Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2009
КОМПРОМ╤СУ ТА ПОРОЗУМ╤ННЯ В НОВОМУ РОЦ╤!

АКТУАЛЬНО!

2008 р╕к був для Севастополя юв╕лейним, а в╕дтак - досить вдалим з ус╕х точок зору. Вид╕лен╕ державою на святкування 225-р╕ччя м╕ста 100 м╕льйон╕в гривень дозволили зд╕йснити ц╕лу низку проект╕в, серед яких: реконструкц╕я Приморського бульвару, Графсько╖ пристан╕, Матроського бульвару, площ╕ Нах╕мова, ремонт 1-╖ м╕сько╖ л╕карн╕, газиф╕кац╕я прим╕сько╖ зони тощо.
За п╕дсумками першого п╕вр╕ччя Севастополь опинився у п’ят╕рц╕ рег╕он╕в, що розвивалися досить високими темпами. За рахунок ц╕╓╖ позитивно╖ динам╕ки бюджет року виконано. Вперше за к╕лька рок╕в м╕сто ув╕йшло в опалювальний сезон не лише без борг╕в, а нав╕ть з передоплатою за енергонос╕╖.
Р╕вень безроб╕ття у Севастопол╕ склада╓ нин╕ 0,66%. Це – один з найнижчих показник╕в в Укра╖н╕. Середньом╕сячна зароб╕тна плата городян – 1695 грн., середня пенс╕я – 960 грн. Цього року в м╕ст╕ повн╕стю завершена Програма комп’ютеризац╕╖ шк╕л. Кр╕м того, за програмою “Шк╕льний автобус” школяр╕ с╕льсько╖ зони рег╕ону отримали 6 новеньких автобус╕в.
Севастополь п╕дтвердив звання м╕ста нових технолог╕й, ставши першим серед м╕ст Укра╖ни, в якому запроваджено пульт диспетчерського управл╕ння зовн╕шн╕м осв╕тленням м╕ста. Система опрацьована одеськими науковцями, Ки╖в стане наступним, де ╖╖ запроваджуватимуть.
У 2008 роц╕ в Севастопол╕ зам╕сть 180-ти запланованих було збудовано 262 квартири для в╕йськовослужбовц╕в ВМС ЗС Укра╖ни. Для дов╕дки, в 2007 роц╕ укра╖нськ╕ в╕йськовики отримали лише 10 ордер╕в. М╕н╕стр оборони Юр╕й ╢хануров, котрий минулого тижня побував у Севастопол╕, пооб╕цяв, що в наступному роц╕ житло отримають ще 300 в╕йськовослужбовц╕в.
Та незважаючи на так╕ показники, ф╕нансова криза останн╕м часом п╕дбира╓ться й до Севастополя. Антикризовий ком╕тет, створений з представник╕в обох г╕лок влади, намага╓ться не допустити зростання безроб╕ття та нагромадження борг╕в ╕з зароб╕тно╖ плати. Першочерговим серед антикризових заход╕в, на думку голови м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Серг╕я Куницина, став Указ Президента Укра╖ни “Про додатков╕ заходи щодо соц╕ально-економ╕чного розвитку Севастополя” №1204/1208 в╕д 26 грудня 2008 року, виданий у в╕дпов╕дь на пропозиц╕╖ держадм╕н╕страц╕╖ створити в рег╕он╕ в╕льну економ╕чну зону. Правда, словосполучення “в╕льна економ╕чна зона” в Указ╕ не зазначене, натом╕сть з’явилося чимало пропозиц╕й стосовно економ╕чного розвитку м╕ста п╕сля 2017 року. Але голова м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ С. Куницин не бачить в цьому жодно╖ проблеми, програма заход╕в, на його думку, ма╓ бути комплексною. Головне, що ╓ Указ Президента Укра╖ни, визначен╕ сп╕вголови робочо╖ групи: в╕це-прем’╓р О. Турчинов ╕ С. Куницин. За тиждень буде створена сама робоча група, котра, зг╕дно з Указом, у двом╕сячний терм╕н повинна:
“...у встановленому порядку надати пропозиц╕╖ щодо, а саме: поглиблення транскордонного сп╕вроб╕тництва у Причорноморському рег╕он╕, спрямованого, зокрема, на реал╕зац╕ю проект╕в (програм) ╕з розв’язання проблем еколог╕чного характеру, в тому числ╕ пов’язаних ╕з розливами нафти в басейн╕ Чорного моря;
використання п╕сля 2017 року ╕нфраструктури Севастопольсько╖ бухти у нев╕йськових ц╕лях, перепроф╕лювання та модерн╕зац╕╖ лог╕стично╖, в тому числ╕ портово╖, ╕нфраструктури;
залучення ╕ноземних ╕нвестиц╕й для розвитку в м╕ст╕ енергетичного машинобудування, суднобудування, транспортного комплексу, харчово╖ промисловост╕ та житлового буд╕вництва...”.
На п╕дсумков╕й прес-конференц╕╖ для представник╕в мас-мед╕а серед досягнень голова м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ С. Куницин назвав також ╕ розчарування року, що мина╓: в╕дсутн╕сть вза╓морозум╕ння двох г╕лок влади й пов’язан╕ з цим чимал╕ проблеми. Останн╓ сес╕йне зас╕дання в м╕ськрад╕ засв╕дчило повну непримиренн╕сть позиц╕й щодо п╕двищення тариф╕в, побудови укра╖нсько╖ школи-колег╕уму та розпод╕лу севастопольсько╖ земл╕. Правда, щодо школи-колег╕уму в останн╕ два тижн╕ року сталися деяк╕ зрушення. Взявши на себе в╕дпов╕дальн╕сть, кер╕вництво виконавчо╖ влади без дозволу депутат╕в на використання кошт╕в з м╕сцевого бюджету, розпочало буд╕вництво досить швидкими темпами. Таким чином кошти, як╕ ледве не повернулися до держбюджету, як неосво╓н╕, залишилися у м╕ст╕.
Як стверджу╓ голова м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ С. Куницин, через 18 м╕сяц╕в навчальний заклад нового типу буде готовий прийняти учн╕в. На завершення буд╕вництва потр╕бн╕ ще 68 млн. грн. Але в╕н переконаний, що проблем з ф╕нансуванням не буде, адже це – реал╕зац╕я Указу Президента.
Начальник управл╕ння осв╕ти ╕ науки м╕ста Микола Чербаджи пов╕домив журнал╕стам, що под╕бно╖ школи в Укра╖н╕ ще нема╓. “Це абсолютно новий р╕вень. ╤ якщо хтось казатиме, що в укра╖нськ╕й школ╕-колег╕ум╕ не захочуть навчатися севастопольськ╕ школяр╕, не в╕рте. Навчальний заклад розрахований на 720 учн╕в. У ньому будуть не лише класн╕ к╕мнати та спортзали, але й прим╕щення для в╕дпочинку, гуртк╕в, культурно-видовищних заход╕в тощо...”.
Така самост╕йн╕сть д╕й м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ щодо розбудови укра╖нсько╖ школи-колег╕уму лише поглибила кризу вза╓мин двох г╕лок влади. Правда, голова м╕ськради Валер╕й Саратов через представник╕в мас-мед╕а напередодн╕ Нового року таки передав свою пропозиц╕ю Серг╕ю Куницину. Мовляв, в╕н готовий замиритися й сп╕впрацювати, якщо останн╕й зв╕льнить свого першого заступника – В. Казар╕на, а також начальника кап╕тального буд╕вництва держадм╕н╕страц╕╖ п. Малишева. Попри таку “поступлив╕сть” противника, Серг╕й Куницин в╕д пропозиц╕╖ в╕дмовився, ставши на захист сво╓╖ команди. А в╕дтак, подальш╕ стосунки двох г╕лок влади й надал╕ перебуватимуть у площин╕ судових р╕шень.
Ус╕ спод╕вання на р╕к Бика – р╕к природност╕, мудрост╕ й здорового глузду, протягом якого, на думку астролог╕в, таланитиме лише працелюбним та компром╕сним. Дратувати цю тваринку не варто, бо як сказав головний “рег╕онал” Укра╖ни: “Бик ╕ ╓ бик...”. Тож, у Новому роц╕ оч╕куватимемо в╕д обох г╕лок севастопольсько╖ влади компром╕су та порозум╕ння.
Л╕д╕я Степко.
м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6723

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков