Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 21.03.2003
Новини світу, України і Криму
журналісти

Війна в Іраку розпочалася...

Минулої ночі з авіаційних бомбардувань наземних об'єктів розпочалися військові дії Сполучених Штатів Америки проти Іраку.
Президент України Леонід Кучма  глибоко стурбований з приводу початку військової операції в Іраку і висловлює сподівання на мінімальні жертви серед цивільного населення. Президент України наголошує, що Україна завжди виступала проти вирішення світових конфліктів військовим шляхом. Україна не братиме участь у військовій операції, але   Президент  вважає, що Україна  має  надати допомогу у захисті цивільного населення регіону від застосування радіаційної, хімічної та бактеріологічної зброї.

Права людини і війна - несумісні
Права людини і війна - несумісні, - заявила Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполучених Штатів Америки в Україні Карлосом Паскуалем. Зустріч відбулася в Секретаріаті Уповноваженого на прохання американського посла.
"Одним з найстрашніших наслідків війни в Іраку можуть стати значні жертви, насамперед, серед мирного населення країни", - зазначила Ніна Карпачова.
Права  людини і війна - несумісні
Уповноважений з прав людини Ніна Карпачова також висловила стурбованість непередбачуваними екологічними наслідками, які матиме війна для країн регіону та усього світу.
Карлос Паскуаль, висловлюючи позицію своєї держави, у свою чергу, наголосив на тому, що нині війна залишається "останнім, безальтернативним засобом". Він заявив, що Ірак порушив 17 резолюцій ООН, а також приховав зброю масового знищення. Посол США висловив сподівання, що "світ буде менш небезпечним після нової  війни" і повідомив, що США готові до відбудови Іраку, у тому числі за сприяння ООН, після завершення воєнних дій.
"Я переконана, що навпаки, після війни світ стане ще більш вразливим, а глобальних загроз побільшає, у тому числі таких, як міжнародний тероризм. Певні сили використають війну як привід до поширення терористичних актів в усьому світі", - зазначила український омбудсман. "Для мене, як для людини і правозахисника, війна і права лю-дини - несумісні", - заявила Ніна Карпачова.


ІНСПЕКТУЮТЬ КРИМСЬКІ ВІЙСЬККОМАТИ
18 березня Головна інспекція Міністерства оборони України приступила до планового інспектування військових комісаріатів
Автономної Республіки Крим.
Впродовж десяти днів досвідчені фахівці під керівництвом Головного інспектора Міні-стерства оборони України генерала армії Віталія Радецького перевірятимуть місцеві органи військового управління з усіх аспектів службової та повсякденної діяльності, оцінюватимуть реальний стан справ та надаватимуть методичну та практичну допомогу у вирішенні невідкладних питань.
Інспектування розпочалося із заслуховування керівництва Кримського республіканського військового комісаріату та стройового огляду. Під час перевірки офіцери, прапорщики, службовці складатимуть заліки з основних предметів бойової підготовки, звітуватимуть про рівень професійних знань та навичок.
Рустам КОРСОВЕЦЬКИЙ,
старший офіцер прес-групи 32-го армійського корпусу, підполковник.


ГОГОЛЬ ТЕПЕР БУДЕ З НОСОМ!
1 квітня, до 194-ї річниці з дня народження Миколи Васильовича Гоголя, у Євпаторії відкриється після реконструкції вулиця, що носить ім'я письменника.
Як повідомили агентству "Контекст-медіа" в Євпаторійському міськвиконкомі, вулиця Гоголя відновлена в тому вигляді, у якому вона була наприкінці XIX - початку XX ст. Вулиця вимощена декоративною плиткою, тут встановлені декоративні стінки і ліхтарі, виконані в "міщанському стилі" кінця XIX століття, у цьому ж стилі оформлені трамвайні зупинки.
Урочисте відкриття вулиці буде супроводжуватися святковою театралізованою ходою гоголівських героїв. Крім того, у сквері, розташованому на вулиці Гоголя, заново буде встановлене погруддя письменника. Як пояснила прес-секретар євпаторійського мера Олена Гармашова, зловмисники неодноразово відбивали у пам'ятника ніс. "Тепер погруддя буде виконане з більш міцного матеріалу, і  зробити це буде не так легко", - вважає О. Гармашова.


БУДЕМО З ГАЗОМ, АЛЕ НЕ ВСІ Й НЕ ВІДРАЗУ...
19 березня майже 70 кримських татар - жителів сімферопольського мікрорайону Фонтани - пікетували будівлю Верховної Ради АРК, де відкрилося чергове пленарне засідання 3-ї сесії кримського парламенту. Пікетники вимагали збільшення обсягів газифікації їхнього мікрорайону. Будівництво газових мереж у мікрорайоні Фонтани ведеться за рахунок коштів, що виділяються з державного і республіканського бюджетів за Програмою облаштування репатріантів. На сьогодні роботи з газифікації виконані приблизно на третину. На думку учасників акції, коштів, передбачених програмою, недостатньо, і тому будівництво газопроводу може затягтися на невизначений час.
Коментуючи ситуацію, заступник голови Рескомітету у справах національностей і депортованих громадян Вадим Петров повідомив, що для повної газифікації мікрорайону Фонтани буде потрібно приблизно 1 млн. грн. У нинішньому році з республіканського і державного бюджетів буде виділена лише половина цієї суми. "Виділити більше неможливо, тому що в Криму цілий ряд інших, не менш важливих об'єктів, - пояснив В. Петров. - Але цього року ми завершимо газифікацію декількох вулиць мікрорайону Фонтани, - запевнив він.
"Контекст".


БАТАЛЬЙОНУ ДАЛИ "ДОБРО"
Верховна Рада ратифікувала Угоду у формі обміну листами між Україною та державою Кувейт про надання допомоги 19-м окремим батальйоном радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних сил України в захисті цивільного населення держави Кувейт від наслідків можливого застосування зброї масового ураження та у ліквідації можливих наслідків застосування зброї масового ураження на території держави Кувейт. Народні депутати також прийняли закон про схвалення рішення Президента України про направлення 19-го окремого батальйону радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних сил України до держави Кувейт для надання допомоги в захисті цивільного населення цієї держави від наслідків можливого застосування зброї масового ураження та у ліквідації можливих наслідків застосування зброї масового ураження на території держави Кувейт.

ВІЙНА УДАРИТЬ ПО ЕКОНОМІЦІ
Війна в Іраку, безумовно, негативно вплине на світову економіку, в тому числі й на економіку України. Так прокоментував кореспонденту Укрінформу президент УСПП Анатолій Кінах початок військової операції США та їх союзників в Іраку. Анатолій Кінах зазначив, що необхідно зробити все, щоб зона цього конфлікту не поширилася на інші регіони. Він не має сумніву, що конфлікт в Іраку суттєво дестабілізує світовий ринок нафтопродуктів. Оскільки  Україна імпортує близько 70 відсотків енергоносіїв, вона є дуже залежною від коливань кон'юнктури на енергоринку, в першу чергу - на ринку сирої нафти.

ПРЕЗИДЕНТ ПОКАЗУЄ ПРИКЛАД
Президент України Леонід Кучма зробив доброчинний внесок у розмірі двох місячних заробітних плат (місячна заробітна плата глави держави становить 2500 гривень) до "Шевченківського фонду - ХХІ століття", повідомила Укрінформу прес-секретар Президента Олена Громницька. Глава держави вважає за необхідне зробити все можливе для популяризації творчості Тараса Шевченка, підтримки лауреатів премії імені Кобзаря, видання та пропаганди їх творів, проведення художніх виставок, організації концертів. 


КОНКУРС НА КРАЩИЙ ЕСКІЗ
Кабінет Міністрів України схвалив постанову "Про затвердження складу Державної комісії з підготовки та проведення конкурсу на кращий ескіз великого Державного герба України". Як повідомили кореспондентам Укрінформу в прес-службі КМУ, ця постанова передбачає зміни у складі  комісії, пов'язані з кадровими змінами у керівництві уряду України та центральних органах виконавчої влади. Головою Державної комісії призначено віце-прем'єр-міністра України Дмитра Табачника.

КРИМ ІНСПЕКТУЮТЬ ІНОЗЕМЦІ
Група іноземних військових інспекторів розпочала роботу в Криму. Протягом двох діб військові фахівці з Угорщини та Чехії проводитимуть інспектування частин та з'єднань 32-го армійського корпусу Південного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України.   
Як повідомили Укрінформу в прес-службі Міністерства оборони України, інспекція проводиться на виконання вимог  Віденського документа 1999 року. Він регламентує комплекс заходів із зміцнення довіри та безпеки, обмежує певні види військової діяльності та передбачає обмін інформацією між країнами - учасницями щодо проведення великомасштабних військових навчань.

"Морській державІ" - попутного вітру!
У столиці військових  моряків - Севастополі - відбулася презентація нового громадсько-політичного, наукового, літературно-художнього журналу "Морська держава". За словами його головного  редактора Павла Шунька, видання заплановане як не комерційне. Його засновник - творчий колектив редакції газети "Флот України".
За словами головного редактора, проект став можливим завдяки шефській підтримці провідного поліграфічного видавництва "Преса України" на чолі з його директором Володимиром Олійником. До складу редколегії увійшли відомі в Україні науковці  та політичні діячі.
Редакційний колектив і читачів журналу "Морська держава" тепло привітав  головнокомандувач ВМС України адмірал Михайло Єжель. Він побажав творчих успіхів усім, хто причетний до цього видання, а "Морській державі" - сім футів під кілем!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 21.03.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=680

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков