Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2626)
З потоку життя (5710)
Душі криниця (3219)
Українці мої... (1416)
Резонанс (1422)
Урок української (983)
"Білі плями" історії (1616)
Крим - наш дім (530)
"Будьмо!" (258)
Ми єсть народ? (235)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (125)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Р╤ЗДВЯНА ЗУСТР╤Ч НА ГАЛИЦЬК╤Й ЗЕМЛ╤
М╕сце зустр╕ч╕ — Червоноградська м╕ська б╕бл╕отека для д╕тей — обрано не випадково.


СВЯТО – НАПЕРЕК╤Р ВСЬОМУ!
У «Св╕тлиц╕» в Криму на Р╕здво знову з╕бралися однодумц╕. Були ╕ кутя, ╕ до кут╕...


ПОЕТИЧНА СВ╤ТЛИЦЯ
Все с╕ре на двор╕… Сн╕ги – лиш на гор╕! Гриби у грудн╕ – де таке бува╓? Це,...


МЕЛАНКА ЗАПРОШУ╢ НА ЩЕДРУ КУТЮ
У давнину д╕вчата цього вечора збиралися поворожити, так само, як ╕ в н╕ч на Андр╕я.


УКРА╥НСЬКЕ Р╤ЗДВО
На щастя, укра╖нськ╕ обряди ╕ звича╖ нин╕ в╕дроджуються.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#3 за 16.01.2009
ОБ╤ТНИЦЯ БОГОВ╤

ДЖЕРЕЛА

19 с╕чня Православна Церква в╕дзнача╓ свято Богоявлення Господнього, яке в народ╕ називають Водохрещем.
Богоявленням це свято назива╓ться тому, що в цей день Бог вперше явився людям в╕дразу у трьох Особах - у вс╕й Сво╖й повнот╕. Син Божий - ╤сус Христос прийшов на р╕чку Йордан, щоб хреститися в╕д ╤оанна Хрестителя, Отець Небесний засв╕дчив Його син╕вство Сво╖м голосом, сказавши «це Син М╕й улюблений, Його слухайте», а Дух Святий у вигляд╕ голуба з╕йшов на ╤суса. В╕д цього дня почина╓ться земне служ╕ння ╤суса Христа ╕ Його пропов╕дь.
╤ саме в цей день в╕дбува╓ться освячення ф╕зично╖ основи всього живого на земл╕ - води. У церковних п╕снесп╕вах проголошу╓ться освячення «вод ╓ства» на св╕дчення того, що Христос прийшов, щоб спасти не т╕льки саму людину, але й весь св╕т. Бо як через провину Адама все твор╕ння земне було покаране («через гр╕х тв╕й проклята земля», - сказав Бог), так само через другого Адама - ╤суса Христа у св╕т прийшло благословення не т╕льки для людей, але й для вс╕╓╖ природи. Саме тому ще в Старому Зав╕т╕ було встановлено, що очищення кожно╖ людини ма╓ в╕дбуватися через воду.
Хрещення ╤суса Христа - ╓ прообразом хрещення для кожно╖ людини. Хоча Спасителю не потр╕бно було хреститися на в╕дпущення гр╕х╕в, бо В╕н був безгр╕шний, але це повинно було в╕дбутися, бо Сам Господь сказав, що «так годиться нам виповнити усю праведн╕сть».
«Хрещення - не т╕лесно╖ нечистоти позбуття, але об╕тниця Богов╕ доброго сумл╕ння, - спаса╓ тепер ╕ нас воскрес╕нням ╤суса Христа» (1 Петра 3:21).
Для в╕руючих хрещення - це друге народження. Бо «хто не народиться в╕д води ╕ Духа не може ув╕йти в Царство Небесне». Хрещення - це подоба смерт╕ ╕ воскрес╕ння. За церковними канонами, хрещення ма╓ в╕дбуватися через повне занурення. Однак це не означа╓, що через поливання або окроплення водою та╖нство хрещення не в╕дбува╓ться. Бо це ╓ символом, а хрестить не вода, а Сам Господь Духом Сво╖м. Занурення у воду символ╕зу╓ смерть, а вих╕д ╕з води - воскрес╕ння для життя в╕чного.
Хрещення омива╓ первородний гр╕х - потенц╕йну схильн╕сть людини до гр╕ха. Под╕бно до генетичних хвороб, через ╓дн╕сть людини з Адамом, первородний гр╕х передавався у спадок в╕д покол╕ння до покол╕ння. Але п╕д час хрещення, людина цю вроджену схильн╕сть змива╓ - заклада╓ться фундамент нового життя ново╖ особистост╕, ╕ диявол не ма╓ над нею абсолютно╖ влади.
У цей день освячу╓ться вода в р╕чках, джерелах, колодязях, р╕зних посудинах. ╤ люди цю воду дуже шанують ╕ збер╕гають. ╢ випадки, коли свячена вода збер╕галася ╕ п’ять, ╕ в╕с╕м, ╕ нав╕ть десять рок╕в, не втрачаючи сво╖ якост╕. Тому в цей день люди приходять набрати води, щоби освятитися нею, покропити свою оселю. Багато людей омиваються в цей день у водоймищах.
 Свято Водохреща завершу╓ цикл святих дн╕в (або святок), як╕ починаються в╕д Р╕здва Христового. Хоча воно сп╕вв╕дноситься з певними реальними под╕ями давнини, проте, кр╕м ╕сторичного, найголовн╕шим для нас у цей день ма╓ бути усв╕домлення його морально-духовного значення. Це також добра нагода ще раз проанал╕зувати сво╓ духовне життя, поставити соб╕ запитання: чи св╕домо ми прийняли та╖нство хрещення? Чи викону╓мо т╕ об╕тниц╕, що дали Господу?
 (УКР╤НФОРМ).

В ╓впатор╕йськ╕й греко-католицьк╕й параф╕╖ «Покров Пресвято╖ Богородиц╕» ╓пископ Василь, екзарх Одесько-Кримський, 7 с╕чня урочисто в╕дправив Божественну Л╕тург╕ю. Разом в цей день молилися параф╕яни Покровського приходу, сестри римо-католицько╖ громади св. Март╕на м. ╢впатор╕╖, представники рел╕г╕йно╖ громади смт. Чорноморське на чол╕ з Михайлом Клебаном ╕ параф╕╖ Пресвято╖ Тр╕йц╕ ╓впатор╕йсько╖ рос╕йсько╖ громади з╕ сво╖м головою Людмилою Григор’╓вою, яких оп╕ку╓ настоятель параф╕╖ «Покров Пресвято╖ Богородиц╕» ╕╓рей Богдан Костецький.
П╕сля зак╕нчення Л╕тург╕╖ Владика освятив нову ╕кону блаженного священномученика Петра Вергуна ╕з часткою його святих мощ╕в (на фото). Отець Богдан у сво╓му слов╕ про священномученика висловив над╕ю, що т╕, хто молиться перед ╕коною отця Петра, одержать Боже благословення й благодать Святого Духа. Пот╕м у виконанн╕ д╕тей залунали укра╖нськ╕ колядки.
На завершення Владика Василь побажав в╕рянам вза╓морозум╕ння, ╓дност╕ й щоб ус╕ разом сп╕льно служили Богов╕ й людям.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #3 за 16.01.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6789

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков