥» - ЧАС В╤ДМОВИТИСЯ В╤Д ЗВАННЯ «ГЕРОЙ УКРА╥НИ»
Це не лише принизлива для кра╖ни калька, серед наявних Геро╖в Укра╖ни ╓ не лише Геро╖ Небесно╖...


«СПРАВЖН╤Й ТЕРАКТ. ЯК ЦЕ НАЛЕЖИТЬ. ЯК В БЕСЛАН╤»
Жахлив╕ под╕╖, що в╕дбулися два дн╕ тому в Керч╕, сколихнули не лише Крим. Болем в╕ддалися вони й...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2009
Ц╤НА НА ГАЗ - НЕ ДОЛАРИ, НЕ ГРИВН╤...

1 с╕чня Президент В╕ктор Ющенко та Прем’╓р-м╕н╕стр Юл╕я Тимошенко звернулися до громадян Укра╖ни з╕ сп╕льною заявою щодо поставок природного газу.
«Укра╖на та Рос╕йська Федерац╕я були ╕ залишаються стратег╕чними партнерами у багатьох сферах, зокрема енергетичн╕й. Протягом тривалого часу Укра╖на над╕йно забезпечу╓ транзит рос╕йського природного газу до ╓вропейських кра╖н.
Ми ц╕ну╓мо домовленост╕ м╕ж нашими кра╖нами, досягнут╕ Президентами обох держав в╕д 12 лютого 2008 року, ╕ вза╓мн╕ зобов’язання, заф╕ксован╕ в Меморандум╕ м╕ж Урядом Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ ╕ Каб╕нетом М╕н╕стр╕в Укра╖ни про сп╕впрацю в газов╕й сфер╕ в╕д 2 жовтня 2008 р. Вважа╓мо ╖х сутт╓вим кроком, спрямованим на пол╕пшення вза╓морозум╕ння та практичного сп╕вроб╕тництва в ц╕й галуз╕.
Положення Меморандуму передбачають, що при виконанн╕ Укра╖нською стороною сво╖х зобов’язань щодо розрахунк╕в за поставлений укра╖нським споживачам природний газ, з 1 с╕чня 2009 р. будуть встановлен╕ прям╕ довгостроков╕ в╕дносини м╕ж ВАТ «Газпром» ╕ НАК «Нафтогаз Укра╖ни» щодо поставок газу в обсягах, як╕ забезпечать його баланс для повного задоволення потреб укра╖нських споживач╕в без посередник╕в.
Меморандумом також передбачено поетапний перех╕д протягом трьох рок╕в до ринкових, економ╕чно об╜рунтованих ╕ вза╓моузгоджених ц╕н на рос╕йський природний газ для споживач╕в Укра╖ни ╕ тариф╕в на його транзит через територ╕ю Укра╖ни.
Укра╖нська сторона 30 грудня 2008 року повн╕стю розрахувалася з Рос╕йською стороною за природний газ, отриманий у поточному роц╕. Таким чином, станом на 1 с╕чня 2009 року Укра╖на не ма╓ перед Рос╕йською Федерац╕╓ю жодних заборгованостей за природний газ.
За нашими розрахунками, зробленими на п╕дстав╕ Меморандуму, на початок 2009 року ц╕на на рос╕йський природний газ для Укра╖ни на укра╖нсько-рос╕йському кордон╕ повинна становити 201 долар США за одну тисячу куб. метр╕в, ставка транзиту по територ╕╖ Укра╖ни - не нижче 2 долар╕в США за одну тисячу куб. метр╕в на 100 км в╕дстан╕.
Запропонован╕ Рос╕йською Федерац╕╓ю умови щодо п╕двищення ц╕ни на газ до 250 долар╕в США за одну тисячу куб. метр╕в з урахуванням р╕зкого пад╕ння св╕тових ц╕н на нафту ╓ фактичним встановленням для Укра╖ни середньо╓вропейсько╖ ц╕ни на природний газ. Натом╕сть рос╕йською стороною пропону╓ться зберегти ставку транзиту 1,7 долара США, що б╕льш як удв╕ч╕ нижче середньо╓вропейських показник╕в. Такий р╕вень транзитно╖ ставки практично унеможливлю╓ п╕дтримання газотранспортно╖ системи в належному техн╕чному стан╕.
Ми продовжимо переговори з рос╕йськими партнерами на основ╕ положень згаданого Меморандуму. Однак, оск╕льки до 1 с╕чня 2009 року домовленостей м╕ж укра╖нською ╕ рос╕йською сторонами не досягнуто, кер╕вництво Укра╖ни заклика╓ рос╕йських партнер╕в дотримуватися вза╓мних зобов’язань Укра╖ни та Рос╕йсько╖ Федерац╕╖ щодо обсяг╕в транзиту природного газу до ╓вропейських споживач╕в та забезпечення балансу газу для укра╖нських споживач╕в за д╕ючими на сьогодн╕ ц╕новими параметрами. Корекц╕ю розрахунк╕в за вза╓мними зобов’язаннями провести в╕дпов╕дно до ц╕н на природний газ ╕ його транзит, як╕ будуть заф╕ксован╕ у п╕дсумкових документах за результатами згаданих переговор╕в.
Наголошу╓мо, що громадяни Укра╖ни будуть надал╕ забезпечен╕ природним газом у необх╕дних для власного споживання обсягах. Жодна укра╖нська с╕м’я не в╕дчу╓ ускладнень, оск╕льки Укра╖на ма╓ достатн╕ обсяги запас╕в газу у сховищах, що дасть змогу забезпечувати власн╕ потреби протягом тривалого часу. Продовження м╕журядових переговор╕в щодо поставок рос╕йського природного газу не може бути ╕ не буде приводом для обмеження постачання комунальних послуг для населення, передус╕м теплопостачання.
Ще раз заявля╓мо, що Укра╖на гаранту╓ технолог╕чне забезпечення над╕йного ╕ безпереб╕йного транспортування рос╕йського природного газу до ╓вропейських кра╖н сво╓ю територ╕╓ю.
Заклика╓мо Рос╕йську сторону в дус╕ стратег╕чного партнерства ╕ традиц╕йних дружн╕х в╕дносин м╕ж нашими кра╖нами сп╕льно докласти зусиль для якнайшвидшого завершення переговорного процесу щодо поставок ╕ транзиту рос╕йського природного газу», - йдеться у текст╕ Заяви.
Рос╕йська сторона намага╓ться максимально пол╕тизувати питання навколо газових суперечностей з Укра╖ною, не зосереджуючись на комерц╕йному боц╕ проблеми. Таке переконання висловив науковий сп╕вроб╕тник ╤нституту м╕жнародно╖ економ╕ки Петерсена Андерс Аслунд. Сво╖м баченням ситуац╕╖ в╕н под╕лився п╕д час «круглого столу» «Рос╕йсько-укра╖нська газова суперечка: що дал╕?».
Експерт зазначив, що у ц╕й непрост╕й ситуац╕╖ РФ робить усе можливе, щоб в╕двести увагу в╕д власне природи виникнення заборгованост╕ та реальних учасник╕в газового укра╖нського ринку. В╕н вважа╓, що заборгован╕сть не ма╓ критичного характеру, а причина ╖╖ виникнення - в т╕ньових оборудках посередник╕в на газовому ринку на кшталт «РосУкрЕнерго», як╕ захищають рос╕йськ╕ ╕нтереси та сприяють поширенню корупц╕╖ серед укра╖нських пол╕тик╕в.
Пол╕толог особливо наголосив на тому, що озвучен╕ рос╕йською стороною суми заборгованост╕ не п╕дтверджен╕ документально та мають бути оформлен╕ в╕дпов╕дно до чинних контракт╕в. На його думку, ситуац╕я навколо газово╖ суперечки також використову╓ться рос╕йською стороною для дискредитац╕╖ укра╖нського пол╕тичного кер╕вництва та ╕дей демократичного розвитку.
Кр╕м того, Андерс Аслунд зазначив, що «Газпром» тепер в╕дчува╓ насл╕дки глобально╖ ф╕нансово-економ╕чно╖ кризи, пережива╓ спад виробництва, а також ма╓ гостру потребу у гот╕вкових коштах. Це, у свою чергу, зумовлю╓ актив╕зац╕ю зусиль кер╕вництва компан╕╖ ╕з нав’язування споживачам невиг╕дних ц╕н постачання на 2009 р╕к.

ПОСТАВКИ РОС╤ЙСЬКОГО ГАЗУ ДЛЯ УКРА╥НИ СКОРОЧЕН╤

Поставки рос╕йського газу для споживач╕в Укра╖ни скорочен╕ на 110 м╕льйон╕в кубометр╕в на добу, поставки газу до ╢вропи зб╕льшен╕ до 326 м╕льйон╕в кубометр╕в. Про це 1 с╕чня пов╕домив представник «Газпрому» Серг╕й Купр╕янов на бриф╕нгу в Москв╕, переда╓ УКР╤НФОРМ ╕з посиланням на Р╤А-Новости. За його словами, «Газпром» заклика╓ Укра╖ну продовжити переговори щодо контракту на 2009 р╕к, через в╕дсутн╕сть якого поставки були припинен╕.
Як пов╕домляв УКР╤НФОРМ, поставки газу для споживач╕в Укра╖ни з 10.00 1 с╕чня були припинен╕ в зв’язку з в╕дсутн╕стю у кра╖ни контракту на 2009 р╕к, у той же час транзит газу з РФ до ╢вропи через укра╖нську територ╕ю трива╓ в обсяз╕ 300 м╕льйон╕в кубометр╕в на добу.
 Укра╖на продовжу╓ зд╕йснювати транзит газу до ╢вропи в повному обсяз╕, незважаючи на припинення поставок рос╕йського блакитного палива в кра╖ну. Про це пов╕домив прес-секретар НАК «Нафтогаз Укра╖ни» Валентин Землянський.

«ГАЗПРОМ» ЗБИРА╢ТЬСЯ ПРОДАВАТИ УКРА╥Н╤ ГАЗ ПО 418 ДОЛАР╤В?!

Рос╕йський «Газпром» продаватиме Укра╖н╕ газ за ринковою ц╕ною - 418 дол. за тисячу кубометр╕в. Про це заявив 1 с╕чня увечер╕ глава рос╕йсько╖ компан╕╖ Олекс╕й М╤ЛЛЕР, переда╓ Рад╕о «Свобода».
В╕н пояснив це тим, що Ки╖в в╕дмовився в╕д запропоновано╖ йому напередодн╕ п╕льгово╖ ц╕ни - 250 дол.
З 1 с╕чня «Газпром» припинив поставки газу до Укра╖ни. Москва ╕ Ки╖в не змогли домовитися про умови нового контракту. Про дату можливого в╕дновлення переговор╕в н╕чого не пов╕домля╓ться. (Хоча, як пов╕домля╓ УН╤АН, радник укра╖нського Прем’╓р-м╕н╕стра з питань енергетики Олекс╕й Гудима в еф╕р╕ рад╕останц╕╖ «Эхо Москвы» заявив, що Рос╕я ╕ Укра╖на до Р╕здва «матимуть контракти по вс╕х позиц╕ях»). При цьому ╕ Ки╖в, ╕ Москва запевняють, що перебо╖в з поставками газу до ╢вропи не буде. ╢вросоюз ╕ США закликали Рос╕ю ╕ Укра╖ну якнайскор╕ше вир╕шити газову суперечку.
Як пов╕домлялося, в 2008 роц╕ Укра╖на платила 179,5 дол. за тисячу кубометр╕в газу. Укра╖нське кер╕вництво вважа╓, що, керуючись домовлен╕стю з Рос╕╓ю про трир╕чний перех╕д на ╓вропейську ринкову ц╕ну, ц╕на газу в 2009 роц╕ в Укра╖н╕ повинна коливатися в╕д 204 до приблизно 210 долар╕в.

КОМЕНТУ╢ ПОЕТ

Ц╕на на газ висока, як н╕коли,
Та значення ╖╖ не числове,
╥╖ не заф╕ксують протоколи,
╥╖ пол╕тик жоден не назве.
Ц╕на на газ - не долари, не гривн╕ -
Не в грошах суть,
грошей таких нема -
А ╕сторичний виб╕р Укра╖ни,
╥╖ майбутн╓ ╕ вона сама. 
Дешевий газ - це плата за покору,
За куцу пам’ять ╕ н╕мий язик,
За забуття страх╕ть
Голодомору,
За зраду тих, хто вже п╕шов нав╕к.
Дешевий газ - дорога у манкурти,
У рабство для прийдешн╕х покол╕нь,
Та нам з тобою Бик╕вню забути –
Те саме, що поляков╕ Катинь.
Рабам не м╕сце серед в╕льних нац╕й...
Згадаймо: не вв╕ сн╕, а наяву
Не спромоглись колись кремл╕вськ╕ владц╕
Морозом упокорити Литву.
Сьогодн╕ черга нашого народу
Довести, що вогонь в душ╕ не згас,
Й омр╕яну стол╕ттями свободу
Ми не м╕ня╓м на дешевий газ.

Серг╕й БОРЩЕВСЬКИЙ.
м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6721

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков