Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2923)
З потоку життя (6092)
Душі криниця (3367)
Українці мої... (1441)
Резонанс (1461)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1647)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
АДЕЛЬ СТАН╤СЛАВСЬКА: Я ТА, ЩО ТРИМА╢ СВ╤Т
Сьогодн╕ господинею Поетично╖ Св╕тлиц╕ ╓ Адель Стан╕славська. Справжн╓ ╕м'я – Олександра...


«РИМОВАНИЙ ╤РП╤НЬ»
3 жовтня в столичному Будинку письменник╕в в╕дбулася презентац╕я зб╕рника поез╕╖ «Римований...


«ЯК ДАЛ╤ ЛОВИТИМЕШ ГАВИ - НЕ БУДЕ У ТЕБЕ ДЕРЖАВИ!»
Наше покол╕ння на цих знущаннях повинно поставити крапку. Щоб н╕коли ╕ н╕кому не хот╕лося б╕льше...


ЗАХИСТИ, ПОКРОВО-МАТИ!
День Покрови Пресвято╖ Богородиц╕ — велике християнське свято, яке щор╕чно в╕дзнача╓мо 14...


ТА╥НА СЛОВА
У золот╕ вереснев╕ дн╕ Червоноград ста╓ центром л╕тературного свята... П╕дбито п╕дсумки VIII...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#4 за 23.01.2009
ЛЬВ╤В’ЯНИ ПРОСЛАВЛЯЛИ НОВОНАРОДЖЕНОГО ХРИСТА В СЕВАСТОПОЛ╤

Поки ма╓мо час, ус╕м роб╕мо добро.
(Посл. Св. Павла Гал. 6.10)

Група студент╕в Нац╕онального ун╕верситету «Льв╕вська пол╕техн╕ка» за три дн╕ перед святом Водохреща показали с╕м вертеп╕в учням школи № 60, курсантам Севастопольського в╕йськово-морського ╕нституту ╕м. П. Нах╕мова, прац╕вникам в╕йськово╖ прокуратури, вихованцям дитячого будинку № 2, учням початкових клас╕в Нах╕мовського району та глядачам Укра╖нського культурно-╕нформац╕йного центру в Севастопол╕.
Брат Тарас Грем, студентський капелан Нац╕онального ун╕верситету «Льв╕вська пол╕техн╕ка», розпов╕в, що у Львов╕ ╓ два центри капеланства – в╕йськового ╕ студентського, як╕ т╕сно сп╕впрацюють. ╤дея в╕йськових капелан╕в провести сер╕ю вертеп╕в у Севастопол╕ студентами була гаряче п╕дтримана – вони зробили вертеп ╕ ходили з ним по дом╕вках, ф╕рмах, орган╕зац╕ях. Власне, цим вони ╕ забезпечили – «заколядували» – матер╕альний б╕к по╖здки – батьки, члени родин, знайом╕, кер╕вники ф╕рм зрозум╕ли, що молодь робить добру справу поширення укра╖нсько╖ традиц╕╖ ╕ культури ╕ ╖й треба допомогти. Брат Тарас принаг╕дно згадав випадок, коли вони колядували у Львов╕ для молод╕, яка була з╕ Сх╕дно╖ Укра╖ни. «Ой як добре ви це робите – при╖жджайте до нас вл╕тку з вертепом, у нас тепло буде!», – запросив студент╕в вдячний юнак.
Вертеп писався студентами як родинне свято ╕ спира╓ться на ╕сторичн╕ факти – у перш╕й його частин╕ лунають т╕ слова, як╕ говорили пастухи. До класичних персонаж╕в ангел╕в, цар╕в, царя ╤рода додали укра╖нку ╕з Заходу ╕ укра╖нку з╕ Сходу, як╕ уособлювали та пропагували ╓дн╕сть Укра╖ни.
Студенти тепло в╕дгукуються про севастопольц╕в: «Дуже гарне м╕сто. Тут тепло, люди хорош╕. Поки що в м╕ст╕ не ор╕╓нту╓мось, але нам люди допомагають». Мовних бар’╓р╕в юнаки ╕ д╕вчата не пом╕тили – а так ╕ бува╓, коли глядач в╕дкритий до сп╕лкування ╕ сприйняття. А ось ╕ реальний приклад справи поширення укра╖нських традиц╕й: у 60-й школ╕ педагоги захот╕ли зробити аналог╕чну виставу ╕ студенти лишили ╖м коп╕ю тексту вертепу.
Директор дитячого будинку № 2 Любов Михайл╕вна Орлова у словах подяки виокремила виступ студент╕в ╕з велико╖ к╕лькост╕ новор╕чних ╕ р╕здвяних культурних заход╕в ╕ зазначила, що завдяки о. Микол╕ Квичу д╕ти ╕ виховател╕ вже вдруге занурюються в атмосферу великого свята. Саме в╕н як настоятель УГКЦ м. Севастополя та в╕йськовий капелан Одесько-Кримсько╖ Екзарх╕╖ для В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни був орган╕затором виступ╕в студент╕в.
А вдячн╕сть п╕дпри╓мця, орган╕затора багатьох ориг╕нальних рекорд╕в Укра╖ни, «Людини року» в Севастопол╕ за верс╕╓ю одн╕╓╖ ╕з м╕сцевих газет, директора дитячого м╕стечка «Лукоморье» Миколи Помогалова була не лише на словах. В╕н пров╕в екскурс╕ю по мальовничому м╕стечку (льв╕в’яни сказали, що у них нема╓ аналог╕чного м╕сця для масового в╕дпочинку д╕тей), розпорядився покатати ╖х на карусел╕ та пригостив смаколиками.
Вже п╕сля повернення додому студентський капелан брат Тарас зазначив, що вони виконали м╕с╕ю прославлення новонародженого Христа. Також важливо, що перш╕ гастрол╕ вертепу – севастопольськ╕ – неймов╕рно згуртували молодих людей, адже далека дорога, пересадки, перебування майже ц╕лий день на ногах – для вс╕х стали випробуванням. Та вс╕ чотирнадцять студент╕в повернулись додому ╕з бадьорим духом та ще б╕льшою готовн╕стю творити в ╕м’я Бога ╕ Укра╖ни.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ.

Б╕льше фотограф╕й дивитись за адресою:

http://ukrlife.org/main/evshan/vertep.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #4 за 23.01.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=6818

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков