Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2009
ТЕСТ НА МОРАЛЬН╤СТЬ КОМ╤ТЕТУ З НАЦ╤ОНАЛЬНО╥ ПРЕМ╤╥ УКРА╥НИ ╤М. ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

Вельмишановн╕ доброд╕╖!
Проглядаючи список претендент╕в на найвищу Нац╕ональну прем╕ю Укра╖ни, яка, мабуть, невипадково носить ╕м’я найб╕льшого морального авторитета нац╕╖, нашого нац╕онального ген╕я ╕ пророка, Тараса Шевченка, нас, як людей, як╕ теж репрезентують наукову творчу ╕нтел╕генц╕ю ╕ не байдуж╕ до сучасно╖ укра╖нсько╖ л╕тератури, зац╕кавило пр╕звище запор╕зького поета Григор╕я Лютого. З╕зна╓мося, що з його творч╕стю жоден з нас не знайомий. Адже у Криму видань нав╕ть маститих письменник╕в та поет╕в знайти неможливо. Було при╓мною неспод╕ванкою, що на таку високу Нац╕ональну прем╕ю претенду╓ людина з войовничо-козачим пр╕звищем та ще й з денац╕онал╕зованого ╕ зрос╕йщеного ╕ндустр╕ального Запор╕жжя. Це змусило нас ним зац╕кавитися глибше. Нам подумалось, що претендент ма╓ якусь генетичну спор╕днен╕сть з╕ славетним отаманом ╤ваном Лютим-Лютенком, одним з легендарних пров╕дник╕в Холодноярсько╖ республ╕ки у добу б╕льшовицько╖ та б╕логвард╕йсько╖ окупац╕╖ Укра╖ни. Одному з нас пощастило бути добре знайомим з його сином Юр╕╓м, великим укра╖нським патр╕отом, який став громадянином США.
В╕дверто ╕ щиро з╕зна╓мося, що нам хот╕лося б пишатися незнищенн╕стю укра╖нсько╖ нац╕онально╖ ╕де╖ та ╕сторичною сув’яззю покол╕нь. Проте, коли в арх╕вах нашого Наукового товариства ми розшукали ганебний для укра╖нсько╖ ╕нтел╕генц╕╖ документ: «Обращение представителей творческой интеллигенции к партиям правительственной коалиции» (липень 2007 р╕к), нашому обуренню та здивуванню не було меж. Адже серед к╕лькох сотень п╕дписант╕в ми побачили не лише ╕мена колись шанованих нами науковц╕в та митц╕в, але надибали ╕ на пр╕звище претендента на священну для вс╕х укра╖нц╕в Шевченк╕вську прем╕ю 2009 року.
Пригадалося, що цю ╕деолог╕чну антиукра╖нську макулатуру напередодн╕ дострокових вибор╕в до Верховно╖ Ради Укра╖ни поширювали затят╕ укра╖нофоби ╕ вороги укра╖нсько╖ державност╕, як╕ немовби мухи б╕ля смердючо╖ клоаки з’юрмилися у м╕сцевих осередках компарт╕╖ та Парт╕╖ рег╕он╕в.
Безумовно, що цей махровий та безсоромний антиукра╖нський ман╕фест так звано╖ «творческой интеллигенции» п╕дготували ╕деолог╕чн╕ геббельси на кшталт симоненк╕в, грач╕в, азарових та чечетових у штабах ╖хн╕х пол╕тичних сил. ╤ дуже добре, що укладач╕ програми знищення укра╖нсько╖ нац╕╖ та Укра╖ни цього ╕ не приховують.
В╕домо, що шлях, у який себе можна уславити чи зганьбити, обира╓ сама людина. Нема╓ сумн╕ву у тому, що п╕дписанти ц╕╓╖ антиукра╖нсько╖ програми, повно╖ гадючо╖ лют╕ до Укра╖ни та укра╖нського народу, за винятком х╕ба що окремих ос╕б, не ╓ псих╕чно хворими людьми. Кожного з них, як колись у комун╕стичних кат╕внях, не змушували ставити п╕дписи силом╕ць. Науков╕ титули та академ╕чн╕ ╕ професорськ╕ мант╕╖ св╕дчать ╕ про те, що вони також не ╓ баранами без м╕зк╕в, яких ╕н╕ц╕атори колективного послання на налигачах тягли до п╕дпису «обращения». Вс╕ п╕дписанти ц╕лком усв╕домлено обрали св╕й шлях ганьби та безчестя. Б╕льше того, вся ця антиукра╖нська кампан╕я не лише задекларувала, але й обстою╓ продовження та ув╕чнення колон╕ального статусу Укра╖ни, зникнення укра╖нсько╖ мови та укра╖нц╕в як етносу.
Якщо цього не розум╕ють або не хочуть розум╕ти п. толочки, пахомови, соз╕нови, трахтенберги, каплани, малинович╕ та погреб╕нськ╕, то це мав би усв╕домлювати н╕бито укра╖нський поет ╕з вщент зрос╕йщеного ╕ деморал╕зованого Сходу Укра╖ни.
Присутн╕сть же серед п╕дписант╕в такого «интеллигента» ╕ «творческого деятеля», як Олесь Бузина, мала б викликати насторогу ╕ в╕дразу не лише у д╕йсно творчих д╕яч╕в, але ╕ у кожно╖ ╕нтел╕гентно╖ людини.
Не так давно у Криму, за к╕лька м╕сяц╕в до вшанування чергово╖ р╕чниц╕ в╕д дня народження Тараса Шевченка найлют╕ша ╕ найогидн╕ша антиукра╖нська комуно-чорносотенна газетка «Крымская правда» з номера в номер смакувала передруком брудного й смердючого бузин╕вського паскв╕ля на Тараса Шевченка. П╕сля ц╕╓╖ антиукра╖нсько╖ та антишевченк╕всько╖ провокац╕╖ мужн╕м ╕ геро╖чним кримським учителям укра╖нсько╖ мови та л╕тератури вже к╕лька рок╕в посп╕ль доводиться в╕дмивати бузин╕вську гидоту не лише з ╕мен╕ Тараса Шевченка, пам’ятника Великому Кобзарю, а й з Укра╖ни.
Тож, п╕сля того, як Григор╕й Лютий з рад╕стю та усл╕д за Бузиною скочив на змайстрованого затятими укра╖нофобами воза, в╕н уже не ма╓ права називатися укра╖нським поетом та ╕нтел╕гентом. А висування «творческого деятеля» з такою мораллю ╓ в╕двертим знущанням не лише над Великим Тарасом, Укра╖ною, а й над ус╕ма укра╖нцями. Зауважмо, що н╕ вибачень за св╕й ганебний вчинок, н╕ спростування свого п╕дпису у цьому ман╕фест╕, як нам в╕домо, паном Лютим н╕де не було оприлюднено.
Виника╓ ц╕лком законом╕рне запитання: а чому не висунути ╕ не надати Шевченк╕вську прем╕ю у наступному роц╕ так╕й од╕озн╕й ф╕гур╕-провокатору, яким ╓ Бузина?! Адже в╕н н╕бито теж читав художн╕ твори та щоденники безсмертного Тараса Шевченка, та ще й виплодив св╕й антишевченк╕вський паскв╕ль.
Нове кер╕вництво Ком╕тету нещодавно об╕цяло вс╕м нам значно п╕двищити як╕сний р╕вень творчих вимог як до художн╕х твор╕в претендент╕в на Шевченк╕вську прем╕ю, так ╕ до ╖хн╕х моральних якостей.
Тож Ваше р╕шення щодо присудження Шевченк╕всько╖ прем╕╖ людин╕, яка скомпрометувала себе, — Григор╕ю Лютому – буде також серйозним тестом на моральн╕сть, нац╕ональну г╕дн╕сть, патр╕отизм самих член╕в Ком╕тету.
Роман ЯРЕМ╤ЙЧУК,
заступник голови Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, доктор техн╕чних наук, професор, лауреат Державно╖ прем╕╖ в галуз╕ науки ╕ техн╕ки, д╕йсний член НТШ, ╕ноземний член Рос╕йсько╖ академ╕╖ природничих наук ╕м. В. ╤. Вернадського.
Петро С╤ЧЕСЛАВСЬКИЙ,
доктор ф╕лософ╕╖, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ.
Василь ЧИРВА,
доктор х╕м╕чних наук, професор, заслужений прац╕вник вищо╖ школи Укра╖ни, член НТШ.

ОБРАЩЕНИЕ
представителей творческой интеллигенции Украины к партиям правительственной коалиции

Приближаются досрочные парламентские выборы, и оппозиция перешла в идеологическое наступление. Ее лидеры раз за разом нападают на действующую Конституцию и грубо нарушают статьи Основного закона страны. Они постоянно, вопреки фактам, утверждают, что «у одной нации может быть только один язык», и публично провозглашают намерение построить такую «украинскую Украину», где «лишь украинец должен быть на первом месте». Все больше в их выступлениях откровенно русофобских и ксенофобских высказываний, все чаще используется ОУНовская риторика. По их инициативе в столице пышно отметили годовщину со дня рождения командира фашистского батальона «Нахтигаль» Романа Шухевича, с благословения Президента Ющенко был создан так называемый «музей советской оккупации». К сожалению, в это же время ведущие политики коалиции парламентского большинства заявляют о том, что у нынешней коалиции никаких идеологических расхождений с «Нашей Украиной» нет (?!), что после выборов они готовы создать новую «широкую коалицию, в которой нашлось бы место для всех политических сил, прошедших в парламент». Не означает ли это, что и национал-экстремисты всех мастей тоже будут желанными гостями в такой коалиции, если, не дай Бог, проскочат в парламент самостоятельно или, что вероятнее, в блоке с «Нашей Украиной» и БЮТ?
Нас, нижеподписавшихся представителей творческой интеллигенции, все это не может не беспокоить. Нам далеко не безразлично, в какой Украине мы будем жить и работать, как много ядовитых испарений окажется в воздухе, которым придется дышать нашим детям и внукам. Мы — люди разных политических убеждений, по-разному относимся к либеральным, социалистическим или коммунистическим идеям. Но все мы убеждены в приоритете прав человека и в том, что Украину можно объединить, лишь уважая мнение граждан всей страны, а не только одной ее части. С нашей точки зрения, для этого необходимо:
взаимно признать и уважать духовные ценности жителей всей нашей многонациональной и мультикультурной страны;
принять новый закон о языках, который гарантировал бы всем носителям языков Украины правовой статус в соответствии с европейскими стандартами;
отказаться от любых попыток навязать украинским гражданам какую-либо одну — единственно правильную — идеологию.
При этом взаимную толерантность мы не вправе распространять на идеологию шовинизма, национал-экстремизма и человеконенавистничества. Такой идеологии не должно быть места под украинским небом. Сознавая свою гражданскую ответственность перед народом Украины, мы заявляем, что готовы своими голосами, своим авторитетом и возможным влиянием поддержать только те политические партии, которые возьмут на себя и зафиксируют в своих предвыборных программах обязательства:
— решительно противостоять всем проявлениям этнического шовинизма, национал-экстремизма и ксенофобии;
— поддержать в Верховной Раде проект Базового закона «О языках Украины», получивший одобрение Комитета экспертов Совета Европы и скорректированный в соответствии с его рекомендациями;
— предпринять конкретные шаги по претворению в жизнь рекомендации ПАСЕ от 26.01.2006 г. и всячески содействовать формированию украинской нации как единого мультикультурного сообщества свободных граждан, независимо от их происхождения, языка, религиозных верований или политических убеждений.
Мы верим, что партии, взявшие на себя такие обязательства, смогут получить голоса большинства избирателей, победят на выборах и вновь сформируют правящую коалицию, опирающуюся на закон и поддержку населения Украины.
П. П. Толочко, академик НАНУ;
Ю. Н. Пахомов, академик НАНУ;
А. А. Созинов, академик НАНУ;
Б. Н. Малиновский, член-корр. НАНУ, лауреат государственных премий...
(Всього 120 п╕дпис╕в, 87-й у списку — Г. И. Лютый, пред. обл. отделения Союза писателей Украины (Запорожье).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6805

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков