Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ТРИВОЖНЕ В╤ДЛУННЯ ╤ЧН╤
...слово “збер╕галися” тут явно нев╕дпов╕дне. Адже тримали ╖х здеб╕льшого п╕д...


ПРАГНЕННЯ СПРАВЕДЛИВОСТ╤
там, де вбивають в╕ру у справедливий суд, рано чи п╕зно приходить суд Л╕нча.


ЕРОСТАМ╤Н ╤ ПЕРСПЕКТИВИ УКРА╥НСЬКО╥ ЗАЛ╤ЗНИЦ╤
Мо', пора вибиратися з то╖ багнюки, доки ще зовс╕м не п╕зно? Вибиратися та вказати нашим щурам ╖х...


ЯК "КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ" ЦЬКУ╢ ГЕРО╥В ╤ ДИСКРЕДИТУ╢ УКРА╥НСЬКУ ПРЕСУ
18 вересня у виданн╕ Детектор Мед╕а було опубл╕коване ╕нтерв'ю пан╕ Олени Холоденко з в╕домими...


УКРА╥НА ПОКАЗУ╢ США, ЩО НЕ ХОЧЕ ЗАХИЩАТИ СВОЮ ТЕРИТОР╤Ю
"У Ки╓в╕ мають швидко визначитися з╕ стратег╕╓ю в Азовському мор╕"
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 16.01.2009
РИТУАЛЬН╤ ТАНЦ╤ БАНК╤Р╤В НА СПИНАХ УКРА╥НЦ╤В

Под╕╖ останн╕х м╕сяц╕в на ф╕нансовому «пол╕ битви» Укра╖ни без переб╕льшення можна назвати побиттям нац╕онально╖ валюти - гривн╕. Нав╕ть неозбро╓ним оком нефах╕вця можна у цьому процес╕ побачити певну законом╕рн╕сть ╕ ц╕леспрямован╕сть, а саме - св╕доме «опускання» гривн╕ аж до обвалу ╕ безп╕дставне возвеличування його св╕тлост╕ долара (як зазначив екс-сп╕кер ВР п. Яценюк - економ╕чно╖ складово╖ валютно╖ лихоманки в Укра╖н╕ НЕМА╢). Сьогодн╕ нав╕ть досв╕дчен╕ ф╕нансов╕ експерти не беруться передбачувати сп╕вв╕дношення гривня - долар наперед, нав╕ть на тиждень.
А як все гарно бачилося, уявлялося та передбачалося... Вс╕м в╕домо, що в╕зит екс-сп╕кера ВР п. Яценюка у листопад╕ 2008 р. до Вашингтона допом╕г (прискорив) отримання першого траншу кредит╕в в╕д МВФ у сум╕ 4,4 м╕льярди у. о. Як передбачалося, ц╕ величезн╕ грош╕ через посередництво НБУ повинн╕ були отримати 110 приватних банк╕в Укра╖ни з тим, щоб оздоровити ф╕нансову обстановку, реф╕нансувати у промислов╕сть та аграрний сектор у вигляд╕ кредит╕в п╕д «людськ╕» в╕дсотки. На папер╕ ╕ в теор╕╖ це виглядало дуже привабливо... А насправд╕?
А насправд╕ «не так сталося, як гадалося». Банки, отримавши майже дармов╕ кредити, негайно почали оперувати ними на св╕й копил, позабувши, для яко╖ мети ╖х надано. Адже, ухвалюючи р╕шення щодо допомоги МВФ, ВР, на жаль, можливо несв╕домо (а я впевнений, що св╕домо), не передбачила механ╕зм розпод╕лу кошт╕в та хоча б прим╕тивний контроль за процесом. Ну як не скористатися такою нагодою?! ╤ скористалися, та ще й як!
Як на мене, за ц╕ два м╕сяц╕ приватн╕ банки зчинили проти Держави Укра╖на та свого народу як м╕н╕мум три злочини. Отриман╕ банками транш╕ було спрямовано на закуп╕влю долар╕в, а дал╕ доля цих у. о. склалася (в╕рн╕ше ╖╖ «склали») таким чином:
1. Левова частка долар╕в, отриманих на торгах, одразу ж була вивезена в офшори за кордон (там глибокий тил, над╕йн╕ше та й своя сорочка...). У ЗМ╤ просочилися в╕домост╕, що це близько 40 м╕льярд╕в у. о.;
2. Меншу частку - через мережу обм╕нник╕в - почали реал╕зовувати в Укра╖н╕. Звичайно ж цих долар╕в було замало, тож створився аж╕отажний попит та справжн╕й «валютний голод» на нього. А зв╕дси - ╕ ц╕на в╕дпов╕дно за «зелений» почала стр╕мко зростати, б’ючи вс╕ мислим╕ ╕ немислим╕ «рекорди», а гривня - «падати». Почалася ланцюгова реакц╕я - пан╕ка.
3. Банки «прекрасно» скористалися ц╕╓ю пан╕кою для сво╓╖ наживи.
Нараз╕ доларова лихоманка трива╓, ╕ к╕нця ╖й не видно, незважаючи на поз╕рну стаб╕л╕зац╕ю. Президент, окр╕м того, що висловив чергову стурбован╕сть ╕ над╕ю, що, нарешт╕, гривня досягла свого дна - м╕н╕муму пад╕ння ╕ «стаб╕л╕зац╕╖». От як вона, горопашна, видряпа╓ться з ц╕╓╖ ями, важко нав╕ть уявити.
Дивно, за аналог╕чних умов - спроб спекуляц╕╖ (а що це була прим╕тивна спекуляц╕я, вже не соромиться говорити н╕хто) валютою в Рос╕╖, прем’╓р Пут╕н одразу ж попередив б╕л╕ банк╕вськ╕ ком╕рц╕ «про можлив╕сть зачистки». ╤ ... мов пошептало. А у нас процес поставлено за принципом - «секи момент - стриги купон». ╤ стрижуть, ще й як стрижуть..., бо... демократ╕я (читай анарх╕я та беззаконня).
Як в╕домо, в Середньов╕чч╕ п╕д час захоплення м╕ст р╕зноман╕тними загарбниками (хрестоносцями, османами тощо) ╖х (м╕ста), на знак покарання за оп╕р, в╕ддавали «на в╕дкуп» в╕йську на три дн╕. Останн╕ валютн╕ под╕╖ нав╕юють певн╕ аналог╕╖. Т╕льки Укра╖ну приватним банкам «в╕ддали на одкуп» не на три дн╕, а на два м╕сяц╕. Схема прим╕тивно проста - якийсь ВИСОКОПОСТАВЛЕНИЙ ТА ВСЕВЛАДНИЙ ХТОСЬ, за сприятливих законодавчих умов, УХВАЛЕНИХ ВР, опосередковано «да╓ команду-в╕дмашку» на початок валютно╖ «кампан╕╖», попередивши, що ╖╖ необх╕дно провести блискавично-оперативно, дов╕вши валютний курс до критично-неможливого (тримаючи руку на «пульс╕» громадсько╖ думки). Дал╕, коли цей курс «зашкалить», а громадська думка досягне «певно╖ кондиц╕╖ - напруги», зберуться державн╕ муж╕ ╕ розроблять пакет «показово-покаральних» заход╕в - в╕дбирання л╕ценз╕╖ у банк╕в, як╕ «зарвалися», а в д╕йсност╕ - викинути з сонму «священних» тих, як╕ заважають «потр╕бним» банкам... Во╕стину «серед р╕вних завжди можна знайти найр╕вн╕ших».
Сам голова НБУ п. Стельмах заявив у зв’язку з цими под╕ями, що банки повинн╕ б бути «б╕льш стриманими», таким чином немовби п╕дтвердивши мо╖ в╕з╕╖.
Ц╕каво, т╕льки були оголошен╕ каральн╕ заходи, як гривня одразу ж «опустила» долар на дв╕-три гривн╕. Певно, «двом╕сячник» зак╕нчився, ╕ «п╕плу» треба було показати «турботу» про нього, створити ╕люз╕ю яко╖сь законност╕...
П’ятсот в╕дсотк╕в рац╕╖ ма╓ м╕й земляк ╕з Запор╕жжя п. Глущенко у сво╖х «смислах» - «Спочатку» - «Як можна врегулювати становище на нашому валютному ринку? А нема╓ ╕ншого способу, н╕ж в╕ддати людям ВСЕ те, що в них колись взяли ╕ не в╕ддають (заморожують) вже не один день...» («День» № 232 в╕д 19.Х╤╤.08 р.).
Тисячу в╕дсотк╕в рац╕╖ ма╓ п. прем’╓р, коли зверта╓ться до ол╕гарх╕в ╕з закликом вивезти з офшор╕в вкраден╕ кап╕тали ╕ допомогти народу у скрутний час, а надал╕ заробляти разом... У мене, на жаль, ц╕ благородно-╕деал╕стичн╕ заклики, кр╕м саркастично╖ посм╕шки, не викликають н╕чого. Вони мен╕ нагадують «мораль-заклик» до шкодливих мишей кота Леопольда з ус╕м в╕домого улюбленого мультика - «Ребята, давайте жить дружно!».
Впевнений, доти, поки не буде жорсткого законодавчого механ╕зму повернення вкраденого у народу, Укра╖ну будуть лихоманити та дерибанити р╕зноман╕тн╕ «Ел╕та-центри», «К╕нгс-Кеп╕тали», Л╕он-банки тощо, а народ - приречений «обурено-здивовано кл╕пати сво╖ми очима» та закликати до сов╕ст╕ ╕ благородства. Авжеж - чекай законност╕ та благородства у прогнило╖ корупц╕йно╖ системи. Под╕бн╕ заклики мен╕ нагадують пошуки у хворому т╕л╕ - здорового духу.
А що народ? Взагал╕-то почина╓ хвилюватися - у дек╕лькох обласних центрах (Донецьк, Дн╕пропетровськ, С╕мферополь, Льв╕в) пройшли досить масов╕ попереджувальн╕ акц╕╖ протесту проти безроб╕ття, зв╕льнень, зниження зарплат та житт╓вого р╕вня. Оракул - Парт╕я рег╕он╕в - «вид╕лила» уряду наполеон╕вськ╕ 100 дн╕в для виправлення ситуац╕╖, а н╕ - то виведуть навесн╕ на майдани м╕льйони. Впевнений, за таких д╕й влади допомога ПР може й не знадобитися - народ сам знайде дорогу туди...
Окр╕м цього спостер╕га╓ться ц╕лком передбачуваний процес з валютою, яка утриму╓ться населенням в банках, але не тих нахабно-злочинних, як╕ т╕льки й думають про сво╓ збагачення, а у скляних... Що ж, як говориться, у рос╕йськ╕й припов╕дц╕ - «как аукнется, так и откликнется». Тобто, нараз╕ банки хоч ╕ отримали тимчасову перемогу - прибуток, але це, на мою думку, П╕ррова перемога. Бо набагато дорожче кошту╓ дов╕ра народу до них. А ╖╖, безталанну, ошукали ╕ «кинули». Нараз╕ за в╕домостями фах╕вц╕в, на руках у громадян - «у банках» та панчохах понад 10 м╕льярд╕в долар╕в, як╕ за такого р╕вня дов╕ри (точн╕ше знев╕ри) не скоро понесуть до банк╕в. Он як╕ шален╕ зараз в╕дсотки по депозитах пропонують..., та не дуже посп╕ша╓ кл╕╓нт, бо ж «обп╕кся» та й обдурених безм╕р. На цьому фон╕ ц╕кава в╕дпов╕дь голови НБУ п. Стельмаха на питання: «Чи може гривня повернутися до старого курсу 6 грн. за 1 долар?». В╕н в╕дпов╕в: «Може, за умови, що народ не пан╕куватиме ╕ «поверне» сво╖ вклади - 10 м╕льярд╕в у. о. - у банки». Цин╕зм вищого ╜атунку - ошукали, набрехали, кинули, ще й звинувачують народ у тому, що в╕н встиг забрати сво╖ кревн╕. Впевнений, п╕сля под╕бних танц╕в банк╕р╕в на спинах укра╖нц╕в дуже довго банкам доведеться «в╕дмиватися» та повертати дов╕ру, якщо й взагал╕ це можливо...
Михайло ФАЛАГАШВ╤Л╤.
м. ╤рп╕нь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6781

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков