Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2816)
З потоку життя (5952)
Душі криниця (3327)
Українці мої... (1435)
Резонанс (1446)
Урок української (985)
"Білі плями" історії (1634)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (259)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
БЕЗ ПРАВА НА ЖИТТЯ?
...бачимо, як н╕кчеми, що узурпували владу в держав╕ Укра╖на, нищать тих, хто ту державу...


БОЛ╤СН╤ КОРЕН╤ ПРОБЛЕМИ: ЯК ╥Х ВИТЯГТИ?
Ш╕стдесят восьмий день голодування Володимира Балуха, дванадцятий – Олега Сенцова…...


РОЗДУМИ НА ТЕМАТ ДЕПОРТАЦ╤╥ ╤ НАШИХ КРИМСЬКИХ ПЕРСПЕКТИВ
Сьогодн╕, в день пам’ят╕ жертв депортац╕╖ 1944 року, ми згаду╓мо те пекло, у яке...


ВИКУВАТИ ГОЛКУ ДЛЯ КОЩ╤Я
перше, що ма╓мо зробити – це в╕дновити дов╕ру до влади.


ПРО ДУРНОГО ЯСЬКА, МИРШАВИХ КРИМСЬКИХ ОВЕЦЬ ╤ КРЕЙСЕР «УКРА╥НА»
Туп-туп, туп-туп, туп-туп – ╕де товариство. Дол╕ шука╓. Омр╕яно╖. Щастям в╕нчано╖. Тихою...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#1 за 03.01.2009
НЕ ОБРАЖАЙТЕ НАШИХ ЗЕМЛЯК╤В!

ЛИСТ В НОМЕР

Редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»
Директору Севастопольського медичного коледжу ╕м. С. Дерюг╕но╖
п. В. А. ╤ванову
Вчительц╕ укра╖нсько╖ мови та л╕тератури
п. Т. Т. Жоз╕

На зас╕данн╕ пост╕йно╖ ком╕с╕╖ Зал╕щицько╖ районно╖ ради депутат Марусяк ╤. М. розпов╕в про свою колишню односельчанку, вчительку укра╖нсько╖ мови та л╕тератури у м. Севастопол╕ Жогу Тамару Тимоф╕╖вну. ╤гор Михайлович ознайомив депутат╕в ╕з хорошими в╕дгуками про роботу вчительки на стор╕нках «Кримсько╖ св╕тлиц╕». А також зачитав ряд критичних зауважень ╕з вир╕зок пророс╕йських шов╕н╕стичних газет, як╕ гостро в╕дреагували щодо позиц╕╖ Тамари Тимоф╕╖вни стосовно рос╕йсько╖ цариц╕ Катерини II, як╕й споруджено пам’ятник у Севастопол╕.
З метою п╕дтримки нашо╖ землячки члени пост╕йно╖ ком╕с╕╖ районно╖ ради (в основному, це - педагоги, медики, прац╕вники культури) вир╕шили написати даного листа. Ми вважа╓мо, що позиц╕я Тамари Тимоф╕╖вни повн╕стю сп╕впада╓ ╕з поглядами кожного св╕домого укра╖нця. Адже в╕домо, що рос╕йська цариця Катерина II все зробила для того, щоб знищити основи укра╖нсько╖ державност╕, довершила справу Петра ╤, який столицю Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖ - Петербург побудував на к╕стках укра╖нського козацтва. Саме п╕д час правл╕ння Катерини II було знищено Запорозьку С╕ч - оплот укра╖нсько╖ державност╕.
Якщо говорити мовою ╕сторичних документ╕в: «Катерина II походила з н╕мецько╖ династ╕╖ Ангальт-Цербст, в 1745 роц╕ вийшла зам╕ж за майбутнього ╕мператора Рос╕╖ Петра III. У 1762 роц╕ внасл╕док палацового перевороту ╕ усунення свого чолов╕ка Катерина II стала ╕мператрицею, проводила пол╕тику, спрямовану на остаточну л╕кв╕дац╕ю автоном╕╖ Укра╖ни: 1764 було скасовано гетьманство, 1765 - розформовано козацьк╕ полки на Слобожанщин╕, 1775 - остаточно зруйновано Запорозьку С╕ч, 1782 - на Гетьманщин╕ л╕кв╕довано полкову та сотенну адм╕н╕страц╕ю ╕ запроваджено под╕л на нам╕сництва, 1783 - розформовано козацьк╕ полки на Л╕вобережж╕ та юридично запроваджено кр╕посне право» («Дов╕дник з ╕стор╕╖ Укра╖ни» п╕д редакц╕╓ю ╤. П╕дкови, Р. Шуста ст. 292).
Ми сп╕вчува╓мо укра╖нським патр╕отам, як╕ щоденно зазнають психолог╕чного тиску в╕д радикально налаштованих пол╕тик╕в п╕вострова Крим ╕ прагнемо, щоб наш лист став для них моральною п╕дтримкою.
Тамар╕ Тимоф╕╖вн╕ ми бажа╓мо оптим╕зму ╕ впевненост╕ в сво╖х силах, а також над╕╓мось зустр╕тись з Вами на берегах Дн╕стра. Висловлю╓мо подяку директору Севастопольського медичного коледжу ╤ванову Володимиру Анатол╕йовичу за хорош╕ слова на адресу нашо╖ землячки Тамари Тимоф╕╖вни в оц╕нц╕ ╖╖ профес╕онал╕зму.
Ми визна╓мо, що прац╕вникам редакц╕╖ «Кримсько╖ св╕тлиц╕» нелегко нести друковане укра╖нське слово до читач╕в ╕ готов╕ до сп╕впрац╕ в русл╕ налагодження дружн╕х в╕дносин м╕ж жителями Севастополя ╕ Терноп╕льщини. Одночасно пов╕домля╓мо, що укра╖нц╕ пост╕йно зазнавали: пересл╕дувань як з боку поляк╕в, н╕мц╕в, рос╕йського царизму, так ╕ в╕д б╕льшовизму. Нас винищували, морили голодом, гно╖ли в таборах та тюрмах, проте укра╖нський народ дос╕ живе. Тому ми не визна╓мо радикал╕зму в будь-яких його проявах.
Перес╕чних людей як на Терноп╕льщин╕, так ╕ в Криму турбу╓ непорозум╕ння м╕ж кер╕вниками нашо╖ кра╖ни, яке веде до ускладнення насл╕дк╕в економ╕чно╖ кризи. Ми повинн╕ задуматись над перспективою наших д╕тей, адже ма╓мо демократичну укра╖нську державу, за яку в р╕зн╕ часи укра╖нськ╕ патр╕оти в╕ддавали сво╓ життя. Укра╖нцям Сходу ╕ Заходу, П╕вдня ╕ П╕вноч╕ потр╕бно все робити для того, щоб об’╓днувати наш народ, дбати про п╕двищення його житт╓вого р╕вня, щоб держава Укра╖на стала р╕вноправним членом ╢вропейсько╖ сп╕льноти.

За дорученням член╕в пост╕йно╖ ком╕с╕╖ Зал╕щицько╖ районно╖ ради з питань осв╕ти, культури, охорони здоров’я
О. ╤. ВИННИЦЬКИЙ,
голова ком╕с╕╖,
В. В. КУЛАЧКОВСЬКИЙ,
секретар.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #1 за 03.01.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6725

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков