Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ПЕРЕДАЛА СИР╤╥ НОТУ ПРОТЕСТУ ЧЕРЕЗ В╤ЗИТ «ДЕЛЕГАЦ╤╥» ОКУПАЦ╤ЙНО╥ ВЛАДИ КРИМУ
Укра╖на р╕шуче засуджу╓ оф╕ц╕йн╕ контакти Сир╕йсько╖ Арабсько╖ Республ╕ки з окупац╕йною...


РУЙНАЦ╤Я ╥ХН╤Х СПОД╤ВАНЬ: ТУРЧИНОВ ДАВ ОЦ╤НКУ «ВОЛАННЯМ ТА ПОГРОЗАМ» З БОКУ РОС╤ЙСЬКО╥ ЕЛ╤ТИ
в Укра╖н╕ нема╓ жодного загострення ситуац╕╖, на яке посилаються у сво╖й заяв╕ рос╕йськ╕ депутати.


РПЦ ЗАЯВИЛА, ЩО РОЗРИВА╢ СТОСУНКИ З КОНСТАНТИНОПОЛЕМ
Синод Русько╖ православно╖ церкви визнав неможливим ╖╖ подальше перебування у ╓вхарист╕йному...


РОС╤ЙСЬКА ОКУПАЦ╤Я ЗМУСИЛА УКРА╥НЦ╤В ВИМАГАТИ ВИЗНАННЯ ВЛАСНО╥ ПРАВОСЛАВНО╥ ЦЕРКВИ
Курт Волкер висловив переконання, що п'ять рок╕в тому виглядало немислимим, аби в Укра╖н╕...


ДЖЕМ╤Л╢В: ПУТ╤Н ТРИМА╢ ПРИ СОБ╤ ЗАРУЧНИК╤В, ЩОБ МАТИ «ОБМ╤ННИЙ МАТЕР╤АЛ»
За його словами, якщо Пут╕н врешт╕-решт погодиться на обм╕н, то Укра╖н╕ доведеться в╕ддати за...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2009
«НАША СИЛА — ЦЕ ╢ДН╤СТЬ НАВКОЛО Р╤ДНО╥ ДЕРЖАВИ...»
В╤КТОР ЮЩЕНКО


Промова Президента з нагоди Дня Соборност╕ Укра╖ни

Дорогий Укра╖нський народе, шановн╕ сп╕вв╕тчизники!
Сьогодн╕ ми в╕дзнача╓мо 90-ту р╕чницю об’╓днання Укра╖ни в ╓дину державу — проголошення Акта Злуки.
Учасник визвольних змагань, перший м╕н╕стр закордонних справ Укра╖ни Олександр Шульгин писав: «╤дея, проголошена 22 с╕чня 1919 року, живе й житиме: нас под╕ляли кордони, але цей акт назавжди встановив: ╕сну╓ ╓дина укра╖нська нац╕я».
Значення ц╕╓╖ под╕╖, безумовно, виходить за меж╕ пол╕тичних, часових ╕ нав╕ть географ╕чних обставин 1919 року. Вона стала для Укра╖ни в╕чною ц╕нн╕стю. Цей день — знак. Цей день — символ. Символ соборност╕, ╓дност╕, здатност╕ укра╖нц╕в до консол╕дац╕╖, до прац╕ ╕ битви за власну державу.
Попри чуж╕ ╕мпер╕╖, попри загарбання та асим╕ляц╕ю укра╖нська нац╕я перемогла ╕ залишилася ╓диною й непод╕льною. Ця ╕стина прийшла з глибин народу, пробудженого до життя нац╕ональною революц╕╓ю 20-х рок╕в.
«Зд╕йснилися в╕ков╕чн╕ мр╕╖, якими жили ╕ за як╕ вмирали кращ╕ сини Укра╖ни» — викарбовано на скрижалях Акта Злуки, на Соф╕йськ╕й площ╕, 90 рок╕в тому.
Акт злуки — це ╓дн╕сть нашого духу, часу ╕ простору. Це — наша ╕дея, п╕днята мов прапор, передана нам, ╕ нам належить передати ╖╖ в руки майбутнього, нашим д╕тям ╕ нашим правнукам.
В╕дновлення нашо╖ незалежност╕ у 1991 роц╕ бере сво╓ життя якраз з цього дня.
╤дея ╓дност╕ перемогла, коли постав живий ланцюг 22 с╕чня 1990 року. Тод╕шня, в╕льна ╕ велика у сво╖й щирост╕ та свобод╕ демонстрац╕я ╓дност╕ м╕льйон╕в укра╖нц╕в не залишила сумн╕ву. ╤мпер╕╖ гинуть. ╤мпер╕╖ падуть. А Укра╖на — в╕чна.
Це п╕дтвердив Божий день 24 серпня 1991 року. Це утвердив Божий день 1 грудня 1991 року. Понад 90% наших громадян, у тому числ╕ ╕ присутн╕, проголосували за незалежн╕сть. Ми були як н╕коли сильн╕, бо були ╓дин╕.
Ми можемо бути сильн╕, якщо ми ╓дин╕.
Я хочу скласти щиру шану тим, хто 90 рок╕в тому п╕дняв над нашою землею ╕дею нац╕╖, держави ╕ нашо╖ народно╖ ╓дност╕.
Ми згаду╓мо десятки тисяч патр╕от╕в, як╕ стали ╕нтелектуальним, духовним ╕ в╕йськовим проводом нашого народу. Ми вшанову╓мо ╕мена Михайла Грушевського, Володимира Винниченка, ╢вгена Петрушевича, Симона Петлюри, ╢вгена Коновальця та ╕нших д╕яч╕в ╕ л╕дер╕в Укра╖ни — Укра╖нсько╖ ╕ Зах╕дно-Укра╖нсько╖ Народних Республ╕к. Ми з вдячн╕стю згаду╓мо вс╕х сп╕вв╕тчизник╕в, як╕ в час нац╕онально╖ революц╕╖ 1917-1921 рок╕в боролися за нашу державу.
Ц╕ ст╕ни, де ми знаходимося, якраз були св╕дками тих величавих складних под╕й. Упевнений, що настав час надати будинку, в якому ми зараз знаходимося, нац╕онального статусу, в╕дновити його ╕м’я — Центральна Рада ╕ перетворити його на сучасний музейний комплекс з вивчення ╕ поширення знань про визвольн╕ змагання. (Йдеться про прим╕щення, де нин╕ розташований Будинок вчителя).
Сьогодн╕ у Центральн╕й Рад╕ в╕дкрива╓мо музей Укра╖нсько╖ революц╕╖. Я хочу подякувати вс╕м, хто за багато рок╕в доклався до створення цього музею. Це — велика ╕, безумовно, свята справа, завдяки як╕й Укра╖н╕ повертаються справжня ╕стор╕я, справжн╕ ╕мена ╕ справжн╕ святин╕.
Дорог╕ сп╕вв╕тчизники! Ми пережива╓мо нелегк╕ часи з одно╖ сторони, але я переконаний, величав╕ та знаков╕. Як н╕коли ран╕ше, сьогодн╕ потр╕бна наша ╓дн╕сть, розсудлив╕сть, мудрий виб╕р.
Одн╕╓ю з причин, чому Укра╖нська держава зазнала тимчасово╖ поразки на початку ХХ стол╕ття, було те, що широк╕ верстви людей пов╕рили в солодку брехню б╕льшовик╕в. Це обернулося смертю м╕льйон╕в укра╖нц╕в, як╕ мр╕яли про Укра╖нську державу ╕ незалежн╕сть.
Безумовно, за минуле треба нести в╕дпов╕дальн╕сть. ╤, якщо хочемо г╕дного життя, кожен висновок, у тому числ╕ ╕ того часу, треба викарбувати на чол╕.
Не треба бездумно в╕рити солодким об╕цянкам. Не треба бездумно в╕рити пол╕тикам, як╕ спроможн╕ одномоментно здати нац╕ональн╕ ╕нтереси.
Не треба спод╕ватися, що хто-небудь зам╕сть нас створить усп╕шне сьогодн╕шн╓ наше життя.
Наша сила — повторюю багато раз╕в — це ╓дн╕сть навколо р╕дно╖ держави. Це ╓ пр╕оритет номер один. Держава не буду╓ться завтра чи п╕слязавтра — держава буду╓ться сьогодн╕. Укра╖нцями стають не завтра ╕ не п╕слязавтра — ними стають сьогодн╕.
Ця ╓дн╕сть, на жаль, не так часто ╕сну╓ серед пол╕тик╕в, як╕ дуже часто розглядають р╕дну кра╖ну як черговий б╕знес-проект. Але я переконаний, що ця ╓дн╕сть завжди ╕снувала ╕ завжди буде ╕снувати серед укра╖нського народу, серед укра╖нських звичайних людей. Саме до цих людей я завжди звертаюся ╕ звернене мо╓ слово сьогодн╕.
Прагнення допомогти сп╕вв╕тчизникам об’╓днало укра╖нц╕в п╕д час авар╕й в Алчевську, Ожидов╕, трагед╕й в Дн╕пропетровську, ╢впатор╕╖, в тому страшному ╕ важкому л╕т╕, яке пережили в 2008 роц╕ ш╕сть областей Укра╖ни, де десятки тисяч людей були викинут╕ буквально за три дн╕ на вулицю.
Це — джерела нашо╖ ╓дност╕, джерела нашо╖ гордост╕.
Прагнення гордитися за свою кра╖ну об’╓днало укра╖нц╕в п╕д час перемог нашо╖ ол╕мп╕йсько╖ ╕ парал╕мп╕йсько╖ зб╕рних у Пек╕н╕ чи футбольно╖ зб╕рно╖ на чемп╕онат╕ св╕ту з футболу.
Небайдуж╕сть ╕ турбота об’╓днали укра╖нц╕в в акц╕╖ «З╕гр╕й любов’ю дитину», коли без жодно╖ державно╖ коп╕йки за один р╕к майже тисяч╕ багатод╕тних родин (де 10 ╕ б╕льше д╕тей) — повторюю, без жодно╖ коп╕йки державного чи м╕сцевого бюджету — отримали 800 будинк╕в, зроблено в сотнях будинк╕в ремонти, надана техн╕ка, побутов╕ прилади. Дали майбутн╓, переконаний, тисячам людей. Але найголовн╕ше, що ми можемо одне одному дати, — це над╕я, це в╕ра. ╢ в╕ра — можна гори зрушувати з м╕сця.
Прагнення зберегти тепло в оселях укра╖нц╕в по вс╕й кра╖н╕ об’╓днало зусилля наших укра╖нських ╕нженер╕в, техн╕к╕в, управл╕нц╕в, менеджер╕в, як╕ забезпечили безпереб╕йне постачання газу ╕з зах╕дних газосховищ до людей у Донбас, Луганськ, Харк╕в, Дн╕пропетровськ. Наша система працювала так, як не передбачалося жодним ╕з проект╕в, включаючи ╕ час розбудови ц╕╓╖ газотранспортно╖ системи. Була зроблена колосальна робота, ╕ по сут╕, з╕рваний той план, метою якого було сх╕дн╕ рег╕они Укра╖ни на другий день поставити на кол╕на. Ще раз показати м╕сце Укра╖ни.
Тому ще раз повторюю: це ми не повинн╕ забувати — завдяки високому профес╕онал╕зму укра╖нських фах╕вц╕в надскладне техн╕чне завдання, безпрецедентне завдання ╕з розвороту газотранспортно╖ системи було вир╕шене за к╕лька годин 1 с╕чня. Ц╕ люди виконали св╕й обов’язок так, як належить патр╕отам Укра╖ни.
Нас об’╓дну╓ прагнення жити за ╓вропейськими стандартами, у власн╕й держав╕.
Сьогодн╕ перед Укра╖ною постали небезпечн╕ загрози — нов╕, вт╕м з добре в╕домою нам агресивною природою.
Я закликаю все укра╖нське сусп╕льство об’╓днатися навколо нац╕ональних ц╕нностей, навколо укра╖нсько╖ державност╕. Саме для них ╕ лише для них присвячена й моя праця як Глави Укра╖нсько╖ держави.
Р╕дна держава потребу╓ п╕дтримки кожного з нас. Повторюю — ╕ не завтра, а сьогодн╕. Р╕дна держава потребу╓ загальносусп╕льно╖ ╓дност╕.
Ми — сильн╕, коли ╓дин╕. Це потр╕бно п╕дтвердити якраз зараз, бо це надзвичайно ц╕нно.
Так, ми, укра╖нц╕, шану╓мо вс╕ ╕нш╕ народи й ╕нш╕ держави. Не шука╓мо соб╕ ворог╕в ╕ прагнемо розширювати коло наших партнер╕в. Але з кожним ми зобов’язан╕ говорити виключно з позиц╕╖ гармон╕╖ наших в╕дносин на баз╕ нац╕онального ╕нтересу.
Зв╕дси постане наша нездоланна сила, наша г╕дн╕сть ╕, безумовно, наша безпека. Як ╓вропейська нац╕я, сп╕втворець ╓вропейсько╖ ╕стор╕╖, культури та духовних ╕деал╕в, ми бачимо сво╓ майбутн╓ в ╓дин╕й демократичн╕й ╢вроп╕ та в систем╕ ╓вроатлантично╖ системи безпеки.
Як ╓дина нац╕я, ми ма╓мо покласти край будь-яким штучним внутр╕шн╕м под╕лам ╕ непорозум╕нням. Укра╖нська держава постала на споконв╕чних етн╕чних укра╖нських територ╕ях. Т╕ло нашо╖ нац╕╖ ╓дине, дух наш сп╕льний, наша доля непод╕льна. Наша нац╕ональна ╓дн╕сть, безумовно, жива й активна.
Лише р╕дна держава, ╖╖ ╓дн╕сть, усв╕домлення того, що нац╕ональний суверен╕тет ╕ соборн╕сть вищ╕ понад усе, — ╓ запорукою повнокровного, безпечного ╕снування нашого народу.
Соборн╕сть — це наше священне надбання. ╤дея, п╕днята мов прапор 90 рок╕в тому, сьогодн╕ знаходиться в наших руках. Вона повинна жити в╕чно ╕ в╕чно передаватися вперед.
Ми – одна нац╕я. Одна Батьк╕вщина. Одна Укра╖на.
Слава Укра╖н╕!
22 с╕чня 2009 р.
м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6795

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков